Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Qnia cieszę się że idzie w dobrą stronę. Dużo o was myślę i trzymam kciuki odkąd napisałaś pierwsze informacje na ten temat, że Boguś będzie potrzebował leczenia. Ale będzie dobrze 🙏 Boguś silny chłopczyk nasz dzielny wojownik! Pokaż go, wrzuć zdjęcie 🙏

AC zdjęcie jest, a Jaś chyba nie chciał nam pokazać buźki😉 Mimo Wszystko coś jest w tym zdjęciu, super ujęcie a chłopczyk super❤️ Postanowił że będzie tajemniczy😉

Mama2Ania jakie włoski ma maluszek, śliczności!!! Mój łysy prawie, tylko taki siwy meszek ma😉 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18/11/2020 o 9:22 AM, Mama2Ania napisał:

Lulu ja w dzien usypiam małą glownie w wózku, klade na boku, lapie za pupke i ruszam jej cialkiem az zasnie. Jak zaczyna sie przebudzac to znowu ruszam albo wozkiem albo pupka i spi ze 3-4h. Te pierwsze kilkanaście minut dziecko sie przebudza bo nie zapadlo w twardszy sen. Właśnie dzialam 

😄

 

Mama2Ania o takim zasypianiu mogę tylko pomarzyć. Moja musi być na rączkach i to jeszcze nie byle jakich i pozycja musi być odpowiednia. 

Mama2Ania, AC i Qnia śliczne maluszki 😁

Qnia_ trzymam za Was mocno kciuki. Cieszę się, że Boguś trafił na tak wspaniałą i silna mamę. Będzie już tylko lepiej... Musi być.

Codziennie i tak mamy jazdę od 17 do 21 ciężko jej zasnąć. Każda pozycja jest zła. Krzyczy tak, że cała kamienica ja słyszy. Kurcze ja już nie mam pomysłu czemu tak się dzieje. Niby brzuszek miękki więc to nie kolki. Czysta, pachnąca a płacze eh... Jeszcze wczoraj położna była na ostatniej wizycie i mówiła, że musi wyrosnąć 😁 takie oto pocieszenie miała dla mnie. 

Ale spokojnie nie tylko będę narzekać. Bibi posyła nieśmiałe uśmieszki jak jest zadowolona a najbardziej ja interesuje jej starsza siostra, wpatrzona jak w obrazek. Ogólnie moja starsza córka spisuje się na medal ile ona ma w sobie miłości ☺️ niepotrzebnie tak się martwilam, że będzie zazdrosna.

Co do szczepień to nie neguje jeśli któryś rodzic nie szczepi dzieci, sama nie zdecydowałabym się na nieszczepienie. Także jeśli mamy wybór róbmy tak żebyśmy później nie żałowali swojej decyzji. 

Miłego i spokojnego dnia ☺️

Odnośnik do komentarza

Zmieniając temat, Majka praktycznie po kazdym jedzeniu mi troszke ulewa, czasem nawet i po godzinie, wiec wymyslilam zeby zamiast co chwile ja przebierac to lepiej zakladac sliniaki, ale nie byle jakie tylko chcialam cos ladnego i znalazlam na stronie sinsay urocze śliniaki, sa swietne i na pewno przydadza sie przy zabkowaniu jak bedzie sie slinic, a przy tym wygladaja uroczo. Mamom dziewczynek szczerze polecam, na zywo jeszcze ladniejsze, a koszt 15zl 🙂

ZU467-30X-001.jpg

Odnośnik do komentarza

Qnia, ojej ale Bogdan ma kłopotki 😍 włoski szybko odrosną. Uwielbiam jak dzieci są takie poważne na zdjęciach. 

Mama2Ania też muszę zainwestować w śliniaczki, bo Michała często łapie czkawka i też ulewa.

A czy Wasze dzieci też tak mają, że przy zmianie pieluszki zaczynają robić kupę? I to na raty? Mój pampersy tylko zasikuje a dopiero jak mu zmieniam pieluchę wypróżnia się. No i muszę się nieźle gimnastykować, żeby noga albo ubranie nie wylądowały w tej musztardzie 😉😂

 

Odnośnik do komentarza

Qnia jaki piękny🥰❤️! Przekochana myszeczka ❤️ Włoskami nie ma co się martwić. Mój starszy syn też miał wenflon w główce ale potem miał eleganckie blond loczki😉Nasz Bogdanek też będzie miał cudną czuprynkę😉

KateO mój rąbie kupę jak tylko butle dostanie z mlekiem😂 Często kupa nie pozwala mu się skupić na jedzeniu i musimy na chwilę przerwać jedzenie 😂

Odnośnik do komentarza

Piekne maluszki, dziewczyny! A Bogdan dzielny wojownik. Qnia, podziwiam was i również często o Was myślę 🙏

 

Mama2Ania, świetny pomysł ze śliniakami, bo moja gwiazda też ulewa dość często. 

