Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9/4/2020 o 5:45 PM, Gość Daria napisał:

12+2 a wg usg 12+4. Tetno 162 ale bardzo spał 😉 prawdę powiedziawszy sama go tak "załatwiłam" bo jakieś 2 godziny przed badaniem zurtec wzięłam. Naprawdę mimo silnego dociskania głowicy do brzucha ani drgnął. Na sam koniec troszke nóżkami pokopał.

Oo... Śpioszek 😍 Najwazniejsze ze wszysto dobrze 😊 u nas tętno było 171 i dlatego pytam bo martwie się, że za wysokie. Lekarz stwierdził, że jest okej, ale wiesz..szukam dziury w całym 😏 Wyczytałam gdzieś ze tetno powyzej 140 oznacza dziewczynke, i choc to pewnie kolejny "zabobon" to podswiadomie liczę, że w moim przypadku się sprawdzi 😋 Mam już dwóch synów i marzy mi się córeczka.. Choć wiadomo - najważniejsze, żeby było zdrowe. Teraz mam wizytę 28.04 i mam nadzieję, że pokaże co ma między nóżkami 😊

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Asia napisał:

I po wizycie, ale było super- dzidziuś skakał, machał rączkami i nóżkami 🙂 nie mogłam się napatrzeć. Ma główkę, uszka, nosek, oczka, bródkę, rączki, nóżki...ideał 😛Ma 4,78cm, serduszko pięknie bije, ginekolog jeszcze nie zdecydowała się na określenie płci bo dwa ujęcia wskazywały odmienną płeć więc jeszcze odrobinę za wcześnie 😉

może za tydzień na usg genetycznym się czegoś dowiem 😉

To prawda, zobaczyć takie fikające Maleństwo na usg to coś wspaniałego 😃 Już nie mogę się doczekać, aż poczuję ruchy.. I mam wizytę 28.04 to może się dowiem jaka płeć 😊 cieszę się, że wszystko u Was dobrze, a tak się denerwowałaś przed wizytą 😃

Odnośnik do komentarza

Kobietki juz tu u was zasiegalam pomocy;) i znowu chodzi o ciasto...robilam budyn z saszetki wlalam do gotujacego mleka i wlasnie nie wiem czy pozniej znowu doprowadzilam do gotowania:( ale juz byl taki gladziutki ze nie chcialam by mi przywarl. I mam zagwostke czy w razie co taki 'nie do konca" zrobiony jak trzeba jest zdrowy dla dzidzi? Wiem wiem glupota ale ja wszystko analizuje;) 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Moniaaa33 napisał:

Oo... Śpioszek 😍 Najwazniejsze ze wszysto dobrze 😊 u nas tętno było 171 i dlatego pytam bo martwie się, że za wysokie. Lekarz stwierdził, że jest okej, ale wiesz..szukam dziury w całym 😏 Wyczytałam gdzieś ze tetno powyzej 140 oznacza dziewczynke, i choc to pewnie kolejny "zabobon" to podswiadomie liczę, że w moim przypadku się sprawdzi 😋 Mam już dwóch synów i marzy mi się córeczka.. Choć wiadomo - najważniejsze, żeby było zdrowe. Teraz mam wizytę 28.04 i mam nadzieję, że pokaże co ma między nóżkami 😊

Powiem ci szczerze, że ktokolwiek ze znajomych mówił o tętnie płodu, to nigdy żadana z dziewczyn nie powiedziała, że tętno było chociażby w okolicach140, nie mówiąc o niższym. U każdej ze znajomych było powyżej 160 i jest to jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Jestem po badaniach prenatalnych. Na usg wszystko ok, lekarz powiedział że na 75% będzie dziewczyna. Czekam jeszcze na wyniki i opis badania Pappa. 

Mam pytanie-czy któraś z was bierze acard i clexane? Jeśli tak to w jakich dawkach? Moja lekarz prowadząca zapisała mi acard 75 i clexane 60 a ginekolog który wykonywał prenatalne powiedział że powinnam brać acard 150 mg a clexane 40. I nie wiem teraz ... .

