Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak mi się nie zdawało, że mi się brzuch owłosił - od jakiegoś czasu patrzyłam na niego podejrzliwie xD ale widzę, że i u Was to samo 🙂

Co do czkawki to kurcze nie wiem. Zastanawiałam się nad tym, ale chyba nie umiem odróznić od zwykłego kopania, nawet jeśli się pojawia 😄

W ogóle jestem zaskoczona, bo zanim zaczęłam czuć ruchy, to czytałam, że często nie są one codziennie i że to normalne, a nasza dziewczyna w zasadzie całą dobę buszuje w podobnych godzinach, co mnie cieszy, bo umila mi to czas w oczekiwaniu na poród (już nie mogę się doczekać 😛 )

W ogóle wczoraj się trochę zestresowałam, bo zobaczyłam, że na rozpisce wymaganych dokumentów do szpitala, w którym chcę rodzić są badania na HIV i kiłę z 3 ostatnich miesięcy, a ja te badania miałam w 1 trymestrze , albo jakoś na początku 2go i teraz nie wiem czy to norma, że dwa razy się je robi, czy ja za wcześnie zrealizowałam skierowanie... będę musiała podpytać gina na wiycie w piątek.

No i jestem nieogar straszny, bo właśnie się zorientowałam, że do końca tego tygodnia mam czas na wybranie położnej POZ... Myślałam, że urodzenie dziecka to zajść w ciążę -> urodzić, a tu tyle ogarniania papierologii i załatwiania rzeczy, że o matko.

Odnośnik do komentarza

Karoo z tymi badaniami mam tak samo. Ciekawe właśnie czy trzeba będzie je powtórzyć. Wydaje mi się,ze nie ale nie, moja szwagierka nie powtarzała. Ja nie wiem czy miałam w kierunku kiły 🤔 może były tylko się inaczej nazywały. Różyczkę tez trzeba zrobić ja jeszcze nie miałam. 

Odnośnik do komentarza

To mnie pocieszyłaś 🙂 może zadzwonię też do szpitala, żeby się upewnić...

Ja właśnie miałam już robione wszystkie badania, oprócz tego wymazu GBS, ale to się jakoś pod koniec ciąży chyba dopiero robi. 

Na moich wynikach te w kierunku kiły są opisane jako Treponema Pallidium...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! 🙂 Ja mam termin na 27.11, bardzo blisko moich urodzin. Będę mieć córeczkę, najprawdopodobniej Antosię. 

Chciałam was podpytać co planujecie w swojej wyprawce? Poza oczywistymi rzeczami typu łózeczko, ubranka, wózek, fotelik, pieluchy, chusteczki 🙂

Mam w planie kupić kosz na pieluchy ale nie mam pojęcia jakiej firmy, ani czy on jest faktycznie taki przydatny. 

Marzyłam o baldachimie, ale ponoć tylko łapie kurz. 

Chcę kupić aspirator do nosa, ale elektryczny np. od haxe, zachwalany bo ma melodyjki, jest higieniczny itd. ale chciałabym poszukać rzetelnych opinii wśród użytkowników. 

Pomożecie? Może któraś ma już dziecko i pomoże rozwiać moje wątpliwości.  

Odnośnik do komentarza

Kzbn, u mnie kiła to odczyn Wassermanna. Pierwsze słyszę o tym, że hiv jest ważny z 3 ostatnich miesięcy?

 

a z tą położna z poz to różnie. Możesz do niej chodzić na pogadanki juz po 20 tyg. Ja chodziłam w pierwszej ciąży i fajnie było. Dużo się dowiedziałam , nawet lalkę kąpałam itp😃 wszystko chyba zależy od babki jaką wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość elaela napisał:

Pierwsze słyszę o tym, że hiv jest ważny z 3 ostatnich miesięcy?

Hmm... w takim razie upewnię się jeszcze w szpitalu, w którym chcę rodzić, bo na rozpisce mają tak wpisane... 

