Skocz do zawartości
Forum

Najlepsze Według Was Książki Dla Dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka książek, jakie mogę polecić z uwagi na to, ze bawią oraz przekazują mądre rzeczy:
Wielki skarbiec bajek
Jak kózka nauczyła sie pływac
zebra
Dlaczego rekiny nie chodza do dentysty
Oraz oczywiście dla starszych dzieci Mały Książę ( którą to książkę osobiscie również sama uwielbiam oraz znajduję w niej wiele dobrych i pozytywnych wartości).

Odnośnik do komentarza

Kojarzycie książkę Brązowy i Słonko? - powiem szczerze, że jestem nią zachwycona. Ostatnio dość często sięgam po literaturę dla dzieci, mam córkę w wieku 6 lat, której codziennie czytam i dawno nie czytałyśmy tak uroczej, mądrej książki:)

Odnośnik do komentarza

Niedawno czytałam tę książkę córce. Faktycznie bardzo dobra oraz całkiem ciekawa książka. Zwykle nie przepadam za ksiązkami dla małych dzieci ale ta mnie wciągnęła.

Dla starszych dzieci polecam natomiast serię Harry Potter.

Pamiętam, ze jak sama byłam młodsza to byłam wielką fanką tych ksiażek, obecnie czytają je moje dzieciaki 🙂

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza

Dla starszaków polecam

- Operacja Wrak, Biuro detektywistyczne nr.2
- Nelly Rapp
- Trefny nauczyciel (Niemożliwi detektywi)
- Złodziej widno (Feralne Biuro Śledcze)

Zreszta świetna jest jeszcze serią książek Harry Potter, zaczytywałam się tym jako dziecko, obecnie czytaja moje dzieci 🙂
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ostatnio staram się dbać o to żeby moje dzieci więcej czytały i podrzucam im od czasu do czasu jakieś wartościowe książki. Ostatnio kupiłam im "Puk, puk! Otwórzcie drzwi!" i naprawdę są zachwycone, a ja wiem, że kupiłam im wartościowe ksiażki 

Odnośnik do komentarza

Wydawnictwo [reklama usunięta] oddało niedawno w ręce małych czytelników cykl trzech fantastycznych elementarzy, które sprawiają, że nauka nowych rzeczy będzie dla dzieci przyjemną zabawą i jednocześnie przygodą, której nigdy nie będą chciały powiedzieć "stop"! "Elementarz mądrego dziecka", Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę" Elementarz dobrych manier".

 W każdym przypadku treść publikacji przedstawiono głównie w formie niedługich rymowanek. Wierszyki wpadają w ucho, są wesołe i rytmiczne, a przy okazji przemycają całe mnóstwo mądrych i ciekawych informacji o naszym kraju, naszych symbolach narodowych, tradycji, kulturze, szeroko pojętej ekologii, dobrym wychowaniu, a nawet kuchni - czyli wszystkim tym co wiedzieć powinien każdy Polak bez względu na wiek...
Elementarze przepełnione są również kolorowymi ilustracjami aby dodatkowo uprzyjemnić najmłodszym czas spędzony przy lekturze.Wydane zostały w wygodnym formacie i twardej oprawie aby mogły służyć dzieciom przez wiele długich lat. Są bowiem takie rzeczy, o których trzeba wiedzieć i pamiętać bez względu na wiek. Takie książki to zatem obowiązkowe pozycje w domowej biblioteczce 😉
Niebawem pokażę Wam bliżej każdy z tytułów cyklu. Już dziś jednak gorąco zachęcam do odwiedzenia strony wydawcy i sprezentowania tych pięknych elementarzy swoim dzieciom. Ta inwestycja na pewno się opłaci, a do książek maluchy nie raz powrócą czy to kierowane chęcią zdobycia nowych informacji czy przeczytania zabawnej rymowanki. Tak właśnie jest w przypadku moich dzieci 😉
Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość emilia t.

