Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę o dwóch produktach, akurat są tej samej firmy Kinderkraft. Nie mogę się zdecydować. To 3w1 fajne bo małe i można wszędzie wziąć czy przysunąć nawet do stołu jak się je obiad i mieć dziecko na oku, a to drugie mnie kusi bo większe i starczy na dużo dłużej nawet do 2-3lat. Najlepiej by mi było jakbym miała obydwa:) Myślę że wezmę to mniejsze, po pół roku sprzedam i kupię tamto większe. Taki kompromis😉

2020-07-31_13.01.02.jpg

2020-07-31_13.01.23.jpg

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

Ja mam kołyskę do salonu i chicco dostawne, ale zdecydowaliśmy się na kinderkraft sofi jako łózeczko turystyczne z którym będziemy jedzic do rodziców i na jakieś wypady. Ma dobre opinie, przystępną cenę i ładnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza

Ja inwestuje tylko w łóżeczko 😊 Mam mieszkanko więc nie ma problemu jeśli mała będzie senna zaniosę ja do łóżeczka. Wcześniej mieszkałam w domu jednorodzinnym i przy córce również nie miałam dodatkowego łóżeczka czy kołyski.

Jestem po wizycie 29tydzien plus 2dni mała rozwija się prawidłowo wszystko w jak najlepszym porządku 😊 

Mam dalej brać leki które zapisali w szpitalu. Szyjka niestety się skróciła na ostatniej wizycie 4,8 teraz 3 jeszcze w normie. Malutka waży 1337 😁 powiem wam, że jak widziałam ją dziś na USG to jakbym widziała swoją starszą córkę 😊 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

PaulaC ja po starszej córce mam i zwykle lozeczko drewniane i turystyczne, tez mieszkam w domu, wiec mialam ten sam problem co ty, do sypialni kupiłam kolyske, a na dole narazie bede uzywac wózka, bardzo bym chciala zeby mala nauczyla sie spac w wózku, bo dla mnie to szybkie usypianie czyli super wygoda i przy wiekszym dziecku, narazie nie rozkladam zadnych z lozeczek, a na twoim miejscu chyba bym kupila poziomowane lozeczko turystyczne skoro na gorze masz zwykle 🙂

Lulu u mnie szyjka miala 2,17 i gin zalozyla pessar, duzo odpoczywaj zeby ci sie zbyt szybko nie skracala, ja juz pozwalam sobie na krotkie spacery, ale to dzieki pessarowi, W MOIM przypadku bez niego musiala bym ciagle leżeć bo w tydzien skrocila mi sie o prawie 1cm, rozwarla i zrobila miekka.

Odnośnik do komentarza

Kate cieszę się że pomogło, ale uważaj na siebie i nie przesadzaj. 

Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu zrobię te filmy z dalszym oklejeniem, bo we wtorek/środę dowiem się kiedy będę musiała położyć się do szpitala na diagnostykę synka. Na usg nie możemy mieć taśm na brzuchu bo fale z głowicy nie przejdą.

U synka niestety obustronne wodonercze się robi i choć wiemy że mocz oddaje bo dużo wód płodowych jest to i tak musimy szybko ustalić przyczynę zastojów.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Cześć dziewczyny, trochę się nie pokoje. Dopiero wstałam bo nad ranem spać nie mogłam bo zaczęło boleć mnie podbrzusze ale nie tak jak na miesiączkę. Jest to taki delikatny przeszywający ból aż do kości ogonowej. Brzuch miękki, dzidzia kopię. Wzięłam magnez, no spe i luteinę. Ale zastanawiam się co to może być? Miałyście coś takiego? 🤔

Odnośnik do komentarza

Qnia o kurczę:( A jak to wykryli? Kiedy? Nie znam takiego terminu, co to jest? Groźne? Biedna, pewnie się martwisz:( Będzie dobrze

Agnieszka miałam ze dwa razy taki ból w podbrzuszu, ale bardziej jakby po stronie jajnika lewego. Zaczęło boleć jak leżałam, na drugim boku po obróceniu gorzej. Musiałam wstać, posiedzieć, pochodzić. Teraz wydaje mi się że to wzdęcia musiały być. Tak mi się wydaje. Ale przeszywający do kości ogonowej nie był

Odnośnik do komentarza

Paula.c wodonercze jest wtedy gdy jest utrudnione oddawanie moczu, dochodzi wtedy do zatrzymania zawartości w pęcherzu i nerki są wtedy powiększone. Nie leczone może doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek i ich niewydolności. My wiemy że mocz oddaje bo mam dużo wód plodowych, ale nerki już ma powiększone- mocno widoczny przerost na usg (28+0). Całe szczęście jestem już umówiona do Pani profesor we czwartek po południu więc nie zamartwiam się i wada wcześnie wykryta. Pewnie po wizycie będę wiedziała kiedy mnie do szpitala polożą bo zapewne będą chcieli zrobić amniopunkcje (pobranie płynu owodniowego) i wstawić Młodemu cewnik ( no chyba że są jeszcze inne metody leczenia o których nie wiem). Wykryte wczoraj podczas usg.