Jeśli chodzi o zakupy to mam w planie osobny kosz na pieluchy i aspirator, ale nic nie polecę, bo to też moja 1 ciąża. Natomiast baldachimy, ochraniacze i inne tego typu szmatki sobie daruję, bo do niego nie służą, a dla takiego małego dziecka są tylko zagrożeniem 🙂

Odnośnik do komentarza

Oliks ja też nie wiem czy to taki niezbedny przedmiot myślę że możesz to spokojnie dokupić później 😉 dziewczyny trochę się porzadzilam bo mój lekarz jest mało wymagający i zbadalamsobie żelazo... okazało się że mam dużo wyżej niż norma co raczej też nie jest ok dla dziecka. Od początku ciąży biorę suplement pregna i faktycznie mocno mi podniósł wszystkie parametry, teraz zmieniam na taki bez żelaza ale nadal z Wit D3, jodem,  magnezem i kw foliowym. Mam nadzieję że moje żołądkowe problemy znikną bo ewidentnie na to żelazo wpływalo. Także sprawdzajcie swoje parametry szczególnie przy suplementacji _czy jest zasadna... oczywiście mój lekarz chciał tylko morfologie i cukier i nawet bym nie wiedziała do końca ciąży że przedobrzylam... 😣

Odnośnik do komentarza

Kurczę Jena dobrze,ze o tym napisałaś ! Musze sobie za 3 tyg zrobić żelazo! Bo nigdy nie robiłam... 

Oliks mnie tez się wydaje,ze baldachim to bajer przez jakieś 12 miesięcy nie potrzebny. Kosz na pampersy taki specjalny plus worki specjalne 🤦‍♀️ Ceny jakaś masakra dla mnie... ja kupuje osobny zwykły kosz. Aspirator kupiłam akurat. 

Odnośnik do komentarza

Ja to mam pecha. Zadzwoniła do mnie pani z przychodni,  że próbka krwi, która była przeznaczona na przeciwciała nie nadaje się do analizy. Nie wiem jak to się stało, bo wszystkie badania udało się zrobić oprócz tego. Jutro muszę jechać jeszcze raz na pobranie no i nie będę miała wyniku na wizytę 😥

Jena,  miałaś nosa z tym żelazem. Ja z kolei miałam coraz gorsze wyniki, hemoglobina mi spadała z badania na badanie, więc przyjmuję terdyferon. 

Karoo, nigdy nie miałam powtarzanych badań na hiv i kiłę. W 37 tygodniu miałam tylko robiony GBS. W kalendarzu badań w ciąży widziałam, że powtarza się w między 33 a 37 tyg. hiv i kiłę (WR po staremu a VDRL po nowemu), gdy jest zwiększone ryzyko. Natomiast w mojej karcie ciąży jest odwrotnie, mam dwie pozycje przy VDRL, a przy hiv jest gwiazdeczka, że u kobiet ze zwiększonym ryzykiem. Najlepiej zapytać lekarza prowadzącego, ponieważ badania obowiązkowe i zalecane zmieniają się co jakiś czas.

Baldachim miałam przy pierwszym synu i tak jak piszecie to tylko zbiorowisko kurzu. Zapachowych torebek używałam przy drugim synu,  bo przy pierwszym nie było takiego wynalazku i oczywiście nie wyobrażam sobie teraz z tego nie korzystać. Małe (chociaż nie zawsze) kupki naprawdę potrafią być śmierdzące 🤭

Odnośnik do komentarza

Pistacia a to mnie zaskoczyłaś tymi zapachowymi torebkami! Ciekawe czy można je kupić do zwykłego kosza 🤔

no i tez tak miałam z jednym badaniem,ze się okazało,ze zabrakło krwi z pobrania do przeprowadzenia jednego badania 😕 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23/7/2020 o 10:31 PM, Gość Pistacja napisał:

Klaudia, współczuję z tym bólem, pewnie tak jak myślisz to jakiś nerwoból. W ciąży bezpieczny jest paracetamol, więc nie tylko apap możesz brać, ale oczywiście najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Po porodzie polecam tantum rosa, mi bardzo pomogło, zaś płyn najlepiej jak najbardziej naturalny np. Biały jeleń. Do mycia ciała używałam żeli, takich jak na codzień.

