Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość AC_ napisał:

Pampers active baby, a active baby-dry.

Jaka różnica? Uzywałyście może?

AC active baby dry weszły na rynek w 2016 i wtedy różniły się tym od zwykłych active baby że miały 3 chłonne kanaliki na siku. Wtedy różnica była widoczna.

Teraz mam pieluchy w nowych opakowaniach - te niebiesko zielone ( kiedyś opakowanie było całe zielone) - produkcja w Polsce lipiec 2020 i one na opakowaniu nie mają już obu nazw tylko sam pampers ale mają kanaliki. Sa podobne do tych z kanalikami sprzed 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana
6 godzin temu, Gość AC_ napisał:

Czarna.ana, czyli wychodzi na to, że te dry, to po prostu stare zapasy. Może dlatego na Allegro jest 208szt. za 109zł jedynie w odróżnieniu do innych.

Dziękuję za informację 🙂

Niekoniecznie stare - one mają 3 lata ważności od daty produkcji, nie wiem kiedy zmienili opakowania. No i pewnie nie każdy sprzedawca od razu zmieni grafikę w sklepie 🤔

Odnośnik do komentarza
Cytat

Czy ktoś tutaj wie jak można mierzyć małemu dziecku temperaturę? Słyszałam że najlepsze są termometry automatyczne, bezdotykowe są najlepsze. Chcę zamówić termometr istel NC300 BT. Co myślicie. Nadaje się do małego dziecka?

Też chciałam kupi dziecku taki. Myślałam nad sklepem diagnosis. Czy kupował ktoś tam kiedys jakiś sprzęt medyczny?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Mariola napisał:

Też chciałam kupi dziecku taki. Myślałam nad sklepem diagnosis. Czy kupował ktoś tam kiedys jakiś sprzęt medyczny?

Współpracowałam z tą firmą gdy pracowałam w sklepie medycznym. Sprzęt mają ok, nie zamawiałam co prawda ze strony, po nowym roku będę zamawiać od nich ciśnieniomierz i mankiet noworodkowy.

AC po przeliczeniu kwoty na sztuki wychodzi jak w rossmanie (no chyba że piszesz o rozmiarze 3, bo 2 wychodzą Koło 50gr w normalnej cenie bez zniżek) - tak popaprana jestem, ale u mnie paczka 80szt schodzi na 4 dni więc szukam gdzie taniej i jak na razie Rossmann bije na głowę konkurencję 

Odnośnik do komentarza

Tak, ja się za trójkami już rozglądam. Mam w zapasie 2 x 80 szt. z Rossmanna właśnie, kiedy to była promka na 26zł za opakowanie 😉

I choć Jaś to chudzinka 5 kg, 62cm, to mocno mu się odbijają już falbanki z nich na udach i mam wrażenie, że są za niskie.

Qnia, mi paka 80szt. schodzi w tydzień 🙂

Co do termometrów, to mam Microlife i Hetaida. Nie znam się na tym. Microlife zawsze pokazuje odrobinę wyższą temperaturę, niż Hetaida 🤔

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

A ja kupuje bella happy, jak dla mnie najlepsze a troche tansze niz pampers. My jeszcze meczymy ostatnią paczkę 2 (dwojek), ale koniecznie trzeba juz trójki, no i od znajomych duzo paczek mam dada tych zlotych wiec zobaczymy jak sie one sprawdza, ale mimo to jak juz te zuzyje to bede pewnie kupowac happy, po prostu je lubie.

Qnia sporo wam schodzi tych pampersow 🙂

Odnośnik do komentarza

Kate 😁 faktycznie Michas musi być spory jak już 4 macie. Dużo mleczka 🍼🍼🍼🍼.  Ja używam dady, są ok. Kończymy ostatnia paczkę 2 i przechodzimy na kolejny rozmiar. Na święta młody dostał od babci wielka pake pampersow active baby więc od razu sprawdzę jakie one są. 

Mamuśki karmiące mm ile razy w ciągu dnia jedzą wasze dzieci? W jakich odstępach czasu w ciągu dnia a jak w nocy? No i ile zjadają mleczka? Ten mój Filip to się powinien nazywać Tadzio, Tadzio niejadzio 🤪🤯😰

Odnośnik do komentarza

Mama2Ania sporo nam schodzi bo jeden na pupcię a drugi na przetoki. U nas inne firmy nie wchodzą w grę bo do przetok wyrywam gumki i falbanki i tylko pampers daje się tak "rozerwać" żeby wkład chłonny pozostał nienaruszony.

