Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy znajdą może Panie chwilę na wypełnienie (w pełni anonimowej) ankiety na potrzeby pracy magisterskiej? Wszystkie informacje: co? po co? dlaczego? zawarte są na pierwszej stronie ankiety. Z góry Wszystkim dziękuję za poświęcony czas. Link do ankiety zamieszczam poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3BtoNMxJ1a013a7-JKw-YRk-uJHvEsgcm7s3UD__-sOzS4g/viewform?usp=sf_link

P.S. Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Sylwia86 napisał:

Ślicznie 😁 kupiłaś coś? Jak sukienka? Ja dziś byłam na przeglądzie u dentysty. Było borowanie 🥴 oj biedny synek w brzuchu tak szalał przez te halasy🤦‍♀️. Aż musiałam go zabrać na lody później i na szmaty. Kupiłam za całe 13 zł nowiutkie krótkie spodenki h&m. Polowanie udane. 

A dziękuję, wydałam sporo ale się obkupiłam na całego. Dwie sukienki (oversize ale nadające się na chrzciny i całą ciążę) no i typowo ciążowe dwie bluzeczki z nadrukami i tą koszulę ze zdjęcia. Ale mnóstwo się namierzyłam 😋

Odnośnik do komentarza

Paula_ dziękuję za propozycję, na tą chwilę biorę leki jak lekarz kazał nospa, aspargin plus duphaston, w środę będę mieć już leki które zostały zapisane w szpitalu. Udało się załatwić.

Ładne brzuszki 😊

 

Odnośnik do komentarza

Co do pojawiającego się błędu przy dodawaniu zdjęć to mi też się czasem pojawia. Wyskakuje kiedy zdjęcie jest zbyt duże bo tu jest tolerowana jakąś tam maksymalna wielkość. Przycinam wtedy w aplikacji "Photo editior pro" na telefonie i dorzucam mniejsze

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, ale macie śliczne brzuszki. My też rośniemy w oczach 🙂

Chciałam się Was zapytać Jak są ułożone Wasze dzieciaczki? 

Mój synek jest ułożony poprzecznie, a to już zaraz 28 tydzień i boję się, że już mu tak zostanie i potrzebne będzie cięcie 😕

w poprzedniej ciąży maluszek był ułożony główkowo już od 18 tyg. Zgaga przy Tym była nie z tej ziemi, ale mogłam go urodzić naturalnie

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Paula dzieki, probowalam przycinac wlasnie, ale w zwyklym edytorze. Zobacze jak z aplikacja 🙂

Moja córcia obrocila sie główka w dół jakos w 26tc i tak zostalo do teraz, czyli 28t4d. Alenie martw sie, maluszki przez kilka nastepnych tygodni maja jeszcze szanse sie obrócić.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

U mnie bedzie w sypialni, a na dole albo zwykle lozeczko, które mam po starszej córce albo gondola z wózka, wyjdzie jak zwykle w praniu, ale kolyska jest urocza, starsza córcia juz w niej lalki buja  🙂

Odnośnik do komentarza

Śliczna ta kołyska. Ja cały czas przeglądam listę wyprawkową co jeszcze muszę dokupić, ale już chyba same drobne rzeczy mi zostały. Najgorzej z finansami 😋 zus znowu mi się spóźnia z wypłatą za L4.

Uważam że zbyt śliczne te rzeczy dla maluchów robią 😋 bo ma się ochotę kupić wszystko 

Odnośnik do komentarza

A'propos opóźnionych wypłat z ZUS. Ostatnio dużo o tym czytałam i natrafiłam na grupę kobiet na Facebooku, które są na L4 z powodu ciąży czy na macierzyńskim i to co ZUS i rząd robi przechodzi ludzkie pojęcie:( Polecam grupę żeby byc na bieżąco ze sprawami tego typu. Wypowiadają się też prawnicy a dołącza coraz to więcej Pań. Oby nikogo nie spotkało nic z tego co tam dziewczyny opisują... Grupa nazywa się "Matki pokrzywdzone o ustawę antykryzysową"

Odnośnik do komentarza

Czy wasze dzieci mają czkawkę w brzuchu?

Moje dwójka miała a Natanek narazie nie, i się zastanawiam czemu? Czytałam już ze dwa tygodnie temu że już może mieć. Nie możliwe że nie czuje bo tego nie sposób przegapić jak brzuch skacze:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Paula pierwsza córcia nie miała i teraz druga poki co tez nie ma czkawek, za to od wczoraj rozpycha mi sie okropnie, ze az czasami zaboli, w pierwszej ciąży nic mnie nie bolało, dlatego troche to przeraża. Ma któraś z was bolesne kopniaki?