Akurat jeśli chodzi o intymną pielęgnację po porodzie to właśnie czytałam na grupach na facebooku, że polecane są żele do higieny intymnej od Białego Jelenia, zwłaszcza z aloesem i z korą dębu. Niektóre mamy pisały, że miały zalecone mycie też mydłem w kostce od Białego Jelenia, bo przyspiesza gojenie i dużo osób tak pisało na grupie, że im to pomogło po pordzie. Ja akurat zaopatrzyłam się w ten żel z aloesem. 

000.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kzbn napisał:

Pistacia a to mnie zaskoczyłaś tymi zapachowymi torebkami! Ciekawe czy można je kupić do zwykłego kosza 🤔

no i tez tak miałam z jednym badaniem,ze się okazało,ze zabrakło krwi z pobrania do przeprowadzenia jednego badania 😕 

 

Ja z kolei miałam kupione te torebki przy pierwszym dziecku i przy drugim, ale w praktyce tego nie uzywalismy prawie wcale...🤣🤣

Odnośnik do komentarza

Pomarańcza90 No to z tymi torebkami wyjdzie w praniu czy potrzebne czy nie 😉 u mnie nikt ze znajomych nie miał. 
 

ja mam 2h opóźnienia u mojej pani doktor 😬🙄 jak ja lubię to tego nie lubię. Staram się przypomnieć co jej miałam powiedzieć 🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza

Oczywiście to oczekiwanie wybiło mnie z rytmu i o jednej sprawie zapomniałam powiedzieć. Znów nie miałam badanej szyjki 🤷🏻‍♀️ Nie wiem czy jak nic nie zgłaszam to dlatego nie jestem badana ? Nie wiem. 
waga 2kg na plus przez miesiąc 🙈 mała tez urosła wazy ponad 600g. Mamy 24 tydzień. Także za 2 tygodnie idę na krzywa cukrzycowa, morfologia (plus żelazo sama od siebie zrobię), przeciwciała antyD. 
widzialam jej stopki, dłonie, paluszki, buzie tak skrzętnie zasłaniana przez nogi 😆 wszystko wyglada bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Kzbn a Ty chodzisz na wizyty prywatnie czy NFZ ? Bo chodząc prywatnie zawsze powinnaś mieć badana szyjkę na tym etapie, czy za mocno się nie skręca poprzez badanie ręczne i usg gdzie wszystko ładnie widać i można pomierzysz 🙂 a jak tego nie robi to bym się martwiła tym bardziej mój przykład.. a miałaś na ostatniej wizycie badaną?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Gość Kzbn napisał:

Kurczę Jena dobrze,ze o tym napisałaś ! Musze sobie za 3 tyg zrobić żelazo! Bo nigdy nie robiłam... 

Oliks mnie tez się wydaje,ze baldachim to bajer przez jakieś 12 miesięcy nie potrzebny. Kosz na pampersy taki specjalny plus worki specjalne 🤦‍♀️ Ceny jakaś masakra dla mnie... ja kupuje osobny zwykły kosz. Aspirator kupiłam akurat. 

A jaki aspirator wybrałaś? Mnie mocno kusi ten od haxe. 

Co do badań, ja jestem po krzywej cukrowej, tak zdecydował mój lekarz, najgorsze co w życiu przeżyłam, chyba 😜 

Odnośnik do komentarza

Martuu na ostatniej wizycie tez nie miałam 🤷🏻‍♀️ Nie wiem o co chodzi. Na następnej wizycie się zapytam głupio „czy szyjki nie trzeba badać” albo poproszę żeby mi zbadała, No nie wiem. Szyjkę ostatni raz mi badała w 10tyg... 

