Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Mama2Ania u nas też był problem z ciemieniucha. Pojawiła się około 3 tygodni temu. Miał bardzo dużo. Smarowalam oliwka i próbowałam wyczesac ale nie było efektu. 

I teraz uwaga... 

Bratowa powiedziała mi, że ona smarowala swojej córce głowę masłem🤯. Myślę sobie oszalała 🤷‍♀️. Ale też tak zrobiłam. Godzinę przed kąpielą wtarlam mu to masło. Później wyczesalam miękka  szczoteczka do zębów i efekt zawalił mnie z nóg. To było w tą sobotę. Dziś mu natarlam trzeci raz i prawie nie ma śladu 😁 a miał tego bardzo bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza

Natka siuśkami chyba miało być 🤣 mocz jest jałowy i dobry na rany, ale w życiu nie stosowałabym na afty. Mocznik (skład moczu) jest dodawany do kremów. 

U nas też wróciła ciemieniucha na samym czubeczku głowy tam gdzie Boguśma najwięcej włosów, ale tym razem linuś na ciemieniuchę nie daje rady, więc z tej serii kupiłam szampon do mycia głowy i on przepięknie złuszcza ten naskórek.

Mleko nan jest słodsze dlatego maluchy więcej go piją. My wróciliśmy do bebilonu advance bo na nanie syn mógł jeść co godzinę, a że i tak duży jest to bałam się o tak dużą filtrację przez nerki No i kupa była rzadziej. Teraz 1-2 dziennie, część zielonkawych, ale to przez dodatkowe  żelazo które musimy podawać.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Sylwia jezeli u nas z oliwka tez nie bedzie efektu to na pewno sprobuje z maslem.

Natka jezeli moczem to chyba tylko od małej, bo powinno sie swoim. Ja kiedys mialam problem z raną i pomogło wlasnie oblanie swoim. Ale jak tu złapać ten mocz i potem wysmarowac nim usta malenstwu...z drugiej strony zaszkodzic nie powinno a moze gdyby pomoglo to po co ten anantybiotyk. 

 

Odnośnik do komentarza

Jest mały sukces. Niby miał długa przerwę od poprzedniego karmienia bo 4 i pół godziny ale zjadł 110 ml. Oczywiście NAN🍼🍼🍼 a nie tego smierdzacego🤪. Musiałam go pochwalić😂. Dzień zamyka z ilością 620 ml. Jak na niego to naprawdę sporo bo zjadł około 550 ml🤦‍♀️😥😩

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Qnia są woreczki, ale o ile u chlopcow moze sie sprawdzają to pamietam jak u starszej córki wszystko wyciekalo, nie umialam tego porządnie przykleic i mi lepiej lapalo sie do kubeczka, po spaniu czekalam az zacznie i bylo to dla mnie wygodniejsze, a mała tez sie nie wiercila ze cos pomiędzy nogami ma.

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 😁

Wytrwałam na sylwestra do 22, taki ze mnie słaby zawodnik ostatnio 😣

Wypiłam lampkę szampana bezalkoholowego, zjadłam miskę czipsów, poszłam nakarmić Jaśka i z nim zasnęłam 😑

Co do bujaczka, to dużo osób poleca babybjorn lub lionelo z mojego otoczenia.

Ja zdecydowałam się na Tiny Love 3w1 że względu na kołyskę.

Qnia, Boguś 💓💕😍

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego w nowym roku! 

My w sylwestra biegaliśmy po aptekach w poszukiwaniu czopków glicerynowych dla mała bo coś się zablokowała i kupki nie mogła zrobić. 🥴

Sylwia super, że zjadł więcej! 😊

Na katarek po kropli soli fizjologicznej i dociągamy ręcznym/ustnym - nosefrida o ile dobrze pamiętam nazwę, jak katar większy to lekarz powinien zbadać. Zawsze warto skonsultować niż sobie potem w brodę pluć że coś przegapiliśmy.

Bujaczek Tiny love u nas się sprawdził już drugi raz 😊 fotelik większy mamy też tyłem do kierunku jazdy z regulacja pochylenia syn jeździł w nim od roku do ponad 3 lat ale to zależy od dziecka na ile starczy - jedno większe drugie mniejsze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

My po 3 tygodniach pozbyliśmy się pleśniawek, jestem przeszczęśliwa. Mała przybiera porządnie, więc baba od szczepień niech się w głowę popuka z tym dokarmianiem. 

 

Sylwia, i jak Filipek? Pomogło na dłuższy czas? 

 

Dziewczyny, może głupie pytanie, ale kiedy używacie bujaczka głównie? 

Odnośnik do komentarza

Kate zmierzyłam - materacyk w środku u mnie ma 69 cm długości. Syn leżał w nim jeszcze jak wchodził w rozmiar rozmiar 74, ale sądzę że to też ciężko powiedzieć bo dużo zależy od dziecka. Potem w opcji lezaczka tylko i krzesełka, to do ponad 2 lat się sprawdzał. Mała nosi 62 więc miejsca ma jeszcze sporo. Ja używam głównie gdy idziemy do innego pokoju np z synem bawić się LEGO a mała żeby bezpiecznie leżała albo spala obok nas, do łazienki jak coś muszę zrobić, albo jak się jej nudzi - to wtedy albo bujanie albo melodyjki.

Odnośnik do komentarza
Gość ankietadlakobietwciazy

Dzień dobry, jestem studentką kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Poniżej przesyłam ankietę zbierającą opinie o porodzie i ewentualnej hospitalizacji dziecka podczas pandemii COVID-19.

