Skocz do zawartości
Forum

Sierpniòweczki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

hej, dołączam do wątku. jestem 19+3 i tez sie zastanawiam jak to teraz będzie wyglądało z wizytami i badaniami. Wszystko i tak robie prywatnie, póki co moja lekarka działa - wczoraj prosiłam zdalnie o receptę na leki i dostałam szybciutko. bo juz widzę że robi się problem z dostępnością leków w aptekach (szukałam dopegyt i euthyrox - Trójmiasto, a jest problem...). mamy jeszcze trochę czasu do porodu ale nie ukrywam że juz zaczyna się bać czy do sierpnia sytuacja się uspokoi. 

z L4 nie mam problemu, bo pracodawca umożliwił pracę zdalną, więc luz, od tygodnia już jestem w domu..

Odnośnik do komentarza

Hej!

Dzwoniłam dziś do mojego lekarza, jutro widzimy się normalnie. Nie oglądam dziś prawie telewizji, wzięłam się za porządki, pościel przewietrzylam, pranie na dworzu wysuszyłam, łazienka itd. Zajęłam sie dziś tym wszystkim by nie myśleć o tej epidemi. W ostatnim czasie tylko się człowiek nakręca,  z programu na program i w koło ten koronawirus. Ja wiem, że jest to poważna sprawa, ale stres też nie jest wskazany.  Mam tylko nadzieję, że niedługo się to skończy i nikogo bliskiego nie doświadczy. Trzymam kciuki za wszystkie maluszki. Zdrówka. 

Odnośnik do komentarza

Hej!

Ja mam badanie prenatalne na początku kwietnia w 21tc, na tą chwilę nikt nie odwołał badania, ale jest jeszcze trochę czasu. Ja też na tą chwilę nie dzwoniłam. Badanie masz w poradni na NFZ? Bo ja jestem zapisana w prywatnym gabinecie. Nie wiem czy się odbędzie czy nie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. W piątek miałam mieć wizytę ale niestety została odwołana miałam tak zwana "telewizyte". Następna mam 6 kwietnia dopiero, mam przyjść w maseczce i na konkretną godzinę (żeby nie siedzieć w poczekalni). 2 badania prenatalne mam 15 kwietnia. Jak narazie nikt nie dzwoni z informacją że wizyta odwołana czy przełożona. Jak u was wygląda sytuacja? A jak się czujecie? 

U mnie ok mam mega ochotę na owoce. Jak leżę to już widać troszkę brzuszka (u mnie teraz 18+1).

Odnośnik do komentarza

Krucha mam 21+3 i jutro wizytę, ale dzwonił gin czy: 1.mam luteinę i Clexane powiedziałam że tak, 2.czy jestem chora, no nie, 3.czy widziałam się z kimś zagranicy w ciągu ostatnich 2 tyg, no i tu kłopot bo męża siostra przyjechała 3 tyg temu gdzie jeszcze nie było takiej afery z wirusem, teraz trzeba podpisać u lekarza że nie mieliśmy kontaktu, widzimy się tylko w weekendy, co myślicie, oszukam?gryzie mnie to...przełożyłam na 31.03. a na prenatalne mam 2tyg bo do 24t trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w obecnej sytuacji powinnaś być szczera, że taki kontakt miałaś.  Nie chciałabyś być w odwrotnej sytuacji. Najwyżej może Cię wciśnie na wizytę tydzień później, tak by Ci minął czas kwarantanny i nie będziesz mieć  żadnych objawów. A gdybyś zarażała to jeszcze będziesz mieć nieprzyjemności, że zataiłaś tak ważną informację.  Wiem że wizyty kontrolne są potrzebne w ciąży i ważne ale jeżeli jest dobrze tydzień nie zrobi dużej różnicy. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Paulka87 Ja bym lekarzowi powiedziała że 3 tygodnie temu szwagierka wróciła i niech lekarz podejmie sam decyzję czy przenieść wizytę czy jest bezpiecznie.

U mnie połówkowe w piątek i już nie mogę się doczekać :) dzisiaj byłam na morfologii i dopytywałam czy mogę męża ze sobą wziąć niestety niewskazane, a chcieliśmy obydwoje być przy tym jak lekarz powie jaka płeć :(  Za to dowiedziałam się że mają opcję nagrania obrazu z USG i postanowiłam poprosić lekarza o zapisanie płci na kartce, żebyśmy mimo wszystko mogli się razem dowiedzieć, tylko czy doczekam i nie podejrzę w drodze do domu... ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Jestem nowa na forum, a termin porodu wyznaczony mam na 23.08. Postanowiłam do Was dołączyć, bo strasznie stresuje mnie obecna sytuacja i myślę, że zwłaszcza w tym czasie warto porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z innymi przyszłymi mamami.

