Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marzena

asperger w perwszej klasie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena

DZień dobry,

moja córka kończy już 6 lat. Od września zaczyna edukacje w 1 klasie szkoły podstawowej. Od roku mamy orzeczenie o Aspergerze i dziecko chodzi na terapie. Tak naprawdę od początku było cos żle. Szukałam pomocy odkąd dzieco skończyło 1,5 roku. Zdiagnozowano wtedy problemy z integracja senssoryczną. Gdy dziekco dorastało problemy nasilały sie i pojawiałay nowe... Niestety ze względu na rejonizację o dugim zcasie oczekiwania dziecko nie dostalo się na obiecane zajęcia rehabilitacyjne. Zostałyśy same mając nawet diagnoze. Po skończeniu dóch lat,zaczeły się tai aiki agresja, samookaleczanie,póżniej uciekaie i bicie, histerie. Dzieci wytykały ja na dworzu, że jest dziwna. Ludze tłumaczyli mi , że to niesiałośc i jej to przejdzie, agresja i bunt - to bunt 2, 3  4 latka etc. Szukając swoich błędów wychowawczych i pomocy bo nie wiem co ja żle robie i tym bardziej jak omóc dziecku tafiłam na PIlicką. Początkowo ocnili, że to moja wina, że dziekco nie uczesticzy w interakci bo je wyręczam (nie cche mi się tej okropnej chwili przypominać ja bylam zażenowana , że dziekco nie reaguje na polecenia, iale także byłam zestresowana że dziecko było przerażone. Cchiałam to już zakończyć jak najszybciej nawet d aniej bo o wszystkich problemach musiałam mówić przy niej . Nie tak to owinno wyglądac ;( ). Chcąc nie chcą musialam się pojawić jeszcze na dwoch spotkaniac z pschologiem i psycitrą, logopeda etc. W efekcie końcowym zostałąm zszokowana diagnoż ao ASPERERZE. Nie byłą już t moja wina tylko symptomy choroby.... Popłakałam się bo w życiu o tym nie słsyzałam. Przestraszyłam się i tłlumaczyłam jakie to ja mam mądre dzieco, jak ono umie liczyći zapamietać. Póżniej pomyslałam sobie na zimno, że dobrze , że coś wiemy bo cociaż dostaniemy pomoc psychologiczną. Jakoś okierują nami, nią jak się zachowwac , o co chodzi i jak reagować...

W między czasie całej tej histori udąło mi się wywalczyć zajęcia TUS ( bo akurat tylko to mieli... mieliśmy miec integracje sensoryczna ale iejsc zabrakło w poradni więc to nam tylko zostało).  Zajecia były dla nas czymś przełomowym. Nie mówiłam jednej z pań z czym dokłądnie się borykam, tyko , że jest nieśmiałą. Po kilku zajęciach jedna z Pań zadzwoniła do mnie i sama zgłosiła problem.....  Kontynowaliśmy zajęcia przez rok 2 razy w tygdniu w róznych grupac ) od jeśłi dobrze kojarze 2 grupa przedszolna dzieco miało skończone 3 lata.

w ostanim roku przedszkola , teraz dziecko ma zajęcia zgodne z orzeczeniem o Aspargerze. Odbywają się one coć cała adra przedszkola twierdzi ,że orzeczenne jest błedem i córa według nich go ie ma. Bardzo dobrze współpracuje w grupie, nie ma iekszych problemów z przyswajaniem wiedzy i zacowaiem. Jets bardzo grzeczna i słucha się wyjątkowo. Własnie to jest tym co ją wyrównia weddług nmnie i niepokojiło. Po przedszolupzrzywałayśmy dramaty. Zajeło mi dużo czasu by dowiedziec się, ze te "niby koleżanki" o kórych mówił nauczycielki to ja przywały, wyśmiewały kaząły jej coś robic bo inaczej jej lubić nie będą. Z drugie strony jest bardzo posłuszna rozkaza obcych.... tzn. nauczycieli, kogos komu z zzewnątrz "podlega" co innego jest w domu.

Ja już nie wiem co myśleć mam i roic wtej sytuacji. Musze podjąc deczje do jakiej skzoły posłać dziecko? czy w szkole o klasie ogólnej pokazywac orzeczenie?

Bardzo prosze o kontakt , jaką sporad ejaka to się odbywa w przypadu dzieci w szkołach ogólnodostępnych gdy dam orzeczenie? moż elepiej nic niedołączac i powiedziec nauczycielom po rekrutacji, sam na sam?

nie wiem co robić. Co będzi eepsze dla dzieckaa... jeśi to faktyczi nei Asperger by taka opinia w skzole nie rzutowała na jej samej ocene. Ona i tak os obie mówi żle od 1 klasy przedszkolenj (zasługa dzieci )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...