Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jeśli wszystko szczęśliwie się ułoży też zostanę listopadową mamą 🙂 

Aplikacja pokazuje przewidywany termin porodu na 23 listopada 🙂 

Pozytywny test ciążowy z blada kreska ujrzałam w czwartek -19.03. Dziś byłam na pierwszej wizycie u lekarza, jednak nie mam dobrych wieści.

lekarz widział pęcherzyk ciążowy oraz pęcherzyk żółtkowy, niestety brak zarodka 😞 USG mam powtórzyć za 2 tyg i wtedy będzie wiadomo. 
Lekarz powiedział ze zarodek może się jeszcze wykształcić, ale na tym etapie nic nie jest pewne 😔  to będą najdluzsze 2 tygodnie w moim życiu ☹️

Odnośnik do komentarza

Paulina 28 ja 15 lutego miałam TSH 1,3 a już dwa tyg po tym kiedy dowiedziałam się że jest ciąża 4.0. Więc wyniki sprzed ciąży jak widać mogą być zupełnie inne kiedy ktoś ma problemy tak jak ja Hashimoto. Mam teraz dawkę 100 euthyroxu. Mam nadzieję, że szybko spadnie. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Ewka_27 napisał:

Cześć, 

Jeśli wszystko szczęśliwie się ułoży też zostanę listopadową mamą 🙂 

Aplikacja pokazuje przewidywany termin porodu na 23 listopada 🙂 

Pozytywny test ciążowy z blada kreska ujrzałam w czwartek -19.03. Dziś byłam na pierwszej wizycie u lekarza, jednak nie mam dobrych wieści.

lekarz widział pęcherzyk ciążowy oraz pęcherzyk żółtkowy, niestety brak zarodka 😞 USG mam powtórzyć za 2 tyg i wtedy będzie wiadomo. 
Lekarz powiedział ze zarodek może się jeszcze wykształcić, ale na tym etapie nic nie jest pewne 😔  to będą najdluzsze 2 tygodnie w moim życiu ☹️

10 lat temu przechodziłam dokładnie to samo. W 6 tc nie było zarodka i oczekiwanie przez 2 tygodnie... Dlatego teraz poczekam z wizytą jeszcze ze 2 tygodnie. 

Wszystko dobrze się ułoży, to normalny etap 🙂 myśl pozytywnie 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Gość Ewka_27 napisał:

Cześć, 

Jeśli wszystko szczęśliwie się ułoży też zostanę listopadową mamą 🙂 

Aplikacja pokazuje przewidywany termin porodu na 23 listopada 🙂 

Pozytywny test ciążowy z blada kreska ujrzałam w czwartek -19.03. Dziś byłam na pierwszej wizycie u lekarza, jednak nie mam dobrych wieści.

lekarz widział pęcherzyk ciążowy oraz pęcherzyk żółtkowy, niestety brak zarodka 😞 USG mam powtórzyć za 2 tyg i wtedy będzie wiadomo. 
Lekarz powiedział ze zarodek może się jeszcze wykształcić, ale na tym etapie nic nie jest pewne 😔  to będą najdluzsze 2 tygodnie w moim życiu ☹️

Cześć jak byś prześledziła forum to dziewczyny miały takie sytuacje więc się nie przejmuj. Wiadomo jak to jest z tym zapłodnieniem wystarczy kilka dni później i już na USG nie widać 😉 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Dzien dobry dziewczyny 😘

Napiszcie prosze, jak wasze wlosy od kiedy zaszlyscie w ciążę? 

Bo moje to jakaś tragedia.... Mega sie przetluszczaja zaczely jeszcze przed terminem okresu.... Umyje je np dzis rano a po poludniu oklapniete i ala tluste... 

Odnośnik do komentarza

Paulina 28 moje to samo.. Pół dnia po myciu jest ok a później dramat 😑 pocieszam się, że jeszcze będą ładnie, pamiętam w pierwszej ciąży po I trymestrze skóra zrobiła się ładniejsza i włosy. Jeszcze będziemy piękne i grube 😂

Ewka 27 ja miałam taką sytuację 6 lat temu w ciąży z córką. To był 6 tc więc w teorii serce już powinno być a tu nic.. Tydzień później wszystko było ok 😉 będzie dobrze, zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Aga ty pocieszycielko 😊 piekne o grube 😂😂😂🤣🤣🤣 dobre 😛 

Robie peelingi skory glowy ale to nic nie daje... Mam nadzieje ze bedziemy mialy piekniejsze włosy w 2 trymestrze, bo zwariować mozna z tlustymi wlosami 😛

Odnośnik do komentarza

Ja z włosami mam narazie ok, zresztą oprócz wczorajszego mocniejszego bólu brzucha to narazie nic mi nie dolega.

Momofthree zapisywałam się do lekarza i w sumie wizytę mam dopiero 6kwietnia  więc  nie wiele szybciej niż Ty. Pytałam jak to u nich wygląda i w sumie wszystko to co na stronie, mierzenie temp. Powiedziala mi że przyjmuje mniej pacjentek, przy drzwiach jest dozownik z płynem. Kazda pacjenta ma być na konktetną godzinę a jak będzie więcej to każda ma siedzieć w innym rogu poczekalni.  I żeby żadnych rękawiczek nie brać a oni mi dadzą maseczkę. 

