Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Sylwia86 napisał:

Lulu wg usg termin mam na 20 czyli blisko ciebie. 

Czarna.ana picie cukru pudru faktycznie moze być ble🙃. Dasz radę, dobrze że nie musisz przebywać wśród tłumu nieznajomych. Kiedy wynik tej krzywej? Napewno będzie dobrze, trzymam

U mnie dziś po nocy trochę zabarwionego śluzu 😒, eh dobrze ze chociaż w ciągu dnia już nie leci. 

I jeszcze moja beznadziejna praca. Od 5 tygodni jestem już na zwolnieniu. Codziennie mam po kilka telefonów z pracy 😤. Niekiedy czas tych rozmów to łącznie 2, 3 godziny 😫 czy to jest normalne?! We wtorek napisałam smsa do koleżanki że nie czuję się najlepiej i żeby dali mi spokój...nie zrozumieli. Codziennie ktoś, codziennie coś. Przykre 😒

Pomijając to wszystko życzę każdej z nas dobrego dnia 😘. Razem mamy te moc 🤩

Ehh, ja na zwolnieniu od 18 marca, ale non stop też coś muszę pomagać. Może nie codziennie, ale czasami potrafi szefowa zadzwonić, że na już coś potrzebuje. Po tych krwawieniach stopniowo przestałam od razu odbierać telefon. Po jakimś czasie piszę do niej "dzwoniłaś, jak spałam, bo źle się czuję". Po kilku takich akcjach sama już powoli przestaje mnie zarzucać swoimi problemami. 

 

Mnie dzisiaj za to głowa boli od rana... Może przez to, że pies w nocy mnie obudził i już nie mogłam dobrze spać? Nie wiem. 

Ale miałam poryty sen, że jednak nie będzie chłopak, tylko dziewczynka i Ginekolog mi na wizycie ją wyjęła z brzucha i mówiła, że to normalne i tak się robi, a po godzinie schowała je z powrotem 😂😂😂 ciążowe sny to jakaś poezja 😂

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, coś jest na rzeczy z tymi ciążowymi snami. Mi się już dwa razy śniła córka, ale póki co nie wiadomo. Podobno sny się interpretuje odwrotnie :). 

Ja dziś byłam na wizycie, dzidziuś rośnie, rusza się, skacze. To takie rozczulające. Szkoda, że mąż nie może ze mną oglądać usg. Termin porodu wypada na 26.10.

Co do moich bólów głowy pani doktor powiedziala, żeby się przyzwyczaić i nie bać się brać paracetamolu, a nawet dwóch na raz. Szczerze to średnio to sobie wyobrażam. Podobno ma to związek z ciśnieniem. 

Odnośnik do komentarza

Mokka, jaki tam blogi spokój. Korzystaj. Wdychamy jod razem z tobą😁

Moja praca to temat rzeka... Dziś po dwóch telefonach rano ktorych nie odebrałam w końcu wyłączyłam telefon! Włączyłam teraz i chyba tylko na to czekali bo od razu dzwonił. Maz powiedział że przy kolejnym on odbierze i skończy się ten bal! Przykre, że nie potrafią uszanować tego mojego czasu. 

Wiecie że ja też mam takie pokręcone sny. W ogóle w tym tygodniu bardzo źle śpię i jeszcze takie filmy mam przez sen. Sen wariata 😵

Odnośnik do komentarza

Sylwia86 powiedz im, że to niezgodne z regulaminem pracy i nie chciałbys zgłaszać tego to PIP ale jeśli wciąż będą wydzwaniać to niestety będziesz zmuszona 😁

Ja sny generalnie zawsze mam zryte więc teraz nie odczuwam większej różnicy 🤣

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ☺️ oj coś z tymi ciążowymi snami musi być.. Mi dziś się śniło, że krwawiłam i pojechałam do mojej lekarki. Miała zastępstwo, lekarka która nie mogła mi zrobić usg bo nie wiedziała jak włączyć usg i powiedziała że porobiłam 😟 ale kolejny sen to hot! Mojego kuzyna żona też jest w ciąży, 2tyg.mlodsza ciąża i śniło mi się że zaczęła rodzic i urodziła... Uwaga.. Jeże!! I byłam przy porodzie i zastanawiałam się czy ją nie kłuje 🤣🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza

Mokka masz rację z tym PIP. 

Słuchajcie hitu dnia dzisiejszego.... Niby jestem na zwolnieniu w ciąży czyli się należy 100%. Przez te telefony mam normalnie pracę zdalną na zwolnieniu a dziś miałam wynagrodzenie, uwaga kwota 80%😠! Ja się pytam co to ma znaczyć? W poniedziałek rano będzie dym.... 

Marzi83, rozwalily mnie te jeże😂😂😂 ha ha. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny 🙂 

od wczoraj mam dziwne objawy, czyli aż czuje mocno jak bije mi serca, wydaje mi się ze mam podwyższone ciśnienie a do tego jeszcze bóle głowy. 
Następna wizyta dopiero 11.05 i nie wiem czy czekać czy umówić się na poniedziałek. Któraś z was tez tak miala ? Czy to tylko zmiany pogodowe czy coś niepokojącego ?