 Każdy rodzic chciałby aby jego maluch mówił ładnie i wyraźnie, ale pamiętajmy, że dzieci rozwijają się w różnym tempie i każde zaczyna mówić w innym czasie. Interesuje was jak właściwie stymulować rozwój mowy dziecka? Co powinno być sygnałem do tego, że warto jednak zasięgnąć porady specjalisty w tej kwestii? Czy my jako rodzice mamy wpływ na tempo rozwoju mowy naszych pociech? Jeżeli nurtują was podobne pytania, a wasze maluchy doskonalą wymowę bądź uczą się właśnie pierwszych słów odsyłam do cyklu książek, które pomogą rozwinąć aparat mowy dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia i w której znajdziecie całe mnóstwo cennych wskazówek. Seria Ładnie i składnie wydana została przez wydawnictwo GREG, a w jej skład obecnie wchodzi pięć fantastycznych tytułów: Bajki logopedyczne misia API (2-4 lat), Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat), Bubu uczy się mówić. A kuku!, Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci, Świat dźwięków.
Dzięki książeczkom takim jak te rodzice mają możliwość poćwiczenia w domu z dzieckiem bez względu na to czy ma ono problemy z mową czy też dopiero uczy się pierwszych słów, a nawet dźwięków. Takie zabawy mają ogromny wpływ na rozwój dziecięcej komunikacji. Dzięki tym publikacjom możemy się również dowiedzieć o ewentualnych nieprawidłowościach. Oczywiście każdy maluch rozwija się w swoim indywidualnym tempie i nie można od wszystkich oczekiwać takich samych osiągnięć na poszczególnych etapach rozwoju. Niemniej jednak ćwiczyć warto bez względu na to czy zaobserwowaliśmy u malucha jakiekolwiek problemy z mową czy też nie, gdyż jest na to zbyt wcześnie. Najlepiej jest gdy takowe ćwiczenia bardziej przypominają zabawę niż naukę jak jest w przypadku tej właśnie serii.
Z takich książeczek można korzystać zarówno w domu, podróży jak i gabinetach logopedycznych. Mogą sięgać po nie rodzice, ale też logopedzi prowadzący terapię z dziećmi i poszukujący nowych pomocy w swojej pracy. W domu natomiast zawsze znajdzie się chwilka na to aby do nich zajrzeć i zachęcić malucha do swoistej gimnastyki buzi i języka. Ćwiczenie czyni przecież mistrza 😉
Gorąco polecam 😉

Odnośnik do komentarza

Ulubionymi książkami moich dzieci są te od Wydawnictwa MD Monika Duda, Orkiestra słonika oraz Alarm w zagrodzie. Wcześniej korzystaliśmy z książeczek kartonowych tzw. harmonijek o zwierzątkach. Dzieci uczą się pisać z książek edukacyjnych takich jak Szlaczki ze smokiem czy Literki cyferki, nauka i zabawa. Na stronie wydawnictwa w promocyjnych cenach kupicie wspaniałe produkty. Polecam

Odnośnik do komentarza

Nasze ulubione książki i absolutnie niezwykłe to Listy od Feliksa! Znajdziecie w nich prawdziwe listy w kopertach i pamiątki od Feliksa! :) Dziecko nawet nie będzie miało szansy się znudzić! Dodatkowo w treści listów przetaczane są różne edukacyjne informacje np. ciekawostki na temat Anglii. Polecam! Uwielbiamy te książki <3  Poniżej wrzucam wami link z opisem tych książek :)


https://zaczytanalodka.pl/pl/p/Listy-od-Feliksa.-Maly-zajac-podrozuje-po-swiecie-Annette-Langen/856

Odnośnik do komentarza

Książka naprawdę fajna. Problem w tym, że aby taką ksiażkę stworzyć trzeba mieć jakieś umiejętności manualne a nie każdy będzie takie umiejętności posiadał. Sama nie czuję się w takich rzeczach dobrze, tak więc nie sądzę aby udało mi się ją stworzyć 😉

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Staś pętelka, misia i mali pacjenci, Popik i jego przygody, paddington ilustrowany, wycieczki smieciareczki, slonecznikowa 5, Franek sprząta zabawki, franek mówi dziwn dobry, opowieści ze swietnika 🙂

Dobrze jest również jak najszybciej wprowadzić elementarz, tak aby maluch mógł nauczyć się czytać 🙂

[reklama usunięta]

1644570244.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...