Sylwia86 Boguś zjada 6-7 razy po 110-130ml w ciągu 24h. Wieczorem ostatnie karmienie mamy około 21 a później dopiero koło 2-3 w nocy. W ciągu dnia co około 3h je (130ml) czasem co 2 i pół godziny ale wtedy tak właśnie 100-110ml

Wahania dobowe między 750ml a 1000ml zależy jaki ma dzień. Średnio 850ml dziennie.

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście ma takie grube udziki, że trójki już dawno wbijały mu się w skórę. Dobrze, że pediatra to spoko babeczka i mówi, że wszystko z jego wagą ok a skoro karmię piersią to tylko się cieszyć. 

Ja nie mam pomysłu jak wyciszyć małego po kąpieli. Kąpię go o 19, potem jedzenie i wtedy dostaje powera. Do 21 nie ma nawet oznak zmęczenia u niego😂 za to ja padam na twarz. Budzi się na karmienie ok. 24 i potem pobudki co 2 godziny. Ok. 6 to już jest tak marudny, że muszę wstać a ja ledwo co żyję po nocy. 😕😕😕

Odnośnik do komentarza

Kate my kąpiemy o 20:30 przy średnim świetle w dość ciepłej wodzie. Później powoli nakładam balsam na ciałko co go relaksuje. Później do jedzenia zmniejszamy delikatnie oświetlenie, na końcówkę jedzenia gasimy górne oświetlenie, czasami też jak jest pobudzony podczas jedzenia gdy na mnie patrzy przymykam oczy, tak jakbym zasypiała. Mlody wtedy też zaczyna przymykać. Ziewanie też pomaga 😊 

Odnośnik do komentarza

Kate😁 jak twój mały je co 2 godziny w nocy to nie dziwne że taki okrągły jest🍼💞. Żeby mój tak chętnie jadł 🤦‍♀️

Qnia, Bogus też nieźle zjada. Widzę że to tylko ten mój nygus nie je. Ja od samego początku prowadzę dziennik kamień i wychodzi na to że Filip teraz mając prawie 11 tygodni je mniej niż jak miał 4😱. W poniedziałek byliśmy na konsultacji u gastroenterologa oczywiście prywatnie bo w centrum zdrowia dziecka termin mamy na koniec maja. Na szczęście udało nam się zlokalizować prywatny gabinet dr która pracuje właśnie w centrum. W sumie to niczego nowego się nie dowiedziałam. Tyle że go za często w nocy karmie🤪 bo je po 21 później około 1, 4 i 7 już jak wstaje😒. Jak on je na karmienie 60 ml a czasem mniej to każde karmienie jest na wagę złota! Przynajmniej tak mi się wydaje. Od 3 tygodni ma mleczko na receptę którego w ogóle nie chce jeść. Dziś np po 5 godzinach nie jedzenia zjadł tylko 25 ml 😰😱 i w końcu mąż zrobił mu NAN i zjadł 100 ml 🤯. Wykończe się przy tym dziecku 😥😩

Odnośnik do komentarza

Sylwia, a przybiera i moczy pieluszki? 

A w ogole jak u Ciebie? Trochę lepsze samopoczucie i relacje z mężem? Mam nadzieję, że tak 😘

 

Ja dziewczyny zdecydowałam się, że zostaje w domu jeszcze dodatkowe prawie 3 miesiące. Uznałam, że te 1000 zl, które dostanę mniej to nie są warte czasu z dzieckiem. Dopiero jak już jest z nami to doceniam każdy dzień. Wcześniej myślałam, że trudno mi będzie wytrzymać te 20 tygodni w domu 😂 jaki człowiek był naiwny. 

 

My byliśmy skontrolować prywatnie wędzidełko i też odradzają na razie to podcinanie. A objawy nam ustały, jest dobrze, więc odpuszczę. 

Odnośnik do komentarza

Sylwia86, tylko że on co te dwie godziny to chwilę pociągnie i idzie dalej spać. No i nie sprawdzę ile zjada z cyca 😉. Jakoś przyzwyczaiłam się, że karmiłam go 8 razy dziennie i teraz ciężko mi zmniejszyć ilość karmień. A i pocieszę Cię, że mój mąż też tak jadł jak Twój mały a wyrósł z niego chłop 2 metry 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana

Sylwia a może mu poprostu nie smakuje? Koleżanki córka tak miała, i spadała im z wagi, nie chciala jeść, w końcu wrócili do mleka które chętnie jadła. A potem sami spróbowali smaku mleka i to co nie chciala jeść podobno było okropne i miało posmak metalu 🤷

Odnośnik do komentarza

Natka, dziwi mnie jego waga bo w ostatnim tygodniu przybrał około 200 g🤨😁 czyli chyba nieźle. Waży 5800 g. Obecnie jest w 50 centylu więc podobno idealnie. Pieluszki moczy, chociaż czasem w nocy ma taką z jednym siku. W dzień co chwila mokra. 