Odnośnik do komentarza

Mama2Ania ja w pierwszej ciąży miałam z córką strasznie. Siedziała głową w dół a nogami tak mi się rozpychała że miałam wrażenie że pękną mi dolne żebra. Bolesne to było 😐 Z synem w drugiej ciąży nie było za wiele problemu, zdarzało mu się gdzieś wypchnąć czasem kończynę ale dało się przeżyć 😉 Ten synuś też tak ma. Czasem ruszy czymś tak że troszkę jest to nieprzyjemne ale nie boli raczej, uczucie takie jak kiedy ktoś wypycha od środka moją skórę i ją za mocno naciągnie. Nie boli raczej ale mile też nie jest i wtedy bardzo chce żeby szybko cofnął ten ruch😂

Odnośnik do komentarza

A mi się Jasiek jakoś inaczej ułożył. Nie wiem sobie leżał wcześniej, bo na każdym USG przybierał inne pozy (połówkowe główkowo, a ostatnio miednicowo), ale kształt brzucha mi się zmienił. Zrobił się bardziej pociągły, mam wrażenie, że w talii się zwężył 🤭 

Chciałam dodać fotę, ale wyskakuje mi jakiś błąd 😣

Dziś prasowania ciąg dalszy. Mąż wczoraj zaczął skręcać komodę, ale nie dokończył 😭 a już myślałam, że od razu z prasowania porozkładać na miejsce, a tak z powrotem do szafy, ehh.

Wczoraj też wyhaczyłam na olx laktator prawie nowy z medeli i od razu odebrałam 😁 dokupię tylko nową butelkę i będzie już i to z głowy.

Odnośnik do komentarza

AC przytnij trochę zdjęcie to powinno dać się załączyć. Ja bym nie dała składać komody mężowi, za bardzo kocham składać meble 😂 ja muszę znaleźć sposób jak składać ubranka, bo w komodzie mam niskie szuflady 😋

A ja dziś zamawiam naklejki nad łóżeczko, pierwotnie miałam zupełnie coś innego kupić, ale nie mogę się powstrzymać i kupuję króliczki 

naklejka-scienna-dla-dzieci--balony-chmurki-drzewka-9817x600_fit.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja czuję czkawki 😁 czasem też się tak rozpycha, że aż wystaje brzuch w jednym miejscu. Najgorzej dla mnie, jak się rozpycha na dole w okolicy pęcherza, czasem takie głupie uczucie, którego nie lubię 😁

 

A ma któraś z was lub miała w poprzedniej ciąży coś takiego, że jakby cycki zmalały? To znaczy może nie zmalały, ale nie są już takie nabrzmiałe jak do tej pory. Martwię się, czy to normalna kolej rzeczy na tym etapie czy coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Czyli te kopniaki czasem takie musza byc, mąż twierdzi ze bedzie pilkarka skoro tak kopie.

Natka moj biust w tej ciąży co chwile sie zmienia, raz wiekszy, raz mniejszy i tak w kółko, jedyne co jest stale to wieksze i ciemniejsze brodawki. 

Qnia tez mnie nachodzi na naklejki w przyszlosci, bo prawde powiedziawszy mala poki co bedzie z nami w sypialni, mam dla niej oddzielny pokój, ale narazie jest gościnnym i nie chce tego jeszcze zmieniać, mysle ze poki nie bede kupowac dla niej zwyklego łóżka, czyli jakies 2 lata jeszcze, bede miala gdzie przenocować gości, no chyba ze mąż bedzie kiepsko spał w nocy to bedziemy wprowadzac zmiany 🙂

Odnośnik do komentarza

Mama2Ania no my akurat mamy mały pokoik tylko dla maluszka, gości nocujemy w salonie bo tam mamy bardzo wygodny narożnik. Na początku syn też będzie z nami w sypialni, ale chcę by miał swój pokoik gotowy. 

U mnie w rodzinie śmieją się że będę musiała młodego na jakieś karate zapisać skoro tak kopie. Oboje z partnerem trenowaliśmy sztuki walki, więc i tak mamy to w planach 😂

Natka mi na początku piersi mocno urosły i były takie ładne nabrzmiałe, ale były bardzo bolesne. Teraz są takie "smutne", większe niż przed ciążą, ale opadły, nie są nabrzmiałe i przestały boleć. Liczę że bliżej porodu zmienią się jeszcze.

Edytowane przez Qnia
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...