Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Qnia jesteś cudowną, pełną życiowej mądrości kobietą🤗. Dziękuję za twoje słowa. 

Ja biorę mama dha+ i żelazo suplementuje od około 12 tc. 

Co do dźwięków to wiem, że mały po mojej wizycie u stomatologa to raczej dentysta nie zostanie. Cała wizytę tak szalał że aż mi go szkoda było! Dodatkowo jak mąż coś szlifuje, pilnuje, wali młotkiem w garażu to najlepiej uciekać jak najdalej bo od razu jest szał w brzuchu. O odkurzaczu nawet nie wspominam🤦‍♀️. Taki wrazliwy książe mieszka pod moim sercem ha ha. Na prawdziwą muzykę nie reaguje 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza

Ja biorę Omegamed pregna i Magne B6 Forte. Lekarz wspominał mi też, że pewnie będzie trzeba niedługo zacząć brać żelazo. 

Moje dziecko na normalną muzykę raczej nie reaguje ale jak byłam ostatnio na pogrzebie to był szał w brzuchu jak grali na trąbce. Mały chyba będzie organistą 🤣

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja dzisiaj po wizycie u gin i niestety skróciła mi się szyjka. Nie ide do szpitala, bo zamknęli od sierpnia gdyż nie mogą się dogadać finansowo. Ma być oddział otwarty po dyskusjach ale trzeba czekać. Lekarz kazał mi leżeć i za 3 tygodnie następna wizyta. Szyjka 2,7 czy któraś z was tez ma tak skrócona szyjkę ? Boje się o mojego maluszka żebym wcześniej nie urodziła 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Agdon ja mialam skrocona do 2,17cm, potem dzieki luteinie i wylacznym lezeniu w szpitalu wydluzyla sie do 2,62cm, z tym ze moja jest jest juz rozwarta i zaczela robic sie miekka (te 2 ostatnie sprawy sa bardzo istotne, bo prowadza do przedwczesnego porodu). Jak wyszłam ze szpitala gin zalozyla mi pessar (w 28tc), poki co dobrze trzyma szyjke i moge juz troche spacerowac itd (prowadzic oszczedny tryb zycia). U mnie obecnie 30t3d. A i w szpitalu dostalam sterydy na rozwój pluc, bo mi w tydzien szyjka skrocila sie o prawie 1cm, wiec skoro lekarz kazal ci leżeć to jezeli mozesz dostosuj sie, 3 tygodnie szybko zleci. 

Odnośnik do komentarza

Agon13_ ja też mam skrócona ma 3cm. Na razie mieści się w normach. Też mam się oszczędzać ale jeszcze plackiem leżeć nie muszę mam sama regulować ile mogę zrobić. Też boje się wcześniejszego porodu, mam nadzieje, że wytrwam do tego 37tyg. U mnie 29t5d.

 

Odnośnik do komentarza

Mi nie powiedział o miękkiej szyjce tylko ze się skróciła, żebym leżała i jakby szpital był otwarty to bym poszła na oddział. Wydaje mi się ze jakby była miękka to dał by mi coś albo wysłał do szpitala dalej. Teraz będę leżeć w sumie lepsze leżenie w domu niż w szpitalu. U mnie dzisiaj 29+1 a z usg mały ma 29+6

Edytowane przez Agdon13
Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Qnia wczoraj corcia pojechala na tydzien wakacji do cioci, wiec cos tam sobie poplanowalam, ale wiadomo w granicach rozsadku 🙂 tak jak mowisz nasze nastawienie i samopoczucie robia swoje, wiec nie ma sie co martwic na zapas, juz co raz blizej ten nasz pazdziernik 😄

Odnośnik do komentarza

Od początku viazy biorę femibion i mam anemię , widać żelaza jednak za mało. Teraz walczę z burakami i szpinakiem. Co do szyjki , to u mnie ok ale ze względu na częste skurcze biorę duphaston. Mój lekarz twierdzi , że  najważniejsze to wytrzymać do 34 tc,  zaczęłam 32 a później niech się dzieje wola nieba jak to mówią☺

