Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama2Ania

Natka teoretycznie tak jest, ale czasem trzeba sie upominac o swoje. Zadzwoń sie umówić i zwróć im uwage ze jestes w ciąży, czasem trzeba postraszyc ze sie zadzwoni do rzecznika praw pacjenta, mąż jest zasluzonym honorowym dawcą krwi i tez czasem z tego korzysta, a jak marudza to tak mówi i działa.

Odnośnik do komentarza

 A ja zmienię temat. Macie już jakieś rzeczy dla maluszków? Ja nic kompletnie nie mam... Czuje już lekki dyskomfort z tego powodu bo wiem, że jeśli ja tego nie ogarnę to mój mąż nie da rady... 

Jak się czujecie? U mnie spadek formy od paru dni. Ciężko mi się oddycha ale to chyba przez tą duchotę na dworze. Eh...

Dzisiaj moja mama dzwoniła i mi tu mówi że lekarz pewnie się pomylił, że będę mieć syna i żebym nic nie kupowała dla dziewczynki. Mam teraz mętlik w głowie bo w poprzedniej ciąży było tak samo lekarz powiedział, że będzie chłopiec, cała wyprawkę kupiłam dla syna a tu się okazało w 34tyg, że jednak córka będzie.  Boje sie, że znowu się okaże inaczej. Znowu będę świecie przekonana, że będzie córka i na samym końcu zostanie bez rzeczy itp. ale odbieram wizję. 

Kolejną wizytę mam 9.07 więc jeszcze się upewnię czy na 100% będzie córka. Wy też macie takie schizy??

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana

Ja kompletnie nic nie kupiłam jeszcze ale to dlatego że mam rzeczy po synu. Właśnie wśród znajomych w czasie jak rodziłam syna było kilka przypadków że do samego końca lekarz się mylil. Zresztą moja chrześnica też miała być chłopcem a urodziła się dziewczynka 🤷 mam więc dużo rzeczy białych żółtych kremowych szarych itp w misie zyrafki gwiazdki ogólnie rozmiary 56 do 74 nadają się dla obu płci. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Lulu ja tez nic nie mam, tzn mam cos po córce, ale nawet jezeli sie okaze ze ma byc chlopiec to bede kupowac tak jak czarna.ana, czyli ubranka neutralne, ktore w razie czego beda pasowaly do dwoch płci. Jak chcesz juz cos kupowac to moze warto w wlasnie tak, bedziesz pewna ze nic sie nie zmarnuje 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Ja też kupuje neutralne mimo że trzech lekarzy potwierdziło chłopca. Mam ciuszki białe, żółte, czerwone, itd. Ostatnio kupiłam wanienkę i rożek szary w gwiazdki a wczoraj białe łóżeczko i materacyk. W sumie tylko wózka brakuje i będę meblować pokój. Muszę jakieś mebelki kupić typu komody bo się nie nie mieszczę

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko pare ciuszkow kupionych na vinted i w ciucholandzie. Nic wiecej... Nie mam jakoś weny do kompletowania wyprawki, na dodatek zus wisi mi dwa miesiące z kasą. Prawdę mówiąc, jak sie czlowiek weźmie w garść, to w dwa dni mozna wszytko zamówić z neta. Przygotowałam sobie listę i pewnie koło 30tc bede zamawiać 

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

Ja mam trochę ciuszkow upolowanych na wyprzedażach, cześć dostanę od rodziny, buszuje w lumpeksach. Sporo już tego uzbierałam w sumie:) 
 

Meble, wózek, fotelik i inne akcesoria typu wanienka, leżaczek już wybrane, pewnie w okolicy sierpnia będę zamawiać wszystko. W sumie te mniejsze rzeczy jak rożki, kocyki, otulacze, butelki tez już wiem jakie chce i z jakich firm więc szybko pójdzie. 
 

Z rzeczy przyjemnych to jedziemy na spa i idę na masaż i zabieg na twarz dedykowany kobietom w ciąży.  W związku z tym mam pytanie dziewczyny? Czy pływacie w ciąży na basenie? Są jakieś przeciwskazania? 
 

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

Z wyprawkowych to mam już ubranka w rozmiarze 56-68 skompletowane, mniej więcej po 10 szt. bodziakow z krótkim, z długim, pajaców i spodenek każdego z rozmiarów (obkupiłam się w internetowym sinsayu jak były promocje). Mam też pieluszki flanelowe, kocyk. Dostałam też mnóstwo próbek kosmetyków dla niemowląt od położnej POZ, więc na pierwszy miesiąc, czy dwa mam i to z głowy, więc zostają pieluszki i mokre chusteczki.

Łóżeczko, komodę, przewijak, tekstylia typu pościele, kokon, smoczki i wózek mam już wytypowane konkretne, czekam tylko na lipiec/ sierpień z zakupem. Ogólnie, to 90% tych rzeczy kupuje przez internet.

W ogóle to włączył mi się już syndrom wicią gniazda i pozmieniałem trochę kolorystykę w naszej sypialni, co by współgrała z wyposażeniem Jaśka 🤣 Mąż ma że mnie w tym temaciw niezły ubaw.

Chociaż z wózkiem chyba nie będę do sierpnia czekać, żeby mi nie wykupili, bo mam w olx kilka ogłoszeń i co raz któreś już wypada, nieaktualne.

