Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka 😉

Paula, ja też miałam łożysko na przedniej ścianie a obecnie niestety już przodujące brzeżnie 😔

Łożysko za każdym razem sprawdzają na USG. Ale na tym etapie ciąży to jeszcze nie wyrok, bo macica rośnie i faktycznie jestem jeszcze troszkę czasu na finalne jego ułożenie.

Trzeba tylko unikać czynności i sytuacji, które mogą tą migracje łożyska unieskuteczniać.

Mama2Ania, to się szykuj na niezłe ziółko, skoro już daje czadu w brzuchu 😉

Sylwia, o rety 😔 nie daje Ci spokoju ten krwiak. No mógłby już sobie darować i skończyć to przeszkadzanie w spokojnej ciąży. Oby ten polecany lekarz coś poradził.

Lulu, super, że wyniki OK. Z USG moja ciąża tej jest odrobinę starsza, niż z terminu miesiączki. Co mnie akurat cieszy, bo córka była wiecznie poniżej normy.

Czarna.ana, teraz to gabinety nawet pogoda nie sprzyja, aby bóle głowy minęły. Ja też się meczę, wspomagam apapem.

Kate, odkąd zaczęłam spać na ciążowej poduszce to ból pleców zelżał. Staram się też oszczędzać fizycznie i z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Zazdroszczę Wam już znajomości płci! 😁

Edytowane przez AC_
Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Hej dziewczyny.

Od jakiegoś czasu mam jakieś źle myśli i nie mogę sobie miejsca znaleźć. U mnie to 16 tyg i 4 dzień. Ruchów nie czuje ale może to przez mój większy brzuch. Nie boli mnie brzuch, podbrzusze, piersi chyba też się zatrzymały. Na wieczor jak leżę to mam twardy brzuch. Taka głupia myśl ale boję się że coś jest nie tak. To pewnie przez pierwsza stratę. Miałyście tak? Mam nadzieję że nie potrzebnie się martwię a lekarz w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Gość Asienka

Nie martw się. U Mnie 18 tydzień i cały czas boli Mnie krzyż. Czasami mam wrażenie, że brzuch. To chyba każda przyszła mama ma takie myśli czasami i się stresuje. Na pewno maluszki mają się dobrze 🙂 musimy w to wierzyć i być spokojne. Jeśli do tej pory było dobrze to tak już zostanie. Tego się trzeba trzymać 😘

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero w 20tyg. Jeszcze masz czas spokojnie. A brzuch też mam czasami twardy ale myślę, że u mnie to typowe wzdęcia. Na ciągnięcie itp. mam nospe brać.

Sylwia_ jeśli masz taką możliwość to pewnie jedz i sprawdź u jakiegoś innego ginekologa... Może on coś doradzi. Pewnie wstajesz tylko za potrzebą... Szkoda mi ciebie i wiem co czujesz. U mnie przeszło i nie męczyłam się tyle czasu więc mam nadzieję, że i u ciebie nadejdą spokojne dni 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Dobrze Lulu że u was już dobrze. Ja dziś doszłam do wniosku że chyba czas to zaakceptować i się przyzwyczaić. Nie wiem czy nie będę tego żałować ale nie pojechaliśmy do szpitala jednak. Leje się w sumie cały czas od wczoraj od 3 w nocy. Czekam aż mi się krew skończy. Poddalam się losowi, zobaczymy jeszcze co powie ten magik w poniedziałek. 

Dzięki za pamięć i słowa otuchy. 

Odnośnik do komentarza

Agnieszka ja jedna ciążę donosilam, kolejna poronilam, a tą od poczatku sie stresuje, czasem mniej czasem bardziej, tak nam chyba zostanie do dnia porodu, choc jak poczujesz ruchy malenstwa na pewno bedzie ci latwiej, a nie sugeruj sie tym ze jedne czuja a ty jeszcze nie, ja dopiero od 2 dni czuje konkretne ruchy a dzis skonczylam 19tc i w sumie to jest moim zdaniem wcześnie, nastawialam sie na po 20tc. 

Sylwia powodzenia na poniedzialkowej wizycie, oby ten lekarz wniósł cos nowego, dobrego.

Odnośnik do komentarza

Sylwia bidulko Ty, trzymaj sie kurde. Tule mocno. 

