Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gość Paulina 28 napisał:

Co do Wagi to przed ciaza wazylam 52 kg a teraz 53 kg ale oprocz wiekszego brzuszka to mam duze bolace cyce jeden rozmiar mi urosly i tera mam 70 F 

Oooo to Ty drobniutka jesteś możesz tyc 🙈 Ja ważę 61kg i mam 164cm więc muszę uważać 🙈

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Sylwiaa napisał:

Też jeszcze w tamtym tygodniu jadłam za dwoje, więc cieszcie się dziewczyny póki apetyt dopisuje, bo mdłości to coś okropnego 🙈 a tak bardzo chciałam ich zaznać.. Mam za swoje 🙆‍♀️

No to żebym ja sobie też tych mdłości nie wykrakala 🙈

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gość Izunia napisał:

Ewelina współczuję. Chodź przyznam się szczerze że pierwszy raz słyszę o takiej chorobie. To na te pytania to chyba tylko lekarz może Ci odpowiedzieć. 

 

Dla mnie to żadna nowość, bo to częsta przypadłość w przedszkolach (dlatego lekarz zlecił mi badania na cytomegalie, bo nie jest to rutynowe badanie w ciąży) Jest zupełnie nie groźna i większość z nas ją przechodzi bez większych objawów. W okresie ciąży dla dziecka jest bardzo groźna. Z wyników wynika, że ja mam już ją za sobą 😊 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Hej.

Dzisiaj czuję się zdecydowanie lepiej, jedynie troszkę męczą mnie mdłości 😐

Paulina 28 niestety, prawdopodobnie, w tej ciąży też czekają mnie przeboje. 🤷‍♀️ Mam nadzieję, że koronawirus dodatkowo nie będzie niczego komplikował.

Ja w tej ciąży wagę startową miałam ok.57kg. W pierwszej ważyłam 48kg, drugą zaczynałam z wagą 50kg, po porodzie zostało mi 5kg, a jak zaczęłam ponownie miesiączkować, to i 60 ważyłam🤯 także muszę się pilnować z jedzeniem, bo łatwiej będzie mnie przeskoczyć niż obejść 😂(mam 161cm)

A co do piersi, to ja cały czas karmię syna, więc ciężko stwierdzić jak z ich wzrostem🤔

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Momofthree napisał:

Hej.

Dzisiaj czuję się zdecydowanie lepiej, jedynie troszkę męczą mnie mdłości 😐

Paulina 28 niestety, prawdopodobnie, w tej ciąży też czekają mnie przeboje. 🤷‍♀️ Mam nadzieję, że koronawirus dodatkowo nie będzie niczego komplikował.

Ja w tej ciąży wagę startową miałam ok.57kg. W pierwszej ważyłam 48kg, drugą zaczynałam z wagą 50kg, po porodzie zostało mi 5kg, a jak zaczęłam ponownie miesiączkować, to i 60 ważyłam🤯 także muszę się pilnować z jedzeniem, bo łatwiej będzie mnie przeskoczyć niż obejść 😂(mam 161cm)

A co do piersi, to ja cały czas karmię syna, więc ciężko stwierdzić jak z ich wzrostem🤔

Kurczę to dobrze że dziś wszystko ok bo cały dzień się nie odzywałaś to już myślałam że coś się stało. A w jakim wieku masz dzieciaczki bo to Twoja chyba też 3 ciąża co nie?

Odnośnik do komentarza

Hej,u mnie 8 tydzień się zaczyna,mam krwiaka a mój ginekolog zamknięty,za 2 tygodnie mam wizytę,ale czarno to widzę.Czy mogłybyście mi polecić prywatnego ginekologa,"sprawdzonego,zaufanego,który jest otwarty"w Gdańsku?Dzięki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, miałam ostatni okres 16lutego i tyle lat starałam się o ciąże, aż w końcu przyszedł czas na kolejny okres a tu nie ma zrobiłam test i tu dwie kreseczki sama nie wiem jak to się stało, ale wiem tyle ze odpuściłam myśli poszły gdzie indziej i ciąża przyszła sama :) Obecnie jestem w 6tyg i 4kwietnia idę do lekarza posłuchać serduszko. Termin wypada jakoś 25listopad 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość To ja napisał:

Hej dziewczynki, miałam ostatni okres 16lutego i tyle lat starałam się o ciąże, aż w końcu przyszedł czas na kolejny okres a tu nie ma zrobiłam test i tu dwie kreseczki sama nie wiem jak to się stało, ale wiem tyle ze odpuściłam myśli poszły gdzie indziej i ciąża przyszła sama 🙂 Obecnie jestem w 6tyg i 4kwietnia idę do lekarza posłuchać serduszko. Termin wypada jakoś 25listopad 

Gratulacje 😉 Mi też wychodzi termin na 25 listopada 😁

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Gość To ja napisał:

Ame to super 🙂 a jak się czujesz bo mnie już mdłości dopadają 😞

Dziewczyny a czy możecie powiedzieć czy miałyście jakiekolwiek objawy na samym początku - po zrobieniu testu? Bo mnie bolą brzuch jak na okres, ale teraz wszystko przeszło i nic nie czuje. Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Gość Beataa81

Witajcie dziewczyny. Również mam zostać listopadową mamą. Test zrobiłam 13 marca, a miesiączkę miałam dostać 12. Termin mam na 21 listopada.

