Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pistacja

Kzbn, u mnie dziś 13tyg+3 dni.

Klaudia, mnie czasem brzuch pobolewa. Dziś np przez cały dzień czułam takie ciągnięcie. Mam nadzieję, że to macica się rozciąga, a nie nic innego.

Witam nowe mamusie 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika

Kzbn to moja druga ciąża, pierwszą niestety poroniłam. Teraz jestem bardzo szcześliwa, że wszystko dobrze się układa i dzidzi rośnie zdrowo 🙂 Na chwilę obecną czuje się dobrze, brzuszek mam już dość duży i widoczny. 

Odnośnik do komentarza

Weronika to gratuluje i trzymam kciuki jeszcze bardziej!!!! 
u mnie zaczyna być tez widoczny zwłaszcza z biegiem dnia;) 

wzdecia i zaparcia nadal mi towarzysza. Bardziej zaparcia teraz. Musze lepiej planować posiłki teraz na wyjeździe o to trudno. Nad morzem czujemy się świetnie! We wtorek w dzień mamy mam wizytę 🥰 mam nadzieje,ze zobaczę piękne dzieciątko w 13+2 dniu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika

Kzbn dziękuję bardzo 🙂😛mojemoje dzidzi jest bardzo ruchliwe bo na każdych badaniach wierci się i podskakuje, fajnie się na to patrzy :). Teraz oczekuje na to aby wkońcu poczuć ruchy dziecka 🙂

Ja miałam zaparcia do 3 miesiąca więc zaczęłam pić kefir bądź maślanke i więcej pić wody no i spacerować i już mi nie doskwierają 🙂

Najgorsze były mdłości i wymioty przez które nie umialam funkcjonować ale już przeszły tzn dwa dni mam spokój więc zobaczymy 🙂

To super daj znać jak poszła wizyta 🙂

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co tu tak cicho ? Ja dziś się skusilam na kilka malutkich ubranek może to jeszcze wcześnie ale sprawiło mi mnóstwo radości😍już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę maluszka na usg a wizyta dopiero za 10 dni .. zaczęłam 2trymestr i faktycznie czuje przypływ mocy !! Dzisiaj prawie wcale nie lezalam w ciągu dnia uff 😁

Odnośnik do komentarza

Zgłaszam się ! U nas 13+2 🙂 a maluszek ma niecałe 7cm, malutki. Pani doktor kazał się nie martwić bo różnica nie jest duża. Płci nadal nie znamy 😛 dzisiaj model obrócił się plecami i koniec! Nawet dotyk/huśtanie dziecka przez panią doktor nie pomogło, bardzo chciała ale nie było szans! 
Bardzo dobre wyniki z badania prenatalnego:) co do konfliktu krwi będziemy monitorować przeciwciała (trzymajcie kciuki aby do 26tc się nie pojawiły 🙏🙏🙏) z żółtaczka nic nie robimy, ważne aby szpital o tym wiedział. Później po ciąży się tym zajmę u mnie bo maleństwo będzie ochronione. Waga super przytyłam 80dag ✊🏻 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Kzbn, cieszę się, że wszystko u Ciebie i maluszka dobrze. Jak było nad morzem? Odpoczęłaś?

Jena, ja też zauważam znacznie lepsze samopoczucie. Całodzienne mdłości zniknęły, za to pojawiły się napady duszności, nie mogę złapać oddechu i serce wali jak szalone. Na szczęście tak się dzieje zazwyczaj rano i miałam to samo w poprzednich ciążach, więc wiem, że to niedługo minie.

Dziś znów byłam u lekarza (wychodzi na to, że z prentalnym 4 tygodnie pod rząd), bo miałam błąd na skierowaniu na badania. Przy okazji obejrzała dzidzię i te grube łożysko. Dzidziuś zdrowy, pięknie rośnie i waży już 105 gramów😊. Łożysko nadal grube, więc pani doktor dała mi namiary na profesora z Łodzi, który specjalizuje się w trudnych przypadkach, żebyśmy niczego nie przegapiły. Jutro będę dzwonić, ciekawe kiedy najbliższy termin...

Odnośnik do komentarza

Pistacia 🙂 tak odpoczęłam 🙂 zjadłam 2 razy rybkę pod rząd co skutkowało problemami trawiennymi 😛 ale pomęczyło i przeszło. Teraz dbam o lżejsze jedzenie i więcej warzyw w diecie. Żeby maleństwo lepiej rosło. 
 

mam nadzieje,ze dostaniesz się jak najszybciej do tego profesora 🙏✊🏻 Trzymam mocno kciuki !!! 
w którym już jesteś tygodniu,ze już dzidzia 105g ? :)))) 

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Kzbn, u mnie dziś 14 tyg+ 2 dni. Kciuki się przydały, bo wizytę mam już w środę 😊😘

O wyprawce jeszcze nie myślę. Zacznę prawdopodobnie kompletować w wakacje, tak żeby była gotowa miesiąc wcześniej.

Odnośnik do komentarza

A to jesteś tydzień później niż ja 😉 

to teraz trzymamy kciuki za wizytę w środę ✊🏻✊🏻✊🏻 Abyś usłyszała jakieś dobre wieści 🙂🙂🙂

ja np jestem jeszcze słaba. W nocy wstaje do toalety, często tez koło 5 nad ranem. Dospie np do 8 wstaje zjem i np jeszcze godzinkę dosypiam 🙈 cieszę się,ze mogę sobie na to pozwolić ! Drzemie po południu praktycznie codziennie. 

