Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Asienka, Tantum Verde do psikania używałam przed teleporad ą. Jeden psik na 4 kg, ja psikałam na gazik i pocierałam. Są jeszcze Dentosept Mini chyba czy coś takiego, trochę tego jest 😊 tylko kilka razy dziennie i przed, i po karmieniu. Jak karmisz piersią, to brodawki też smaruj koniecznie. Wyparz smoczki. 

Odnośnik do komentarza

Hejka

O maj gat. Jakoś wczoraj przeżyłam imprezę urodzinowa córki. Ale 6 szalonych 8latek, to istny armagedon! A goście ledwo dotarli, taka była śnieżyca. Jak zwykle ta przewrotna zima zaskoczyła drogowców 😌

Asienka, pleśniawki=coś na podłożu grzybiczym. Trzeba więc pamiętać także o piersi, aby się nie zaraziła, jeśli nią karmisz 😉

U mnie nastąpił przełom. Mimo, że waga nadal stoi, to zaczynam mieścić się w spodnie, które wcześniej się nie dopinały 🥳

Odnośnik do komentarza

Oj to niezła jesteś🤪nawet nie chce sobie wyobrażac tego Sajgonu na chacie. 

Uuuuu gratuluję wcisniecia się w spodnie🎉. Ja to porzuciłam wczoraj nadzieję i schowalam stare spodnie do szuflady szmat zapomnianych 🤪😱. Ogólnie jest tak, że dopóki nie skończą się słodycze z olbrzymiej świątecznej paczki jaka Filip dostał od pracodawcy męża to nici z diety🤣🍫🍬🍪🙅‍♀️

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, zgłaszam się do tablicy:-) U nas ostatnio trochę gorzej ze spaniem w nocy, przez pierwsze dwa miesiące Natalka budziła się co kilka godzin na karmienie, zjadła i zasypiała a teraz budzi się często i ciężko jej zasnąć,moze to dlatego że w dzień ma kilka drzemek..

Ja Jakiś czas temu zobaczyłam u niej na dziąsłach kilka takich białych krosteczek, przez tel lekarka powiedziała że to nie plesniawki, nazwała to jakoś ale nie pamiętam jak, mówiła że mogę wpuścić jej kilka kropli nastytyny bo akurat w tym czasie mój syn miał zapalenie jamy ustnej i podawałam mu to. A propo właśnie tego zapalenia, nie życzę nikomu tego paskudztwa, synus miał 5 dni gorączke,czerwone i opuchnięte dziasła, które krwawiły i robiły się na nich krostki ropne, nie mógł jeść i pic, szkoda mi go było strasznie, bałam się że Natalka może zarazi się od niego ale pilnowałam żeby nie dotykał jej rączek, nie dawał buziaków itd, codziennie oglądam jej dziąsła czy nie są czerwone bo to strasznie paskudne choróbsko. 

 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bez FB. A macie Messengera w pełnej wersji? Jeśli tak, to konto na FB jest automatycznie tworzone.

Można to sprawdzić poprzez zerknięcie np. w telefonie partnera. Otwieramy czat i klikamy na swoją ikonkę w lewym górnym rogu. Pod zdjęciem przedostatnia pozycja, to 'profil'. Po kliknięciu otwiera się dany profil na FB, jest bardzo pusty 😉

Fajnie byłoby utrzymać kontakt.

Dziewczyny, piszcie co u Was słychać, w wolnej chwili 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja insta i whatsapa też nie mam:-) mam fb, ale mi też jest obojętnie bo na forum codziennie wchodzę, mimo że rzadko pisze przez brak czasu, fajnie byłoby utrzymywać kontakt bo może to dziwne ale ja się do was przywiązałam.. 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza

No to napiszę co u mnie. 

Muszę wybrać się do fryzjera, bo od września nie byłam i wyglądam jak dziad 😂 Dupa wchodzi w spodnie sprzed ciąży a waga pokazuje nawet o 4 kg mniej. Zrobiłam porządki w szafie, bo stwierdziłam, że muszę zmienić styl i pozbyłam się masy ciuchów. Tylko, że przedłużyli ten lockdown i teraz to nie mam rzeczywiście w czym chodzić, bo sklepy zamknięte a zamawiać przez internet nie lubię. 

