Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka kiedy i co zacząć kompletować?


Gość gretka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 3 dzieci i powiem że z ostatnim kupiłam najmniej. Już przy drugim nie szalalam. Niektóre rzeczy które pokazują na instagramach czy innych forach wcale się nie przydają.
Rób listę i kupuj z głową. Nie jestem Ci wstanie powiedzieć co jest przydatne co nie.
Ja wanienki używałam tylko przy 1 córce. Następne bobasy od początku mąż kąpał sam w wannie. Pościel do łóżeczka też tylko pierwsza miała. Przy pozostałych używałam do 7 miesięcy śpiworki do spania. A potem kocyki. Nie wiem co Ci jeszcze doradzić.

Odnośnik do komentarza
Gość majka_kw

U nas niewypałem okazały się rękawiczki niedrapki, które wiecznie spadały ;), wystarczą nożyczki. Nie korzystaliśmy również z butelek, bo pierwsze dziecko było karmione piersią 18 miesięcy i nie tolerowało smoczków. Ubranek też nie kupowaliśmy dużo, bo każdy gdy przychodził w odwiedziny coś przynosił, niektóre ciuszki też nie były używane. Najlepiej zrobić listę i według niej robić zakupy.

Odnośnik do komentarza
Gość dorota231

Najlepiej na zakupy iść już z gotową listą rzeczy przydatnych, można taką listę znaleźć na stronach szkół rodzenia np. prenalen, itp. ewentualnie poprosić o nią swoją położne. Poza tym, nie ma co czekać z takimi zakupami do końca ciąży, bo i brzuszek coraz większy i cięższy ;).

Odnośnik do komentarza

Ja najpierw oglądam akcesoria dziecięce w internecie i robię listę. Później zobaczymy co na prawdę nam się przyda. Rozmawiając ze znajomymi, dowiedziałam się że mało przydatne są np. leżaczki do kąpieli, emolienty do kąpieli i laktator.

Odnośnik do komentarza

Po moich przeżyciach z ciążami, pierwsze zakupy zrobiłam dopiero w 34 tyg. Oczywiście wiele rzeczy w ogóle nie wykorzystałam, ale to z czego byłam najbardziej zadowolona to miś szumiś. Usypiał nas bardzo szybko :)

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze 22tydz to jak najbardziej swietny pomysl na robienie zakupow, bo jeszcze brzuch nie jest taki wielki i ciezki . Jestem teraz w 36 tyg i wierz mi padam na twarz nawet po krotkim spacerze :) Polecam z zapoznaniem sie oferty pieluch wiolorazowych , ja osobiscie juz mam caly zestaw kupiony choc wczesniej uzywalam tylko pieluch jednorazowych. Moje dwie siostry sa nimi mega zachwycone wiec i ja chce sprobowac ;) Jesli nie masz jeszcze wozka to polecam nie przeplacac na zestaw "3 w 1" . Lepiej kupic wymarzony wozek i prawie do kazdego modelu sa dostepne na rynku adaptery do fotelika maxi cosi. Nie polecam Ci chyba jednego z najdrozszych na rynku w Pl wozka cybex. Wyprobowalam i uwazam , ze jest przereklamowany. Uwazam, ze swietnym rozwiazaniem jest wozek, ktorego gondole mozna zamienic w kazdej chwili na spacerowke. Gondola zazwyczaj sluzy dziecku do 6msc a pozniej ani nie ma na nia miejsca w domu, ani nikt jej nie kupi takie jest moje zdanie. Oczywiscie zrobisz jak bedziesz uwazala ;) Moimi faworytami sa wozki "phil and teds" i "Maclaren" teraz jestem szczesliwa posiadaczka wozka cupla duo w wersji pojedynczej. Mialo byc o zakupach, a zrobilo sie o wozkach , sorki :P
Pozdrawiam
mamaFrancesca

Odnośnik do komentarza

Zakupy są bardzo przyjemną czynnością. Różność ciuszków i akcesoriów dla maluszków może przewrócić w głowie, ale na początku należy wybrać rzeczy niezbędne. Ze swojej strony mogę poradzić, aby nie kupować po 10 szt ciuszków z rozmiaru, dziecko na prawdę szybko rośnie :).

Odnośnik do komentarza
Gość Listopadóka.Karolina

Hej, ja uwielbiam kupować te małe ubranka dla maluszka. Kocyki,a potem takie miękkie sensoryczne zabawki. Sugeruję oprócz kupowania ciuszków także zastanowić się nad tym, co możemy zrobic dla maluszka jeszcze podczas porodu. Warto poczytać o bankowaniu krwi pępowinowej. My dla pierwszego dziecka co prawda nie bankowaliśmy, ale dla drugiego już tak. W sumie żałuję, że wtedy nie słyszałam o tym, a było to 8 lat temu. W kazdym razie drugi poród miałam 2 m-sce temu i wszystko udało sie pobrać. Chociaż my zdecydowaliśmy się na przechowywanie też sznura, bo powiedziano nam, że jest uniwersalny w przechowywaniu i ma wiele zastosowań w razie "w". Pozdrawiam, Karolina :))