Czytam, że macie ustalone terminy wizyt USG genetycznego (połówkowego). Ja niestety nie i martwię się, że nie będzie to możliwe, bo z tego co wiem zapisy nie są robione. Płeć dziecka najprawdopodobniej znam (chłopiec) z pierwszego USG genetycznego, ale wiadomo, że na tym etapie można się pomylić.

Na wizytę lekarską zapisana jestem na 14.04, ale też już teraz martwię się czy dojdzie ona do skutku. Jeśli nie, to kto mi wystawi zwolnienie lekarskie... Do lekarza chodzę na NFZ, nie prywatnie.

Acha, jako że jeszcze się nie znamy, to powiem, że jestem już mamą 7,5 letniego łobuza, mam 35 lat :) O tego maluszka w brzuchu staraliśmy się prawie 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki,

to mój pierwszy wpis na tym forum. Ciesze się, że są osoby z którymi można porozmawiać o stanie, w którym obecnie się każda z Nas znajduje. Ja termin porodu mam na 12.08.2020. W poniedziałek mam zaplanowane prenatalne połówkowe. Bardzo czekam na ten czas i już nie mogę się doczekać. Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was ma podobnie jak ja. Od pewnego czasu swędzi mnie ciało i i mam katar (kicham)- objawy alergii. Choć nigdy nie byłam na nic uczulona. 

Odnośnik do komentarza

Hej 🙂

Paulka87 też jestem za tym żebyś powiedziała jak sytuacja wygląda, że 3 tygodnie temu miała miejsce takie spotkanie. 

Witam nowe dziewczyny 🙂

Cukierek85 mamy ten sam termin 🙂 ja też chodzę na NFZ i lekarz wystawi ci L4 telefonicznie. 

Aga mnie od około tygodnia tez wszystko swędzi także wiem co czujesz 🙂

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja mam termin na 16 sierpnia. Badanie prenatarne mam 9 kwietnia wiem że niektóre placówki odwołują czy uważacie że jest teraz ze względu na epidemie ryzyko robienia tego badania ? Chciałam bym zrobić ale też się boję. Co wy o tym uważacie? A jeszcze moje pytanie czy mialyscie już badanie moczu ? Bo ja jeszcze nie mam zleconych. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Cześć  dziewczyny !                              Cześć Rose ja też mam termin na 16.08 i drugie prenatalne 09.09. Badanie moczu robiłam teraz na wizyte  17.03. Teraz powtarzam tylko tsh bo mam z tym problem. Chciałabym już wiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka...Nie mogę się doczekać. 

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Przepraszam, że pisze nie w temacie, ale Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo ważne! Tworze aplikację mobilną, dla aktywnych kobiet w ciąży i chciałabym, żebyście podzieliły się swoimi odpowiedziami w krótkiej ankiecie. Chcę stworzyć jak najlepszy produkt, który w przyszłości będzie pomagać innym kobietom monitorować ciążę i aktywność fizyczną w tym szczególnym okresie. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgtyKmcqG9qBzUgLVaJLNG5tlkPGllwShZdZAjoFU7D85EyQ/viewform 

Jeśli będziecie zainteresowane, możecie się ze mną skontaktować i opowiedzieć mi więcej o swojej aktywności podczas rozmowy. Pozdrawiam i dbajcie o siebie:)

Odnośnik do komentarza

Krucha, mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu ze zwolnieniem. Z dodzwonieniem się do przychodni też jest ogromny problem... Że też nawet takie rzeczy muszą teraz stresować...

Aga, ja mam katar już od miesiąca, a przecież ciągle siedzę w domu. Wcześniej nigdy nie miałam takiego problemu i też mnie to dziwi.

Magda1985, gratuluję synka :) Pewnie upragniony chłopak? Widzę, że jesteśmy w tym samym wieku :)

 

Dziewczyny tak z ciekawości, z jakiego miasta czy województwa jesteście?

Odnośnik do komentarza

hey dziewczyny. 

cukierek85 jeśli chodzi o katar to ja ostatnio mam 2 tygodnie potem 2 tygodnie przerwy....czytałam o tym , że to może nie jest zawsze ( w poprzednich ciążach nie miałam) ale zdarza się w ciąży. Ja używam prenalan na katar ale wiadomo że to jako naturalna rzecz nie pomoże jak prawdziwy dobry otrivin:) Jest jeszcze sinulan forte bezpieczny dla nas.

Ja jestem z Gdańska!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...