Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna.ana

Lulu ja w obecnej ciąży tak nie mam ale w poprzedniej musiałam mieć 2 godzinne drzemki w ciągu dnia bo nie dawalam rady. I miałam tak do połowy ciazy. Za to z migrenami łączę się w bólu - coś strasznego to jest ;( 

Odnośnik do komentarza

Lulu, owszem ja też się kiepsko czuje. Głowa pobolewa, mdłości nie ustąpiły i zmęczona jestem niemal od razu po wstaniu z łóżka 😉 mam nadzy, że jeszcze max miesiąc i będzie już lżej.

Sylwia, ja też mam USG we wtorek 😁 wzięłam jednak wersję podstawową, bez pappa. Cennik mnie niemiłe zaskoczył tych badań. I ja również miałam zamiar powiedzieć w święta rodzinie o ciąży. I mojej córce (która oczywiście dzisiaj na podchody mojego męża oznajmiła, że bez mian u niej rodzeństwo w ogóle w grę nie wchodzi, no way), a to będzie największy stres 🙃

Mama2 łóżeczko i komodę mam już wypatrzoną, obserwowaną na allegro, na olx z kolei wypatrzone 2 modele wózków i na internetach bujaczek też już wytypowany 😁 tylko właśnie jeszcze za wcześnie na zakupy.

 

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, 

jestem tu nowa o ciąży dowiedziałam się 16 lutego.
Dzisiaj jest 13 tydzień, po świętach we wtorek ide do gin na badanie kontrolne. Mam nadzieje ze wszystko dobrze z moim maluszkiem. Na początku ciąży miałam mdłości i senność, teraz już nie śpię w dzień ale czasami kręci mi się w głowie nie wiem czy to normalne 🙂 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6/4/2020 o 2:38 PM, Gość Mama2 napisał:

Ewa super, w ktorym tygodniu stwierdzila ci tego chlopaka? 🙂 mi lekarz mowil o córci wiec moze faktycznie juz cos tam widza, poki co podchodzilam do tego z rezerwa 😄 juz zaczynam sie cieszyć 🙂

Jesienna mama witamy 🙂

Jestem w 14 tygodniu, jeszcze nie chciała na 100% mówić, ale ja też tak czuje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6/4/2020 o 2:38 PM, Gość Mama2 napisał:

Ewa super, w ktorym tygodniu stwierdzila ci tego chlopaka? 🙂 mi lekarz mowil o córci wiec moze faktycznie juz cos tam widza, poki co podchodzilam do tego z rezerwa 😄 juz zaczynam sie cieszyć 🙂

Jesienna mama witamy 🙂

Jestem w 14 tygodniu, jeszcze nie chciała na 100% mówić, ale ja też tak czuje.

Odnośnik do komentarza

AC, ja po dzieciach nic nie mam. Nic a nic. Moje mają 12 i 7 lat. Wszystko oddałam, nie planowałam dzieci jeszcze rok temu...

Natomiast mam już co nieco. Kupiłam kilka rzeczy z NUK. Odkupilam od koleżanki torbę pięknych pajacyków i śpiworek bo za 25 sztuk pajacyków i 15 niedrapkow plus śpiworek chciała 50zl za całość i bardzo szkoda mi było nie wziąć:)

Odnośnik do komentarza

AC, ja po dzieciach nic nie mam. Nic a nic. Moje mają 12 i 7 lat. Wszystko oddałam, nie planowałam dzieci jeszcze rok temu...

Natomiast mam już co nieco. Kupiłam kilka rzeczy z NUK. Odkupilam od koleżanki torbę pięknych pajacyków i śpiworek bo za 25 sztuk pajacyków i 15 niedrapkow plus śpiworek chciała 50zl za całość i bardzo szkoda mi było nie wziąć:)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, AC_ napisał:

Lulu, owszem ja też się kiepsko czuje. Głowa pobolewa, mdłości nie ustąpiły i zmęczona jestem niemal od razu po wstaniu z łóżka 😉 mam nadzy, że jeszcze max miesiąc i będzie już lżej.

Sylwia, ja też mam USG we wtorek 😁 wzięłam jednak wersję podstawową, bez pappa. Cennik mnie niemiłe zaskoczył tych badań. I ja również miałam zamiar powiedzieć w święta rodzinie o ciąży. I mojej córce (która oczywiście dzisiaj na podchody mojego męża oznajmiła, że bez mian u niej rodzeństwo w ogóle w grę nie wchodzi, no way), a to będzie największy stres 🙃

Mama2 łóżeczko i komodę mam już wypatrzoną, obserwowaną na allegro, na olx z kolei wypatrzone 2 modele wózków i na internetach bujaczek też już wytypowany 😁 tylko właśnie jeszcze za wcześnie na zakupy.