To nasze trzecie dziecko i wielka niespodzianka. Nie planowaliśmy już więcej dzieci ale bardzo się cieszymy. Mamy już 12-latka i 5,5latka a ja w lipcu kończę 39 lat.

Niestety, można powiedzieć, że od początku mam pod górkę. Choruję na astmę i biorę leki na ❤️ i nadciśnienie. Jeszcze dzień przed testem brałam lek, którego nie powinnam. Niestety nie wiedziałam że będę w ciąży. Lekarz pocieszył i powiedział że nie powinno to mieć wpływu.Oby . Wyszła mi też niedoczynność tarczycy i biorę letrox 50.

Leki na astmę mam zmienione, na serce i nadciśnienie odstawione. Na szczęście bardzo dobrze się czuję i to że schudłam 14kg przed ciążą, wpłynęło na moje samopoczucie. Gdy tylko dowiedziałam się o ciąży poszłam zrobić badania prywatnie. Wyszły idealnie tylko w moczu bakterie. Zrobiłam posiew i dziś otrzymałam wynik i mam bakterię coli .Od dziś na antybiotyku 😞

W poniedziałek byłam też w szpitalu, ponieważ zaczęłam plamić. Delikatnie ale jednak. Lekarz sprawdził i nie wiadomo skąd to plamienie. Zrobiono mi USG. Był to 5tydz i 3 dzień. Pęcherzyk był i zarodek 2mm ale jeszcze bez serca. Dostałam duphaston i 1 kwietnia idę na kolejne usg. Okropnie się denerwuję, że jeszcze nie było serduszka i na samą myśl o kolejnym USG, dostaję palpitacji serca. 

Z objawów mam tylko ból piersi, który w zależności od dnia jest raz mniejszy raz większy. Nie mam mdłości ale apetyt mi nie dopisuje. W poprzednich ciążach miałam mdłości więc teraz się zastanawiam czy to ok.Nie jestem też senna, a w nocy to zdarza się, że budzę się i nie mogę zasnąć. Takie nietypowe te moje objawy. Zazdroszczę tym, które już widziały serduszko. Ja po wizycie w szpitalu przeplakalam cały dzień. Tak się martwię

 

Odnośnik do komentarza

AKa ja przed spodziewanym okresem i w dniu rozpoczęcia (już wiedziałam, że jestem w ciąży, test, beta) miałam takie bóle krzyża , które zawsze mi dokuczały przy miesiączce, że myślałam, że z bólu będę gryzła parapet, nospa pomagała na 3 godziny, ból przeszedł po terminie spodziewanej miesiączki jak ręka odjął, a z ciąża na usg było wszystko ok. 

Beata gratuluję, na pewno wszystko będzie ok, 5t3d to i tak szybko na zarodek, u mnie serduszko było w 5t5d i lekarz powiedział, że dzień wcześniej na pewno byśmy go nie zobaczyli. 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree
14 godzin temu, Gość Paulina 28 napisał:

Momofthree kochana trzymam kciuki za Ciebie żeby ta ciąża byla wyjatkowa i obys lepiej ja przeszla, trzymam za Was kciuki 😘

Dziękuję 😍

 

14 godzin temu, Gość Izunia napisał:

Kurczę to dobrze że dziś wszystko ok bo cały dzień się nie odzywałaś to już myślałam że coś się stało. A w jakim wieku masz dzieciaczki bo to Twoja chyba też 3 ciąża co nie?

Córka w tym roku skończy 6lat, a syn 2lata😉

Fajnie, że dołączyły do nas kolejne dziewczyny❤

Zastanawiałyście się, jak w tym roku, spędzicie święta? Planujecie zobaczyć się z rodzicami i rodzeństwem?

Odnośnik do komentarza

My też jeszcze  nie rozmawialiśmy na temat świąt, ale u nas jest tak że my mieszkamy w jednym domku z teściami( my góra oni doł)  a rodziców mam 5 km dalej i szczerze powiedziawszy tak dawno u nich nie byłam przez te ograniczenia że nie wyobrażam sobie żeby do nich nie jechać. Tym bardziej że dzieciaki tęsknią. A siostrę mam 70 km dalej to nie wiem jaką decyzję ona podejmie. 

 

Witam również nowe dziewczyny:)

 

To widzę że tu prawie wszystkie dziewczyny przede mną 🙂 Mi z apki termin wychodzi na 26 listopad a do lekarza chcę się umówić na przyszły piątek, masakra ten czas dobija. Od poniedziałku wracam do pracy, mam nadzieję że na krótko to myśle że trochę to zleci. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...