Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Gość Asienka napisał:

Dziewczyny ja już po wizycie. Trafiłam na cudowną Panią endokrynolog. Jeśli, któraś jest z okolic Jeleniej Góry to polecam dr Libergal. Zrobiła Mi usg obejrzała wyniki. Powiedziała, że przy tsh na poziomie 3-3.5 nie ma żadnego zagrożenia dla maleństwa jeśli chodzi o jego rozwój natomiast problem może być z przedwczesnym porodem dlatego dążymy do 1.50-2. Euthyrox oczywiście do końca ciąży i kontrola tsh co 6-8 tyg 😊😊😊

Asienka a jaką dawkę euthyroxu teraz przyjmujesz? Ja brałam 25 i wyniki z 2,93 spadły do 2,37 i wydaje mi się że to i tak wysoki wynik...

Odnośnik do komentarza

My też się meldujemy po wizycie👣. Nadal leżymy, chociaż mogę trochę na lezaku na tarasie 😁. Krwiak nadal jest i będzie. Dziś było znacznie lepiej ale obraz usg nie pozostawia złudzeń bo dr powiedziała że będzie się jeszcze z tego lało 😵. Obstawiła mnie lekami, potwierdziła teorie lekarza ze szpitala co do odstawienia luteiny więc biorę znowu 2x1. Kontrola za dwa tygodnie, oby było już lepiej. Ogólnie z morfologii już wyłania się anemia ale i z tym sobie poradzimy. 

No i najważniejsze... Prawdopodobnie Synek👶😘

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość Sylwia86 napisał:

My też się meldujemy po wizycie👣. Nadal leżymy, chociaż mogę trochę na lezaku na tarasie 😁. Krwiak nadal jest i będzie. Dziś było znacznie lepiej ale obraz usg nie pozostawia złudzeń bo dr powiedziała że będzie się jeszcze z tego lało 😵. Obstawiła mnie lekami, potwierdziła teorie lekarza ze szpitala co do odstawienia luteiny więc biorę znowu 2x1. Kontrola za dwa tygodnie, oby było już lepiej. Ogólnie z morfologii już wyłania się anemia ale i z tym sobie poradzimy. 

No i najważniejsze... Prawdopodobnie Synek👶😘

Sylwia brawo! Walcz o o was oboje i odpoczywaj ile się da. Trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza

AC az za dobre😉 nie miałam takich od stwierdzenie IO. 69/139/129 Endo powiedział że najważniejsze żeby teraz diety nie przerwać i dalej się pilnować bo może organizm zaskoczył 😄 2 tyg temu na czczo było 95. Zobacze co powie diabetolog. Potwierdza sie też posrednio to co ginekolog kazał sprawdzić i co badałam glukometrem. Najwyższy cukier prawdopodobnie mam około 1 godz  20 min a nie po 1 godz jak statystycznie ciężarne mają.

Odnośnik do komentarza

Kamyk ja biorę teraz na przemian 25 z 50 moje tsh przed było 3.54 teraz po jakiś 3 może 4 tyg brania euthyroxu w dawce 25 spadło do 2.1, a dopiero zaczęłam na przemian, bo się bałam żeby to nie był zbyt duży szok dla organizmu 🙂

Odnośnik do komentarza

Sylwia trzymam mocno kciuki za was:-) 

Ja TSH miałam 2,85 i też biorę euthyrox 25 po półtorej tabletki, mój gin najpierw przepisał mi jedna a moja endokrynolog powiedziała żebym brala półtorej tabletki i po 3 tyg zrobić znowu badanie TSH. 

Odnośnik do komentarza

Ale mamy dużo chlopaczkow 👶. Super! 

Ja jeszcze wrócę do tematu ubrań👖👗

AC ty robiłaś zakupy w Lidlu. Jaki bralas rozmiar jeansow? Taki jak nosiłas przed ciąża? Są ok? Może ja głupia 😲 ale nie mam wyobrażenia z tymi rozmiarami? Dostałam ostatnio od koleżanki jedne jeansy h&m ale jeszcze są sporo za duże a w mojej garderobie mam tylko jedne legginsy i dresy które są bardzo "domowe". Póki co to i tak siedzę znaczy leżę 😁 w domu ale do lekarza czy choćby na pobranie krwi trzeba się z tego domu wyłonić.... 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Mokka89 napisał:

Gratulacje udanych wizyt i zdrowych bobasków! 🙂

Ja właśnie czekam na założenie holtera, a potem pobranie TSH także zobaczymy co u mnie wyjdzie. 

U mnie dzisiaj 14 tydzień więc 2 trymestr w końcu 🤰😍 

U mnie identycznie 😁 jak się ucieszyłam, że dobiłam do tej magicznej daty 😁 teraz byle do przodu! 

 

Faktycznie, dużo tych chłopaczków u nas ❤️ moja Fasoleczka to też prawdopodobnie chłopak, jeszcze się potwierdzi 12 maja na wizycie 😄

 

Z ciuchami też mam problem, znaczy póki co głównie spodnie. Mam tylko jedne dżinsy i jedne dresowe, poza tym w nic się nie mieszczę, bo nie mogę zapiąć guzika w pasie 😞 ale pocieszam się, że 4 maja otwierają sklepy w galeriach, rzucę się jak dzik na szyszkę i pójdę na łowy 😂😂

 

Ps. W Pepco do 5 maja - 30% na wszystko. Narzeczony mnie powstrzymuje przed zakupami dla Fasolki xD

Odnośnik do komentarza
Gość Kamyk 15tc

Ja też już zaczynam się nie mieścić w spodnie. Parę razy już się przymierzałam do zamówienia ciuchów w Lidlu ale ostatecznie rezygnowałam z obawy przed wybraniem złego rozmiaru.