A jakie modele wózków bierzesz pod uwage? Mnie bardzo anex sport sie podoba i opinie tez dobre o nim slyszalam. I ja z uzywanych bede szukac:)

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, AC_ napisał:

Lulu, owszem ja też się kiepsko czuje. Głowa pobolewa, mdłości nie ustąpiły i zmęczona jestem niemal od razu po wstaniu z łóżka 😉 mam nadzy, że jeszcze max miesiąc i będzie już lżej.

Sylwia, ja też mam USG we wtorek 😁 wzięłam jednak wersję podstawową, bez pappa. Cennik mnie niemiłe zaskoczył tych badań. I ja również miałam zamiar powiedzieć w święta rodzinie o ciąży. I mojej córce (która oczywiście dzisiaj na podchody mojego męża oznajmiła, że bez mian u niej rodzeństwo w ogóle w grę nie wchodzi, no way), a to będzie największy stres 🙃

Mama2 łóżeczko i komodę mam już wypatrzoną, obserwowaną na allegro, na olx z kolei wypatrzone 2 modele wózków i na internetach bujaczek też już wytypowany 😁 tylko właśnie jeszcze za wcześnie na zakupy.

A jakie modele wózków bierzesz pod uwage? Mnie bardzo anex sport sie podoba i opinie tez dobre o nim slyszalam. I ja z uzywanych bede szukac:)

 

Odnośnik do komentarza

Agdon, mi też się czasem w głowie kręci. Ale ja i bez ciąży tak miałam 🙃

Zakalec, ja też szukam w używanych w dobrym stanie. Mi przypadł do gustu mutsy Igo.

Paula, no to szkoda było nie kupić, też bym brała 😁 ja po córce mam sporo ubrań, butów i zabawek, ale to na wiek od przedszkola wzwyż. Mniejsze rzeczy też oddałam.

Ewa, mi w 15. tyg w poprzedniej ciąży lekarz widział na USG chłopaka. A ja czułam, że będzie dziewczynka no i na USG połówkowym już nie było wątpliwości, że będzie córka 😊

 

Odnośnik do komentarza

Co do wózków to mam po córce co prawda ma już 6lat ale nie mam zamiaru kupować nowego bo tamten prawie nie jest zniszczony a kolor uniwersalny bo czarny 😊 Mam Graco symbio 4w1. 

Rzeczy nie mam, po córce wszystkie wydałam zostało może parę większych rozmiarów. Jeszcze nic nie kupuje. Pewnie się wezmę ze dwa miesiące przed porodem. Łóżeczko kupię używane odmaluje i będzie jak nowe a reszte jakoś się skompletuje 😄

Dziś trochę lepiej się czuję ale wczoraj cały dzień przytulania do toalety już na samym końcu się popłakałam bo ruszyć się nie mogłam tak mnie wszystko bolało od tych wymiotów. Mam nadzieję że to przejdzie i że nie będziemy się męczyć do końca ciąży. Dla mnie ta ciąża też jest zupełnie inna niż ta z córką 🙄 Owszem miałam nudności i wymioty ale nie o takim nasileniu i nie trwały tak długo zresztą miałam więcej siły i mogłam pracować długo teraz nie wiem ile pociągnę.

Życzę Wam udanego dnia ☺️

 

Odnośnik do komentarza

Mokka89 ja też powoli odstawiam leki. Dwa dni temu ostatni zastrzyk i dobrze bo po 4 miesiącach to mam brzuch jak durszlak! Biorę jeszcze duphaston 2x1 i luteine dopochwowo 1xna noc. Będzie dobrze, musi być💪. Ja o wyprawce nie myślę w ogóle. Chyba mam gdzieś w głowie że to za wcześnie... 

Lulu😘 tak czytam jak bardzo źle się czujesz i bardzo mi ciebie szkoda. Faktycznie nieźle cię męczy! Rety może w końcu odpuści i będziesz mogła na spokojnie się cieszyć i oczywiście z negatywnymy testem na korona. 

Odnośnik do komentarza

Lulu strasznie Ci współczuję 😥 ja w tej ciąży to jak w niebie się czuje w porównaniu do poprzedniej, nie mogę się nadziwić, więc po cichutko liczę, że dziewczynka będzie 😁😁😁 syn mnie tak wymeczylne ciąży, że masakra ale w sumie wtedy ogólnie byłam w ciężkiej sytuacji życiowej więc moz ei dlatego ciąża wtedy cięższa była... 

Ja narazie łóżeczka do pokoiku oglądam i mi się podoba Bellamy good night 😍😍😍 jak zwykle jakieś masakrycznie drogie tylko mi się podobają 🤦‍♀️ mój niemąż się śmieje, że niestety drogi gust mam 🤣🤣🤣 ale szukam jakiś używanych albo babcie się będą składać 🤣 

Ale jeszcze chce jedno dostawne do sypialni, moja koleżanka ma i sobie chwali bardzo, więc też się rozglądam ale kupować pewnie będziemy jakoś na końcówce ciąży. 

