Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama2Ania

Agnieszka ja dzis mam wizyte po 6 tygodniach (przez wczesniejsza kwarantanne) i czuje sie jakbym wieki nie byla juz u lekarza, standardowo mam co 3 tygodnie, do samego konca. Kolezanka, ktora chodzi na nfz ma co 4 tygodnie i tak zostanie prawie do konca. Z drugiej strony jak ruchy czujesz i nie masz zadnych niepokojacych dolegliwosci to nie ma potrzeby czestszych wizyt. 

Qunia poki co pomaga mi mleko, ale jakby przestało działac to na pewno kupie.

Bierze ktos jeszcze luteine, duphaston? Ja dalej biorę, dzis dopytam czy brać dalej (26tc).

🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Ruda 24 tc

Ja nadal biorę luteinę choć lekarka była za odstawieniem gdyż szyjka piękna i długa (4 cm) ale wolę nadal stosować (dmuchać na zimno) w mojej sytuacji (3 ciąża a brak dzieci).

Powiedzcie mi co z tymi położnymi trzeba je już wybierać czy można po urodzeniu tylko zgłosić ten fakt?

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa wiem że ciężarne mają robione ktg. To badanie robi się każdej ciężarnej? W jakich odstępach?

Przyznam szczerze że po moich przejściach nadal odsuwam od siebie decyzje gdzie rodzić i czy z partnerem, co kupić dla siebie i dziecka, wręcz nawet odwracam wzrok na widok rzeczy dla dzieci żeby nie zapeszyć 😔

Odnośnik do komentarza

Ja luteine odstawiłam jakiś miesiąc temu biorę tylko folik, pregna plus i pregna dha , jutro będę miała wyniki glukozy.

Ja ktg nie miałam, przy usg było tylko tętno sprawdzane. Są dostępne w necie detektory tętna płodu za jakieś 150 zł, ja dostałam od koleżanki, tata mój też chciał mi przywieźć, ale na razie nie miałam potrzeby go używać. W spisie badań profilaktycznych dla ciężarnych u których nie ma nieprawidłowości badanie ktg wykonywane jest po 40 tygodniu ciąży.

Co do szumisia to ja strasznie chciałam go kupić, ale zamiast niego w Smyku kupiłam projektor gwiazdek w kształcie pluszowego wielorybka który ma dodatkowo melodyjki i właśnie odgłosy macicy. Jest dużo tańszy, miesiąc temu w promocji zapłaciłam za niego niecałe 50zł, teraz widziałam że ponad 60zł kosztuje. Projektor można łatwo wyjąć A samą maskotkę wyprać w pralce. 

Odnośnik do komentarza

Ja biorę i luteine i duphaston. Początkowo były to standardowe leki po invitro a później jak pojawił się krwiak i te krwotoki to już zostało na stałe. Nie mam pojęcia jak długo będę przyjmować te leki. Biorąc pod uwagę moja historie to pewnie psychicznie będzie mi ciężko to ewentualnie odstawić. 

Odnośnik do komentarza

Qnia, padłam 🤪🤣 "odgłosy macicy" zrobiły mi dzień 🤩😜

Mama2Ania, Luteiny nie biorę. W sumie w tej ciąży w ogóle nie brałam luteiny, a w poprzedniej za to w całym jej okresie. Szyjkę mam w normie ok. 3cm a i nawet mi łożysko już się ułożyło w miarę wysoko 🙂

Sylwia86, nadal odpoczywasz, dużo leżysz? 😉

Ruda, położną POZ możesz wybrać kiedy chcesz. To jest na tej samej zasadzie, co wybór lekarza POZ. Im szybciej jednak to zrobisz, tym wcześniej będziesz mogła korzystać z jej usług 😉

A ja dziś zaszalałam i kupiłam wagę niemowlęcą 😁

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie o laktator.

Ręczny, czy elektryczny? Mam nadzieję używać go sporadycznie.