Co do przewijania, kupy nie robi wtedy, ale zawsze jak ja przewijam, to zsika się na przewijak, nowego pampersa lub ubranko 😂 ojciec przewija szybciej, więc jemu nic się nigdy nie dzieje xD

Odnośnik do komentarza

Pytanie do mam które mają doświadczenie z mleczkiem mm. Dokarmiam Filipa mm tak pół na pół pierś i butla. Jesteśmy na NAN, mleczko dobre ale podejrzewam że problemy z kupka (robi jedna na 3 lub 4 dni 🤯🤪) są właśnie przez mleko. Jakie mleczko wy polecacie? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Sylwia86 napisał:

Pytanie do mam które mają doświadczenie z mleczkiem mm. Dokarmiam Filipa mm tak pół na pół pierś i butla. Jesteśmy na NAN, mleczko dobre ale podejrzewam że problemy z kupka (robi jedna na 3 lub 4 dni 🤯🤪) są właśnie przez mleko. Jakie mleczko wy polecacie? 

Sylwia_ moja była na nan opti pro i musiałam zmienić. Kupy co 3_4dni na początku narmalna. Z czasem kupy zrobiły się zielone i śmierdzące, do tego męczyły ja strasznie bączki przy każdym płakała, później doszło stekanie i prężenie przy każdym pitym mleku. Zmieniłam na HiPP bio combiotic1 i jestem zadowolona je narmalnie bez stękania przybiera ładnie na wadze, kupy też regularne. Także ja polecam HiPP.

Odnośnik do komentarza

Sylwia my byliśmy od początku na bebilon advance, teraz zmieniliśmy na nan opti pro. Z tego co czytałam trzeba zmieniać mleko co jakiś czas. Bo u Nas też były problemy z brzuszkiem i kupą, z tym że kupka była codziennie lub co 2 dni. U Nas może być korelacja z lekami. Kupa nie była zielona i brzydko pachnąca, ale zaczynała się robić bardziej stała i gąbczasta. Bardzo Bogdana bolał brzuszek. Po zmianie wróciły normalne kupki i Przede wszystkim bezbolesne.

Każde dziecko inaczej na różne mleko zareaguje. Trzeba sprawdzać. Ważne aby nie zmienić z dnia na dzień, tylko stopniowo. Jeśli sypiesz 3 miarki, to przez pierwsze 2-3 dni dwie miarki starego, jedna nowego mleka, 3-5 dzień 1 starego, 2 nowego. W zależności jak reaguje maluch.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Słuchajcie, mam problem ;( szukam dziewczyn z wynikami badań hormonów: estradiolu, testosteronu i amh, które chciałyby się przyczynić rozwojowi nauki na temat dlaczego w ogóle decydujemy się na zostanie mamami 😉

Od kilku dni próbuję zebrać grupę badanych ale bardzo trudno to idzie ;( Pomóżcie, jeśli macie takie wyniki lub znacie inne superbabeczki, któe robiły takie badania!

Dzięki ❤️

Link poniżej:

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

Odnośnik do komentarza

U mnie koszmar jakiś. Od 4 rano prawie non stop płacz. Wycie wręcz. 2h pospał od 6 do 8. Teraz znów płacz. Znowu go brzuszek boli. A mi łep/łeb pęka (już nawet nie wiem jak to się pisze przez ten ból), a nic przeciwbolowego nie mogę znaleźć. To zdecydowanie nie jest mój dzień.

Teraz od 5 minut względny brak płaczu 

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza

A mi się kurde kanalik przytkał w piersi. Od kilku dni były w nim grudki mleka, musiałam często przystawiać młodego, sama też wyciskałam. Ale od wczoraj jest taka gruda, że kurczę nie idzie jej przecisnąć. Pierś nabrzmiała, sutek boli od gmerania. Laktator też nie odciąga. Brakuje mi już pomysłów.

Jasiek na szczęście ma ostatnio dni śpiocha 🙂 W nocy zdarza mu się przespać już 4 godzinki ciągiem.

Qnia, trzymaj się. Te problemy brzuszkowe miną po ok. 3 miesiącach zapewne. Musimy zacisnąć zęby i przeczekać 😉

 

Odnośnik do komentarza

AC czekam na ten 4 miesiąc, najgorsze że ja tym razem wiem co jest przyczyną, przejadł się, TŻ dał mu wczoraj wieczorem trochę za dużo zjeść, a że syn wiecznie głodny (po mnie to ma) to zjadł aż mu się uszy trzęsły.

AC polecam Ci na fb grupę karmienie piersią, tam dziewczyny znają każdy problem od podszewki i na pewno podpowiedzą jak sobie ulżyć 

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana

AC u mnie sprawdziły się kilkakrotne masaże pod prysznicem i polewanie właśnie z prysznica ciepła wodą. A sama blokadę syn wyssał po 2 dniach. Normalnie go przystawialam. Wyciskanie może uszkodzić kanalik w którym jest blokada i problem moze się powiększyć. 

Odnośnik do komentarza

A ja miałam w piątek wizytę u swojego gina i powiedział że mam spore pękniecie na szyjce które nie zostało zszyte a powinno, mówił że nic zlego się nie dzieje tym bardziej że już więcej dzieci nie planuje, to ciekawe co by było gdybym jednak planowała.. Ogólnie byłam zadowolona z porodu i personelu na jaki trafiłam ale wkurzylam się że to przeoczyli:-(

Odnośnik do komentarza

My jutro jedziemy na przegląd bioderek. 

Ogólnie jakoś dajemy radę 🙂 pierwszy miesiąc za nami a minęło jak sen. Kilka dni temu zdecydowałam o podaniu smoczka i dziękuję teraz za ten wynalazek 😀 chociaż mam oczywiście wątpliwości jak to będzie wpływało na kp. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...