Odnośnik do komentarza

Agdon13 to normalne, w ciąży krew zwiększa objętość, szybciej płynie, serce szybciej ja pompuje i ciśnienie też się zwiększa i dochodzą zawroty glowy. Byłam ostatnio o kardiologa bo mam arytmię i lekarka mi powiedziała, ze teraz uczucie kołatania serca może być zwiekszone przez ciążę, także na spokojnie 🙂

Ale wiadomo na konsultację do kardio można się umówić jak najbardziej jeśli poczujesz się spokojniejsza. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Mokka89 napisał:

Agdon13 to normalne, w ciąży krew zwiększa objętość, szybciej płynie, serce szybciej ja pompuje i ciśnienie też się zwiększa i dochodzą zawroty glowy. Byłam ostatnio o kardiologa bo mam arytmię i lekarka mi powiedziała, ze teraz uczucie kołatania serca może być zwiekszone przez ciążę, także na spokojnie 🙂

Ale wiadomo na konsultację do kardio można się umówić jak najbardziej jeśli poczujesz się spokojniejsza. 

Dziękuje Ci bardzo za te słowa, od razu czuje się lepiej 😂 

dzisiaj zamówiłam dektator, narzeczony mówił ze wydaje pieniądze na głupoty ale na pewno będzie chciał słuchać codziennie jak przyjdzie 😅

Odnośnik do komentarza

Piekne te nasze morze....ma nadzieje ze w wakacje sie z nim zobacze 🙂

Mama1 absolutnie to nie jest powod zeby poronic, mam energiczna corke z ktora prawie codziennie mam jakis wiekszy badz mniejszy spór....ma takie pomysly ze glowa mala i nawet nie pomyslalam ze to moglby byc powód zeby zaszkodzic malenstwu 🙂

Agdon13 zmierz sobie cisnienie, zbyt wysokie trzeba kontrolowac, ja raz mialam zbyt niskie, mroczki przed oczami, wtedy trzeba sie polozyc, dac nogi wyżej i czekac, przy wysokim cisnieniu jest niestety problem dlatego moj lekarz mowi zeby kontrolowac jak tylko poczuje sie "inaczej". 

Moja lekarka na bóle glowy pozwala brac apap, w pierwszej ciazy bralam i wczoraj tez musialam, caly dzien na podwórku i na wieczor ból mnie dopadl. 

Odnośnik do komentarza

Aniu i mama Aniu dziekuje:) wiecie niby wiem ze stres nie unikniony przez 9 miesiecy ale jak sobie cos czlowiek wkreci to strach potem:( 

Ja tez mam nadzieje ze odwiedze morze w wakacje. Choc ja leniuch jestem i chetniej leze na plazy niz zwiedzam;) z drugiej strony jak teraz kazdy wyruszy w Polske to bedzie ciasnota a teraz staram sie unikac ludzi 🙂no zobaczymy jak tam bedzie:)

Odnośnik do komentarza

@czarna.ana jak wyniki?

Co do cukrzycy- miałam w poprzedniej ciąży. Wskazaniem do zrobienia krzywej jest poziom cukru już od 90- zwyczajnie dla bezpieczeństwa dziecka. Moja diabetolog twierdziła, że po diagnozie cukrzycy raz za czas można wyjść na czczo nieznacznie powyżej 90, ale jeśli będzie to reguła to wjeżdża insulina. Co roku norma jest obniżana, bardziej ryrystrykcyjna. Może lepiej... generalnie dieta cukrzycowa jest do zniesienia, je się dużo:) największy plus, zero nadprogramowych kilogramków:)

 

Ja mieszkam na wsi, praktycznie nie odczuwam nakazu izolacji 🙂 brakuje mi tylko rodziców....

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że nigdy nie przypuszczałam, że w ciąży można mieć tyle dolegliwości. Myślałam, że mdłości i odrzucienie od zapachów to max co może byc. A tak jak czytam Wasze przypadki, to sobie myślę, że ciąża to faktycznie ciężki czas. I osobiście cieszę się, że jestem na l4. U mnie dzisiaj odpukać pierwszy dzień bez dolegliwości od nie pamiętam kiedy. 

Mam do Was pytanie, o co pytacie lekarza na wizycie? Moja doktor jest bardzo cicha, małomówna. Tylko mówi: proszę pytać. A kurcze ja za bardzo nie wiem o co, a chciałabym maksymalnie wykorzystywać te wizyty. 

Odnośnik do komentarza

Hej 😉

O matko, przeżyłam dziś chwile grozy. Po aktualizacji ubereats mój adres zniknął z dowozu McDonaldsa. Tak mnie to poruszyło, że aż łzy złości mi pociekły. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek zdenerwuje mnie coś takiego. Jednak ciąża to specyficzny stan 😂. Mąż jednak stanął na wysokości zadania i zamówił jedzonko na pobliski przystanek autobusowy. Mój bohater! 🤩

Mokka, o rety, ale widoki. Miłego i spokojnego wypoczynku!

