Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Martynabb gratulacje:) jedną z nie wielu księżniczek tutaj bo większość chłopców:)! Super!

A ja wczoraj wdepnelam po drodze do sklepu z ciuchami bo zainteresowaly mnie sukienki w kwiaty na wystawie... Chciałam coś kupić elastycznego na te gorące dni. Nic nie kupiłam. A pani w sklepie stwierdziła że będę potrzebować chyba dużo elastyczne bo to dopiero początek ciąży...?!?! Jestem już 17+4, prawie na połowie. Faktycznie mam tak mamy brzuch? Zasiała mi w głowie że coś może jest nie tak??? Zdjęcie z dziś. Jak wasze brzuszki?

2020-05-21_08.06.36.jpg

  • Lubię to 1

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza

Po Waszych zdjęciach aż po szłam zobaczyć w lustrze jak ja się prezentuję 😄 równo 18 tydzień ale teraz wyglądam jakbym się najadła pizzy i popiła colą. Do okrągłego brzuszka AC 😍 jeszcze mi daleko. 

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

AC żeby dodać dziwaczek to musisz założyć konto. Jak już masz, to z jakiejś strony gdzie można go stworzyć musisz skopiować kod HTML i wkleić tu na forum w ustawieniach konta. Zaraz zrobię screen gdzie to wkleić tylko muszę się zalogować. Za każdym razem jak tu wchodzę to mam możliwość pisania od razu jako gość albo droga dłuższa, logując się za każdym razem i szukając forum w lupce... Korzystam z telefonu więc wolę drogę krótszą:) loguje się tylko jak chce wstawić zdjęcie bo nie ma inaczej możliwości

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Paula.c napisał:

AC żeby dodać dziwaczek to musisz założyć konto. Jak już masz, to z jakiejś strony gdzie można go stworzyć musisz skopiować kod HTML i wkleić tu na forum w ustawieniach konta. Zaraz zrobię screen gdzie to wkleić tylko muszę się zalogować. Za każdym razem jak tu wchodzę to mam możliwość pisania od razu jako gość albo droga dłuższa, logując się za każdym razem i szukając forum w lupce... Korzystam z telefonu więc wolę drogę krótszą:) loguje się tylko jak chce wstawić zdjęcie bo nie ma inaczej możliwości

Ja mam w telefonie jedną kartę otwarta do logowania do forum a druga z tym forum 🤪 jak się zaloguje na tamtej to wystarczy że ta odświeżę 🙃 

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Martynabb ja z miesiąc temu się ważyłam to było +3kg. Ale wydawało mi się to za dużo i przestałam podjadać i podskubywać:) jem równo co 2-3h i zwracam uwagę bardzo co jem. Cukry zamieniłam na warzywa z ogrodu, nie smażę już mięsa tylko gotuje chude zupy warzywne, jem mniej pieczywa białego i masła, i wyjęłam swój parowar i teraz warzywa i mięso robię na parze. Szybko mi spadła waga i teraz mam +2kg sprzed ciąży. Ja mam tendencje do tycia i wystarczy że spojrzę na czekoladę a waga już szaleje 😂 W pierwszej ciąży +24kg, w drugiej +14kg a teraz mam nadzieję że nie przekrocze 10:) Potem żeby to zgubić to muszę bardzo się wysilać i ćwiczyć aż pot kapie pół roku więc wole zbastować😂

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

A i jeszcze jedno wam zdradzę😉

Lekarz mnie postraszył tym łożyskiem przodującym. Co prawda brzeżnie i jeszcze wszystko się może zdarzyć bo mówił że wraz ze wzrostem macicy może się to podciągnąć w górę i będzie ok, ale na wszelki wypadek jak mówił o krwawieniach i tym że może się też skończyć wcześniejszym porodem to postanowiłam się zabezpieczyć. Może i to na wyrost ale lepiej się czuję z myślą że mam to załatwione już. Kupiłam już piżamę do karmienia, klapki pod prysznic do szpitala, różne inne tam gadżety i szlafrok. I tu ta rzecz którą chce zdradzić😉 Dostałam na urodziny kartę podarunkową do sklepu Esotiq i akurat mają promocje 50%. Szlafrok za 169zl kupiłam jakoś za nie całe 80zl i koszule też za pół ceny. Piękny gruby, ciepły szlafrok. Jestem mega zadowolona. Jak ktoś potrzebuje nabyć takich rzeczy to jest okazja 😘

Odnośnik do komentarza

Paula_ nie przejmuj się, każda z Nas ma inny brzuszek, jedna większy druga mniejszy. Ja akurat należę do tych mniejszych brzuszków 😊 

Ja piżamę miałam kupiona przez mojego męża jak trafiłam do szpitala pewnie później się nie nada bo będzie dużo większy brzuch. Szlafrok mam klapki pod prysznic też także na tą chwilę jeszcze nic mi nie brakuje. Mam nadzieję, że już nie trafię do szpitala.

