Skocz do zawartości
Forum

Jak rzucić palenie?


Gość irekq123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26/2/2020 o 11:18 PM, Gość oknaz napisał:

przed wszystkim dużo silnej woli, ja sobie recigar kupiłem,teraz tylko czeka mnie wybielanie zębów bez tych tabletek by było ciężko, cytryzyna hamuje głód nikotynowy i od razu w sumie jak zacząłm tabletki brać to przeszła mi ochota na papierosy

żadne tablety nie pomogą bez samozaparcia, albo chcesz rzucić albo nie

Odnośnik do komentarza
W dniu 22/3/2020 o 11:08 PM, adamlipinski napisał:

żadne tablety nie pomogą bez samozaparcia, albo chcesz rzucić albo nie

Samozaparcie oczywiście najważniejsze, ani medycyna konwencjonalna ani naturalna nie zna 100% skutecznego środka, który by rzucił nałóg za nas. Chęć nałogowca do rzucenia jest sprawą priorytetową. Udowodniono jednak badaniami (opublikowane w rzetelnych źródłach), że środki z grupy nikotynowej terapii zastępczej 2-3x zwiększają szansę na udane wyjście z nałogu - artykuł na ten temat z polskim języku znajdziemy na https://kowalezdrowia.pl/jak-skutecznie-rzucic-palenie-papierosow - w przypisach odnośniki do źródeł w języku angielskim.

Dla przeciwników tabletek, plastrów czy innych leków, bądź co bądź zawierających nikotynę polecam zapoznać się z tematyką biorezonansu oraz akupunktury. Te dwie metody również są w pewnym stopniu skuteczne - pomagają rzucić lub chociaż ograniczyć palenie. Na koniec dodam, że najczęściej skuteczne wyjście z nałogu następuje po X próbie, rzadziej za pierwszym razem, także trzeba się z zmotywować i podjąć kolejny raz rękawice, jeśli za pierwszym razem nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza

u mnie bardzo dobrze sprawdziły się tabletki recigar, kupiła je w patece i przeszłąm pełną 25 dniową kurację, wiadomo na początku było ciężko ale już po pierwszym tygodniu w ogóle nie czułam parcia na palenie papierosów, miałam wręcz obrzydzenie do palenia, a już po zakończeniu pełnej kuracji jestem całkowicie wolna od palenia, nie chcę do tego wracać, Teraz jestem zadowolona bo rzuciłam palenie, zdrowiej się odżywiam, więcej ruszam bo już tak się nie męczę jak podczas palenia, ogólnie wyszło mi to na dobre. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Rezydent

A ktoś z Was wykupił kurs pomocny w czasie rzucania palenia? [reklama usunięta], pomaga zrozumieć w jakie sidła nałogu wpadliśmy, co on z nami robi i dzięki temu zdecydowanie łatwiej pozbyć się tego uzależnienia. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

myślę, ze kazdy jest swiadom że to nałóg i ile negatywów niesie, na kazdej paczce fajek masz nie za ciekawą informację jak wpływa na zdrowie a i tak o nie powstrzymuje palaczy, też mialem duże chęci a wracałem ciągle do palenia, szukałem na forach i pomyślałem o tym recigarze o którym wczesniej była mowa, tydzień go biorę, nie palę już 4 dni w ogóle

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam planować ciąże, w dniu w którym postanowiłam że chce mieć dziecko rzuciłam palenie. Od razu, z dnia na dzień. Wcześniej paliłam paczkę dziennie,wweekendy nawet więcej. Wniosek jest taki, że najważniejsza jest dobra motywacja.

Jeśli chodzi o objawy odstawienne, to mozna je opanować Nicorette 

[reklama usunięta]

Nie kosztuje wiele a daje sporą ulgę. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

ja rzuciłam palenie z filmami [reklama usunięta], a nie przechodząc na epapierosa. epapierosy powstały żeby na nich zarabiać a nie żeby pomóc palaczom w walce z nałogiem. palaczom pomaga całkowite rzucenie palenia a nie palenie czegoś innego

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Kilka dni po sylwestrze przestałam palić z dnia na dzień, do tej pory trzymam w postanowieniu, nie czuję ochoty zapalenia. 

Jak najbardziej da się, aczkolwiek wymaga to samozaparcia. Jak również podejścia do tego racjonalnie ze sposobem. A nie jedynie powiedzenia sobie, ze nagle nie będę paliła/palił.....

Od siebie mogę polecić te książkę:

https://www.ibuk.pl/fiszka/196725/prosta-metoda-jak-skutecznie-rzucic-palenie.html

Opisane jest w niej kilka dobrych prostych metod na rzucenie palenia. 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że chodzi tutaj głównie o nikotynę. Pomimo, ze nie ma składników smolistych i palenie papierosów elektronicznych nie jest tak groźne jak palenie papierosów tradycyjnych, to jednak nadal można się tutaj uzależnić.
I jest to uzależnienie jak każde inne.

