Skocz do zawartości
Forum

Czy w świetle prawa jestem samotną matką?


Gość Sama

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem panną, z ojcem dziecka nie jesteśmy razem. Żyjemy osobno ale dobrowolnie płaci mi pieniądze i czasem przyjeżdża w odwiedziny. Sama cały tydzień sprawuje trudy macierzyństwa. Chciałabym się dowiedzieć czy w tej sytuacji jestem samotną matką. W internecie znalazłam informacje, że samotna matka jest wtedy gdy ojciec dziecka jest nieznany bądź nie żyje. Czy wyrok alimentacyjny załatwiłby sprawę? Czy samotna matka to jest to samo co osoba samotnie wychowująca dziecko? Nie zależy mi na pieniądzach od państwa ale chciałabym mieć inne przywileje samotnej matki. Najbardziej zalezy mi na pierwszeństwie w rekrutacji do żłobka i przedszkola bo bez tego nie mogę wrócić do pracy, gdyż nie mam zapewnionej opieki dla dziecka 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jesteś samotną matką.  Nie masz ślubu. Nawet jeśli mieszkalabys z ojcem dziecka, to nikt tego nie sprawdzi. Z rekrutacją do żłobka czy przedszkola nie wiem jak jest, ale ogólnie lepiej zalożyć sprawę o alimenty, zeby miec minimum zapomog od panstwa. No i dla dziecka lepiej na przyszle lata, bo ojciec moze zmienic zdanie itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...