Odnośnik do komentarza

Kochane tym razem z innej beczki. Jestem tak zachwycona że muszę się pochwalić. Moje naścienne króliczki dotarły i wczoraj dumny tatuś umieścił je na ścianie 😁

W piątek będę nagrywać obiecane filmy z oklejeniem brzuszka i stóp, bo w końcu od dziś mam normalny internet i prąd w gniazdkach 😁

20200804_084634.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Guunia na anemie polecam sok z buraka , dodatkiem pietruszki i cytryny, ja tak właśnie walcze zeby nie musiec juz brac tardyferonu, a czy sie uda zobaczymy przy nastepnych badaniach 🙂

Qnia slodziutkie te zajaczki, ja gdzies ostatnio widzialam tez piekne sarenki, ale jak juz pisalam narazie pokoiku nie urzadzamy, ale w przyszlosci chyba tez beda tego typu naklejki 😄

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Guunia jeszcze na te twoje czeste skurcze dobry bylby tez magnez, ja biore od poczatku, bo wlasnie wtedy juz sie zaczely i w sumie do teraz nie mam z nimi problemu, nawet po odstawieniu duphastonu (miesiac juz go nie biorę).

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

Qnia, jestem już w domu, od wczorajszego popołudnia. W czwartek wizyta u prowadzącego, a w sobotę echo serduszka Jaśka. Mam jak najwięcej leżeć i brać zapisane leki.

Mam wielką nadzieję, że badanie będzie OK. Jeśli nie, to czeka mnie poród w państwowym szpitalu, a nie tak to sobie zaplanowałam wszystko 😟

Króliczki ekstra!! 🤩🤩🤩

Agdon, poproś lekarza o skierowanie na wszelki wypadek jak już otworzą oddział. Bez skierowania mogą marudzić przy przyjęciu.

Sylwia86, a może właśnie dlatego tak szalał w brzuszku, bo mu te dźwięki bardzo przypadły do gustu? 🤣😉

 

Odnośnik do komentarza

AC no to co Ci dawali w tym szpitalu też za zdrowe nie bylo 🤪 rany po takim jedzonku miałabym 200 cukru 🤦😉

Ja już po wizycie - nie ma śladu na jednej nerce po płynie druga co była wiecej powiększona jest lekka pozostalosc ale już obie w normie. Uff ulżyło mi 😉 dalej córka 😉 1100 gram wg USG 27 i 3 tydzień ciąży ale tym sie nie przejmuje bo z synem też tak miałam że cała ciążę wg USG był.o tydzień mniejszy. Tym bardziej że w szczęśliwym cyklu działaliśmy z mężem tylko raz w 14 dc bo potem on złapał grypę a od niego ja 😋

Odnośnik do komentarza

Czarna.ana to rewelacyjne wieści, oby tak dalej. Czyli dzieciątko to złoty strzał 😊 My staraliśmy się 2 lata o szkraba, partner zaczął brać leki, po 3 miesiącach miała być poprawa wyników, nawet na badania był już zapisany, ale tydzień przed wizytą zobaczyliśmy 2 kreski no i piękną betę 😁

AC trzymam kciuki za czwartek i przede wszystkim za sobotę. Będzie dobrze 😊

A ten posiłek szpitalny no to po prostu rewelacja 😂 I kawka z mleczkiem, pewnie zbożowa 😂

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza

Qnia śliczne te króliczki😍.

AC kciukasy zaciśnięte za wizyty u lekarza. Będzie dobrze. Odpoczywaj i słuchaj lekarza a wszystko będzie ok❤️. Ja na takim szpitalnym jedzeniu to chyba bym mdlała co godzinę! Matko czym oni karmią i to na oddziale patologii ciąży. Co do tych dźwięków to nie pomyślałam, że może Mały to lubi skoro tak skacze....hmmmy może i tak. 

Czarna.ana wygląda na to, że sytuacja opanowana, to super wiadomości.

Mama2Ania ja też w końcu odstawiłam duphaston około 2 tygodnie temu. Biorę magnez i jest ok. Ja na niedobory żelaza zapycham się brokułami no i buraki obowiązkowo. 