Agnieszka ja juz 20+3 a ruchow nie czuje 😞 czekam i czekam... Jeszcze dzis mnie zlapal taki bol w pachwinach i ppdbrzuszu ze az nogi miekkie mi sie zrobily. 😞

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, 

U mnie już 18 tydzień i czuje się w miarę dobrze oprócz bólu pleców. 
czuje już przez rękę ruchy maluszka cudowne uczucie. W poniedziałek byłam na wizycie i gin powiedział ze nie ma żadnych zastrzeżeń do mnie i do maluszka. Mam nadzieje ze tak będzie dalej a mój Wiktorek będzie zdrowym chłopcem :)))) 

polecam wam kobietki kupić usg dopplera ja słucham co jakiś czas serduszka i mnie to strasznie uspokaja po co wam niepotrzebne stresy w tym okresie. Trzeba być dobrej myśli 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka
9 godzin temu, Agdon13 napisał:

Cześć dziewczyny, 

U mnie już 18 tydzień i czuje się w miarę dobrze oprócz bólu pleców. 
czuje już przez rękę ruchy maluszka cudowne uczucie. W poniedziałek byłam na wizycie i gin powiedział ze nie ma żadnych zastrzeżeń do mnie i do maluszka. Mam nadzieje ze tak będzie dalej a mój Wiktorek będzie zdrowym chłopcem :)))) 

polecam wam kobietki kupić usg dopplera ja słucham co jakiś czas serduszka i mnie to strasznie uspokaja po co wam niepotrzebne stresy w tym okresie. Trzeba być dobrej myśli 🙂 

Zazdroszczę tego uczucia 😊 właśnie zastanawiam się nad tym urządzeniem. Możesz napisać jakiej posiadasz firmy i gdzie najlepiej kupic? Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Agnieszka napisał:

Zazdroszczę tego uczucia 😊 właśnie zastanawiam się nad tym urządzeniem. Możesz napisać jakiej posiadasz firmy i gdzie najlepiej kupic? Będę wdzięczna

Ja posiadam angelsounds, kupiłam je na Allegro trochę mniejsze od tego na stronie ale jestem zadowolona 🙂 

 

859D2108-DE9E-412F-BB59-47C95A53E9AB.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka
4 godziny temu, Agdon13 napisał:

Ja posiadam angelsounds, kupiłam je na Allegro trochę mniejsze od tego na stronie ale jestem zadowolona 🙂 

 

859D2108-DE9E-412F-BB59-47C95A53E9AB.png

Właśnie ostatnio go oglądałam i się nad nim zastanawiałam. Jutro wizyta trochę się denerwuje a zarazem nie mogę się doczekać 😊

Odnośnik do komentarza
W dniu 13/5/2020 o 10:37 PM, Gość Lulu napisał:

Kate_ podziwiam... i chyba jesteś tu jednyna osoba która che mieć niespodziankę 😃 mi niby obojętne czy syn czy córka ale chciałabym wiedzieć.. Zresztą w poprzedniej ciąży do 34tyg. Myślałam że będzie syn i wszystko możliwe miałam kupione na chłopca ... Jak zobaczyłam w tym 34tyg. Że to jednak córka to przeżyłam taki szok, że głowa mała, rzeczy nie kupiłam dla dziewczynki bo chyba łudziłam sie, że USG się kolejny raz pomyliło. Urodziłam córkę, a moja siostra biegała po sklepach żeby kupić jej trochę rzeczy żeby w niebieskich chodzić nie musiała 😃

Ruchy kropka/kropki czuje od pobytu w szpitalu i powiem wam, że są coraz mocniejsze. Często jak leżę czytając książkę czuje jak mnie maluda kopie 😊

Lulu.. A to lekarze zapewniali, że będzie chłopak? Podobno trudno się pomylić w tę stronę 🙂 Mi lekarz powiedział w 18 tyg że chłopak, ale kurczę, mam przeczucie, że to córka..  ciekawe jak to będzie u nas 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka
Teraz, Gość Agnieszka napisał:

 

Kurcze coś mi się popsuło 🤭

Jak byłam na badaniach prenatalnych to mi pani doktor powiedziała że będzie chłopak. Gdybym wiedziała że w tych tygodniach będzie wiadomo od razu na wejściu krzyknęłabym że nie chce znać płci. Najbliższym osobom nie będziemy się z mężem dzielić ta informacją. Na razie o ciąży nikt nie wie. Po ostatnich wydarzeniach czekamy z tą nowina jak najdłużej się da.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Agnieszka napisał:

Kurcze coś mi się popsuło 🤭

Jak byłam na badaniach prenatalnych to mi pani doktor powiedziała że będzie chłopak. Gdybym wiedziała że w tych tygodniach będzie wiadomo od razu na wejściu krzyknęłabym że nie chce znać płci. Najbliższym osobom nie będziemy się z mężem dzielić ta informacją. Na razie o ciąży nikt nie wie. Po ostatnich wydarzeniach czekamy z tą nowina jak najdłużej się da.

Najważniejsze,  że z Dzidzią wszystko okej, A wiadomością jeszcze zdążycie się pochwalić, ale będą mieli miny 🙃🤭🤭

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Trochę zmienię temat.

