Skocz do zawartości
Forum

Pomysły na szybki obiad?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

u nas dzisiaj kurczak pieczony, najszybsza sprawa, ważne żeby mieć dobre mieso, ja kupilam w carrefour kurczaka z chowu wybiegowego, w sklepie miał oznaczenie jakość z natury, jeśli korzystacie z aplikacji to teraz jest zniżka na wszystkie produkt z takim oznaczeniem

Odnośnik do komentarza

Też bym jakąś mrożonkę wrzuciła na ruszt. Ale zawsze zupa krem, choćby pomidorowa może być - ze 2 puszki pomidorów, bulion jaki lubisz (z kostki czy słoiczka), zmiksować, doprawić, do tego kapka śmietany świeża pietruszka i podpieczona bagietka zrobi robotę, a i mąż będzie zadowolony, bo złapie coś na pierwszy głód. A potem niech coś sam ugotuje 😉 choćby danie z mrożonki właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Gość anyżkowaa

Najszybciej i smacznie to ryż z kurczakiem i sosem słodko kwaśnym [reklama usunięta], ja uwielbiam i mogę jeść to ciągle 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Beata84

Ja też często nie mam czasu na gotowanie, ponieważ zdarza mi się zostawać w pracy do późna. Zazwyczaj kupuję wtedy jedzenie w restauracji [reklama usunięta]. Serwują tam m.in. pyszne makarony, naleśniki i sałatki. Jest to dla mnie proste i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu jestem w stanie zaoszczędzić wiele czasu i nerwów.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

np - ćwiartka z kurczaka - wrzucasz do piekarnika w woreczek - dodajesz do tego marchew, ziemniaki, seler, buraki czy co tam kto lubi - 30-40 minut i obiad gotowy. Od czwartku np ćwiartki w promocji w Carreffour po 3,49 z aplikacją. Ja tak planuje obiady - z promocji i czasami na szybko. Choć na szybko to można i pierogi kupić

Odnośnik do komentarza

Na rozgrzanej oliwię smażymy cebulę, następnie dodajemy czosnek, papryczkę chili (jeśli lubimy). Wrzucamy też pomidory suszone i oliwki. Dodajemy sól, pieprz, oregano i inne ulubione przyprawy / zioła. Na końcu makaron spaghetti al dente wrzucamy do patelni z warzywami i przez około 2 minuty wszystko razem mieszamy i smażymy. Na koniec przekładamy na talerz, posypujemy natką pietruszki, parmezanem lub płatkami drożdżowymi nieaktywnymi. 🙂

Odnośnik do komentarza

Szybkie posiłki to moja specjalność 😁 Na obiad bardzo często robię  makarony z różnymi sosami np. passatta pomidorowa ze słoika (zdrowsza niż z puszki - zwłaszcza dla dzieci i kobiet z problemami hormonalnymi), cebulka, czosnek - posiekane i podsmażone na oliwie, do tego oliwki czarne lub zielone i mozzarella. Czasem biorę też po prostu pesto z dobrym składem lub wyjmuję z zamrażarki domowe pesto i dodaję do makaronu, plus do tego pomidorki i np. mozzarella lub nasiona słonecznika. Takie danie jest też świetne z kaszą np. bulgur!
[usunięta reklama]

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

👉JeszFresh.pl
👉JeszFresh Insta
Dietetyk online dla kobiet, par i rodziców.
Pomagam osiągnąć prawidłową masę ciała oraz poprawić zdrowie.

1729066100_To-Dietetyk-Online-JeszFresh.thumb.jpeg.e5630630d26a75a54de4e3d8b5b6d28c.jpeg

Odnośnik do komentarza

Gnocchi smażone na maśle z dużą ilością czosnku, pod koniec dorzucić pomidorki koktajlowe  na wierzch posypać parmezanem albo drobno posiekanym serem żółtym, mozzarellą..co kto woli

Makaron w sosie śmietanowo-szpinakowym z dużą ilością czosnku +pomidorki koktajlowe do tego na wierzch łosoś (mogą być brzuszki, bo dają super posmak) i na wierzch ricotta

Cukinia faszerowana mięsem mielonym albo kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, na wierzch mozzarella i do piekarnika

Lubię też zupę grzybowa i różnego rodzaju  potrawy z suszonymi grzybami  [usunięta reklama].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość FryderykPierwszy

Pulpety w sosie pomidorowym (mieso mielone) plus kopytkie ziemniaczane plus surowka.

Knedle ryzowe ze sliwka (latem) na deser.

Kluski leniwe posypane cynamonem podane obok musu jablkowego (latem).

Mieso z szynki b/k pokrojone do gulaszu paprykowego podane obok z puree ziemniaczano marchwiowym.

Schabowy w panierce jajecznej, ziemniaki przyprawione curry, surowka z salaty z majonezem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja też muszę powiedzieć, że jak nie mamy czasu to zaglądamy do ulubionej restauracji [reklama usunięta]. Codziennie inne danie lunchowe. Koniecznie spróbujcie jak mieszkacie blisko.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość arendelka

Ja nie gotuję. Nie lubię i nie mam na to czasu. Zdecydowałam się na dietę pudełkową [reklama usunięta].  Chudnę na niej, jestem najedzona i ogólnie nie mogę narzekać. Catering dietetyczny to dobry sposób na oszczędności i czas dla siebie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Makaron z sosem z pieczonych warzyw. Do piekarnika cukinia w kostkę, pomidory w kostkę, cebula w ćwiartki, czosnek w skorupce, sól pieprz oliwa i można świeżą bazylię. Godzinę w 190 stopniach. Potem wszystko do blendera, czosnek wyciskasz z tych skorupek, opcjonalnie śmietanka 30% suszony pomidor. Warzywa można dowolnie zmieniać ale ta wersja mi najlepiej smakuje. Mega mało roboty :)

A jak macie ochotę na coś lekkiego to sałatka Caprese:

https://kulinarneprzeboje.pl/salatka-caprese/

Warto póki są polskie świeże pomidory. 

https://kulinarneprzeboje.pl/wp-content/uploads/2022/01/salatka-caprese-768x1155.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...