Odnośnik do komentarza
Gość Pomarancza-90

~Listopadóka.Karolina
Hej, ja uwielbiam kupować te małe ubranka dla maluszka. Kocyki,a potem takie miękkie sensoryczne zabawki. Sugeruję oprócz kupowania ciuszków także zastanowić się nad tym, co możemy zrobic dla maluszka jeszcze podczas porodu. Warto poczytać o bankowaniu krwi pępowinowej. My dla pierwszego dziecka co prawda nie bankowaliśmy, ale dla drugiego już tak. W sumie żałuję, że wtedy nie słyszałam o tym, a było to 8 lat temu. W kazdym razie drugi poród miałam 2 m-sce temu i wszystko udało sie pobrać. Chociaż my zdecydowaliśmy się na przechowywanie też sznura, bo powiedziano nam, że jest uniwersalny w przechowywaniu i ma wiele zastosowań w razie "w". Pozdrawiam, Karolina :))

Ja długo o tym myślałam i jak już się zdecydowałam to pobraliśmy krew pępowinową, sznur pępowiny i krew łożyskową :D Czyli ten największy pakiet. Rodziłam w grudniu i wszystko poszło ok, choć zastanawiałam się czy da radę wszystko pobrać. Jednak poszło bez problemu. Rodziłam SN, chociaż w przypadku cesarskiego cięcia też można pobierać normalnie bez przeszkód.

Odnośnik do komentarza

My nie spieszyliśmy się zbytnio, dlatego kiedy synek zaczął się rodzić przed czasem byliśmy w powijakach. Na szczęście mąż trafił na super pomoc w sklepie i zakupił cały zestaw od wózka, przez fotelik samochodowy i różne akcesoria w sklepie [reklama usunięta]. Teraz wiem że warto ogarnąć się wcześniej, ale mimo wszystko nie narzekam, wszystkie zakupy udały się na czas 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się na zakup podstawowych rzeczy po 6 miesiącu ciąży [reklama usunięta] i generalnie ostatnie chwile przed przyjściem na świat córy byliśmy wyluzowani w kwestii zakupów bazowych - później dokupiliśmy jeszcze kilka drobiazgów i jakoś poszło 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ubranka ubrankami, ale potrzebne jest nosidełko dla niemowlaka  [reklama usunięta], pieluszki i to także wielorazowe, kosmetyki do pielęgnacji, wanienka, smoczki, gryzaki, akcesoria do karmienia. O sobie też nie zapominajcie mamy 🙂 jesteście tak samo wazne jak Was maluszek 😉 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Mama_jedynaczki

Wyprawkę typu ubranka to można zacząć kupować nawet od początku, mi wpadało coś w oko to kupowałam 😄 Łóżeczko czy wanienkę pod koniec jakiś 7-8 msc. Apteczkę, czyli aspirator [reklama usunięta], emolienty do kąpania, jakieś kremiki do pupci, czy pampersy kupiłam gdzieś po 6-7 miesiącu, żeby mieć to w razie, gdy pojadę do szpitala, żeby mąż już nie musiał szukać, bo chciałam kupić to co sobie "wymyśliłam". 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Tak na powaznie to zaczęłam zakupy gdy dowiedziałam się jaka będzie płeć:) Ale wcześniej już gdy coś mi się spodobało to kupowałam tylko w kolorze uniwersalnym :) Tak np. miałam z kokonem i śpiworkiem- zamówiłam z Piapimo w szarym kolorze:) - prze fajne rzeczy, mięciutkie, przyjemne w dotyku i z bezpiecznych materiałów. Córcia je uwielbia, czuje się w nich pewnie i bezpiecznie co z resztą widać po przespanych nocach;)

Odnośnik do komentarza

Ja sobie zakupy zaczelam rozkladac w czasie , pierwsze jakos kolo 4-5 mca 🙂 te wieksze rzeczy jak lozeczko, fotelik,wozek - jedna rzecz na miesiac zeby nie naraz a drobiazgi na bieząco jak cos mi sie spodobalo. czekam juz na ostatnie paczki - dzis kurier mi przyniósł dzis kocyki [reklama usunięta] wybralam bambusowy i eukaliptusowy, naprawde super jakość i cenowo spoko. Jutro powinna przyjsc duza paka z apteki internetowej 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mam termin na 28 listopada. Kupiłam body na długi rękaw, spodnie i pajace ze stopkami i bez. Ile sztuk to ciężko mi powiedzieć bo nie liczyłam. Na oko min 10 szt odow i pajacow z rozmiaru 56 i 62. Do gondoli nie kupuje żadnej pościeli. Kupiłam spiworek gruby na chłodniejsze dni. Mam 3 kombinezony takie misiowate z kapturem na zamek i jeden sweterek grubszy jak kurteczka. Kombinezony rozmiaru 56 i 62. To moje pierwsze dziecko I nie mam pojęcia co ubierać i jak ubierać do pogody.

[reklama usunięta]

dsc094721.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...