Macie pomysły? Myślałam nad tym imieniem i nie mam pojęcia:( Nie wiem sama czy chce nadać Staś. Choć mi się podoba to imię to ja sama nie wiem...
Chciałam Dominika ale jak zobaczyłam że imię oznacza "oddany Bogu" to dziękuję. Chciałam Gabriela ale mąż się nie zgodził tak jak na Alana, Borysa, Kajetana i Bruna. Chciałam Łukasza ale też znacznie imienia mi nie odpowiada... Jedyne co mi zostało co nam obydwojgu się podoba to Przemek, ale jednak mąż marudzi że nasz sąsiad zza płotu się tak nazywa i to nie bardzo tak jakoś... 

Macie wybrane imiona?

Odnośnik do komentarza

Paula.c ja bym się tak tymi znaczeniami imion nie przejmowała. Wydaje mi się, że dobrze wybrać kilka imion, które Wam się podobają i będą pasować zarówno do małego dziecka jak i dorosłego człowieka a jak już bejbe przyjdzie na świat to poczujecie, które najbardziej do niego pasuje. Oj i imię musi Wam się pozytywnie kojarzyć. Ja np. nigdy nie dałabym dziecku na imię Dawid, bo miałam paskudnego kolegę o tym imieniu. Dla dziewczynki rozważamy Agata albo Alicja a dla chłopca jakoś teraz nic mi się nie podoba więc nie podrzucę Ci żadnego pomysłu. 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ☺️

Aktualnie jestem w 18tc 2d ciąży. Moja poprzednia ciąża obumarla w grudniu. Przez co teraz trochę panikuje. Mam do Was ogromną prośbę. Od jakiś 2 dni robi mi się takie dziwne wybrzuszenie po lewej stronie. Dzieje się tak zawsze po nocy, albo jak leżę w dzień. Zawsze gdy szukamy detektorem serduszka znajdujemy go właśnie po tej stronie, ale wydaje mi się, że na takie ruchy dziecka jeszcze za wcześnie. Ostatnia wizytę miałam 2 tyg temu i wszystko było dobrze. Kolejna mam dopiero za tydzień, ale nie wiem czy nie zwolnić do lekarza, żeby przyjął mnie wcześniej i to zobaczył. Czy któras z Was się z takim czym spotkała? 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ruda 18 tc

Chyba to normalne bo mi się też robi takie wybrzuszenie tylko niżej i też po lewej stronie i tam też odnajduję serduszko.

Poza tym widzę i czuję w  podbrzuszu gdzie obecnie znajduje się maluszek.
Nie czuję bulgotania czy rybek tylko taki lekki dyskomfort i takie wypinanie się dzidziusia.

Staram się myśleć pozytywnie bo tez straciłam ciąże jedną w 23 tc i jedną w 6 tc. 

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka

Czesc, ja już po wizycie. Wszystko z maluszkiem w porządku. Jak tylko usłyszałam bicie serduszka to wszystkie nerwy odpuściły. Mój pan doktor też potwierdził chłopaka 😉10.06 mam połowkowe. Niestety nie sprawdził jak tam z moją infekcja ale pewnie dlatego że jeszcze biorę antybiotyk.

Jeżeli chodzi o imiona to dla chłopaka cały czas myślimy. Córeczce która jest teraz moim aniolkiem dalismy na imię Lilianna. 👼♥️

Ale podobają mi się imiona: Oliwier Bruno Olaf i Ernest. Dla dziewczynki Alicja (po babci) i Zosia.

Lili wiem co czujesz, moja ciąża też obumarła:( i doskonale cię rozumiem. Też za każdym razem panikuję jak tylko coś mnie ukuje, za boli itp. ale trzeba pamiętać że każda ciąża jest inna i trzeba myśleć pozytywnie i nie zamartwiać się na zapas a wszystko będzie dobrze 😊

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

Imiona, temat rzeka 😁 starsza córka miała być niemal do porodu Emilią, a rzutem na taśmę jest Agatką. Bardzo to do niej pasuje, niezły z niej gAgatek 😁 Emilkę znałam przed porodem jedną, nie miałyśmy bliskich relacji. A Agaty nie znałam żadnej. Zależało mi na imieniu Dorotka, ale mąż stwierdził, że to imię jest za mocne i w kompromisie wyszło Agatka 😁 Obecnie podoba mi się imię Aneta i Iwona.

Imiona chłopięce: niezmiennie Michał i Marcin, ewentualnie Jasiek.

Co do wybrzuszenia, to ja nie mam po leżeniu takiego jednostronnego. Ale ja dopiero 17+3. Natomiast faktycznie jak sięgam pamięcią, to na wizytach podczas badań detektorem zawsze słyszę serduszko po lewej stronie brzucha 😉

Monia, u mnie do połowy ciąży też miał być chłopak, a po 20 tyg wyszło, że dziewczynka 🙃

Teraz marzy mi się synek, ale mam przeczucie, że będzie druga córka 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...