Skocz do zawartości
Forum

8,5 miesiąca - brak naśladownictwa


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny
Może któraś z Was mi doradzi, bo ja już nie wiem co robić. Mam 8,5 miesięcznego syna. W kwestii rozwoju motorycznego, to torpeda. Od 4 miesiąca znacznie wyprzedza wszelkie kalendarze rozwojowe. Co do mowy, to nie jest jakoś super, ale coś tam gaworzy wiec pewnie kwestia czasu jak zakres gaworzenia się poszerzy. Jednak martwi mnie rozwój intelektualny. Mój syn nic nie naśladuje. Ani min, ani gestów, ani dźwięków. Nie reaguje na imię. Próbuje z nim ćwiczyć, ale to jest praktycznie niemożliwe, bo jest w ciągłym ruchu. Nie wiem jak mam go nauczyć kosi kosi jak on sekundy nie usiedzi. Autyzmu raczej nie podejrzewam, bo jest kontaktowy, odpowiada uśmiechem na uśmiech, przytula się i daje „buziaki”. Ale jednak rozwój intelektualny jest mocno do tyłu patrząc na kalendarze rozwojowe. Czy Wasze dzieci zaczęły robić wyżej wymienione rzeczy później (jeżeli tak to kiedy) i wszystko było OK? Czy już powinnam szukać pomocy specjalisty?

Odnośnik do komentarza

Hej.

Mój ma 9 skończone i od powiem szczerze że też jest w ciągłym ruchu.
No kosi kosi - naśladuje od jakieś 2 tygodni?
Na imię reaguje ale jak już jest w ferworze zabawy i kombinowania co to zbroic to mogę wołać 10 razy i nie ma reakcji.
Miny - pokazuje mu różne w momencie kiedy leży na plecach np. Po zmianie pampersa:)
Poprostu masz dziecko żywe srebro:)

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...