Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny w końcu mamy wyniki. Jesteśmy zdrowi 😊 

Gratuluję wszystkim udanych wizyt i pozytywnych informacji... 😊

Ja w środę biegnę na badania mam nadzieję, że narmalnie czeka się za wynikami bo w piątek planuje wizytę. Ciekawi mnie jak tam kropek ostatnio jak byłam to była tylko plamka. 

Eliza94_ faktycznie spory masz już brzuszek u mnie w sumie nie widać. Też mam nudności i wymioty, nie odpuszczają. A wagowo to nawet lekarz nie będzie w stanie stwierdzić czy schudłam czy nie bo karty ciąży brak...

Odnośnik do komentarza

Lulu to świetne wiesci 🙂 gratki

Ja oglądam brzuszek rano po wstaniu i siusiu, bo wtedy wydaje mi się jest najbardziej wiarygodny rozmiar i waga i nawet widać u mnie ze się tak fajnie uwypuklił 😁 potem w ciągu dnia to już wogole widać 🤣 mi jak lekarz kartę ciąży zakładał to się wkurzylam tro he to wpisał mi wagę taka jak miałam na wizycie a wizyta była o 20 to wiadomo, że więcej ważyłam po całym dniu żarcia i na ciuchy nie odjął więc nie wiem jak oni to tam potem liczą. 

Odnośnik do komentarza

Eliza, ja też schudłam ze względu na mdłości. Mi bardzo pomagał napar z imbiru i cytryny, poszukaj sobie przepis na necie. Dzięki niemu w końcu zaczęłam jeść... Teraz stosuje zasadę małych porcji a częściej, co 3 h. I jest ok 😁

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki dawno mnie tu nie było ale jakoś brak czasu. U mnie dziś 11t3d. Mdłości ustąpiły tylko podbrzusze ciągnie czy kłuje sama nie wiem ale trochę się tym martwię czy to aby normalne. Zakupiłam sobie detektor tętna ale jakiś nie mogę namierzyć mojej dzidzi i też zaczynam się tym martwić choć wiem że może jeszcze jest za wcześnie. W piątek wizyta u gina i badania prenatalne, już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza

Zvtka85 nie martw sie, moj detektor tez jeszcze nic nie pokazuje, to chyba troche za wczesniej (u mnie 11 tydzien 🙂). Ja mam wizyte jutro I az mnie nosi! Bardzo sie martwie, bo od poczatku mam malo objawow.                                              Widze, ze wszystkie z Was mialy/beda mialy badania prenatalne, ktorych ja niestety nie moge miec 😟😟😟😟😟 To tez strasznie mnie niepokoi. Czy wszystkie mialyscie zalecenia na te badania czy po prostu robicie je dla wlasnego komfortu psychicznego? 

Odnośnik do komentarza

Zytka, ja też 11+3, też mnie kłuje i ciągnie tam na dole. Ale to podobno normalne, dziewczyny pisały tu, że tak się dzieje, bo tam w środku wszystko się rozciąga. 

Ania, badania prenatalne lekarz zalecił, bo podobno to najważniejsze badanie w trakcie ciąży i potrafi określić nieprawidłowości w rozwoju dziecka na wczesnym etapie. Nie jest chyba obowiązkowe, ale lekarz ma obowiązek Cie o nim poinformować. 

Odnośnik do komentarza

 Mnie lekarz pinfirmowal że jest taka możliwość ale ja tylko USG prenatalne robię jeśli będzie ok to żadnych testów z krwi. Mnie pobolewa też kręgosłup na samym dole ale mam nadzieję że to też nic złego. Boże można zwariować jak tylko się patrzy co gdzie boli czy nie boli, szok.

