Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Wow Daria dzięki za konkretne info!

Właśnie się nad tym wszystkim zastanawiałam i właściwie trochę mi pomogłaś.

Ja wogóle nie mam jeszcze nawet tych wszystkich badań przed 10 tygodniem zrobionych. W poniedziałek dopiero idę i mam nadzieje, że mnie przyjmą. Potem mam się umówić na jakąś konsultację co dalej.

Odnośnik do komentarza

Wow Daria dzięki za konkretne info!

Właśnie się nad tym wszystkim zastanawiałam i właściwie trochę mi pomogłaś.

Ja wogóle nie mam jeszcze nawet tych wszystkich badań przed 10 tygodniem zrobionych. W poniedziałek dopiero idę i mam nadzieje, że mnie przyjmą. Potem mam się umówić na jakąś konsultację co dalej.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się ze pomogłam 😊

Ja mam 7 kwietnia zaplanowane badania prenatalne (mam wskazania). Gdybym nie miała wskazania zapłaciłabym za nie. NIFTY też planuje zrobić bo jest bardzo dokladne i wiecej wad wykrywa+ można poznać płeć dziecka. Z nifty poczekam po prenatalnych. Można je zrobić powyżej 10 tc. Chciałam je już robić by wiedziec wcześniej, ale stwierdziłam że poczekam bo szkoda wydawać tyle kasy gdyby na prenatalnych wyszła jakaś wada lub np.brak kończyn lub inne ciężkie wady.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86
1 godzinę temu, Gość Daria napisał:

Cieszę się ze pomogłam 😊

Ja mam 7 kwietnia zaplanowane badania prenatalne (mam wskazania). 

Dzięki za nowe światło na sprawę😉. Ja też 7 mam wizytę ale u mojej gin prowadzącej i to ona ma mnie umówić gdzieś na te badania. Ale faktycznie że lepiej w pierwszej kolejności zrobić usg prenatalne a dopiero później te nifty. 

A jakie ty masz wskazania do dokładniejszych badań? Oczywiście jeżeli chcesz się tym podzielić... 

Odnośnik do komentarza

W popezedniej ciąży dzieciąko umarło i miałam skierowanie na abrazle. Poprosiłam o pobranie "materiału do badań" i oddałam do badań genetycznych. Wyszła dziewczynka z zespołem Patau. Pół roku wcześniej też straciłam ciąże, ale wtedy miałam wywoływane poronienie lekami. Niby też była możliwość pobrania ale nie wiedziałam czego się spodziewać. W nocy dostałam krwawienia w WC. Częstość każdej z tych wad wzrasta wraz z wiekiem mamy (oczywiście u mlodziutkich dziewczyn też się zdaża). Zastanawialiśmy się z mężem czy badać nasze kariotypy czy któreś z naa nie jest nosicielem jakiejś translokacji chromosomow, ale daliśmy z tym spokój. Teraz wyczekuje tych prenatalnych i Nifty bo mam lekkiego stracha. Poprzednia wada mogła byc calkowicie przypadkowa, ale możemy też mieć wadliwe geny. 

Odnośnik do komentarza

Gdybym nie miała wskazan do badań na nfz na pewno zrobiłabym prywatnie. W pierwszej ciąży robiłam odpłatnie (miałam 26lat). Boję się wad u płodu bo niestety wiem jak wygląda życie takich chorych dzieci i ich rodzin. Wiem, ze ja bym temu nie podołała na co dzien.

Odnośnik do komentarza

Witaj Sylwia86. Ja mam 35lat więc jesteś młodsza 😉 Dziś udało mi się w końcu umówić na prenatalne na 16 kwietnia. Cały tydzień nmi to zajęło bo nikt nie odbierał telefonu. Odpisali na maila po kilku dniach. Może się uda je zrobić, może będą jeszcze przyjmować? Robię tylko to co kazał gin. USG i pappa.

Co do wizyt comiesięcznych u ginekologa to moje miasto też koło 90tys mieszkańców i płace z USG 80zl. Teraz obecnie chodzę na Medicover więc nie płacę nic

Odnośnik do komentarza

Witam kolezanki. Dowiedzialam sie wiecej na temat testow nifty. Okazuje sie, ze wynik jaki otrzymujemy to rowniez prawdopodobienstwo wystapienia wad. Niby jest bardziej dokladne niz pappa, ale nie otrzymujemy wyniku z napisem np. : wykryto zes.downa, tylko zes. Downa 1:20 - duze prawdopodobienstwo, co powinno sie traktowac jako dziecko chore. Przynajmniej tak mi pisala kolezanka, ktora otrzymala wyniki.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Daria bardzo mi przykro ze tyle trudnych doświadczeń za Tobą, ale widzę że silna z ciebie babka. Życzę Ci żeby tym razem wszystko było tylko dardzo dobrze. 

Paula😉, czyli jestem wśród swoich ludzi! Zaczynam się martwić moimi badaniami bo widzę że będzie problem.... Ja mam wizytę u mojej dr prowadzącej w następny wtorek i wtedy, jeżeli dobrze ja zrozumiałam to ma nam organizować prenatalne, a to już będzie prawie koniec 12 tygodnia to ciekawe czy ja zdążę je wykonać🙄

Ja za wizytę z usg place 300 zł. Drożej niż w klinice leczenia niepłodności. Rozbój w biały dzień. Ale to stolica przecie to musi być cena z kosmosu! 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Cześć dziewczyny!

