Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Luna faktycznie masz wysokie tsh. Pewnie będziesz musiała często powtarzać to badanie skoro tak Ci skacze. Ja mam hormony w normie, ale mam guzki na tarczycy, które niestety rosną.raz w roku robię biopsję.

Odnośnie lekarzy i przepisywanych  badań to myślę ze najlepiej postępować wg zasady" ufaj i kontroluj". Nie wyobrażam sobie chodzić do lekarza, do którego nie mam zaufania.   A jak coś mnie niepokoi to pytam, np czy nie powinnam zrobić badań na coś tam.Szkoda naszych nerwów dziewczyny.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Matymka a nie zauwazylas moze ze guzki rosna po biopsji? 

W lipcu lezalam na onkologi mialam guza, po biopsji zaczal rosnąć, na sali lezala ze mna Kobieta ktora miala guza malego jak paznokiec po biopsji zaczął rosnac jak szalony.... Po wycieciu chirurg powiedział jej ze ponad 11 cm mial... 

Odnośnik do komentarza

Paulina 28 sama nie wiem.Co robię biopsję(raz na rok) to są większe ,Ale ten wzrost nie jest jakiś strasznie gwałtowny. Muszę robić biopsję bo jeden z guzików nie wygląda dobrze i moja endokrynolog woli to sprawdzać.

Liczę się z tym ,że czeka mnie operacja za kilka lat.To u nas rodzinne.Moja mama ma wyciętą całą tarczycę, jej obie siostry, mama.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Margaret😊

Ja również mam te same aplikacje ciąża+ i preglife, na jednej jestem w 5 tygodniu, a na drugiej w 6 tygodniu😉 termin mi pokazuje 13 listopada🤓 w przyszłym tygodniu usg wszystko zweryfikuje! U nas nikt jeszcze nie wie nawet nasze córeczki, czekamy na potwierdzenie, planowałam powiedzieć dopiero po tych badaniach 11-13 tyg. ale nie wiem czy wytrzymamy🤔🤭

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Dzień dobry 😊 dlaczego noc jest taka krótka? Od tygodnia mój syn gorzej śpi, a ja razem z nim, mam nadzieję, ze szybko skończy się ząbkowanie i zdążę pospać zanim dopadnie mnie ciążowa bezsenność 😁

Co do apki, zostanę przy tej preglife- wczoraj uzupełniałam listę potrzebnych rzeczy dla bobo. Ok.40% wyprawki mamy 😂

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Momofthree - ty szczesciaro, ze macie 40% wyprawki 😁 

Ja niestety musze wszystko kupić i obliczylam ze wydamy okolo 11 tysiecy, narazie ubranka kupie na rozmiar 56 i 62, zaczne kupowac dopiero w czerwcu jak poznam płeć odrazu pojde na zakupy 😁

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Paulina 28 nam brakuje ubranek, wózka i w zależności od tego czy zdążymy z przeprowadzką, to podejmiemy decyzję o łóżeczku. Jeśli zostaniemy w aktualnym mieszkaniu, to dokupimy łóżeczko/dostawkę chicco next2me, jeśli zmienimy na większe, to synowi kupimy "dorosłe" łóżko, a maleństwo dostanie w spadku po bracie jego aktualne wyrko.

Wyprawka jest kosmicznie kosztowna, cieszę się, że niewiele musimy kupić 😁 Ja pewnie ubranka uniwersalne zacznę kupować jak ogłosimy rodzinie dobrą nowinę. Wózek chcieliśmy kupić używany, więc pewnie nie będziemy czekać długo, tylko jak nam się jakis spodoba, to pojedziemy po niego. (Celowalismy w mima xari, ale jeszcze bierzemy pod uwagę bugaboo cameleon3).

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

No dobrze ze po braciszku beda ubranka, u nas niestety różnica wieku prawie 10 lat bedzie... Takze spora. 

My postanowilismy kupić nowy wozek 

Mam 2 wybory albo stokke albo musty, mamy duzo lasow dookola takze musi byc terenowy. 

Myslalam zeby szybciej cos kupic ale wstrzymam sie jak poznam plec 😁

Odnośnik do komentarza

Paulina 28- zobaczysz 😉 wszystko jest ok. Ja jestem niestety niepełnosprawna i nie chodzę normalnie o własnych siłach tylko wspieram się chodzikiem. No chyba że w domu 🤪 i tak, od wypadku (5 lat) codziennie ćwiczę i wzmacniam mięśnie.  A mimo wszystko brzuszek tym razem jest już spory  😄 fakt faktem że tak jak w poprzedniej ciąży miałam ochotę wyłącznie na cytryny i sporo wymiotowałam. Tak teraz jem dużo słodyczy, owoców... I w ogóle jestem ciągle głodna. A nie zwracam nic... Będę gruba 😢😂😂😂a imiona takie co mi się podobają to Liliana ale moja kuzynka tak dała więc głupio trochę. A chłopiec... Mieczysław (mieczyk ), Dorian, Lucjan, Artur... Nie wiem  🤪