W poprzedniej ciąży miałam jakiś ręczny z medeli, ale szybko go niechcący połamałam, upadł mi ze schodów i już żal mi było kasy na kolejny, więc kupiłam jakiś ręczny no name, co by ulżyć sobie przy nadmiarze pokarmu.

Polecicie coś? 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Myslalam, ze juz tylko ja biore dalej duphaston, ale widac lekarze różnie decyduja. 

Ja mialam laktator elektryczny, dalej go gdzies mam, mi sie dobrze sprawowal, za to kuzynka przy blizniakach odciagala pokarm laktatorem ręcznym, tak jej bylo wygodniej.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, AC_ napisał:

Qnia, padłam 🤪🤣 "odgłosy macicy" zrobiły mi dzień 🤩😜

 

No tak to "profesjonalnie" opisują 😋

Co do laktatora to ja kupię medeli elektryczny taki z biustonoszem na 2 piersi jednocześnie. Moja koleżanka przy 2 dzieci bardzo sobie go chwaliła. Zamierzam karmić piersią, ale czasem do lekarza trzeba będzie wyjść i nawał mleczny ściągnąć, a jakoś nie widzę siebie poswiecającej czas na odciąganie pokarmu ręcznie. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, 

ja dzisiaj po krzywej i powiem wam ze myślałam ze będzie gorzej. Na szczęście przeżyłam to trochę w głowie się kręciło na początku a później już było ok 🙂 za to mojemu maluszkowi chyba spodobał się ten smak bo jak czekałam w samochodzie na pobranie to krążył mi po brzuszku całe 2 h 😂😂😂

Odnośnik do komentarza

AC😉 dzięki za pamięć. Tak nadal leżę, staram się jak najmniej wstawać. Na wizycie w tamtym tygodniu lekarz powiedział że jest lekka poprawa ale żebym leżala dalej. No więc lezymy już 12 tydzień. Mogę leżeć do października oby tylko wszystko było dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Jestem po badaniu, bedzie druga córcia, 737g, trochę mniejsza niz powinna byc, ogolnie skraca mi sie juz szyjka i jak tak dalej bedzie to za 3 tygodnie gin planuje założyć u mnie krążek dopochwowy, szyjka ma 2,82cm. W zwiazku z ta szyjka zamienila mi duphaston na luteine dopochwowo. Stosujecie aplikatorem czy tak jak w ulotce palcem wskazujacym? 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Ja wlasnie w pierwszej ciazy kompletnie nie zwracalam na to uwagi, pewnie dlatego ze bylo ok, teraz jak mi o tym krazku gin zagadala to sie troche zmartwilam, no nic musze byc dobrej mysli i miec nadzieje ze za 3 tygodnie jakos specjalnie sie nie skróci i jednak nie bede musiala korzystac z tego krążka. 

PaulaC daj znac po wizycie czy ta dlugosc ci sie zmienila czy stoi w miejscu 🙂

Zapisuje sie ktos na 3 badania prenatalne? Ja jutro bede dzwonic, bo tych drugich nie mialam. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ruda 24 tc

Tutaj wklejam linka dotyczącego niewydolności szyjki w ciąży wraz z odpowiednia tabela 

https://podyplomie.pl/ginekologia/31236,niewydolnosc-szyjki-macicy

Dodatkowo dla zaintersowanych podaje linka dotyczącego prawidłowego przyrostu masy dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży 

http://www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php

Osobiście zapisałam się na 3 badanie prenatalne na 3.08.

Luteinę zawsze podaje palcem oczywiście w rękawiczkach zaraz po kąpieli. 

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂 Ja wczoraj byłam na wizycie. Ostatnio pisałam że u Małego wykrył lekarz ten 2mm ubytek w serduszku. Na tamtej wizycie (3 tyg temu) mały ważył 560 g a wczoraj już 940 g 😄 Ten ubytek nadal jest i nadal ma 2mm, także nie powiększa się wraz ze wzrostem Dziecka. Lekarz uspokaja że pewnie zrośnie się jeszcze do końca ciąży. I dowiedziałam się, że na 100% będę miała planowane CC. 

