Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Pytałam ginekologa o testy to on do mnie wie pani jak jest z tymi testami no ale na tych poprzednich widać dolelikatne l l. I dlaczego ginekolog powiedział "może ciaza" nie ukrywam że cały czas współżyje z mężem więc może jest za wcześniej skoro kazał przyjść w piatek

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Klaudia jezeli nie ufasz testom, zeob z krwi jest pewny w 1000% i bedziesz wiedziala dziwne ze lekarz ci o tym nie powiedzial. A jak nie chcesz to musisz wytrzymac do piatku. Tylko lekarz juz by zobaczyl pecherzyk. 😁

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Momofthree - ladny wozeczek ale nie na moje "wioskowe" drogi 😛 

My chcemy nowy kupic mysle ze w wakacje pojezdzimy po sklepach i napewno zamowimy przez internet ale gdyby byla córcia to stokke terenowy rozowy musi byc 😍

Juz sie nie moge doczekac az poczuje pierwsze ruchy 😍

Odnośnik do komentarza

No właśnie myślę nad zrobieniem ale przez tą sytuację co się dzieje to nie wiem gdzie zrobię teraz. Ale może zaczekam do piątku. Ale dziwi mnie takie zachowanie wgl ginekologa a niby najlepszy w mieście i każdy go chwali 

Odnośnik do komentarza
Gość Kaska2909
W dniu 15/3/2020 o 1:03 PM, Luna_29 napisał:

JA też mam wizytę na 25 marca, ma to być 6t1d, teraz nie było widać zarodka, bo za wcześnie, ciągle myślę o tym, czy następnym razem będzie i czy pęcherzyk urośnie prawidłowo..  Myślicie, że 6 tc będzie już widać serduszko?

Najgorsze jest to, że po tych napadach gorąca, podniesionej temperaturze i uczuciu słabości myśli się o tym wirusie xD podobne są czasami te objawy hehe.. Musimy być dobrej myśli i jakoś przetrwać.

 

 

 

Moja wizyta 25 właśnie przepadła. moja przychodnia odwołała wszystkie wizyty 28 marca:( zapisałam się od razu na 1 kwietnia. Oby ta wizyta mogła się odbyć bo bardzo chciałabym mojego bejbika i serduszko. Wtedy będzie równe 8 tygodni!!!

Odnośnik do komentarza

Kaśka 2909 przykro mi, moja na razie mam się odbyć planowo.. mam nadzieję, że tak będzie. Widzę, że mamy co do dnia i wizyty i termin z tym, że mi ostatnio powiedziała gin, że owulka musiała być tydzień później. W sumie zawsze tak mialam. Kaśka, to Twoja pierwsza dzidzia?

Edytowane przez Luna_29
Odnośnik do komentarza

Klaudia, jeśli bardzo się denerwujesz, zrób jutro bHCG. Będziesz miała jednoznaczną odpowiedź po kilku godzinach. Nie kupiłam ani jednego testu, bo są bez sensu, bHCG pojawia się najwcześniej, jest najbardziej czuła.

Kaska2909 to straszne, mam nadzieję, że kolejnej wizyty też nie odwołają! Trzymam kciuki za 1 kwietnia, wtedy już na pewno dużo zobaczysz:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/3/2020 o 5:39 PM, Gość Paulina 28 napisał:

Jeju jak fajnie, az sie ucieszylam 😁

To twoja pierwsza ciaza? 

Moja druga synek ma 9 lat takze troche będzie roznicy wieku 

No popatrz 😁 to razem mamy termin na 4 listopada i ja również mam 9letniego synka... Tzn 25 czerwca skończy 9 lat. Mój się cieszy bardzo że będzie mieć rodzeństwo i bardzo chce siostrę ale pożyjemy zobaczymy  😉

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nuta - jeju ale fajnie złożyło sie hihi, 

Mój syn 20 stycznia skonczyl 9 lat 😊 

A z jakiego województwa jestes? 

Dziewczyny mam do Was pytanie... 

Jestem w 7 tygodniu ciazy a brzuch juz mam widoczny na dole zrobil sie wiekszy.... Czytalam, że w 2 ciazy szybciej widac ale ze juz tak szybko... Z synem to w 5 miesiącu bylo widac golym okiem a w 4 miesiącu gdybu ktoś uważnie sie przyjrzał.... 

