Skocz do zawartości
Forum

Sierpniòweczki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny , u mnie w tej chwili wg usg 13 tydzień. Dziś wybieram się na badania prenatalne. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Jestem pozytywnie nastawiona. To moja trzecia ciąża,  mam w domu dwóch synów. Pozdrawiam. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza

Tak już po wszystkim, miałam test Pappa,  z usg wyszło wszystko w normie, prawidłowo rozwinięty  mózg, kość nosowa,  przezierność  karkowa też w normie, rączki,  usta , oczka, wszystko dokładnie dr sprawdzał,  niestety maluch nie współpracował,  nie chciał się ułożyć tak jak lekarz tego potrzebował, płci się nie dopatrzyliśmy, czekam jeszcze na wyniki z krwi, ale musi być dobrze 😁👍

Odnośnik do komentarza

Krucha super, że badanie prenatalne wyszło prawidłowo! To jest najważniejsze by dzieciątko było zdrowe. Trzymaj się ciepło. Do usłyszenia. 

Dziewczyny to forum jakoś jest tak mało oblegane. Dzielcie się objawami, radosciamy, czy choćby kilogramami czy obawami. Zawsze w grupie jest raźniej.  Chętnie zaglądam na forum a tu cisza...😉 Czekamy na Was!!!

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Gdybym wiedziała że są takie fora to już dawno bym się do Was przyłączyła :)

Termin na hm.. wg gin prowadzącej 15.08, według najnowszego USG robionego pod PAPP-ę 13.08 :)  (wynik testu prawidłowy, nie stwierdzono podwyższonego ryzyka, uff...).
To moja pierwsza ciąża więc trochę wariuję i zaraz będę znała całe internety na pamięć :) No i nawet jak jestem tuż po USG to już się nie mogę doczekać kolejnego 😉 (na razie miałam 3, chodzę prywatnie).

Cały pierwszy trymestr katowały mnie mdłości. Btw. też musiałyście zmienić pastę do zębów? Serio ledwie zaczynałam myć zęby od razu wymiotowałam, masakra jakaś... Na szczęście pod koniec stycznia większość dnia już była znośna tylko wieczorami mnie męczyło. Przez to schudłam 3kg i dopiero teraz lekko waga w górę drgnęła zamiast spadać.
Nie mam za to żadnych zachcianek i nie wiem czy się cieszyć ze organizm ma wszystko czego maluchowi potrzeba, czy martwić bo może nie będę wiedziała jak czegoś będzie brakowało? Koleżanka która też ma termin na sierpień od dobrego miesiąca gania męża po sklepach, albo każe w nocy smażyć naleśniki 😄 , a u mnie nic. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Myślałam że wszystkie się przeniosły na grupę-Facebook, dlatego chyba taka cisza się przez to zaproszenie zrobiła...ale jednak troszkę tu nas jest😊

Ja też już po prenatalnych, teście Pappa, dzidziuś zdrowy😁 od 13 tygodnia przeszły dolegliwości, apetyt troche większy, 1,5 kg przytyłam, jutro zaczynam 16tc😁 na początku były śledzie, później słodycze-owoce a teraz słodkie i słone, nie jem wieprzowiny i ryb od początku ciąży, wymiotowałam nawet od zapachu.

Znacie wstępnie płeć maluszka po prenatalnych?u mnie mówiła że chłopiec (na test Pappa gin wysłał mnie do swojej koleżanki) mój gin się wstrzymuje z płcią już dwa razy, u nas 1 dziecko niby bez znaczenia ale od początku  jakieś przeczucie że chłopczyk, czy się potwierdzi? zobaczymy 😉 jak jest u was?

 

Rosnijcie zdrowo

Odnośnik do komentarza

Witam 

Mam pytanie zaczął mi się teraz 14 tydz coś mnie zaczęło kuc w prawym boku tak jakby kolka nie jest to uciążliwe bo ciągle nie boli ale jednak się martwię czy któraś z Was tak miała?Z góry dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza

 Witam 

U mnie mdłości przeszły z tydzień temu, także z dolegliwości ciążowych zostało tylko zmęczenie. Samopoczucie jak najbardziej ok. Co do wagi to jak narazie bez zmian. Ale dziewczyny ja mam tylko 153cm także muszę się "pilnować " żeby nie wyglądać jak kulka hahahah jem zdrowo co 4 godziny. Żadnych zachcianek nie mam. 

Co do płci to nie chce wiedzieć choć nie wiem czy wytrzymam do sierpnia. 

Kinia nie robiło Ci się to jak szybko wstawałaś z łóżka np?? Bo ja takie coś miałam i lekarka przepisała mi dufaston (chyba tak to się pisze) + do tego miałam mocniejsze bóle podbrzusza wieczorami. I mam odpoczywac, nie dźwigać, nie denerwować się oraz zero współżycia. 

Najlepiej wychodzi mi to ostatnie hahaha bo weź nie denerwuj się przy 4-latku hahahah

Pozdrawiam i życzę wam miłego dnia. 

🙂

 

Odnośnik do komentarza

@Kinia mnie kłuje np. gdy nagle kichnę i nie zdążę się wcześniej zgiąć (najgorzej zabolało gdy leżałam na plecach i mnie zgięło kichnięcie, myślałam że zejdę z bólu...), lekarka mówiła że to normalne bo więzadła macicy nie są dość rozciągnięte czy coś w tym stylu. Albo tak jak pisze Krucha przy szybkim siadaniu z leżenia, ogólnie taki nagłe zgięcia. Innych kłuć nie mam.

A tak na pocieszenie dla Ciebie: ze 2 dni temu mało co nosa przez sen sobie o ścianę nie złamałam :) Zawsze spałam jak kamień i w jakiej pozycji nie zasnęłam tak się budziłam, ostatnio chyba przez ciążę zaczynam się coraz bardziej rzucać po łóżku, Luby już w twarz dostał z łokcia (nie żal mi go, niech też pocierpi 😉 ), ale sobie jeszcze krzywdy nie robiłam, oj musiałam mocno przywalić, bo rano kilka kropel krwii na poduszce było... Lekarz pewnie by nie uwierzył, że to przez sen, jeszcze by nam niebieską kartę założyli 😄 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Fajnie, że się coś tu ruszyło. U mnie powiem wam , że przez pierwsze 3 miesiące prawie żadnych objawów, tylko zmęczenie, spać to mogłam nawet przy stole wigilijnym , lekka zgaga na samym początku i długo, długo nic. Dopiero po 12 tc nagle po smacznym śniadaniu musiałam wszystko oddać, albo gdy zapach mi nie podszedł. Jak teraz poczułam przypływ energii, to w domu szpital i mnie też dopadło. Mam nadzieję, że szybko przejdzie i na zaszkodzi maleństwu. Pozdrawiam Was cieplutko. Trzymajcie się!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...