 

Wogóle od poniedziałku wracam do pracy mam nadzieję że na krótko, mój mąż powiedział że głupia jestem, że trzeba było kombinować z l4 od rodzinnego albo dalej ciągnąc opiekę na dzieci. Mam nadzieję że tego 6 dostanę l4 i tyle, Ale jak powiadomić pracodawce bo przed wizytą to raczej nie ma co gadać bo różnie to bywa.  Myślicie że jak zadzwonie telefonicznię to będzie ok?  

 

Odnośnik do komentarza
Gość Julianna

Hej Dziewczyny! Czytam Was od ok. tygodnia, ale w końcu postanowiłam się odezwać 🙂 według OM termin mam na 4 listopada, ale wg USG ciąża jest tydzień młodsza, więc liczę tak ok 11.11. Tydzień temu w środę byłam na wizycie, a był to niby 6 tydzień ( om 29.01) i lekarz powiedział, że nie wyglada to dobrze: malutki pęcherzyk płodowy 8 mm, bez zarodka i pęcherzyka żółtkowego i to prawdopodobnie puste jajo płodowe, mam się nie nastawiać. Przepłakalam kilka dni, to moja 2 ciąża, bardzo cieszyłam sie, że moja 4-letnia córeczka będzie miała rodzeństwo. W poniedziałek 23.03 poszłam załamana na wizytę do innego lekarza, który prowadził moja poprzednią ciążę. Nie przyznałam się że byłam u innego lekarza, byłam nastawiona co zobaczymy na usg, a on koniecznie chciał założyć mi kartę ciąży jeszcze przed wizytą. Okazało się, że wszystko dobrze! Pęcherzyk plodowy sporych rozmiarów, zarodek 7,5 mm i serducho biło! Byłam w totalnym szoku! Wiem, że miałam później owulację mimo regularnych cykli, no i zagnieżdżenie też czasem trwa dłużej. Piszę to tak na pocieszenie, takie sytuacje zdarzają się dość często i nie warto od razu się załamywać.

 

Odnośnik do komentarza

Julianna gratulacje 🙂 myślę, że dla wielu dziewczyn to bardzo pocieszająca wiadomość 🙂

Paulina moje włosy (z 3 miesięcznym odrostem) w końcu się nie przetłuszczają, chyba jedyny pozytyw tej ciąży jeśli chodzi o ciało itp. 🙂 A jak miałaś w pierwszej ciąży, pamiętasz? 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 😊 chciałam zapytać jak u Was wygląda sprawa z bólami głowy? Ja dziś obudziłam się, wszytko było ok a jak wstałam zaczęła mnie boleć głowa z prawej strony. Boli do teraz, przy tym mam zawroty i czuję się mega słabo. Trochę się martwię. Nigdy wcześniej tak nie miałam 😐 Czytam, że bóle głowy w ciąży to normalne... Ja czuję się tak słabo, że ciężko mi wstać. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Sylwia- do 4 miesiaca pamietam tylko wymioty takze nie wiem, ale napewno nie mialam pryszczy co teraz... A w 2 trymestrze pamietam ze wypadaly mi wlosy... 

Julianna gratulacje cieszę sie bardzo ze historia dobrze sie skonczyla u ciebie i ze widzialas zarodka 😊 

Ewelinka co do boli glowy to tydzien temu (7 tydzien) bolala mnie glowa musialam wziąść tabletkę dzisiaj akurat leciutko cos mnie boli ale da sie funkcjonować z tym lekkim bolem 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Karolineczkas

Witam,

Dzien po spodziewanej miesiączce (23.03) zrobiłam test ciążowy i...pokazały sie dwie kreski!!! Na drugi dzien rano byłam u lekarza, potwierdził ciąże. Ale, za 2 tyg mam się zgłosić  na kolejne usg....bo teraz to wszystko za wcześnie.... Mam lekkie plamienie i ból brzucha ale lekarz stwierdził, że to normalne. Mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze!!! Mam Endometriozę i lekarz powiedział, że jestem w ciąży to CUD, po tym co przeszłam...

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Izunia czyli pewnie wszędzie są lub będą podobne standardy wizyt.

Ewelina mnie póki co głowa nie boli. W pierwszej ciąży bardzo bałam się brać jakiekolwiek leki i dwa lub trzy razy miałam tak silne bóle, że wymiotowałam. W drugiej byłam mądrzejsza i jak czułam, że nie dam rady bez tabletki, to ją brałam 😉

Julianna, Karolineczkas witamy 😉

Dziewczyny, tak sobie pomyślałam, że może do niedzieli każda napisze gdzie woli grupę (messenger, whatsapp, fb), później policzymy głosy i w poniedziałek ją założymy? Co Wy na to? (Mi bez różnicy, ale przy wyborze daję głos na fb😋)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...