Odnośnik do komentarza

Mokka, śliczne łóżeczko 😊 ale cena też śliczna 😁 mi się wydaje, że przez około 2 lata dzidzia będzie urzędować w naszej sypialni.

Mamy mieszkanie 3 pokojowe i jakoś nie wyobrażam sobie eksmisji z sypialni do dziennego.

A z drugiej strony 7 latki z maluchem w jednym pokoju też nie chcę łączyć.

A może w końcu będzie motywacja do wymiany mieszkania na dom... 😉

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Moniaaa33 napisał:

Daria a króry dokladnie tydzien z usg? I jakie tętno Maluszka? Cieszę się, że wszystko jest super u Was 😊😊

12+2 a wg usg 12+4. Tetno 162 ale bardzo spał 😉 prawdę powiedziawszy sama go tak "załatwiłam" bo jakieś 2 godziny przed badaniem zurtec wzięłam. Naprawdę mimo silnego dociskania głowicy do brzucha ani drgnął. Na sam koniec troszke nóżkami pokopał.

Odnośnik do komentarza

Kochane. To nie fake wiec proszę o nie hejtowanie. Dzisiaj dostałam kolacje do łóżka i leżąc postawilam sobie talerzyk cieply na brzuchu. Co prawda blizej piersi niz podbrzusza.. I martwie sie o dziecko.. Powiedzcie ze to glupota. I nic sie nie moglo stać. Jestem w 2 trymestrze

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Monika napisał:

Kochane. To nie fake wiec proszę o nie hejtowanie. Dzisiaj dostałam kolacje do łóżka i leżąc postawilam sobie talerzyk cieply na brzuchu. Co prawda blizej piersi niz podbrzusza.. I martwie sie o dziecko.. Powiedzcie ze to glupota. I nic sie nie moglo stać. Jestem w 2 trymestrze

Spokojnie, na pewnonic sie nie stalo. Miedzy dzieckiem a światem zewnętrznym jest spora izolacja- Twoje powłoki brzuszne i wode płodowe malucha. Wiec możesz spać spokojnie 😊

Odnośnik do komentarza

Ja chyba zamówię takie leginsy:

https://milkandlove.pl/odziez-ciazowa/legginsy-spodnie-ciazowe/legginsy-ciazowe-z-pasem-czarne

Ale nie mam pewności co do ich jakości  itd... zamawiałam w tym  sklepie ubranka dla dziecka i były super, a z leginsami chyba zaryzykuję. 

Dzisiaj mam wizytę kontrolną z usg o 12 więc jestem cała poddenerwowana...Dzisiaj 11t5d . W następnym tygodniu usg genetyczne...

Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Asia_ chyba wolałabym z panelem bo mam jedne legginsy w domu ale czuję ucisk w podbrzuszu, także nie wiem pewnie to zależy do stopnia elastyczności danych legginsów 🙄 

Asia_ to 3mam kciuki za udaną wizytę z samymi dobrymi wiadomościami. 

Mi dwa dni temu przepadła wizyta. Badania będę robić po kwarantannie 😔 Wyników na korona dalej nie mam na wymazie byliśmy w zeszła środę to tak dla przybliżenia Wam kiedy to było.

Wizytę pewnie umowie na 17.04 już w 14tyg. Eh... Jedynie cieszę się bo plamienia minęły mam nadzieję, że już nie wrócą. Nudności i wymioty dalej trzymają. Plus taki, że migreny na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza

Lulu_ a dobrze się czujecie z mężem? Trzymam kciuki by tylko na kwarantannie się skończyło. A to co mówisz potwierdza obawy, że walka z koronawirusem przedstawiana w mediach, a rzeczywistość to dwa rozne światy... 

Z dzidziusiem na pewno jest wszystko dobrze i grzecznie poczeka na 14 tydzień 🙂

Odnośnik do komentarza

Mąż już w miarę ok. Miał duszności teraz raz na parę dni go łapie większą duszność ale myślę, że to bardziej spowodowane sytuacja w kraju, z pracą i ogólnie pewnie wszystko się nawarstwiło i wychodzi stres. Ale niestety tak to wygląda. Wrócił z dusznościami bez innych objawów ale żaden lekarz nie chciał przyjąć bo mieli obawy... Ja i córka nie mamy żadnych dolegliwości także myślę, że testy wyjdą ok.

Odnośnik do komentarza

I po wizycie, ale było super- dzidziuś skakał, machał rączkami i nóżkami 🙂 nie mogłam się napatrzeć. Ma główkę, uszka, nosek, oczka, bródkę, rączki, nóżki...ideał 😛Ma 4,78cm, serduszko pięknie bije, ginekolog jeszcze nie zdecydowała się na określenie płci bo dwa ujęcia wskazywały odmienną płeć więc jeszcze odrobinę za wcześnie 😉

może za tydzień na usg genetycznym się czegoś dowiem 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...