Odnośnik do komentarza
Gość Margaret😊

Witam dziewczyny😊nie byłam pewna czy znajdę jakieś forum na listopad 2020, a tu proszę sporo już nas😁test robiłam 9 marca piękne dwie kreski, wizyta z usg 24 marca😉 to moja trzecia ciąża🤭😜

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Mi termin przypada na początku listopada 2020. Mam 33 lata, moja pierwsza ciąża. Staraliśmy się z mężem pół roku. Czy są tu dziewczyny w podobnym wieku? Z chęcią przyjmę każda wiedzę :)

Jeśli chodzi o mnie staram się dużo czytać odnośnie procedur (kiedy i jakie badania należy zrobić). Jestem z zawodu adwokatem i jest to dla mnie ciekawe. Już zauważyłam (6 tydzień 6 dzień), ze lekarze nie trzymają się procedur, niektórzy są tragiczni :/ Póki co chodzę prywatnie (do tej pory zrobiłam morfologię, mocz, TSH, holter ciśnieniowy i ekg - kiedyś miałam podwyższone cisnienie, hormony). Byłam 2 razu u gin, ostatnio na usg, było widać zarodek i czynność serca. Kolejne usg mam w piątek prywatnie, następne w poniedziałek na NFZ. Oby nie odwołali! 

Z tego co na chwile obecna ustaliłam (może komuś się przyda) to musimy bardzo ale to bardzo pilnować lekarzy i nie ufać im na 100%. Przykłady zaniedbań u mnie:

1) niemierzenie ciśnienia przy każdej wizycie lekarskiej (to jest oblig!)

2) niekierowane na badanie Beata hcg. Ok, nie ma takiego wymogu ale przecież po coś takie badanie jest. Odwlekanie podstawowych badań do 10 tyg (dlaczego?)

3) zlecanie przyjmowania wyłącznie kwasu foliowego a przecież w zaleceniach jest jeszcze obligatoryjnie jod, wit d3, żelazo i dha. Mi zajęło 2 dni analiza wszystkich dostępnych preparatów dla kobiet w ciąży aby wybrać ten najlepszy dla mnie 

4) poziom żelaza i wit d3 warto zbadać samemu 

5) tragedia lekarzy jeśli chodzi o wcześniej przyjmowane leki (odsyłają do specjalistów a teraz takie konsultacje są przekładane)
 

Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza

Paulina 28- z kujawsko-pomorskiego a dokładniej to z Bydgoszczy 😁 a tym że brzuch masz większy to normalne. Ja zanim poszłam na wizytę to myślałam że bliźniaki czy jak bo teraz to mam taki brzuch już jak w pierwszej ciąży w 6tym miesiącu

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Ja jestem z Lubuskiego to kawalek mamy 😊 jeju to super ze nie jestem sama z wiekszym brzuszkiem na początku ciazy 😛 juz zamówiłam sobie 2 pary spodni dresowych. Szczerze az sie boje jak brzuszek bedzie wygladal w 5 miesiącu ciazy nie mowie juz co bedzie dalej 😛

Odnośnik do komentarza
Gość Kaska2909
22 godziny temu, Luna_29 napisał:

Kaśka 2909 przykro mi, moja na razie mam się odbyć planowo.. mam nadzieję, że tak będzie. Widzę, że mamy co do dnia i wizyty i termin z tym, że mi ostatnio powiedziała gin, że owulka musiała być tydzień później. W sumie zawsze tak mialam. Kaśka, to Twoja pierwsza dzidzia?

Dziękuję Klaudia też mam nadzieję, że  nie  będzie więcej komplikacji. 

 

Luna_29 tak to moja pierwsza ciąża,  i szczerze mówić nigdy nie przypuszczałam , że będą takie problemy 😜

 

Szkoda, że tak się  dzieje i nie możemy sie wszystkie na spokojnie cieszyć naszym stanem.  Ale dobrze, że można się wspierać choćby tak- na forum 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.

U mnie się sporo działo przez te 2 dni Ale po kolei.

Przede wszystkim cieszę się, że jest nas co raz więcej😍

 Super że nie jestem jedyną w trzeciej ciązy.Pozdrawiam momofthree i kiziemizie😘

Coś mi się jednak wydaje że jestem  zdecydowanie najstarsza...

Wczoraj wiczorem zaczęłam plamić .Bardzo mnie to zmartwiło, A jak na złość moja gin. gdzieś wyjechała.Nie był to jakiś jednostajnym krwotok, ale 2 razy poleciało mocniej i była to krew.

Dziś byłam u ginekologa.Zrobiła mi usg.Jest maleństwo ,które ma 7,2 mm, serduszko bije jak szalone ❤i termin mam na 6 listopada. Wspominałam, że tydzień temu było widać 2 pęcherzyki.ale bez serduszka,bez ciałka żołtego.wczorajsze krwawienie to prawdopodobnie zanik drugiego pęcherza płodowego.Ponoć to bardzo częste zjawisko w ciązach mnogich. Tzw .zespół zanikajacego bliźniaka.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...