Kurczę chciałam rodzić w mieście rodzinnym, ale skończy się na porodzie w Warszawie. Cóż poradzić 😋

Agnieszko przykro mi ale nic Ci nie podpowiem. Będę powtarzać jak mantrę- jeśli cokolwiek Cię niepokoi to zgłoś się do lekarza, choćby na izbę przyjęć. 

P.S. Ale twarzyczkę ma śliczną, usta i nosek po mamusi, bródka po tatusiu, no i cudne policzki takie pulchne pućki 😁

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Agnieszka w tej ciąży to ja mialam różne bóle podbrzusza, ale zazwyczaj typu miesiaczkowycheć, niedawno mialam tez kolke ciążowa, 3 dni z rzędu, pomagalo na to tylko lezenie. Prawda taka, ze nawet lekarz po opisie woli czasem zbadac niz przez telefon powiedziec, co to moze byc za ból. Dlatego tak jak pisze Qnia, jak cie to bardzo niepokoi wybierz sie wczesniej do gin albo na izbe.

Qnia trzymam kciuki za pomyslne leczenie twojego maluszka.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a ja mam z kolei taki problem, że pępek stał się podczas ciąży wypukły i teraz mocno boli skóra wokół niego. Rozumiem, że to przez to, że jest w tym miejscu po prostu mocno napięta, ale daje się to tak we znaki, że nie mogę czasami stać bo tak ciągnie 🧐 czy któraś z was tak ma? Co byście zaradzily? 

Odnośnik do komentarza

Ddg ja tak miałam w pierwszej ciąży że wokół pępka miałam tak cienką skórę że myślałam że mi pęknie zaraz, poczucie jakby była cieńsza niż papier. Taka cienka że aż sino różowa choć nie miałam rozstępów nigdzie i taka wrażliwa na dotyk. Jedno co mi pomagało to przyklejalam duży kwadratowy plaster. Wtedy przynosiło to ulgę bo mnie żaden materiał nie dotykal i nie obcieral. Po porodzie dość szybko przeszło

Odnośnik do komentarza

Czarna.Ana i za was trzymamy . Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze na badaniu we wtorek💪

Po waszych wpisach u mnie uruchomiła się Matka wariatka 🤯 czy z małym ok. Wizyty zawsze miałam co dwa, max trzy tygodnie a teraz aż cztery więc dopiero w następny wtorek 🤦‍♀️🤦‍♀️. Matka wariatka oszaleje do tego czasu! 

Qnia, ja w planach mam poród u siebie w mieście chociaż od tygodnia jest zamknięty SOR przez incydent z wirusem🥴. Ale mój lekarz prowadzący pracuje w szpitalu przy pl. Starynkiewicza w Warszawie, mam nadzieję że nie będzie potrzeby tam cokolwiek robić. 

Odnośnik do komentarza

Sylwia spokojnie. Najważniejsze żeby zachować spokój. Bo nerwy w niczym nie pomogą. Nie mamy wpływu na takie rzeczy, więc zostaje nam tylko na spokojnie wsłuchiwać się w siebie i mówić do naszych dzieci w brzuszkach 😊 i oczywiście konsultować wszystko z lekarzami.

Synek dostał sorbecik malinowy i się rozbrykał na całego, tego się trzymam i cieszę każdym kopniaczkiem.

Ja już tak mam, że w każdej sytuacji szukam pozytywów. Życie mnie już dość mocno naznaczyło i zwariowałabym już dawno gdyby nie zmiana myślenia. Szukajmy najmniejszych rzeczy które dają nam radość i siłę na kolejne dni.

Czarna.ana trzymam kciuki, żeby cały czas były w normie te nereczki. 

A mam pytanie do Was, czy sprawdzałyście na jaką muzykę reaguje Wasze dzieciątko?

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za miłe słowo 😘 muzyki nie sprawdzałam szczerze powiedziawszy bo raczej słucham ją na słuchawkach, ale za to na pewno wiem że nie lubi dźwięku kosiarki spalinowej, nie zwraca uwagi na wkrętarkę i uspokaja się przy szlifierce 🤪 ale to może być efekt hormonów bo ja szlifując w początku ciąży byłam bardzo szczęśliwa i humor mi się polepszał od razu 🙃

Odnośnik do komentarza

Qnia trzymam kciuki za maleństwo  chciałam zapytać o witaminy. Biorę femibion 2 a lekarz mowi, ze lepszy będzie femibion natal . W 2 aptekach dowiedziałam się że nie ma to większego znaczenia ale mam wątpliwości. Jakie witaminy Wy bierzecie? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...