Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha, atopowa skóra


Gość Fortysia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka ma 2 latka i od urodzenia ma strasznie wrażliwą skóę, która bardzo szybko się przesusza i praktycznie wszytsko może ja podrażnić. WIem, że przy azs nie powinnam stosować żadnych drogeryjnych płynów do mycia, ale czasem nawet takie secjalne podrażniają. Macie coś sprawdzonego? Zbliża się zima i będzie jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza

Cześć. U córki używamy teraz do mycia emolium dermocare oraz balsam do ciała mixa atopiance. I ten zestaw u nas działa. Wcześniej miała do ciała baby plus atoperal i niestety to nic nie działało. Niby konsystencja balsamu fajna ale jak ja nim snarowalam to często uciekala i mówiła ała więc nie wiem czy przypadkiem ten balsam jej bardziej nie podrażnial. Nawet nie skończyłam tubki i kupiłam ta mixe. Póki co jest super. Używamy niecały miesiąc.

Odnośnik do komentarza

U moich dzieci najlepiej sprawdza się atopera. Ja sama czasami skorzystam, bo mam mega suchą skórę, zwłaszcza zimą mi to dokucza, bo swędzi i się łuszczy. Na co dzień używamy pianki do mycia i kremu. Jednak przy stosowaniu emolientów skóra o wiele lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Gość Czary Mary

Niestety apteczne środki też w głównej mierze są do niczego... Moja córka źle reagowała na wszystko, aż w końcu...przestałam ją kąpać codziennie (jak uczą nas bardzo mądre panie z reklam telewizyjnych). Problem zniknął bardzo szybko. Jako krem do skóry wrażliwej polecam Cholesterol A+E, do kupienia w aptece za przysłowiowe grosze. A do codziennej pielęgnacji pupy zapakowanej do pampersa - olej kokosowy ---> świetna sprawa! Żadnych podrażnień, odparzeń już nie było. Swoją drogą, na ciemieniuchę też olej kokosowy jest niezastąpiony. Jeszcze kwestia pościeli, musi być antyalergiczna, ja dla swojej kupiłam w sklepie [reklama usunięta] i polecam, nic nie podrażnia skóry.

Odnośnik do komentarza

Miałam podobną sytuację ze swoją córką. Niestety nic nie pomagało, koleżanka poleciła mi octenicare krem. Musze przyznać, że byłam sceptycznie nastawiona, bo skoro nie pomagały antybiotyki to jak miałby pomóc zwykły krem. Jak się okazało, zwykły nie zwykły 🙂 Kremy do suchej skóry są dobrym produktem jeśli chodzi o zarobek na rynku, ale mało z nich ma takich sam skład jak octenicare. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie ma lepszego kremu na pielęgnację skóry, która się przesusza. I żaden krem nie działa na tyle przypadków. Cenię dodatkowo za dużą ilość wazeliny, ponieważ po pierwszych dniach stosowania skóra już przesusza się mniej i widać nawilżenie skóry. Sama lubię stosować w okresie przejściowych pór roku, gdy potrzeba dodatkowej regeneracji dla skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena Wolisz

Skóra dziecka nie posiada jeszcze dobrze wykształconej warstwy hydrolipidowej. Jest niezwykle delikatna i podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, między innymi: klimatyzacji czy chlorowanej wody. Często reaguje podrażnieniem, wysypką i zaczerwienieniem na zmiany w otoczeniu. Wielu rodzicom sen z powiek spędza łuszczenie się naskórka maluszka. Co zrobić, by poradzić sobie z tym problemem? Jak pielęgnować suchą skórę niemowlaka? Zapraszam do artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...