Odnośnik do komentarza

Asia 93 wiem, ze badania prenatalne sa bardzo wazne I sama tez tak uwazam, dlatego bardzo mi na nich zalezy. Niestety mieszkam w USA , gdzie przeprowadza sie je tylko I wylacznie kobietom po 35 roku zycia. Koszt przeprowadzenia badan prywatnie to 3 tys. $, a I tak nie udalo mi sie znalezc lekarza, ktory mi je wykona (bylam u 3). Dlatego tez od poczatku ciazy chodze smutna, zla I rozczarowana. Ale przede wszystkim zmartwiona. Porownujac sposob prowadzenia ciazy w Pl I tutaj, w Polsce panuja o wiele lepsze standardy. Bede cisnela mojego lekarza jeszcze jutro, chociaz watpie, ze Cos z tego wyjdzie .... 

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałam, że w Stanach tak jest. U nas koszt takiego badania to ok. 400zl. To może uda się chociaż znaleźć lekarza, który bardzo dobrze wykonuje usg? U nas też nie wszystkie kobiety decydują się na to badanie ze względu na koszt i po prostu lekarz prowadzący wykonuje badanie USG bardzo dokładnie i szczegółowo. 

Trzymam kciuki i mam nadzieję, że uda się coś załatwić w tej sprawie 😘

Odnośnik do komentarza

O dziewczyny widzę że nie tylko ja dziś cierpię na bóle. Oczywiście już wcześniej mnie bolało co jakiś czas ale dziś to masakra! Ból krzyża no i to uczucie "ciągnięcia" w środku. Ogólnie zawsze miałam mega bolesne miesiączki takie że czasem mdlalam z bólu i dziś właśnie taki poziom bólu odczuwam. Okropnie się martwię czy to jednak jest normalne? We wtorek prenatalne, umrę do tego czasu.... Powodzenia dla was. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam wizytę u swojego ginekologa 16 kwietnia na 13:00 a prenatalne nazajutrz 17kwietnia. Tak się udało umówić, tylko tarniny był dostępny. Może się uda podpatrzeć któremuś lekarzowi plec. Bardzo bym chciała wiedzieć, trzymam kciuki za chłopca 👍 Tak od początku mam wrażenie że chłopiec i tak się przyzwyczaiłam do tej myśli że bym bardzo chciała 👍👍👍

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂

Paula, ja też b chciała, aby tym razem mieszkał u mnie w brzuchu chłopiec. Także trzymam kciuki i za Ciebie 😁

Sylwia, współczuję, oby szybko ból nie trwał długo. No i powiedzonka dzisiaj na badaniu 😁

Ania, ale wygórowane stawki są w Stanach... Aż w szoku jestem. Ja rozumiem, że nie każdy lekarz ma uprawnienia do wykonywania tych specyficznych badań USG, ale kwota, która zapodałaś, to kosmos.

Zytka, ja tak samo. Pappa sobie darowałam, najwyżej jak będą jakiekolwiek wątpliwości, to wtedy wykonam te testy z krwi.

Lulu, świetne wieści!

Eliza, zgrabny brzuszek 🙂 ja mam sporo większy, co mnie dziwi, ponieważ w pierwszej ciąży dopiero pod koniec 4. miesiąca zaczął rosnąć. A teraz już po prostu widać, że jestem w ciąży.

 

Dziewczyny, czy Wy też tak bardzo często chodzicie siku? Ja dzisiaj w nocy jakieś rekordu biłam. 3 razy do łazienki człapałam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Alleluja! Udało mi się przełożyć wizytę na czwarteczek 16. 04😁 szkoda tylko, że nadal nie można przychodzić z tatusiami i jeszcze w dodatku nie nagrywają też na płytę badania USG 😥 wstretny wirus i wstretny kwaranntanna 🤬

Ja mysle, że też nie będę robić Pappy chyba że będzie coś się lekarzowi nie podobało (oby nie 🙏) to wtedy chyba od razu zrobie Nifty 🤔

Odnośnik do komentarza

My już po😁. Wszystko ok. Maluszek ma już 6,5 cm. Wszystko na miejscu♥️. Wielki głaz spadł mi z serca! Niestety nie mam na pamiątkę cd tylko kilka zdjęć nie najlepszej jakości🤔 szkoda bo myślałam że chociaż mąż w końcu coś zobaczy! 

