Skocz do zawartości
Forum

Przepisy na dania dla niemowląt


paula00-25

Rekomendowane odpowiedzi

paula, ja przepisow jako takich nie ma ale po prostu gotuje na parze albo w wodzie rozne warzywa, czesto i chetnie zielone ( brokuly, groszek, zielona szparaga, pora itp) i potem to tylko miksuje, oczywiscie na poczatek po jednym warzywku zeby sie do smaku Oli przyzwyczaila, czesto zageszczaczem jest u nas ziemniak, dla przyzwyczajenia do smaku warzyw mam ten sposob ze to puree rozrzedzam w mleku wieczornym a z czasem przechodze na podawanie samej papki :)
a na obiadki to dusze tez jakies mieska (biale drobiowe albo cielece) i tez potem miksuje z warzywami

oj, cos zamieszalam, jutro zajrze to moze jasniej to opisze :)
a poza tym to mysle ze bedzie duzo dziewczyn z innymi, madrzejszymi przepisami :)

Odnośnik do komentarza

monikouette
no jasne, ale z obserwacji wnosze ze to czesciej owoce uczulaja niz warzywa, nie wiem dlaczego ale tak jest.....
co do tego ziemniaka to trzeba oczywiscie z umiarem bo to "zatwardzacz" i dlatego z zielonymi warzywami bo one wspomagaja trawienie :) tak samo jak np sliwki, tyle ze lagodniej :)

bodra, ide juz spac

marchewka gotowana też zatwardza...

Odnośnik do komentarza

Pyszna zupka jarzynowa od 6 miesiąca:
skład:
pół marcheweczki, 1/4 pietruszki, 1/4 kalarepki, dwie łyżeczki zielonego groszku, jeden ziemniak, jeden mały buraczek czerwony, kilka gałązek koperku, dwie małe różyczki brokuła, oliwa z oliwek i kawałek mięska z indyka lub kurczaka (ja zawsze gotowałam wcześniej, żeby dziecko nie jadło wywaru z mięsa).

Przygotowanie:
Oczywiście tu się nie będę rozpisywać, ponieważ jest to dziecinnie proste. Wrzucamy wszystko oprócz mięska na gotującą wodę i gotujemy do miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy mięsko ugotowane plus koperek, dolewamy oliwę z oliwek i miksujemy.

Często zamiast oliwy dodawałam łyżeczkę masełka śmietankowego.

Odnośnik do komentarza

Zupka ze szpinakiem od 6 miesiąca

Gotowałam ją często, bo Miki miał braki żelaza, a jak wiemy szpinak zawiera ogromne ilości tego pierwiastka.

Składniki:
po jednej sztuce: marcheweczka, ziemniak, ugotowany wcześniej kawałek piersi indyka lub kurczaka, gałazka szpinaku, może być ewentualnie mrożony.

Przygotowanie:
Wszystkie składniki wrzucamy do gotującej wody, i gotujemy do miękkości. Można też ugotować warzywa na parze i dodać oddzielnie ugotowane mięsko, dolać wody, masełko lub oliwę z oliwek i zmiksować.

Odnośnik do komentarza

Zupka z buraczkiem od 7 miesiąca

Składniki:
* 2 marchewki
* 1 pietruszka
* 1 buraczek
* 1 łyżeczka oliwy z oliwek
* 1 filet z indyka (ugotowany wcześniej)
* kaszka kukurydziana
* woda

Przygotowanie:
Warzywa obrać, pokroić w kostkę wrzucić do wrzącej wody z dodatkiem oliwy i gotować do miękkości. Zmiksować razem z wcześniej ugotowanym indykiem. Dodać kaszkę (ugotowaną tuż przed podaniem) do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Przestudzić i podać dziecku.

Odnośnik do komentarza

Jarzynowa z żółtkiem od 6 miesiąca

Składniki:
1/2 marchewki, pietruszki, selera, kalarepki, buraka, ziemniaka
Około 250 g chudego mięsa (np. filet z indyka)
5 łyżeczek błyskawicznej kaszki kukurydzianej lub kleiku ryżowego
łyżeczka masła
żółtko

Przygotowanie:
Obrane, umyte i pokrojone warzywa zalej wrzątkiem i gotuj pod przykryciem do miękkości (ok. 20-30 minut). Następnie przestudź i zmiksuj na papkę (możesz również przetrzeć przez sitko). Dodaj masło i połowę żółtka. W osobnym garnuszku ugotuj kawałek mięska, drobno posiekaj i dodaj do przygotowanej papki warzywnej. Ponownie zmiksuj. Dosyp kaszkę lub kleik (błyskawiczny, nie wymagający gotowania) i dokładnie wymieszaj.

Odnośnik do komentarza

Krem z brokułów od 6 miesiąca

Składniki:
50 dkg brokułów
łyżka wywaru z warzyw
łyżka oliwy z oliwek
50dkg piersi z indyka (wcześniej ugotowanej)

Przygotowanie:
Umyć brokuły, wrzucić do gotującej wody i gotować 20 min. Następnie dolać łyżkę oliwy z oliwek i wywar z warzyw oraz pierś z indyka i gotować 5 minut. Zmiksować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...