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a co ja mam powiedzieć? Nawet nie wiem co to znaczy wyprawka 😉 nie mamy z mężem młodszego rodzeństwa, moje koleżanki nie maja małych dzieci. Ja tylko raz w życiu trzymałam małe dziecko na rękach (minuta). Jestem trochę przerażona, serio!!! Dziadkowie mieszkają od nas 300 km. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nuta- bardzo mi przykro, ze mialas wypadek. Ja niby mam zachcianki ale jak jem swoje zachcianki to mi nie smakuja... Jem bulki, owoce. W pierwszej ciazy zachcianki mialam okolo 6 miesiaca - czekolada truskawkowa i kiszonka 😛

Ja tez w tej ciazy nie zwracam tylko mdli ale mam nadzieje ze gruba nie bede waga przed ciaza 52 mam nadzieje ze max 65 bede wazyc do porodu. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Mola-  dacie rade sami zobaczysz, a czasami lepiej jak dziadkowie sa daleko nie ma "zlotych rad" bo oni by cos innego zrobili. Moze na kurs rodzenia pojdziesz? Wiem ze w niektorych szpitalach jest za darmo. 

Ja chyba pojde.. 

Odnośnik do komentarza

Kurs rodzenia na pewno ale dla takich do cięcia cesarskiego. Niestety mam tokofobię (prawdziwą, leczona od kilku lat) co pewnie ma związek z zawodem jaki wykonuje (specjalizuje się w błędach medycznych okołoporodowych). Stad też na 1 dziecko zdecydowaliśmy się z mężem w wieku 33 (prawie 34l) i mąż 36. Muszę się sporo nauczyć ale zazdroszczę wam doświadczenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Paulina 28 mutsy to "terenówki"? Zawsze wydawały mi się delikatnymi wózkami 😉 A stokke faktycznie są masywne.

Nuta przykro mi, że jesteś po wypadku 😥

Ja w obu ciążach miałam ochotę na śledzie, w tej póki co jeszcze nie mam na nic.

Mola mieszkając w dużym mieście masz ogromne możliwości zdobywania wiedzy wyprawkowej i hmmm opiekuńczej 😉

Za jakiś czas sytuacja z pandemią się uspokoi, to będziesz mogła zapisać się do szkoły rodzenia, spotkać z położną, doradcą laktacyjną, odwiedzisz pewnie targi "ciążowe" i sklepy z wyprawką 😉

Dziewczyny, a co myslicie o założeniu, oczywiście za jakiś czas, grupy tematycznej na fb? Tam moglybysmy pisać swobodniej, bez stresu, że treści wpadną w niepowołane ręce. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Ja niestety nie posiadam Fb, 

Ja tez prawdopodobnie bede miec Cc, z synem mialam i teraz raczej tez. 

Momofthree tak kochana seria musty nio, wiem bo moja kolezanka miala i meza bratowa i uwierz ze krazyl ten wozek i 3 dzieci woził, takze uwierz kochana sa masywne i na kazdy teren. 

Odnośnik do komentarza

"a imiona takie co mi się podobają to Liliana ale moja kuzynka tak dała więc głupio trochę. A chłopiec... Mieczysław (mieczyk ), Dorian, Lucjan, Artur... Nie wiem"

Mieczyk super.  Lucjana tez bardzo lubie.  Inne pomysly to Witold, Florian, Jerzy (Jerzyk), Mieszko, Stefan, Teodor, a moze Bogdan (Bodzio).

Liliana ladna, ale jest juz w rodzinie i napewno w otoczeniu poniewaz to bardo popularne imie obecnie.  Moze podobna Lidia.

Inne propozycje to Kalina, Rozalia, Malwina, Daria, Gaja, Jagna, Apolonia, Wanda lub Alina.

Odnośnik do komentarza

Fajny pomysł z grupą. Ja jestem za 😁 a jeśli temat wózków to może orientuje się któraś w takich wózkach z hamulcem ręcznym... Bo wtedy wiadomo że nie chodziłabym z chodzikiem tylko z wózkiem. Owszem chodzić będę ostrożnie ale jednak ten hamulec pod ręką byłby super dla mojej psychiki 🤪

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Paulina 28 super, że założysz fb😁

Ja założyłam, że kupimy wózek głęboki tylko, bo niecałe pół roku temu kupiliśmy nową spacerówkę dla syna. Brałam kilka wózków pod uwagę np. cybex priam, ale cena samego głębokiego wynosi od 3tys.+, więc wolimy kupić 2w1, ale używany. I juz znalazłam bugaboo cameleon3 za 2tys., 2,5tys. To samo z mima xari.

Nuta super, że jesteś "za" z pomysłem o grupie 😁

Tak na szybko przejrzałam wózki z hamulcem ręcznym i jest tego trochę. Będziesz miała czym wybierać 😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...