Skocz do zawartości
Forum

Imię dla dziewczynki


Gość Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Antonina  imię żeńskie; żeński odpowiednik imienia Antonin; uformowany przy użyciu przyrostka -inus, -ina, oznaczającego przynależność lub pochodzenie, przydomek od nazwy rodowej rodu Antoniuszów. W Polsce Antonina pojawiła się później niż obecna od średniowiecza Antonia[1]; notowana jest co najmniej od 1637 roku[2].

Antonia podoba mi sie troche bardziej

Odnośnik do komentarza

Antosia piękne imię ale weź pod uwagę, że jest bardzo popularne jak za moich czasów same Kasie i anie. Pracuje z dziećmi i mam wrażenie ze co co 3 dziewczynka ma na imię Antosia albo Zosia. Przemysł to jeszcze😊

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

Mi się podobają takie starodawne imiona, Antosia jest bardzo ładne, ale faktycznie popularne. U nas miała być Apolonia/Pola, ale jescze pojawiła się Celina w grze i pewnie do końca ciąży się będziemy zastanawiać:)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Martynabb napisał:

Mi się podobają takie starodawne imiona, Antosia jest bardzo ładne, ale faktycznie popularne. U nas miała być Apolonia/Pola, ale jescze pojawiła się Celina w grze i pewnie do końca ciąży się będziemy zastanawiać:)

Uwielbiam Apolonie i Celine.  Dodatkowo Wande i Nawojke.  Te starodawne imiona sa takie eleganckie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...