Odnośnik do komentarza

Pistacja daj koniecznie znać jak tam wizyta , mój lekarz w sumie jeszcze nie komentował łożyska więc mam nadzieję że wszystko ok. Kzbn wierzę że Ci to przejdzie ja teraz zapominam  ciagu dnia że jestem w ciazy a od jutra zaczynam 15 tc ale ten czas leci 😉 sikanie w nocy uciążliwe.. i zawsze się rozbudze:( 

Odnośnik do komentarza

Jena ja na szczęście szybko zasypiam 😉 uff. Ta senność mi nie przeszkadza;) tak jak napisałam mogę sobie na to pozwolić. U mnie łożysko było oceniane na badaniach prentalanych, na pewno jego ułożenie. Mi tez moja gin nic więcej nie mówiła. 
ciekawa jestem kiedy każe mi badać przeciwciała 🙈 to mnie zaczyna martwić... mam nadzieje,ze będzie dobrze! 
 

Odnośnik do komentarza

U mnie po badaniach prenatalnych w porządku.  Poza tym ze mam zażywać Acard 150.  Pappa i reszta bardzo dobrze. W czwartek powtórka badań , ale sama krew, a 2.07 usg i chyba to już tyle jeśli chodzi o prenatalne.  Największą niespodzianka to to, że miała być dziewczynka,  a okazało się ze chłopczyk,  wiec jeszcze się nie nastawiam.  Kolejna wizyta u gin za 2 tyg. Dzisiaj jest 15/2. Od wczoraj znowu brzuch zaczął boleć,  nie mogłam spać.  Na siku tez wstaje w nocy, chociaż nie za każdym razem,  a później długo zasnąć nie mogę.  Mdłości juz ustępują i myślę,  że teraz będzie tylko lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Klaudia to dobre wiadomości 🙂 mam nadzieje,ze te kolejne badania tylko potwierdza,ze wszystko u was Ok 🙂 ja tez czekam spokojnie na ostateczna wersje płci,ze tak powiem 😉 ale naprawdę chyba listopad będzie należał do chłopców !! 
Ja wczoraj miałam wzdęcia i kłuł mnie trochę brzuszek wieczorem ale potem jak zawsze przechodzi. Dzisiaj tez czuje,se się dzieje w brzuszku 😉 musi się dziać dziecko rośnie, musi być coraz więcej miejsca. Niech się dzieje. Tobie Klaudia takich mocnych boli współczuje ale pewnie już się do nich przyzwyczajasz 😉 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze się nie przyzwyczaiłam do tych bóli,  bo to trzeci raz dopiero. Ale liczę na to, ze przejdzie :)  Dla mnie nieważne czy chłopiec czy dziewczynka , ale partnerowi oczy się zaswiecily jak usłyszał,  że może być jednak chłopczyk. Dzisiaj jadę się rozejrzeć za spodniami ciazowymi,  bo zwykle jeansy już delikatnie zaczynają mnie uwierac.  Ostatnio kupiłam strój kąpielowy ciążowy bo był na przecenie :) 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Cześć Wszystkim,

Właśnie kończę 16 tydzień. U mnie lekarz na wizycie 2 dni temu stwierdził, że dziewczynka 🥰

Kzbn nie martw się konfliktem. Który to u Ciebie tydzień? Powinnaś odczyn coombsa mieć zrobiony do 10 tygodnia. 

Moja ciąża jest konfliktowa, jak chcesz o coś zapytać to pytaj🙂 w miarę wiedzy Ci odpowiem. To moja druga ciąża z konfliktem...

 

 

Odnośnik do komentarza

Lisiczka witaj 🙂 pierwsza chyba dziewczynka 😉 

niestety do 10tc jeszcze nie mieliśmy wyników z krwi wiec tego odczynu nie mam zrobionego:/ a co to za badanie? Ja czekam kiedy pani dr zleci mi przeciwciała. 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisisczka

Kbzn nie robiłaś jeszcze żadnej morfo? A co z hiv, różyczką i innymi badaniami, które lekarz powinien Ci zlecić na pierwszej wizycie?

Odczyn coombsa zleca się każdej kobiecie, która jest w ciąży, niezależnie czy ma rh - (przynajmniej powinno), w każdym trymestrze 1 raz. 

Nie jest to drogie badanie. W zależności od lab kosztuje od15 do 20 zł. To jest badanie, które sprawdza czy doszło do przecieku matczynno-płodowego. Jeżeli coombs wyjdzie dodatni, wtedy włącza się dalszą diagnostykę.

Wbrew pozorom konflikt może się przydarzyć również w pierwszej ciąży, tak było u mnie. W pierwszej ciąży krew mi się wymieszała około 30 tygodnia. Syn miał trochę problemów z krwią. Na szczęcie obyło się bez transfuzji.

W tej ciąży przeciwciała mam od początku. Niestety czy dziecko w brzuchu jest bezpieczne zaczyna się badać około 18 tygodnia, więc siedzę jak na szpilkach...

Na razie na usg, które lekarz mi zleca co 2 tygodnie, jest wszystko ok

 

 

 

Odnośnik do komentarza

To te badania miałam wszystkie, a tego odczynnika nie miałam 😞 wiesz co zrobię go przy okazji kolejnej morfologii i przeciwciał. Bo ja mam problem z pobieraniem krwi zawsze dluuugoterminowe siniaki. 😕 

Odnośnik do komentarza

 Jeszcze nie wiem 😉 myślałam,ze są jedne. Przeciwciała wytwarzają się jeśli dojdzie już do konfliktu serologicznego. Jeśli ich nie ma to dostanę w 28tyg zastrzyk z immunoglobulina. Może złe je nazwałam przeciwciałami. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...