Wykończe się przez to jego jedzenie. Robię mu butle 120 ml on zjada ledwo 60 ml. Teraz też właśnie tyle zjadł i poszedł spać 😴. O i to jest takie jego jedzenie 😬. Kupy oczywiście sam też nie zrobi. Tylko że jak on je tak jak je to niby z czego ta kupa miałaby być codziennie 💩😒. Dziś zrobiłam mu wlewke to nawet dwie 💩💩 zrobił. 

Relacje z mężem określam na poprawne. Przez całe święta wstał do Małego raz w nocy🤨. Nic dodać nic ująć. W poniedziałek u lekarza oczywiście mogl być tylko jeden rodzic więc poszłam ja. Później się nasluchalam, że nie zapytałam czy zielona kupa jest normalna😤. Wizyty u lekarzy są dla mnie podwójnie stresujące bo mąż ma powody żeby mnie dojechać jak o czymś zapomnę. Jutro idziemy do fizjo bo udało mi się załatwić wcześniej wizytę i jeśli nie będziemy mogli wejść razem to mowy nie ma ze idę ja. On wchodzi i koniec! Niech raz poczuje ta presję. 

Natka, dobrze że możesz jednak zostać jeszcze w domu. Nasze dzieci są takie malutkie. A później z kim zostawisz Małego? Fajnie, że wedzidelko ok i nie trzeba z nim nic robic😁

 

Kate, może w nocy Mały potrzebuje się poprostu przytulić i dlatego tak się budzi🤱

Pocieszylas mnie, że twój mąż też niejadek a jednak dał radę. Ja jak byłam mała to też nic nie jadłam a mama latala za mna po całej wsi z łyżka🤦‍♀️. Teraz mam i ja😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Kate co do spania i jedzenia maluszka to sa raczej indywidualne kwestie naszych dzieci, Maja to taki śpioch ze kąpie ją jak akurat nie śpi, czyli nie o stalych porach a i tak zawsze po 20 sama zasypia w kolysce, warunek jest taki ze musi miec ciemno a ja tylko czekam az wypluje smoczek i daje go juz dopiero rano, o dziwo w nocy jest bezsmoczkowa co ze starszą nie bylo mozliwe. Mój brat jak byl niemowleciem był dosc pulchny a potem wybiegal i do dzis (35 lat) jest szczupły, wiec wagą Michalka sie nie przejmuj, tymbardziej ze KP.

Ogolnie to Maja co raz rzadziej ma juz te dlugie drzemki, ale zdarzaja sie jeszcze, np przedwczoraj drzemala 14-19 i o 20.30 poszla dalej spać do 8 rano, wiadomo ze wiecznie tak nie bedzie, ale póki co jestem bardziej wypoczeta niz bylam w ciazy.

Pojawila sie nam za to ciemieniucha, probowalam linomag i ziajke na ciemienuche, ale robilo sie gorzej wiec od dzis probujemy zwyklej oliwki bambino. Ciemieniuche ma w okolicy samego środka główki, ale dzis pojawila sie zaczerwieniona skóra. Jakby oliwka nie pomogla to cos ktos poleci?

Jak spedzacie Sylwester? Nas znajomi zaprosili ale nie wiem czy mi sie chce isc z dwójką dzieci a przy KP musze byc.

Odnośnik do komentarza

Czarna.ana właśnie od dziś po południu powoli wracam do tego pierwszego mleka czyli do NAN opitipro plus. I rzeczywiście dwa razy je jadł i zjadł po 100 i 110. A tego bebilonu na receptę zjadł mi teraz wieczorem 60 ml i to ledwo co. Więc może coś w tym jest. Ten bebilon strasznie śmierdzi. W nocy już tylko NAN będę mu robić i zobaczę jak mu to będzie szło.

Dzięki za wszystkie pomysły 💞

Odnośnik do komentarza

Kate, skoro cycka tylko chwilę to może chce mu się pić lub chce poczuć się bezpiecznie. Niekoniecznie musi chodzić o jedzonko 😊😊 albo ma teraz skok rozwojowy i przez to się tak budzi. 

 

Sylwia, jak przybiera to najważniejsze. Może faktycznie jest to kwestia tego smaku. Daj znać czy coś się na dobre zmieni jak całkiem przejdziesz na inne. 

Marcysię potem będę zostawiać z narzeczonym, bo będzie miał możliwość, a w te dni co nie będzie mógł to z teściową lub moją mamą. 

Co do wizyt u lekarza to ja też do laryngologa wysłałam narzeczonego. Był tak zestresowany, że już zrozumiał, że to nic przyjemnego, jeszcze jak się potem partnerka czy partner wypytuje 🤷‍♀️ najlepsze lekarstwo na wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...