Skocz do zawartości
Forum

asperger w perwszej klasie


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

DZień dobry,

moja córka kończy już 6 lat. Od września zaczyna edukacje w 1 klasie szkoły podstawowej. Od roku mamy orzeczenie o Aspergerze i dziecko chodzi na terapie. Tak naprawdę od początku było cos żle. Szukałam pomocy odkąd dzieco skończyło 1,5 roku. Zdiagnozowano wtedy problemy z integracja senssoryczną. Gdy dziekco dorastało problemy nasilały sie i pojawiałay nowe... Niestety ze względu na rejonizację o dugim zcasie oczekiwania dziecko nie dostalo się na obiecane zajęcia rehabilitacyjne. Zostałyśy same mając nawet diagnoze. Po skończeniu dóch lat,zaczeły się tai aiki agresja, samookaleczanie,póżniej uciekaie i bicie, histerie. Dzieci wytykały ja na dworzu, że jest dziwna. Ludze tłumaczyli mi , że to niesiałośc i jej to przejdzie, agresja i bunt - to bunt 2, 3  4 latka etc. Szukając swoich błędów wychowawczych i pomocy bo nie wiem co ja żle robie i tym bardziej jak omóc dziecku tafiłam na PIlicką. Początkowo ocnili, że to moja wina, że dziekco nie uczesticzy w interakci bo je wyręczam (nie cche mi się tej okropnej chwili przypominać ja bylam zażenowana , że dziekco nie reaguje na polecenia, iale także byłam zestresowana że dziecko było przerażone. Cchiałam to już zakończyć jak najszybciej nawet d aniej bo o wszystkich problemach musiałam mówić przy niej . Nie tak to owinno wyglądac ;( ). Chcąc nie chcą musialam się pojawić jeszcze na dwoch spotkaniac z pschologiem i psycitrą, logopeda etc. W efekcie końcowym zostałąm zszokowana diagnoż ao ASPERERZE. Nie byłą już t moja wina tylko symptomy choroby.... Popłakałam się bo w życiu o tym nie słsyzałam. Przestraszyłam się i tłlumaczyłam jakie to ja mam mądre dzieco, jak ono umie liczyći zapamietać. Póżniej pomyslałam sobie na zimno, że dobrze , że coś wiemy bo cociaż dostaniemy pomoc psychologiczną. Jakoś okierują nami, nią jak się zachowwac , o co chodzi i jak reagować...

                       W między czasie całej tej histori udąło mi się wywalczyć zajęcia TUS ( bo akurat tylko to mieli... mieliśmy miec integracje sensoryczna ale iejsc zabrakło w poradni więc to nam tylko zostało).  Zajecia były dla nas czymś przełomowym. Nie mówiłam jednej z pań z czym dokłądnie się borykam, tyko , że jest nieśmiałą. Po kilku zajęciach jedna z Pań zadzwoniła do mnie i sama zgłosiła problem.....  Kontynowaliśmy zajęcia przez rok 2 razy w tygdniu w róznych grupac ) od jeśłi dobrze kojarze 2 grupa przedszolna dzieco miało skończone 3 lata.

    w ostanim roku przedszkola , teraz dziecko ma zajęcia zgodne z orzeczeniem o Aspargerze. Odbywają się one coć cała adra przedszkola twierdzi ,że orzeczenne jest błedem i córa według nich go ie ma. Bardzo dobrze współpracuje w grupie, nie ma iekszych problemów z przyswajaniem wiedzy i zacowaiem. Jets bardzo grzeczna i słucha się wyjątkowo. Własnie to jest tym co ją wyrównia weddług nmnie i niepokojiło. Po przedszolupzrzywałayśmy dramaty. Zajeło mi dużo czasu by dowiedziec się, ze te "niby koleżanki" o kórych mówił nauczycielki to ja przywały, wyśmiewały kaząły jej coś robic bo inaczej jej lubić nie będą. Z drugie strony jest bardzo posłuszna rozkaza obcych.... tzn. nauczycieli, kogos komu z zzewnątrz "podlega" co innego jest w domu.

  Ja już nie wiem co myśleć mam i roic wtej sytuacji. Musze podjąc deczje do jakiej skzoły posłać dziecko? czy w szkole o klasie ogólnej pokazywac orzeczenie?

 

Bardzo prosze o kontakt , jaką sporad ejaka to się odbywa w przypadu dzieci w szkołach ogólnodostępnych gdy dam orzeczenie? moż elepiej nic niedołączac i powiedziec nauczycielom po rekrutacji, sam na sam?

nie wiem co robić. Co będzi eepsze dla dzieckaa... jeśi to faktyczi nei Asperger by taka opinia w skzole nie rzutowała na jej samej ocene. Ona i tak os obie mówi żle od 1 klasy przedszkolenj (zasługa dzieci )

Odnośnik do komentarza

Dziecko z aspergerem nie ma problemów z przyswajaniem wiedzy, wprost przeciwnie. Potrzebuje indywidualnego podejścia, ze względu na problemy w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami itp. Jest to dla mnie niedopuszczalne, że uważają, że mała go nie ma, skoro się dobrze uczy. Może pójdź z nią do innego psychologa, albo nawet i do kilku i zobaczysz, jaka będzie ich diagnoza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...