Odnośnik do komentarza

Hej 😊

Kamyk, nie pomogę, biorę jedynie suplementy jakieś mamuśkowe.

Zakalec, nie odnajduję w Twoim sposobie przyrządzenia budyniu nic szkodliwego. Swoją drogą pamiętam jak dziś, jak w poprzedniej ciąży pytałam moja lekarkę, czy od czasu do czasu mogę zjeść pizzę i McDonalda... Bardzo ja rozbawiłam swoimi obawami. Powiedziała tylko, że jak mam na to ochotę, to koniecznie dużą porcję 😁

Także raz w miesiącu pozwalałam sobie na małe makdonaldowe grzeszki oto dawało mi plus 100 punktów do szczęścia, hihi.

Monia, u mojej dzidzi tętno do tej pory nigdy nie było na badaniach niższe, niż 165. Także te 171 wydaje się być w normie 🙂

Asia, fajosko!

A ja już nie mogę doczekać się wtorku i USG genetycznego 😉 obiecałam sobie, że po nim przekażę rodzinie radosną nowinę 😁

 

 

Odnośnik do komentarza

AC jest nas dwie na wtorek, ja mam na 9.45 dobrze ze rano to jakoś dam radę wytrzymać. Wstanę rano, zjem śniadanie i już... Jestem pełna obaw ale chce mieć to już za sobą. I jedna też rodzinie powiemy dopiero po badaniu. W święta i tak nie będziemy się widzieć a przez telefon jakoś tak dziwnie.... Trzymam kciukasy za nasze badania i Maluszki🤰

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kamyk napisał:

Hej dziewczyny. Jestem po badaniach prenatalnych. Na usg wszystko ok, lekarz powiedział że na 75% będzie dziewczyna. Czekam jeszcze na wyniki i opis badania Pappa. 

Mam pytanie-czy któraś z was bierze acard i clexane? Jeśli tak to w jakich dawkach? Moja lekarz prowadząca zapisała mi acard 75 i clexane 60 a ginekolog który wykonywał prenatalne powiedział że powinnam brać acard 150 mg a clexane 40. I nie wiem teraz ... .

Ja biore neoparin (tanszy odpowiednik clexanu) 0.4. Są dziewczyny, które biorą same zastrzyki albo samą aspirynę, no o oczywiście są takie, które mają przykaz brać jedno i drugie. Być może róznica w dawkach wynika z "preferencji" lekarza ( jedni wolą to inni tamto), z tego że ma doświadczenie w prowadzwniu ciąż na takich dawkach leków lub może po prostu coś go zaniepokoiło na prenatalnych (np. nieprawidłowe pezepływy pezez pępowinę, ale powinnaś dostac taką informację gdyby tak było).

Odnośnik do komentarza

No właśnie wszystkie przepływy były ok. Jeśli chodzi o acard to mówił że wg nowych wytycznych bierze się 150mg a 75mg to stare wytyczne. A dawka clexane zależy od masy ciała więc 40 było by mało. No nic będę musiała skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Dzięki Daria

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać 🙂 U nas 11+3 z usg, w środę idę na badania prenatalne. Zazdroszczę, że niektore z Was mają już to za sobą. Najbardziej boję się wyniku testu podwójnego, po podobno to tylko statystyka i czasem wynik jest przerażający 😥 U mnie w końcu nudności minęły, mam nadzieję, że już nie wrócą. Została tylko czkawka. 

