Skocz do zawartości
Forum

Próchnica


Gość Dasa

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 roczne Dziecko 

mamy obawiam się , ze mojej córce zaczyna się robić próchnica. Jestem załamana mo bo skąd u tak małego dziecka 

Czy , któraś mama była/jest w podobnej sytuacji ?? 

Biale plamki na górnych jedynkach i dwójce 

Odnośnik do komentarza

Witaj. U mojego syneka w tym samym wieku zauważyłam baiłe kreseczki wzdłuż dziąseł na rórnych 1 i 2. Niestety trafiłam do bardzo niemądrej pani stomatolog, która twierdziła, że w tym wieku nie da się nic zrobić, bo dziecku musi siedzieć spokojnie. W ciągu pół roku dwójki bardzo się synkowi starły i niewiele je było widać, trafiłam z polecenia do innego stomatologa, który posmarował synkowi te miejsca zarażone próchnica specjalnym preparatem, po którym ząbki stały się czarne-tam gdzie był ubytek, ale powstrzymało to rozwój próchnicy. Synek miał mytę ząbki od początku, długo karmiłam piersią i jak to lekarz stwierdził, powinien mieć ząbki "jak perełki", ale tak nie było. Poszukaj dobrego stomatologa, który obejrzy ząbki w i razie czego posmaruje je preparatem-można to zrobić u tak małego dziecka

Odnośnik do komentarza

Ja pół roku chodziłam z dzieckiem od stomatologa do stomatologa. Większośćbproponowała właśnie lapisowanie,czyli 'malowanie' na czarno i różne inne specyfiki. Nie będę pisać o stresie dziecka i straconych pieniądzach. W końcu po pół roku tułania trafiliśmy z polecenia jednej stomatolog do kliniki specjalizującej się w leczeniu dzieci pod narkozą. Po obejrzeniu zębów zakwalifikowano nas do leczenia,niestety w trakcie zabiegu okazało się,że górne jedynki i dwójki są nie do odratowania i zostały usunięte. Gdybyśmy trafili do nich z tymi białymi przebarwieniami,a nie stracili pół roku na szukanie synek miałby pewnie te ząbki. Radzę naprawdę szybko znaleźć dobry gabinet,w którym wyleczą ząbki,malowanie tych zębów to półśrodek,a jeśli da się wyleczyć to trzeba to zrobić. Nie wiem skąd jesteś,ale mogę dać namiar na stomatologa w Łodzi u którego my byliśmy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...