Skocz do zawartości
Forum

Czy powinnam iść na l4?


Gość Rapkakaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie wiem czy powinnam iść na l4 czy mogę pracować, co wy uważacie, doradzcie.

Jestem takim jakby przedstawicielem handlowym, który sprzedaje towar z auta. Mam wątpliwości co do tego:

- mam nienormowamy czas pracy, często muszę pracować więcej niż 8 godzin.

- teraz idzie zima, w sklepie jest ciepło, na dworze i w samochodzie jak szykuje towar jest zimno. Czy takie skoki temperatur są dobre dla dziecka oraz to że gdy szykuje towar to jest mi zimno i jestem zmarznięta.

- Noszenie towaru i materiałów reklamowych, nie waży to niewiadomo ile ale jednak pare kilogramow waży.

- do tego w pracy mam telefon cały czas przyklejony do ręki i obawiam się czy to też nie wpływa na dziecko.

Jaka jest wasza opinia?

Dziękuję z gory za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza

Cześć, powiedz proszę jeszcze w którym jesteś tygodniu. Według mnie powinnaś iść na l4, teraz będzie już coraz zimniej, przez skoki temperatury (przechodzenie z ciepłego do zimnego i odwrotnie) możesz złapać przeziębienie, a tego lepiej unikać, wiadomo. Nie powinnaś też dźwigać, w szczególności jeśli to pierwszy trymestr i jest największe ryzyko poronienia, jednak na późniejszych etapach również jest to niebezpieczne, może to wywołać chociażby przedwczesny poród. Pomijając już to, powinnaś odpoczywać i nie obciążać kręgosłupa, bo z każdym tygodniem będzie coraz bardziej dawać się we znaki. Co do telefonu, czy ciąża czy nie, są fakty i mity na ten temat, ale dla własnego zdrowia i psychicznego spokoju powinnaś pójść na zwolnienie i nie martwić się tym, jak Twoja praca wpłynie na Dziecko

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Czas pracy dla ciężarnej to max 8 h to 1 sprawa, 2 sprawa to na nogach to dźwiganie, to zmiana temperatur co może wpłynąć na złapanie jakiegoś chorubska a dla ciężarnych leki można policzyć na palcach, nie daj boże ślisko będzie to ryzyko upadku. W twoim przypadku pracujesz 5 lat i umowa na nieokreślony daję Ci dobre możliwości. Ja bym się nie zastanawiała i szła na ciążowe od ginekologa i masz 100% płatne. Mój już na samym początku 5 tyg pytał czy nie wypisać mi zwolnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...