Mam pytanie do Was, zdarza się Wam, że pobolewa Was podbrzusze? Mnie dzisiaj tak boli jak przy owulacji, okolice lewego jajnika i trochę promieniuje do uda. Lekarz mówił, że takie bóle się zdarzają, bo tam w środku wszystko się rozciąga, to moja pierwsza ciąża więc jestem przewrażliwiona 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie 😘

Odnośnik do komentarza

Cześć. Ja wczoraj miałam genetyczne i się nie udało - w sensie maleństwo tak się układało - chyba spało że nic nie mogła lekarka pomierzyć. Sprawdziła tylko serduszko przepływy są ok i 54mm. Tętno 171 - prawidłowe w 12 tyg. Widziałam rączki nóżki kręgosłup i tyle. Trochę mi smutno. I niestety mam czekać na telefon czy uda.sie zrobić powtórke badań bo takie mają obłożenie 😞 takze dalej wiem że nic nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Gość Asia93 napisał:

Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać 🙂 U nas 11+3 z usg, w środę idę na badania prenatalne. Zazdroszczę, że niektore z Was mają już to za sobą. Najbardziej boję się wyniku testu podwójnego, po podobno to tylko statystyka i czasem wynik jest przerażający 😥 U mnie w końcu nudności minęły, mam nadzieję, że już nie wrócą. Została tylko czkawka. 

Mam pytanie do Was, zdarza się Wam, że pobolewa Was podbrzusze? Mnie dzisiaj tak boli jak przy owulacji, okolice lewego jajnika i trochę promieniuje do uda. Lekarz mówił, że takie bóle się zdarzają, bo tam w środku wszystko się rozciąga, to moja pierwsza ciąża więc jestem przewrażliwiona 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie 😘

Tak, u mnie jest tak samo. Na początku bardzo mnie bolało z prawej strony u dołu, teraz przeszło na lewą. W poniedziałek byłam u swojej lekarki i mówiła,że to jest zupełnie normalne, że boli bo musi bólec. Wszystko się tam zmienia. A to bolą więzadła i boleć będą.  Mnie uspokoiło bardzo. Badala mnie tez i mowila ze wszystko "tam" jest ok. Żałuję tylko, że nie zapytalam, bo od kilku dni mam jakby większe uplawy. Niby czytałam wszędzie,że tak musi być, że system ochronny dla dzidzi.  Ale może któraś z Was mnie jeszcze pocieszyć,że tak ma? 😉

Odnośnik do komentarza

Asia, Ewa, mnie też pobolewa podbrzusze, mam uczucie ciągnięcia, czasem kłucia.

Upławów w żadnej z ciąż jeszcze nie miałam, chociaż na każdej wizycie lekarz pyta, czy nie mam jakiejś niepokojącej wydzieliny.

Czarna.ana o masz Ci los, jaki niefart. Może spróbuj umówić się do innego gabinetu, te badania genetyczne są jednak istotne... Jeśli lekarz zaopiniuje, że wszystko ok, to jednak daje ogromny komfort psychiczny 😉

Sylwia, ja mam na 13, trzymam za nas kciuki 😁

 

 

Odnośnik do komentarza

Ewa, tak ja mam uplawy większe niż zawsze. Kolor raz białe, raz mleczne, wczoraj były takie lekko żółtawe.

Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie z tymi bólami. Dla mnie to wszystko nowe i każdy objaw wywołuje niemały stres 🙂

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Gość Asia93 napisał:

Ewa, tak ja mam uplawy większe niż zawsze. Kolor raz białe, raz mleczne, wczoraj były takie lekko żółtawe.

Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie z tymi bólami. Dla mnie to wszystko nowe i każdy objaw wywołuje niemały stres 🙂

To całkiem tak jak u mnie. Też wszystko nowe, nieznane, a tym samym ciągle niepokoje. Dzięki za odpowiedź,  uspokoilam się, że nie tylko ja tak mam. Do wizyty u lekarza jeszcze trochę czasu, więc nie chce się nakręcac. 

