Skocz do zawartości
Forum

Trójeczka


Gość MamaDwójki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaDwójki

Cześć. Jeśli już gdzieś był taki wątek to z góry przepraszam za powtarzanie.
Chciałam zapytać czy są tu jakieś mamy z trójką lub więcej dzieciaków ?
Mamy już dwie cudne gwiazdy. 3 latka i 1,5. Parę dni temu zrobiłam test i okazało się że jestem w kolejnej ciąży. Dodam że zabezpieczalismy się (prezerwatywa). Gdzieś klebily się myśli i trzecim dziecku ale na pewno nie teraz. Może za dwa lub trzy lata jak nasze szkraby troszkę podrosną... A tu taka niespodzianka. Od paru dni nie umiem się z tym pogodzić... przeraża mnie to...nie wiem jak to będzie
Dlatego szukam tu wsparcia. ... napiszcie proszę jak dajecie sobie rade z wesołą gromadka, czy jest bardzo ciężko? Może ktoś ma trojke dzieci z podobna różnica wieku ? :-) będę bardzo wdzięczna za jakieś odpowiedzi. ..

Odnośnik do komentarza

Ja marzyłam o trójce dzieci i mam :). Teraz mają 14, 12 i 5 lat. Między starszymi a najmłodszym jest większa różnica czasu, bo wcześniej dwie ciąże porobiłam. Trzecie dziecko udało się zrobić (donosić) za trzecim razem. Nie zastanawiaj się jak będzie, dasz radę, bo jesteś Mamą 🙂
Gratuluję i powodzenia!

Edytowane przez Dziubala
Odnośnik do komentarza
Gość MamaDwójki

Jeszcze z trzy lata temu jak pojawiło się na świecie pierwsze dziecko to tez marzylam o trojce... ale teraz najzwyczajniej w swiecie sobie nie wyobrażam trzech...
Usypianie, karmienie, przewijanie i ogólnie ogarnianie tego wszystkiego, a przecież o dom też trzeba zadbać, o siebie też by wypadało a tu czasu jak na lekarstwo będzie...
Po prostu się boję:-(

Odnośnik do komentarza

Dokładnie od miesiąca gryze się z tym dylematem, mam dzieci 9lat i 18 miesięcy, gdy byłam w ciąży z drugim wiedziałam, że będę chciała trzecie w krótkim czasie, wiem, że jest dużo zalet gdy dzieci mogą się bawić razem ale im dalej w las tym bardziej analizuje i się boję, że nie dam rady, że jako człowiek całkiem znikne, że brzucha nie zgubie itd. Jak ciaze znieść gdy dwoje innych dzieci potrzebuje mamy na pełen etat itd itp wiem też, że potem będzie coraz trudniej bo też coraz wygodniej ;)

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaDwójki

Dzięki babeczki. Myślę że skoro daliśmy radę z dwójka to i z trojka sobie poradzimy. Problem rodzi się w mojej głowie. Wszystko już mamy ogarnięte, usypianie dwójki jest dużo prostsze niż trójki. Karmienie też. Kąpiel. Ubieranie. Przeraża mnie myśl że będzie non stop ryk i płacz bo każde z dzieci będzie domagalo się uwagi a ja najzwyczajniej w swiecie nie ogarnę wszystkiego... już tak było poukładane wszystko, zbliża się moj wielki powrót ( bo po ponad 3 latach) do pracy. Okropnie tęskniłam za tym żeby iść i oderwać się od domowych obowiązków. Wreszcie wyjść do ludzi. A tu znowu siedzenie z maluchami w domu... Nie wiem czy psychicznie dam sobie rade...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...