Dziś spotkałam w sklepie znajomą. Ona do mnie mówi oh jak cudownie, gratuluję brzuszka itd. Po czym zabiła mnie stwierdzeniem to co już jakiś czwarty piąty miesiąc.... Powiedziałam tylko, że troszkę dalej🤦‍♀️. Rety przecież to już połowa 7!!!       

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

AC ja jak bylam w szpitalu to podpisywalam jakis dokument ze bede dostawac specjalna diete ciążową skladajaca sie z 5 posilkow i naprawde nie moglam narzekac, fakt dosolic cos trzeba bylo, ale niektorych posilkow nie dojadalam, a ciezarne z cukrzyca miały tez specjalna diete i dostawaly dodatkowo w nocy posilek, szpital panstwowy 🙂

Odnośnik do komentarza

U nas 29tydz. Dziś uświadomiłam sobie dobitnie to co lekarz mi mówił 2tyg temu że w 36tyg da mi skierowanie na cc i będę musiała się umówić bo maks w 38-39tyg zrobią mi to CC. I jak dziś dotarło do mnie jak mało mam czasu to wpadłam w panikę 😲😧😩! Mieliśmy robić pokoik na dole gdzie był gościnny ale zapytałam córki czy skoro najstarsza i ma już 12lat to czy nie chce większego pokoju? I chciała. Mąż tam zrobił jej pokój jaki chciała, farby, tapeta itd. No to zaczęliśmy robić pokój jej stary, do którego zamówiłam szafę na wymiar 280cm z myślą że będę miała gdzie ciuszki układać ale pomyślałam że synek 7lat by miał gdzie upchnąć klocki LEGO, które uwielbia, swoje ciuszki itd i on chętnie się tam przeniósł. Pokój odmalowany z motywami LEGO na ścianach. Oba pokoje zajęły nam koło miesiąca bo mąż też pracuje zawodowo przecież. Teraz ten pokój z którego wyprowadził się ten 7letni syn ma być tego co w brzuchu, Natanka. A tam nic nie ruszone:( Farby stoją już ponad tydzień, mąż do końca tygodnia w delegacji a ja dostaje dziś świra że nie zdążę 🤯🤯🤯 Wszystko u mnie w kartonach poskładane, łóżeczko w paczce, a ja mam wrażenie że nie mam jeszcze nic bo sama mam wrażenie nie wiem co tam jest🤯😲 W sumie wszystko i nic. Trochę kocyków, pościel i ciuszki... Jestem w rozsypce, którą sobie sama zafundowalam w sumie swoim zbawianiem świata i uszczęśliwianiem wszystkich wokół 😩😢 Teraz się martwię że nie mam wózka, nie wiem jakie jak ciuszki, nie mam kosmetyków, pampersów, nic. Mam ochotę się poryczec 😭

Odnośnik do komentarza

Paula.c weź głęboki wdech. Jesli chcesz to daj mi swojego maila to Ci wyślę w exelu tabelkę z wyprawką. Na spokojnie usiądź na kanapie i sprawdzaj co masz. Ze wszystkim spokojnie zdążysz. Jeszcze dużo czasu zostało. Pampersy 1 są w rossmanie w promce, a 2 w Kauflandzie. Ja za każdym razem gdy jestem na zakupach jedną rzecz biorę dla synka. Tabelkę wyprawkową mam też na telefonie żeby nie kupować glupotek "bo śliczne".

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Paula fajnie ze kazde z dzieci ma cos nowego, super pomysł 🙂 co do reszty na pewno zdazycie, masz jeszcze jakies 9-10 tygodni, na spokojnie.

Slyszalyscie, ze urodzila sie dzis dziewczynka wazaca prawie 7kg, niesamowite i zjada juz tyle mleka co 4-5 miesieczne dziecko 😄 to jest dopiero coś, ja mam nadzieje ze moja nie przekroczy 4kg, mlodsza w 41tc urodzona wazyla 3700g, a drugie podobno rodzą sie wieksze, wiec oby nie wiele wiecej 😄

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...