Skocz do zawartości
Forum

Ginekolog NFZ czy prywatnie?


Gość Perpetua

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny,
powoli w moim życiu nadchodzi taki moment, gdzie będę musiała wybrać ginekologa.
Niestety, w mojej najbliższej okolicy nie ma dobrego lekarza na nfz ;/
Jest za to bardzo dobry prywatnie.
No, a chodzi mi głównie o kasę. Problemem nie są wizyty i opłacanie ich,ale te wszystkie dodatkowe badania, które bedę musiała zrobić. Niestety prywatnie lekarz nie da mi skierowanie na darmowe pobranie krwi. Boję się, że to mnie pogrąży finansowo.
Kiedyś czytałam tutaj na forum, że dziewczyny były pod opieką prywatnego lekarza, a po skierowania chodziły na NFZ czy jakoś tak (już nie pamiętam własnie :().
Dlatego piszę do Was z prośbą o poradę. Jak to u Was wygląda i czy chodząc prywatnie wychodzi dużo kasy za wszystkie badania itp.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11/1/2020 o 11:40 PM, Dziubala napisał:

Możesz chodzić do 2 ginów, czyli prywatnie i na NFZ ;). Zwykłe badanie z krwi nie jest drogie, koszty zaczynają się przy innych koniecznych badaniach. Ja już nie pamiętam ile wydałam, ale u mnie były to duże kwoty, bo miałam zagrożoną ciąże.

To nikt nie będzie mi robił problemów jak wybiorę jednego lekarza, jako prowadzącego ciążę,  a potem od czasu do czasu pójdę do innego?

Odnośnik do komentarza

Chodziłam prywatnie ale głównie z powodu braku czasu. Do ginekologa prywatnie moglam się dostać bez konieczności stania w długiej kolejce jak musialam czekać na fundusz gdzie niekiedy czekałam na wizytę nawet 2 godziny:

https://www.e-ginekologia.pl/index.php/choroby/2746-lekarz-ginekolog-–-każda-kobieta-powinna-odwiedzić-go-przynajmniej-raz-w-roku.html

Staram się jednak odwiedzać ginekologa co roku .Wiadomo, ze wizyty są trochę krępujące ale moim zdaniem dobrze jest o siebie dbać. W trakcie tej wizyty robię sobie cytologię. Już miałam sytuację w rodzinie z rakiem szyjki macicy i sama nie chciałabym dostać. 

Odnośnik do komentarza

Sama od jakiegoś czasu chodzę do lekarza jedynie prywatnie. Chodziłam kiedyś na fundusz jednak w ostatnich latach terminów jest niewiele. I jeśli jestem chora to wolę zapłacić i dostać się praktycznie natychmiast niż czekać wiele miesięcy na wizytę.
Poza tym lubię isć do lekarza do którego mam zaufanie. Dobrze jest wcześniej na przykląd poczytać sobie opinie o poszczególnych specjalistach zanim zdecydujemy się na kogoś konkretnego.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Lekarz poz nie prowadzi ciąży

Lekarz prywatny bez umowy z nfz wystawi skierowanie ale badania odpłatne są

Ginekolog bez badania raczej Ci nie wystawi skierowania

Dodam że na wizytę na nfz sobie trochę poczekasz a badania do 10 tc powinnaś zrobić a jesteś już pewnie ok. 6 tc przynajmniej także tak

Tylko te na początku i pod koniec trochę kosztują.

Prowadzę ciąże prywatnie, badania prywatnie

Szkoda mi czasu i nerwów na nfz nawet po samo skierowanie na badania.

Ciąże planowane i finansowo byłam przygotowana na takie wydatki

[usunięcie reklamy]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...