 

Byłam dziś na kontrolnej wizycie, z dzidzią wszystko ok. Jedyne co mnie zmartwiło to to że P. ginekolog kazała mi odstawić clexane po skończeniu zapasów, czyli ok. 19tc i luteiny za 2 m-ce. Stwierdziła że wyniki przepływów w badaniach Pappa są ok więc nie ma potrzeby brać je dalej. A to właśnie dzięki braniu tych leków jest ok. Zresztą wszędzie gdzie czytam to clexane bierze się do końca ciąży a nawet po urodzeniu. Czy miałyście podobną sytuację?

Muszę skonsultować to z innym lekarzem bo mam wielkie obawy przed odstawieniem leku na tym etapie ciąży.

Odnośnik do komentarza

Clexane/neoparin bierze się przez całą ciążę i połóg (6tygodni po porodzie). Można ewentualnie zmniejszyć dawkę - np zamiast 60j brać 40j. Poza clexane 60 biorę jeszcze acard 75 i po tescie Pappa lekarz powiedział mi, że przepływy w łożysku są ok i nie muszę zwiększać dawki acardu do 150. Acard odstawia sie na kilka tygodni przed porodem.

A ja muszę wrocić do luteiny...odstawiłam ją w 12 tc, a dzisiaj w czasie wizyty w toalecie żywo czerwona krew... na szczęscie ustało i już nic nie leci...wg lekarza to pęknięte naczynko, mam do wizyty sie oszczędzać i brać 3x 100mg luteiny... wizyta rowno za tydzień...nie wiem jak do tego czasu wytrzymam. Niby miałam dokladnie tak samo w 1 ciąży i było ok, ale stróżka krwi nigdy nie będzie neutralna dla ciężarnej...

Odnośnik do komentarza

Z kolei mój lekarz wyznaje zasadę, że jeśli wszystko jest w porządku w ciazy to nie powinno się brać żadnych leków poza witaminami 🤷‍♀️ więc ja acard już odstawiłam bo powiedział, że łożysko ok i nie ma potrzeby brać. A duphaston 3x1 do następnej wizyty przez te poprzednie plamienia.

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

Faktycznie dużo u nas chłopców!

Bardzo się cieszę na wszystkie prawidłowe badania.

Ja dzisiaj podjęłam męska decyzję i na następnej wizycie ponownie proszę o L4 i nie wyjdę z gabinetu bez zwolnienia i koniec kropka. Mam już przygotowany cały szereg argumentów. Dzisiejszy dzień w pracy ponownie przysporzył mnie o ból głowy i niepotrzebny w tym stanie stresy.

Sylwia, ja przed ciążą nosiłam rozmiar spodni XS/ 34. Teraz przytyłam troszkę, ale przede wszystkim mam wrażenie, że tak jakby miednica mi się poszerzyła, rozeszła. Zamówiłam więc w Lidlu rozmiar S/ 36 lub S/M w zależności od ich oznaczenia modelu. Kupiłam spodnie, które na obrazu są w czterech kolorach. I tak niebieskie i szare są OK, to czarne są przyduże. Ale nie zwracałam, tylko później z czarnych zamówiłam XS i są OK, a te za duże trzymam na później, może się przydadzą jeszcze 🙂

Natka, ja się w ubiegłym tygodniu obkupiłam w pepco w tej promocji 😁

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Asia ten artykuł z linku mówi wszystko.... Jak nie będzie chciała mi dalej przepisać clexane choćby w zmniejszonej dawce to poprostu będę musiała zmienić lekarza, bo w przeciwnym wypadku nie spałabym spokojnie. 

Odnośnik do komentarza

AC dzięki za info odnośnie rozmiarów 👖. Póki co jeszcze nie będę zamawiać bo i tak leżę w domu ale profilaktycznie mam już obraz. 

Ja clexan bralam do 12 tygodnia. Profilaktyka po invitro nie było innych wskazań. A wy z jakich powodów macie przepisana heparyne? 

Odnośnik do komentarza

Ja ze względu na trombofilie. U mnie dwie poprzednie ciąże obumierały na etapie 6 tygodnia. Wówczas nie brałam clexane, więc on na pewno pomógł. Mam też skłonność do puchnięcia nóg zwłaszcza w lecie i myślę że tu też clexane by się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Gość Pomóżcie proszę 😊
Witam,
jestem studentką psychologii, szukam kobiety w ciąży w okolicach 2 trymestru dla przeprowadzenia wywiadu i na jego podstawie zaliczenia przedmiotu.

Proszę o pomoc, osoby chętne na piszcie proszę priv ☀️

 

Odnośnik do komentarza

Ja biorę acard od pierwszego dnia cyklu w ktorym zaczęłam sie starać o dzidzię, a clexane od pozytywnego wyniku testu ciążowego i taki sam schemat był w poprzedniej ciąży (mam coreczke- 2 latka 8 miesiecy). A przyczyną brania tych leków jest zespół antyfosfolipidowy (mam wszystkie wskazniki laboratoryjne, klinicznych brak).

Moj brzuch wygląda fatalnie od tych zastrzyków...poza typowymi rozlanymi siniakami takie twarde guzki ktore dlugo schodzą... same wkłucia tez nie naleza do przyjemnosci...ale czego sie nie robi dla dzidzi... z kolei w połogu jest to bardzo wazne by nie odstawiać tej profilaktyki ze względu na duzw ryzyko powstawania zakrzepow , a to jest bardzo groźne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...