Odnośnik do komentarza

hej 🙂 ja wlasnie siedze na krzywej glukozy i cieszę się, że to już będzie za mną...Wieczorem wyniki, a w piątek kontrola. Ważna wizyta przede mną bo oceni jak łożysko- czy przesłania wciąż ujście. Od ostatniej wizyty miałam dwa razy plamienie i niestety kilka razy dziennie czuję twardy brzuszek, skurcz i łapie taki porodowy oddech na kilka chwil. Luteinę podjęzykowo biorę cały czas. 

Na 3 prenatalne jestem już zapisana jakoś w połowie sierpnia. 

A synek cały czas fika i kopie...najbardziej upodobał sobie noce do harców więc kładę coreczkę spac i uaktywnia sie brzuszek 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86
1 godzinę temu, Moniaaa33 napisał:

Hej 🙂 Ja wczoraj byłam na wizycie. Ostatnio pisałam że u Małego wykrył lekarz ten 2mm ubytek w serduszku. Na tamtej wizycie (3 tyg temu) mały ważył 560 g a wczoraj już 940 g 😄 Ten ubytek nadal jest i nadal ma 2mm, także nie powiększa się wraz ze wzrostem Dziecka. Lekarz uspokaja że pewnie zrośnie się jeszcze do końca ciąży. I dowiedziałam się, że na 100% będę miała planowane CC. 

Monia, wszystko będzie dobrze tak jak mówi lekarz💪. Ale szybko teraz rosną te nasze dzieciaczki👶🤗. Jakie masz wskazanie do CC? 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Ja dzis tez bylam na glukozie, kupilam cytrynowa jak ktos na grupie wspomnial i faktycznie calkiem dobrze ja znioslam, wyniki mam miec o 15. 

Zapisalam sie tez na trzecie prenatalne, mam 29 lipca. 

Im wiecej leżę tym jakos gorzej sie czuje, albo to jeszcze ta glukoza w żołądku robi swoje. Czytalam wczoraj artykul mamyginekolog o niewydolnej szyjce i pisala ze w dzisiejszych czasach odchodzi sie od lezenia bo calosciowo wiecej szkod niz pożytku dla ciężarnej robi ciągłe leżenie. I byc tu mądry i kogo sie sluchaj ???? Po wynikach glukozy dzwonie do gin i dopytam czy mam sie tylko oszczedzac, czya tylko kompletnie leżeć bo juz sama nie wiem jak to wczoraj mi mówiła na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

A u mnie też nic dobrego. Mam wadę wzroku i astygmatyzm. W jednym oku -0,5 a w drugim -0,75 i noszę okulary. Ostatnio widzę coraz gorzej, nie mogę złapać ostrości, łzy lecą, do auta nie wsiadam. Okulista powiedzial ze wzrok mi się popsuł o tyle że potrzebuje o połowę 0,5 większe każde szkło, mam pogłębiony astygmatyzm i że akomodacja w oczach przez ciążę mi się popsuła. Może być tak że do 4mca poporodzie wróci do normy a moze być tak że jeszcze się powiększy i tak zostanie... Dla mnie to bardzo dużo takie pół bo to wada o jeszcze raz większa! 

A do tego dziś wstałam i tak mnie już napierdziely plecy tak jak zawsze kiedy mnie połamie, mam dyskopatię i guzki na kręgosłupie oraz tendencje do opadania kręgów. Mam wrażenie że boli mnie też dół brzucha. Chodzę przechylona na lewą stronę. Szlak by trafił. Będę teraz leżeć bo chodzić nie mogę. Ciekawe jak jutro do gina dotrę? Myślę że to wina tego że człowiek śpi tylko w dwóch pozycjach, raz na prawym boku, raz na lewym. Na plecach nie mogę bo mi duszno zaraz. I jak wstaje to bolą mnie biodra, piecze mnie skóra na nich i pewnie kręgosłup też dostaje za swoje:( Wykoncze się w te pozostałe 4mce:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...