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi, jak u Was wygląda sprawa z zębami? Zdarzyłyście skontrolować? Powinno się w ciąży wyleczyć wszystkie zęby, ponieważ próchnica źle wpływa na płód. Ja zaczęłam leczyć w 6tc i niestety później wszystko pozamykali... Nie przyjmują nawet prywatnie. Tylko nagłe przypadki. Martwię się, bo nie wiem ile to potrwa, a jeszcze dwa zęby mam do naprawy 🙄

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Gość Mokka89 napisał:

Kamyk ja dostalam zalecenie z mojej kliniki żeby brać Acard 75 i to tylko do 12 tyg także mnie teraz zaintrygowalas 🤷‍♀️

Oooo... . mnie kazali brać narazie cały czas. Czytałam gdzieś że acard lekarze zazwyczaj odstawiają dopiero w 3 trymestrze ze względu na możliwość wystąpienia krwotoku przy porodzie. Mokka może ja mam brać dlatego że wyszły mi 3 mutacje nieprawidłowe na 6 możliwych przy trombofilii wrodzonej. Jestem po 2 poronieniach (w 6 tygodniu) i wówczas strasznie puchły mi nogi.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !

Ja biorę Acard 75 i neoparin 60 ze względu na zespół antyfosfolipidowy. Identycznie w poprzedniej ciąży...acard odstawiłam wtedy na kilka tygodni przed porodem, a zastrzyki jeszcze cały połóg  (6tygodni po porodzie). 

Też czuję co powien czas kłucie w prawym lub lewym boku 😉

Odnośnik do komentarza

Kurde noo, umowię się na telewizyte po świętach i ciekawe co mi powie mój mowy lekarz 🙄 

Wizytę na usg genetyczne mam dopiero 20 kwietnia 🤷‍♀️ a widzę, że już sporo z was miało więc mnie już trochę nosi i myślę czy nie spróbować się wcześniej wcisnąć 

Odnośnik do komentarza

Ewa ja tez w tej ciazy mam uplawy, dopoki nie sa dziwnego koloru lub zapachu to nie powinny cie niepokoic.

Mokka89 ja probowalam przekladac na wczesniej i udalo sie zyskac tydzien, wiec mysle ze zawsze warto próbować.

Moje badania prenatalne z krwi prawidlowe 🙂 co mnie bardzo cieszy.

Zycze wszystkim spokojnych i zdrowych świąt! 

Odnośnik do komentarza

Mama2 gratulacje pozytywnych wyników badań 😉

Mokka, jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. A nóż widelec wcisną Cię wcześniej 🙂

Asia, zarówno w tej jak i w poprzedniej ciąży przegapiłam sprawę z zębami. W poprzedniej ciąży na wakacje, kiedy wypadało by zrobić przeglądy, moja dentystka się urlopowała (ja zresztą też), a później na przeglądzie wyszło, że tragedii nie ma, kilka ubytków, które nie są na cito. I żeby to w sumie poleczyłam już kilka miesięcy po porodzie.

A teraz, to gabinety pozamykane, więc nawet sobie głowy nie zawracałam, bo zęby nie bolą, w ubiegłym roku na przeglądzie nic niepokojącego nie było, więc nie będę póki co ryzykować wizytą u dentysty 😊

 

Odnośnik do komentarza

Hej, w związku z przeprowadzka musiałam zmienić ginekologa. Oczywiście zbadał mnie, stad to zdjęcie maluszka..nie spodziewałam się ze jest już tak duży ,wg ostatniej miesiączki powinien być wtedy 11t1d, ale z pomiarów usg wyszło dziecko 12t. Wierzgalo niesamowicie. Puls ponad 160. Na zbyt wysoki wynik tsh dostałam eutyrox. Dodatkowo przez mdłości i wymioty schudłam ponad 2kg, gin nastraszył mnie ze jak waga będzie dalej spadać to do szpitala. Kolejnym problemem jest to iż choruje na blok serca 2 stopnia i muszę porobić badania i ustalić czy wgl będę mogła rodzic naturalnie. To moja pierwsza ciąża a brzuch już mi tak odstaje, zastanawiam się na ile jest to wynik ciąży a na ile np. Wzdęć 😂 niestety wymioty u mnie jeszcze nie minęły ,nie mam apetytu i raczej jem niewiele, oby po 13tyg coś się zmieniło. Prenatalne mam 20go ,dam znać po. Pozdrawiam 

D1311D83-4E2C-442D-A2F5-62AA36F3D54E.jpeg

4AB457BA-E848-4A4B-A713-95249441C8F7.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...