Ankieta jest w pełni anonimowa, a wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do celów badawczych.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku😊

https://forms.gle/MwacxRxnebsZ59p96

Odnośnik do komentarza

Od rana przysiadam żeby napisać co u nas i jakoś nie mam chwili spokoju🤦‍♀️

Czarna.ana ja to specjalista od czopkow jestem😂. U nas takie zwykłe się nie sprawdziły. Najlepsze wg mnie to Eva qu bambini. Efekt natychmiastowy ale obyś nie musiała z nich korzystać 🤪

Kate, my też już w 68 chodzimy od jakiegoś czasu. Co prawda od biedy zakładam mu czasem i 62 jeszcze 😂 ale body jakby napięte bardzo a w polspiochach nóg nie może wyprostować 🤦‍♀️

Natka, brawo za zwycięstwo z plesniawkami👏. Super że waga w górę😁

 

U nas taka sytuacja.... Aktualnie zmieniłam już całkiem mleczko z Babilon pepti na NAN (cieszy mnie to bo miałam zapasy tego mleczka więc się nie zmarnuje🍼). Mały jakby oszalał na jego punkcie😂. Zjada butle po 120 ml nie wiadomo kiedy, tak mu smakuje😍🎊. Dziennie je po 6 razy albo 7 razy. Przeciętnie wypija dobre 700 ml, a jeszcze tydzień temu ledwo co 500 gora 550🤪. Po wizycie u gastroenterologa w zeszły poniedziałek daje mu syrop na zaparcia. Uwaga😂 koszt syropu 8 zł bez recepty i dzieje się magia. Codziennie kupka albo dwie💩💩. Normalne, zdrowe kupki niemowlaka 😁. Sama w to nie wierzę. W sylwestra byliśmy u fizjoterapeuty. Niestety młody kwalifikuje się do natychmiastowej terapii🤪. Moja intuicja jak zwykle się sprawdziła. Nie jest co prawda bardzo źle ale poszliśmy w ostatnim momencie. Mały nie ma w ogóle osi symetrii i nad tym musimy pracować bo do czwartego miesiąca życia powinien ją osiągnąć. Później może mieć problemy z siadaniem, koordynacja ruchów itp. Dostaliśmy garść informacji. Pani ciocia Asia 😘 pokazała nam co mamy robić (kazała nam nawet nagrać film ze wszystkimi chwytami żebyśmy mogli w domu sobie przypomnieć). Mamy go inaczej podnosić, odkładać, nosić. To na początek. Po tych kilku dniach już widać pierwsze efekty. Oczywiście ja jak zwykle zdziwiona że mój syn potrafi robić takie akrobacje🙆‍♀️🤷‍♀️. Co ona z nim robiła to normalnie nie do wiary🤪. Mąż był ze mną i później mi powiedział że tylko czekał aż zabiorę jej dziecko i uciekne🤔. Niestety ciężko się dostać do tej dziewczyny i jesteśmy wpisani na rezerwę z kolejną wizyta na ten tydzień jak ktoś może odwoła i zwolni się termin. Póki co ćwiczymy w domu. Ale się rozpisałam jak zwykle ha ha. 

Odnośnik do komentarza

Hejka 🙂

Sylwia86, jednak mama ma nosa do swoich dzieci. Niech inni mówią co chcą, że coś tam minie, że jeszcze mały i ma czas itp., ale mama ma zawsze rację 😁

To teraz powiedz, jak podnosić i nosić oraz o co chodzi z tą osią. Jak poznać, że maluch jej nie łapie? 🧐

I co to za syrop? Moja starsza cierpi na zaparcia, takie fest, że czopki czasem nie dają rady pomóc i tylko xenna ratuje sytuację.

Cieszę się, że wszystko się ułożyło.

U mnie Jaś znów mało przybiera, ostatni tydzień tylko 120g. Ale chyba taka jego uroda. Nie wydaje się głodny. Przejrzałam też notatki karmieniowe córki sprzed 8 lat i ona też oprócz pierwszego miesiąca, kiedy to laktacja szaleje, to normy nie wyrabiała, a finalnie kawał baby z niej jest 😁

Natka, wsadzam do leżaczka jak chce mieć chwilę dla siebie (Jasiek jest rączkowy), jak idę gotować, to biorę leżaczek do kuchni, zdarza się mi brać go i do łazienki 😣. Jak bawię się ze starszą w jej pokoju, to też kładę z nami Jaśka w krzaczki obok.

Kate, Jasiek nosi rozmiar 68 i ma dużo miejsca jeszcze. Ja troszeczkę podnoszę plecki leżaczka od jakiegoś miesiąca już, co by nie leżał w tej kołysce na płasko. Czasem jak włączę wibrację, to i zaśnie mi w nim 😉

 

 

Odnośnik do komentarza

AC, jak chodzi o oś symetrii to polecam na FB Mama Fizjoterapeuta. Chodzi o łączenie rączek na środku, stópek, o to, by oczka itd wszystko było tego samego rozmiaru, by dziecko umiało już powoli główkę trzymać na środku, a nie tylko na bokach. Ważne, by to sprawdzać. Polecam też zerkać na fałdki na nóżkach. Jeśli jakieś udo ma więcej fałdek, to prawdopodobnie dziecko preferuje tą właśnie stronę. 

Też teraz troszkę więcej ćwiczymy drugą stronę. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...