Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Anulka

Najlepsze Według Was Książki Dla Dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuję książeczki do czytania, które mają rysunki klasyczne takie z moich czasów jak "O wróbelku Elemelku" który znalazłam w dziale opowiadań dla dzieci w http://www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/92/Opowiadania. Jak czasem widzę książeczki, gdzie sama nie rozpoznaje czy to pies, czy lis to co dopiero mój synek ma powiedzieć ....

monthly_2015_10/najlepsze-wedlug-was-ksiazki-dla-dzieci_36944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość uchwyconechwile

Piękna bajka o kozie Blanchett to metafora ludzkiego życia, w którym codziennie zmagamy się wyborami czy poddać się i żyć godziwie, ale pod dyktando innych, czy choć na chwilę zaznać wolności, wiedząc, że z każdej strony czyhają na nas większe zagrożenia, z którymi nie zawsze potrafimy wygrać…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość boru

Witam, poszukuję książek dla dzieci o emocjach. Nasza córka ma 9 lat i chciałbym znią tego typu książki poczytać. Ala ma pewne problemy emocjonalne; jest nieśmiała i nerwowa, a także popada często w konflikty z nami rodzicami jak i z rówieśnikami. Znalazłem ciekawy spis na stronie: Tekst linka

Proszę o opinie o tych książkach. Głównie zależy mi na tym czy te książki będą się nadawać dla dziecka 9-letniego (tzn. czy nie są to jakieś bajeczki dla maluszków i Ala nie będzie chciała tego słuchać)

Proszę również o inne propozycje dot. głównie nieśmiałości i innych emocji.

dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o książki dla dzieci to ja osobiście uwielbiam powieści Burnett i Nesbit. To klasyka gatunku i warto czytać je dzieciom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mimimi

Moja 6-letnia córeczka wprost przepada za Tają z Jaśminowej. Kupiłam ją jakiś czas temu, bo sama pamiętałam tę książkę z dzieciństwa. Idealnie wpasowała się w moją młodość, kiedy biegałam boso po ogródku :) Tym bardziej ucieszyłam się, że Zuzia też ją pokochała. Książka jest bardzo klimatyczna, dla dzieciaków lubiących obserwować świat.
Na pewno pomógł fakt, że parę lat temu było wznowienie, więc nie straszę małej rozlatującymi się karteczkami, tylko mamy śliczny egzemplarz w twardej okładce z masą kolorowych, nastrojowych obrazków :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina134

Uwielbiam książki, które mają kilka części, bo jak dziecku się jakaś spodoba to łatwo zachęcić je do czytania kolejnej. Z takich, które królują u nas to: Bolek i Lolek (najfajniejsza część to chyba "genialni detektywi"), Jaśki, super Mikołajek. Koleżanka polecała mi też dziennik cwaniaczka, ale to dopiero mamy w planie jak dzieciaki będą ciut większe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasiaa55

Moje dzieciaki obecnie czytają wszystko co jest o Bolku i Lolku. Mąż im powiedział, że to była jego ulubiona bajka w dzieciństwie, a że jesteśmy na etapie "chce być taki jak tata" to czytamy Bolki, lubimy samochody i pijemy coca cole :) Czekam tylko na etap lubie to co mama, żeby pili sok pomarańczowy bo Bolka i Lolka i samochody też lubie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stawiałabym na Astrid Lindgren.
Ostatnio zapoznałam się natomiast z genialną książeczką Ulricha Huba, "O ósmej na arce". Książeczka jest dowcipna i zahacza o bardzo ważne kwestie.
Oprócz tego z pewnością polecam "Była sobie Ruda" - łobuziarską książeczkę rozwijającą osobowość.
Ach, no i oczywiście absolutnym klasykiem na dobranoc jest "Bajeczka na twoją modłę", w której dziecko decyduje o losach bohaterów - cudeńko!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota29

Siedzę w książkach dla dzieci od niedawna, ale mogę polecić kilka tytułów jak "10 niesamowitych przygód Neli" , "Kacperiada" , "Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych" wszystkie te książki są dostępne w ksiegarniakangurek.pl , póki co stamtąd kupuje głównie książki dla moich dzieci i czytam z rozkoszą, bo bardzo lubię tego typu spędzanie wolnego czasu z dziećmi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My jesteśmy na takim etapie, że książeczki to tylko do oglądania i gryzienia :) Ostatnio dostałyśmy takie czarno-białe, na każdej stronie tylko jeden, całkiem duży, wyraźny rysunek.
A co do czytania - czytam małej na głos moje "dorosłe" książki, żeby się osłuchiwała. Tak więc czytamy najróżniejsze rzeczy - najczęściej fantastykę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marta Bogdanowicz (opracowanie) - Rymowanki - przytulanki - według mnie jedna z najlepszych książek dla dzieci. Lubię jeszcze czytać swoim dzieciom wiersze i bajki Jana Brzechwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ida198

Pożyczamy głównie z biblioteki, ale i w księgarni miło poszperać. Jakiś czas temu rozbroiła nas i urzekła swoim urokiem Ciocia Jadzia (cała seria autorstwa Elizy Piotrowskiej). Wcześniej na "tapecie" zawsze był żółwik Franklin i jego codzienne, ale pouczające przygody, no i Zuzia z serii Mądra Mysz.
Z rymowanek mogę polecić śmiało: Kogutka Ziutka , na przykład w Krakowie lub Warszawie, albo jeśli chcecie podróżować gdzieś dalej "Lenka w Paryżu". :)
O tych i o innych książeczkach, które czytamy codziennie- można poczytać na moim blogu: malewielkieksiazki.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agusia889

zapraszam na recenzję "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nadianas

polecam nie ze mną takie tere-fere! podobna do dziennika cwaniaczka, ale jeszcze śmieszniejsza! świetnie się czyta i podoba się każdemu dzieciakowi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia45

W weekend kupiłam dla swojego syna książkę, która jest nowością na naszym rynku "William Wenton. Instytut Szyfrów". Tak przypadła mu do gustu, że nie mogę oderwać go od czytania i ciągle zastanawiamy się jak zakończy sie historia Williama. Książka naprawdę wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kingaw

dla córki zamówiłam taką książeczkę Ksiegę robotek dla dzieci od 8 do 12 lat, ja nie mam talentu, ale z babcią tworzą na prawdę bardzo fajne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renatka399

Kilka mądrych książek dla dzieci, które mogę polecić:
Mikołajek - wspaniałe opowieści, ciągle powstają nowe części, sama sie w to wciągnęłam.
Chłopcy z placu broni - klasyka
Opowieści z Narnii
Oskar i pani róza - jak czytałam płakałam jak bóbr ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ludwika1678

Bardzo fajne, wartościowe książki dla dzieci proponuje firma [reklama usunięta]. W ich sklepie internetowym można znaleźć naprawdę sporo świetnych pozycji. My ostatnio czytamy Ksiazka botanicum wydawnictwo dwie siostry, wspaniałe muzeum roślin :)
a dla rozbawienia malucha polecam: cyrk ksiazka przekladanka. Książeczka zawiera zabawne ilustracje i umożliwia dokonanie zmian głowy, tułowia, nóg postaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...