Michał rośnie jak na drożdżach. Ogólnie zachwycony wszystkim. Na zdjęciu jest oczywiście ze swoim kumplem, który go motywuje jak leży na brzuchu😉

IMG_20210118_122041.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza

To jezeli nie fb to moze faktycznie zamknąć tu tą naszą grupę? Bo póki co jest ogólnodostępna.

Kate Michałek slodziutki, do schrupania te nasze bobaski 🙂 moja waga jeszcze musi pokazac 8kg mniej i dopiero bedzie jak przed ciąża, u mnie tez te slodycze zrobily swoje, ale od kilku dni juz sie ograniczylam i ich nie jem wiec licze na to ze cos sie jeszcze samo zrzuci 😂

A tak to w ferie dwa razy robilismy dzieciom kulig i ognisko i na tym ostatnim troche przemoklam i od wczoraj męczy mnie katar, typowe przeziebienie, ale ja tam nie narzekam, grunt ze dzieci zdrowe i zadowolone.

Jezeli chodzi o Majke to jutro jej robie morfologie, bo pediatra mowi ze niemowlęta czesto miewają w okolicach 3 miesiąca anemie i kazała profilaktycznie zbadac, wiec jutro pierwsze klucie. Najlepsze jest to ze jak zdarzy mi sie przy niej podniesc głos na starszą córkę, to ta zaraz płacze, no więc wyobrazcie sobie jak wygląda u mnie "prostowanie" zachowań tej starszej, normalnie cyrk, idzie sie usmiac z tego wszystkiego 🙂

A ile ważą wasze bobaski? Majka wazy 7,5kg i nosi rozmiar 68 🙂 zaczynalismy z wagą 4,1kg wiec pediatra mówi ze jest dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza

Boguś dwa tygodnie temu ważył 6750g i też już mu zakładam 68.

Waga urodzeniowa (36tc) 4080g i 56cm, choć lekarki się śmiały że pewnie coś koło 4300 ważył, ale wszystko i wszystkich (cały personel) obsikał jak go wyjęli. Ot Już od urodzenia leje na wszystko 😋 zazdroszczę mu podejścia 🤣

W 6 dobie życia 3580g (bardzo szybko spadł z wagi urodzeniowej przez cewnik - miał bardzo rozdęty brzuszek) i od tamtej pory codziennie przybierał. Teraz rośnie jak na drożdżach. Już pediatra nie patrzy na siatki centylowe wczesniaków bo rozwija się jak dziecko urodzone w terminie 😊

Wiecie co dopiero teraz jak wracam do zdjęć z porodu uświadamiam sobie jakim cudem jest ten mój synek i ile Już przeszedł. Mój mały wojownik.

Odnośnik do komentarza

Cudne te wasze maluchy:-*

Ja ostatnio martwię się tym że Natalka mało waży, ok 5500g dopiero a waga urodzeniowa 3040,na ostatniej wizycie miesiąc temu pediatra mówiła że wszystko ok ale ja dalej się martwie, za tydzień szczepienie i zobaczę co teraz powie,porównywałam w książeczkach ile jej bracia ważyli w tym miesiącu i mieli jakieś kilo wiecej, martwię się że coś jest nie tak. Chyba że będzie chuderlakiem w mame:-) 

A nie wiem czy pisałam wcześniej, Natalka już 5 tyg ma założoną ortezę na bioderka, za tydzień wizyta kontrolna, na ostatniej wizycie lewe bioderko było już zdrowe ale prawe trzeba jeszcze leczyc

Odnośnik do komentarza

Hejka 🙂

Jestem za tym, aby utajnić forum 😉

Wtedy np. ja akurat mniej będę się krępować wstawiać zdjęcia, co by ich cały świat nie widział.

Kryska89, trzymam kciukasy za te drugie bioderko.

Jasiek to waga piórkowa. Urodzeniową 3320, spadkowa 3160, a obecnie 5400g. Ubranka r. 68, jest wysoki 😁

Mama2Ania, widzę podobieństwo między siostrami 🤩

Kate, przystojniak jaki 🙂

Mamuśki jak u Was w temacie chrztu?

Już po, czy w planach, czy w ogóle nie?

Ja Wam powiem, że nie mam kogo poprosić na rodziców chrzestnych jakoś 😣

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...