Asia, ja w sumie pytam lekarza na wizycie tylko, czy jest cokolwiek niepokojącego w wynikach badań 😉 

Mama1, hormony szaleją, dolegliwości ciążowe są specyficzne, samopoczucie w czasie tej epidemii może się zepsuć i będą spięcia... Stresów nie unikniemy. 

Agdon, ja niedawno też miałam podobna sytuację. Tak mnie kolega z pracy wyprowadził z równowagi, że ręce mi się trzęsły, pojawił się ból głowy, krew z nosa się polała... Pewnie ciśnienie skoczyło z nerwów i tak organizm zareagował. Położyłam się, wzięłam Apap i przeszło. Bóle i lekkie zawroty głowy ogólnie i bez nerwów mi towarzyszą. Ograniczyłam kawę do jednej słabej dziennie i jem bardziej regularnie. Na razie jest lepiej, ale ten ból głowy i wahania ciśnienia w moim przypadku ma też związek z warunkami pogodowymi.

Sylwia, ale Cię w pracy załatwili 😕 daj znać, jak wytłumaczyła się z tej pomyłki kadrowa.

Marzi, Kate, padłam 😁 ja jeszcze takich przygód w snach ciążowych nie miałam 😉. Jedyne, co związane z ciążą, to że w klinice, w której chce rodzić mnie nie przyjęli, bo wszystkie sale porodowe były zajęte i pojechałam taksówką do szpitala państwowego, a tam czekała na mnie sala jak w jakimś pałacu... złoto i marmury 😆

Natka, współczuję. Człowiek chciałby mieć spokój, a tu praca nie daje o sobie zapomnieć. Może następnym razem jak będą Cię fatygować, to zapytaj o wysokość przelewu za świadczone usługi, bo wyliczylaś, że ćwierć etatu przepracowałam telefonicznie 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość MartusiaM napisał:

@czarna.ana jak wyniki?

Co do cukrzycy- miałam w poprzedniej ciąży. Wskazaniem do zrobienia krzywej jest poziom cukru już od 90- zwyczajnie dla bezpieczeństwa dziecka. Moja diabetolog twierdziła, że po diagnozie cukrzycy raz za czas można wyjść na czczo nieznacznie powyżej 90, ale jeśli będzie to reguła to wjeżdża insulina. Co roku norma jest obniżana, bardziej ryrystrykcyjna. Może lepiej... generalnie dieta cukrzycowa jest do zniesienia, je się dużo:) największy plus, zero nadprogramowych kilogramków:)

 

Ja mieszkam na wsi, praktycznie nie odczuwam nakazu izolacji 🙂 brakuje mi tylko rodziców....

A weź przestan  zgubili. 🤬 Aż się popłakałam. Dziś nie mogą nic zrobić  bo przychodnia nieczynna ale w poniedziałek zrobię im awanturę. Jest tylko glukoza na czczo a i tak sądzę że to nie moja bo wynik jest 69 a ja nigdy nawet jak byłam zdrowa takiej nie miałam. Tym bardziej że przed wyjściem glukometrem mierzyłam i miałam 90.

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki problem. W pracy już mnie nie uwzględnili z grafiku na maj ale nie mam jeszcze zwolnienia lekarskiego. Mam teraz wizytę u gina ale nie wiem jak go o nie poprosić. Powiedzieć prosto z mostu czy mówić, że np. źle się czuję. W pracy mam kontakt z pacjentami, muszę dużo stać, wchodzić na drabiny a co gorsze dużo czasu jestem w aptece sama i nawet nikt by mnie nie ratował. No i te maseczki nieszczęsne. Już nie wiem czy boli mnie głowa przez brak świeżego powietrza czy od ciśnienia (na ostatniej wizycie miałam 144 na 100). Już się chyba martwię na zapas... 

 

Odnośnik do komentarza

Czarna.ana to nieźle😒 cię załatwili. Emocji to nam tu nie brakuje widzę. Oby w poniedziałek wszystko się wyjaśniło i wynik w magiczny sposób się znalazł! 

Kate, myślę że nie masz się co bać poprosić lekarza o zwolnienie. Podziwiam, że tak długo pracujesz skoro masz stały kontakt z ludźmi i ogólnie specyfika pracy w aptace. Czas odpocząć i lekarza nie powinno to dziwić. Tak mi się wydaje, a wy co sądzicie?

Ja ostatnio też miałam takie wysokie ciśnienie 141/100 ale to było we wtorek jak pojechaliśmy sprawdzić po tym krwotoku czy z Bobo wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza

Kate, ja miałam podobną sytuację. Szefowa poprosiła mnie o l4. Pracuje w miejscu gdzie szkolimy i zaopatrujemy gabinety kosmetyczne, a w związku z zamknięciem salonów my nie mamy co robić. Więc chodzenie do pracy byłoby bez sensu.

Po prostu poprosiłam lekarza, powiedziałam, że pracodawca nalega... Nie było problemu. 

Teraz chodzę do innnego lekarza to od razu pyta się czy wypisywać zwolnienie. 

Także nie ma się czego obawiać 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...