Skocz do zawartości
Forum

Staranie po poronieniu


Gość Gzegzolka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gzegzolka

W czerwcu 2019 roku poroniłam. Było to poronienie samoistne w 8 tc.
Od jakiegoś pół roku staramy się z mężem o dziecko. Mam regularne miesiączki, kochamy się praktycznie przed, po, jak i w trakcie dni płodnych, ale ciągle nic...
Przy poprzedniej ciąży wpadliśmy za pierwszym razem.
We wakacje byłam u ginekologa, wszystko jest ok.
Powinnam się niepokoić czy nadal cierpliwie czekać?

Odnośnik do komentarza

Idź do gina i powiedz mu o swoich obawach. Pół roku to już taki czas, że mogłoby się coś zadziać, więc nie dziwię się, że czujesz niepokój. Może wszystko być ok, tylko w twojej głowie jest taka "blokada", czyli im bardziej chcesz tym bardziej nie wychodzi. A może też coś wyjść co powoduje niemożliwość zajścia w ciąże. Nie zaszkodzi sprawdzić u gina czy wszystko jest ok.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witaj Gzegzolka
Ja poroniłam dwa razy w 8t, o każdą ciążę starałam się 9 mies, każdy gin zapewniał że jest ok, zmieniałam ich, szukam igły w całym, cykle-ovu jak w zegarku, nawet na Clostilbegyt i Duphaston albo sam Duphaston, oraz Pregnyl nie zadziało....wiesz kiedy zaszłam? Na TESTACH OVU (żadnych monitoringach (oczywiście pomagały wyznaczyć ovu) i WSPOMAGACZACH: 2xInofem i 2xCastagnus i 4xwiesiołek na śluz-cały cykl bierzesz, tylko wiesiołek do ovu, w 3 cyklu brania-ZAWSZE-okazało się że jestem w ciąży! To są suplementy więc są bez recepty. Polecam, nawet gdy ovu są ok czasem warto trochę pomóc szczęściu, a wyczytałam z parenting-forum, może moja rada ci się przyda, powodzenia.

Daj sobie czas, jak to mówią "do roku" a po roku odwiedź gin, badania, a teraz nie martw się na zaapas, jeśli są cykle regularne to ok, tylko tj piszesz trzeba trafić "w ten dzień";-)

Odnośnik do komentarza

Ja poronilam w 12 tyg. 1 stycznia 2019 po jakis 10miesiacach starania się. Poronienie zatrzymane, także było wywołanie i zabieg.. 2 miesiące po gine zlecił cytologie i wyszła dobrze. Miesiaczka sie unormowala i powiedział że nie widzi żadnych przecieciwskazan i możemy się starac. Pod koniec lipca miala byc miesiączka, nie pojawila sie i test wyszedł pozytywnie. Lekarz potwierdzil ciążę i jestem juz w 7 miesiącu (w co dalej ciezko uwierzyć po tych przeżyciach..) 

Ja po prostu pilnowalam żebyśmy wspolzyli w okolicach dni plodnych, przede wszysykim nie na siłę. Nie wywieralam presji, ciężko było mi tez zapomnieć o pierwszej ciąży. Może to jakos posrednio pomogło w uwazam ze szybkim zajściem w kolejną ciążę.

Głowa do góry! Kontroluj czy wszystko jest ok u gine. I nie nakrecaj sie jak katarynka 😊 cieszcie sie soba i współżycie z przyjemnością😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...