Mokka ja też nie będę robić nifty skoro usg jest ok. U ciebie też będzie dobrze! 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Gość Sylwia86 napisał:

My już po😁. Wszystko ok. Maluszek ma już 6,5 cm. Wszystko na miejscu♥️. Wielki głaz spadł mi z serca! Niestety nie mam na pamiątkę cd tylko kilka zdjęć nie najlepszej jakości🤔 szkoda bo myślałam że chociaż mąż w końcu coś zobaczy! 

Mokka ja też nie będę robić nifty skoro usg jest ok. U ciebie też będzie dobrze! 

Dobre wiadomości super. Który TC?

Odnośnik do komentarza

Sylwia86_gratulacje 😊

Dziewczyny pytanie idę jutro na badania mam zalecone: toxoplasms igg, HIV combo, mocz, toxoplasma IMG, morfilogia, tsh i glukoza...   i teraz pytanie bo ostatni raz w ciąży byłam 6lat temu a glukozę się robiło w 20tygodniu pewnie się zmieniły jakieś zalecenia? I teraz jak to wygląda trzeba kupić glukozę tak jak w 20tyg czy to jakieś inne badanie samo z krwi ? 

Odnośnik do komentarza

Sylwia86 grtaki! 🥳 Ja jeszcze dwa dni 🤞

Lulu najpierw robią Ci po prostu na czczo, a jak wyjdzie coś nie tak to dopiero wtedy z obciążeniem ale przyznam, że nie wiem czy trzeba mieć coś swojego, wydawało mi się, że widziałam jak dziewczyny dostają jakiś kubeczek z płynem do tego badania ale nie jestem pewna. 

 

Odnośnik do komentarza

AC ja do toalety w nocy chodzę mam wrażenie co pół godziny. Na pewno co noc koło 5-6razy choć staram się pod wieczór pić mniej. Mam wrażenie że wypijam 2 litry płynów a wydałam 6... Szok. A najlepsze jest uczucie kiedy myślę że nie zdążę tak mi się chce a tam kilka kropel...

Odnośnik do komentarza

Mokka89_ w 20tyg jestem pewna że miałam ze sobą glukozę i tam na miejscu piłam. Ale nie przypominam sobie żebym w poprzedniej ciąży miała glukozę w tak wcześnie.

Ale widzę Asia napisała, że badanie na czczo i to nie to samo co w 20tyg. Ok wszystko jasne bo nie byłam pewna czy mam kupić czy nie... 

Odnośnik do komentarza

Tak was czytam z tym sikaniem nocnym jeszcze się u mnie nie zaczęło ale w poprzedniej pamiętam wędrówki do toalety po omacku i też nie był to jeden raz 😄

Za to śpi mi się coraz gorzej nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji w każdej coś mnie boli po jakimś czasie. Macie jakieś sprawdzone poduszki do spania dla kobiet w ciąży? Sprawdzają się? Czy zbędny wydatek?

Dziś mam lepszy dzień ale zakupiłam gumy przeciwwymiotne dla kobiet w ciąży i może to dzieki nim 😄

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisała Asia test obciążenia glukozą to inne badanie niż kontrola glukozy na czczo. Jak już będziesz musiała robić test obciążenia to musisz kupić w aptece glukozę 75g (może być smakowa- troszkę łatwiej "wchodzi") i z nią iść do laboratorium (tam spędzisz ok.2 godziny). Są 3 pobrania krwi. Przed wypiciem, godzinę i 2 godziny od wypicia. Chyba że się zwymiotuje to wtedy badanid kest przerywane. Odnośnie poduszek ciążowych biję się z myślani bo chodzi za mną taka duża "U" ale nie wiem czy to  nie strata kasy. Też bardzo ciężko znaleźć mi dogodną pozycję a o leżeniu na brzuchu już w ogóle można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...