Nosidełko oraz ubranka takie niebieliźniane, typu kombinezony na jesień/ zimę mam odkupione od znajomych.

Jak już Jasiek zacznie siadać i ważyć powyżej 9 kg, to też mam już wytypowany fotelik samochodowy. Tym razem obrotowy, bo pamiętam jak dziś te wygibasy i nerwówkę przy wsadzaniu córki do fotelika..

W lipcu planuje wszystko uprać, uprasować i jak już przyjdzie komoda, to porozkładać jakoś sensownie.

Sobie nic nie mam 🙂 to zostawiam na wrzesień. Mam w obserwowanych na allegro koszule do karmienia, a później poszukam też artykułów higienicznych i wszystko hurtem zamówię.

Bo w międzyczasie jeszcze muszę jeszcze wyprawkę do pierwszej klasy kupić córce. Mam nadzieję, że nie będzie kontynuowana nauka zdalna 🙃

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wcześniej chętnie oglądałam rzeczy dla dzieci a teraz jakiś strach mnie ogarnął i robię wszystko, żeby o tym nie myśleć. Dla bejbe mam łóżeczko, materac i ochraniacz na niego, prześcieradła i chyba tylko tyle. Połówkowe w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza

Rety ale jesteście zorganizowane😲. Ja nie mam ani jednej rzeczy kupionej i ani jednej wybranej. W sumie to nawet niczego nie oglądam! To chyba jeszcze za wcześnie🤔. Jak wszystko będzie w końcu u nas ok to może po 30 tygodniu dopiero coś zacznę organizować. Ale dla was wszystkich miłych zakupów już teraz 😘

Odnośnik do komentarza

Ja z większością też czekam tak na sierpień /wrzesień. Na razie upatrzone łóżeczko i wózek. Planuję zrobić dzisiaj taki wstępny koszyk wirtualny z kosmetykami czy akcesoriami dla mnie i dziecka, żeby już było w razie W. 

 

Mam tylko kilka bodziaków, jeden pajacyk, śliniaczki, jeden smoczek, pościel jedną, ręczniczek z kapturem i to póki co wszystko. Staram się nie szaleć, bo mam dostać od kuzynki i znajomej parę ciuszków. 

 

43 minuty temu, Gość Ela napisał:

Hej 😁 

Mam termin na 20 październik , strasznie mi się dłuży 😁 to już moja 4 ciąża żywa mam już 3 skarby 13 syn, 10 córka i 3 latka córka i teraz też ma być córeczka 🥰

Hej, kochana! Ja na 29 😁 pierwszy trymestr zylam w lekkim strachu i mało się cieszyłam, a teraz jak już jest ten etap, to też zaczyna mi się dłużyć i chciałabym już poznać dzieciątko. 

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze też nic nie mam , po córeczce oddałam ciuszki siostrze męża. 

Planuję tak od sierpnia zacząć coś polować . Wózek i akcesoria obserwuje na razie na allegro 😊

W poprzedniej ciąży 3 lata temu troszkę za bardzo odkładaliśmy i nie zdążyłam nic kupić . Córeczka postanowiła wyjść 3 tygodnie wcześniej i mąż wszystko skompletował jak byłam w szpitalu 😁 tak na wariata wszystko było 😊

Odnośnik do komentarza

Też biorę pod uwagę, że może być różnie, więc wszystko szykuję w wirtualne koszyki i czego ja nie zdążę zamówić, to narzeczony zamówi 😂 Ale liczę, że aż tak się nie pospieszy maluszek i spokojnie w sierpniu sobie wszystko pokupuję sama. 

Odnośnik do komentarza

A ja powariowałam i też już dużo z wyprawki mam. Cześć odkupiłam, część dostałam. Ciuszki już uprałam i wyprasowałam. Jak były obniżki to już nawet spacerówkę kupiłam po sprawdzeniu w sklepie 😂 bo akurat gondolę będę miała od koleżanki. Łóżeczko, przewijak i komoda też już stoją. Ja mam problemy z kręgosłupem więc wolę mieć wcześniej wszystko, zwłaszcza że już różne dni mam i czasem ból nie pozwala mi wstać. U mnie synek na 100% Bo płeć pokazał od razu, za to twarzy pokazać nie chciał mały ninja 😂

Odnośnik do komentarza
Gość Mama2Ania

Lozeczko, a raczej kolyske, bo planuje kupic, rozkladac bede dopiero we wrzesniu, przy pierwszym dzidziusiu jakoś poczatkiem 9 miesiaca ciąży stawialismy a i tak potem jeszcze kilka tygodni stalo i sie kurzylo. W razie gdyby bylo wczesniej maz spokojnie sobie poradzi 🙂

Ale rozumiem ze niektóre z was ciesza sie ogladajac te rzeczy na codzień 🙂

Odnośnik do komentarza

Paula, ja też 22tc i niestety brzuch również taki duży. W pierwszej ciąży jak przeglądam zdjęcia, to taki brzuch miałam pod koniec 7 miesięcy.

Przytyłam niewiele więcej, niż na podobnym etapie w poprzedniej ciąży, ale różnica w rozmiarze brzuszka jest bardzo duża. Każda ciąża inna 🙂

Grunt, że z dzieckiem wszystko OK 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...