Przytyłam od samego początku niecały kilogram. W poprzedniej ciąży miałam 14kg..

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

To w temacie szlafroków i koszul do porodu/karmienia  ja polecam firmę Miracle, do kupienia na stronie szykownamama.pl. Świetna jakość materiałów (porządna bawełna), koszule są po prostu śliczne jak sukienki, a wszystko w przyzwoitej cenie. Ogólnie na tej stronie jest taki wybór, że ciężko się zdecydować tylko na kilka rzeczy:) ja jestem wysoka (180cm) i dla mnie koszule były takie przed kolanko wiec myśle, że dla niższych mam będą jeszcZe lepsze. Jakościowo można porównać do słynnych koszul i szlafroków granatOVO, a są o połowę tańsze. 

Odnośnik do komentarza

Ja przytyłam dokładnie 0.5 kg od początku ale ważyłam przed ciążą 64 kg. Od kiedy jestem na zwolnieniu zdecydowanie lepiej się odżywiam i mam czas na regularne i spokojne posiłki. 

Kupiłam sobie spodnie ciążowe, bo w zwykłych jest mi już niewygodnie. A i świetną letnią spódniczkę ale przy tej pogodzie to można co najwyżej zakładać majtki z golfem 🤣

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Hej,

Ja od początku ciąży przytyłam 3kg. Teraz jestem w 17 tygodniu ciąży i powiem szczerze że myślałam że coś jest z moim brzuchem nie tak, ponieważ jest bardzo spory. Mężowi płacze że może jestem na coś chora. (On twierdzi że na głowę 🤭) Wygląda jakbym była 7-8 miesiącu.😊 Ale czytając wasze wpisy i zobaczeniu zdjęć teraz wiem że kazdy brzusio może wyglądać inaczej i się troszkę uspokoiłam.
Ja jeszcze żadnych rzeczy nie posiadam pewnie zakupy zacznę w 7-8 miesiącu.

Ps. Dzisiaj pod wieczór od środka łaskotało mnie podbrzusze. Ale tylko raz. Czyżby...?😊

Odnośnik do komentarza
Gość Kryska89

Cześć dziewczyny,. Ja przytyłam 1,5 kg, przez 19 tyg waga stała w miejscu dopiero w ciągu ostatniego tyg trochę przytylam. 

Dziewczyny w którym tyg macie usg połówkowe? Ja mam dopiero 18 czerwca i to będzie 23 tydzień, w necie wszędzie pisze że usg połówkowe powinno się zrobić do 22 tyg i trochę się zmartwilam czy to nie za pozno, ale położna mnie uspokaja że wszystko jest tak jak powinno byc, i mówiła że,, Polskie stowarzyszenie ginekologow zaleca zrobienie usg do 24 tyg,, Znowu moja koleżanka która tez jest w ciąży miała połówkowe w 21 tyg i mówi że lekarz jej powiedział że do 22 tyg trzeba to usg zrobić, każdy mówi inaczej, zglupiec mozna

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

A koszule nocne/ do karmienia bierzecie 2 szt., czy więcej? I takie na guziczki, czy odchylane?

Z zakupów ciążowych dla siebie, to jak kupowałam w h&m staniki (2 i pół rozmiaru większe, niż przed ciążą 😳), to zaszalałam i kupiłam dwupak staników do karmienia 🙂

Ja z kolei szlafroków w ogóle nie lubię nosić 😉

USG połówkowe pierwsze mam 28.05. i  będzie to 18+5. Chciałam później, ale położna powiedziała, że mam zrobić przed czerwcową wizytą. Nie zdziwię się, jak na miejscu okaże się, że to za wcześnie na ocenę ciąży. No ale cóż, nie będę przecież dyskutować z lekarzem (tym dziadkiem z pakietu medycznego z pracy, nie właściwym prowadzącym).

U właściwego lekarza prowadzącego ciążę USG połówkowe będę miała w połowie 21tc 🙂

Dziewczyny, u mnie w mieście są już odblokowane porody rodzinne! 😉

Jeśli nie będzie drugiej fali koronawirusa jesienią, to może jest cień szansy, że nasz poród będzie "normalny" 😁

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...