Wcześniej na forum (koniec lutego) pisałam o moich niepokojących dolegliwościach, miałam plamienia i skurcze podbrzusza. Ciąża była zagrożona, oczywiście przepisany Duphaston. Cały weekend leżenia. I później potwierdzenie w beta hcg czy fasolka się rozwija. Straszny stres tym bardziej, że marzyłam już o dzidziusiu. Nie nastawiałam się za bardzo od początku ciąży, bo słyszę o coraz częstych poronieniach. 

Dzisiaj jestem w 10w2d i wczoraj na wizycie widziałam jak mój mały człowieczek się rusza!! 😍 coś niesamowitego ze względu na to, że mały robaczek staje się już małym człowieczkiem ❤️ 

Piszę to ze względu na kobietki, które zmagają się i martwią się plamieniami... ja już myślałam, że nic kompletnie z fasolki nie wyrośnie, w jednak! Rośnie jak na drożdżach! Plamienie faktycznie nie zawsze oznacza najgorsze 🙂
 

Kolejną burzą mózgów teraz jest badanie prenatalne 😬

 

Odnośnik do komentarza

Ada bardzo się cieszę!! Super!! Pozytywne wiadomości jak najbardziej są teraz nam wszystkim potrzebne!

Co do USG to fantastyczne uczucie co? Ja pamiętam najbardziej właśnie to kiedy pierwszy raz w życiu zobaczyłam dziecko na USG i do końca życia zapamiętam te uczucie🥰 Teraz ten mój człowieczek ma 12 lat😉 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, cały czas przed oczami mam ten piękny widok 🥰 wzruszające tym bardziej po tym jak już traciło się nadzieje 😊

Dalej dla mnie jest niewiarygodne to jak ta fasolka się rozwija, że coś tak pięknego dzieje się w naszych ciałach 😍 

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

@Ada gratulacje! Takie wieści cieszą:)

Ja dziś uporałam się z papierologią związaną z środowymi badaniami. Mnóstwo ankiet i oświadczeń... wszystko każą wypełnić wcześniej, żeby na miejscu nie spędzać dużo czasu. Jutro mam dostać wiadomość z podaną ostateczną godziną badania. Nie mogę się doczekać, liczę, że wszystko będzie w porządku i może uda się poznać płeć:)) choć i tak czuję babeczkę:)

Wczoraj przeleżałam prawie cały dzień... miałam mega migrenę, w połączeniu z moimi wymiotami, miałam ochotę roztrzaskać głowa o ubikację:/ najgorsze, że moje kochane Misiątko traci na moim samopoczuciu dużo... nie mam aż tyle siły, żeby poświęcać jej tyle i tak intensywnie czas jak jeszcze niedawno. Do tego od tygodnia jak w więzieniu domowym przez ospę...

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86
20 minut temu, Gość MartusiaM napisał:

@Ada

Ja dziś uporałam się z papierologią związaną z środowymi badaniami. Mnóstwo ankiet i oświadczeń... wszystko każą wypełnić wcześniej, żeby na miejscu nie spędzać dużo czasu. 

Hej, a jakie dokładnie robisz badania?Ciągle badam temat co kto ma🙄 na co się zdecydował i dlaczego🤔

Odnośnik do komentarza

@Sylwia86_ jesteśmy z tego samego rocznika 😉 a robię dokladnie to:

USG ciąży w 11,0-13,6 tygodniu ciąży wg wytycznych FMF, z oceną ryzyka aberracji chromosomowej u płodu 

Koszt to 320zł (Warszawa)

W poprzedniej ciąży w 2016 roku robiłam dokladnie to samo badanie w tym czasie. Nie mam żadnych konkretnych wskazań (brak poronień i innych okropieństw). Dla mojej Pani ginekolog prowadzącej zarówno tę jak i poprzednią ciążę to badanie przeprowadzone na dobrym sprzęcie przez lekarza z odpowiednim certyfikatem  jest standardem. 

Testu Pappa nie zamierzam robić,  a badanie płodowego DNA zrobię jeśli na USG będą jakiekolwiek wątpliwości...o amniopunkcjach mam nadzieję, że nie będę musiała nawet myśleć....

 

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Asia, twój plan ma sens😉. Gdzie dokładnie w Warszawie robisz te badania i czy dużo wcześniej musiałaś się zapisać. Ja mam juz lęki czy zdążę to wszystko ogarnąć sama, jeżeli moja gin mi czegoś nie załatwi bo nawet prywatne przychodnie pracują jak chcą 🤔

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

Właśnie jestem ciekawa gdzie prowadzicie ciąże dziewczyny? Chodzi o Warszawę:) ja za usg 1 trymestru plus pappa będę płacić 620 zł, wydaje mi się ze to dużo, ale już zaczęłam prowadzić ciąże w tym miejscu i raczej nie będę zmieniać tym bardziej, ze jestem zadowolona. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...