Są sytuacje, w których warto jest skontaktować się z psychologiem (który pomożę nam znaleźć wyjście z nałogu).
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Postanowiłem że podzielę się z wami czymś co pomogło mi żucić palenie 2 lata temu.
Nic nie pomagało próbowałem wszystkiego co było w aptece a i tak szybko wracałem do papierosów, paląc w sumie coraz więcej.
I wkońcu szperając w internecie wpadłem na te plastry. Nie palę już 2 lata, jest to produkt godny polecenia już po 2 tygodniach poczułem pozytywne działanie. Jeśli komuś pomogę to się cieszę , życzę powodzenia i wytrwałości.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kilka miesięcy temu, stanąłem/a w obliczu wyzwania, jakim było rzucenie palenia. Byłem/a zależny/a od papierosa od wielu lat i wiedziałem/a, że to nałóg, który szkodzi mojemu zdrowiu i ogranicza mnie w codziennym życiu. Postanowiłem/a więc zrobić coś, czego wcześniej nie byłam/e pewien/a - rzucić palenie raz na zawsze!

Wiem, że nie jestem/a jedyny/a, kto zmagał się z tym wyzwaniem. To była ciężka i czasami frustrująca droga, ale nie zamierzałem/a się poddawać. Zaczęłam/a szukać wsparcia i rozwiązań, które pomogłyby mi osiągnąć sukces.

Wtedy właśnie odkryłem/a e-book o rzucaniu palenia, który okazał się moim kluczem do wolności. To nie była typowa książka z suchymi teoriami, ale kompleksowy przewodnik, który pokazywał mi, jak podejść do rzucania palenia z nowym spojrzeniem. Byłem/a zdumiony/a, jak wiele wiedzy i inspiracji można znaleźć w jednym miejscu!

Dzięki e-bookowi, poznałem/a różne skuteczne metody rzucania palenia, dowiedziałem/a się, jak radzić sobie z pokusami i co zrobić, by uniknąć nawrotów. To było tak, jakby ktoś podał mi rękę i poprowadził/a mnie przez cały proces rzucania palenia!

Wiem, że każdy z nas ma swoją własną drogę do wolności od nałogu, ale to e-book dał mi kluczowe narzędzia i wsparcie, których potrzebowałem/a. Dzięki niemu, wreszcie poczułem/a, że mam kontrolę nad swoim życiem i że palenie już nie rządzi mną.

Chciałbym podziękować autorowi/autorce tego e-booka za to niezwykłe dzieło i za to, że podzielił/a się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. To dzięki niemu/rze, odkryłem/a nowy rozdział w swoim życiu - rozdział wolny od papierosów! 🌈💚

Jeśli Ty także szukasz wsparcia w walce z paleniem lub po prostu marzysz o zdrowszym i wolnym od nałogu życiu, polecam Ci ten e-book! To podróż, którą warto odbyć, a efekty przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania!

➡️ Tutaj znajdziesz link do e-booka, Jak skutecznie rzucic palenie który może zmienić Twoje życie tak samo jak zmienił moje!

Nie poddawaj się, marzenia o palenia wolnym życiu są w zasięgu Twojej ręki! Razem możemy stworzyć społeczność wsparcia, która pomoże nam osiągnąć sukces w tej ważnej misji!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim przemyśl, dlaczego chcesz rzucić palenie. Obietnica synkowi to już świetny powód, ale warto też myśleć o swoim zdrowiu, pieniądzach i jakości życia. Wyobraź sobie, jakie korzyści przyniesie ci rzucenie nałogu. Rzucenie palenia to wyzwanie, więc ważne jest, aby być przygotowanym mentalnie. Zrozum, że będą trudne momenty, ale możesz sobie z nimi poradzić. Pozbądź się myśli, że "tylko jedna papieroska" nie zaszkodzi. Nie musisz tego robić sam. Znajdź wsparcie w rodzinie, przyjaciołach lub grupach wsparcia dla osób próbujących rzucić palenie. To może pomóc w trudnych chwilach. Palenie to nawyk, więc ważne jest znalezienie zdrowszych sposobów na zrelaksowanie się lub rozładowanie stresu. Może to być np. sport, hobby, medytacja, czy czytanie. Staraj się unikać miejsc i sytuacji, które skłaniają cię do sięgnięcia po papierosa. To może pomóc w zmniejszeniu pokus. Jeśli czujesz się naprawdę silnie pokuszeni, warto mieć przy sobie jakieś alternatywne rozwiązanie, jak np. gumę do żucia nikotynowego lub smoczek bezdymny. Trzymam kciuki żeby się udało! :))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...