 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, na Twoim miejscu to ja bym zadzwoniła i zapytała, chyba ze chodzisz na NFZ ?? to oni maja trochę w tyłku i badają jak im się podoba, chyba ze Ci zbadała a nawet nie wiesz, także lepiej zadzwon bo ni wystarczyło miesiąc braku kontroli i wylądowałam w szpitalu z zagrożona ciąża i bóg wie czyn najgorsze , ledwo mi uratowali 

Odnośnik do komentarza

Pytaliście czy na NFZ nie, chodzę prywatnie. 
Martuu myślisz,ze na usg przez brzuszek by widziała? W sensie,ze jak nie widzi nic nie pokojacego to nie sprawdza szyjki? Ostatnie dopochwowe mi robiła w 13tyg, bo chciała sprawdzić płeć ale się nie udało. 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, ja również nie miałam badanej szyjki, a jestem teraz 26+2. Usg dopochwowe miałam tylko na samym początku ciąży, a potem przy prenetalnych tylko dostawałam info, że szyjka ok - nie pytałam czy to rzeczywiście można zobaczyć badając tylko przez powłoki brzuszne... Super, że z Twoją dziewczyną wszystko w porządku 💚

Pytałam też w szpitalu o te badania HIV w 3 trymestrze i dostałam odpowiedź, że tak trzeba będzie je wtedy zrobić i że to jest w standardzie opieki okołoporodowej. Patrzyłam jednak również na wytyczne 2 szpitala, który rozważam i oni tam nie mają takiego wymogu, więc chyba co szpital, to inne zasady. 

Z przyziemnych rzeczy... brzuch zaczyna mi coraz bardziej przeszkadzać 😄 czuję się jak wieloryb przy wstawaniu, a żeby posmarować nogi żelem muszę robić wygibasy, bo nie mogę się normalnie pochylić  xD 

 

Odnośnik do komentarza

Wiecie co czytam i lekarz badając usg przez powłoki brzuszne jest w stanie zobaczyć co z szyjka, wiec wychodzę z założenia,ze jeśli macica czy mała była by za nisko lub moja pani dr widziała by coś niepokojącego na usg to zbadała by mnie ginekologicznie. 
 

Karoo No jak widzisz co szpital to inne wytyczne 🤷🏻‍♀️ Ja się w październiku zacznę interesować o wytycznych w „moim” szpitalu 🙂 

narazie tata zaczął ogarniać pokoik malutkiej. 🥰 bardzo mnie cieszą te wszystkie przygotowania. 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, u mnie bada dopochwowo i tam ją mierzy bo w czerwcu tez było ok ponad 3 cm po 5 tygodniach to już płakałam Żr strachu w szpitalu. Ja bym chociaż zadzwoniła i się zapytała ale każdy robi jak uważa 🙂 Jeśli prenatalne robi się u innego lekarza niż prowadzący to on tez dokładnie sprawdza. Są pewne schematy i wytyczne których lekarz powinien się trzymać tj PTG ale nie każdy to robi i później są tego konsekwencje gdzie łatwo lekarza oskarżyć 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza

Kzbn, super, że ogarniacie mieszkanko, takie rzeczy cieszą , zwłaszcza urządzanie, można dostać zawrotu glowy tyle tego jest.

w biedrze są (przynajmniej mojej) szafki, takie białe, z półkami w kształcie domku, 120 cm wysokie za 89 zl. Śliczne to jest ale ja juz nie mam miejsca bo bym kupiła🤣

wiecie co, ja chodzę na nfz i zawsze bada mi szyjkę, na każdej wizycie bada mnie i dopochwowo i przez brzuch. To chyba zależy od lekarza. Jutro mam wizytę. Właśnie, jutro mam hardcore o 11 mam byc u dermatologa, potem musze odebrać badania a na 12.30 do gin. Chyba nie zdążę sie teleportować bo jutro idzie pielgrzymka do Częstochowy i przez te śpiewu na drodze zawsze jest mega kor a ja o tym zapomniałam i zamiast sie zapisać do gin na piątek to zapisałam sie na czwartek i oczywiście nie ma szans zeby to przełożyć bo nie dodzwonisz sie człowieku 🤣

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...