Skocz do zawartości
Forum

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało


pena89

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Iguana13 napisał:

😍🥰😍🥰😍🥰

Screenshot_2020-06-27-18-08-01-562_com.miui.gallery.jpg

Ojejciu jakie cudeńko. Gratulacje raz jeszcze. I jako ekspresowy poród. Pozazdrości. Życzę zdrówka i daj znać jak się ogarnięcie w domciu. 😘😘

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

pena89 gratulacje! No widzisz jakie to wszystko jest przewrotne ☺

My się powoli ogarniamy się w domu, od wczoraj mała nie je już mm z czego bardzo się cieszę 😊 co prawda walczę cały czas o pokarm i z przystawianiem małej a od wczoraj i z nawalem ale liczę, że lada dzień bedzie lepiej 😊

A to moje córeczki 😍

Screenshot_2020-07-01-15-35-49-777_com.miui.gallery.jpg

  • Lubię to 1

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1/7/2020 o 3:36 PM, Iguana13 napisał:

pena89 gratulacje! No widzisz jakie to wszystko jest przewrotne ☺

My się powoli ogarniamy się w domu, od wczoraj mała nie je już mm z czego bardzo się cieszę 😊 co prawda walczę cały czas o pokarm i z przystawianiem małej a od wczoraj i z nawalem ale liczę, że lada dzień bedzie lepiej 😊

A to moje córeczki 😍

Screenshot_2020-07-01-15-35-49-777_com.miui.gallery.jpg

Ojojoj jak to człowiek szybko zapomina jakie te cudeńka małe. Śliczne dziewczynki. 

Moja młodsza już taka dorosła się wydaje w porównaniu do twoje. 

A przypomnij jakie imię wybraliście? 

 

Zdrowka. 

Pena tutaj również ci gratuluję i zdrówka zycze 😘

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dziękuję 🥰

Starsza córka bardzo pomaga podaje wszystko, przynosi, nawet pieluchy zmieniała, a najbardziej lubi trzymać ją na rękach i lulać 😊

Malutka ma na imię Emilia 🥰 Mamy więc Majkę i Emilkę 😍 

Od tego tyg mąż wrócił do pracy więc jesteśmy same w domku. Powoli organizujemy sobie plan dnia. Najgorsze, że mała ma problemy z brzuszkiem. Po każdym bąku strasznie płacze i się pręży, do tego ma problemy z wypróżnianiem. Tydzień temu daliśmy czopka bo 5 dni nie robiła a była przez 3 dni na mm. Teraz jest w 90% na piersi ale czasem raz na dzień muszę jej dać mm bo nie mam jeszcze tyle pokarmu. No i ropieje nam oko przez zatkany kanalik i od pon mamy krople z antybiotykiem😔 na, razie wielkiej zmiany nie ma. Czyscimy solą i masujemy. W piątek pierwsza wizyta u pediatry zobaczymy co powie. 

A co u was dziewczyny? 

Pena jak się czujesz? 

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

Śliczne imiona córek. 

A oczko mam nadzieję że przejdzie. U nas się udało rozmasować i sól pomogła. Obeszło się bez antybiotyku. 

Możesz młodej podawać wodę do picia. Po troszku po troszku. Zawsze to rozluźni stolec i warto spróbować jeszcze espumisan. Mi położna kazała dawać co drugie karmienie tak po 3-4 kropelki. I powiem Ci ze jak przy starszej nic nie pomogło tak przy tej zdziałał cuda. Nie używamy już od prawie miesiąca a z miesiąc był w użyciu. I też potrafiła 5 dni nie robić kupki ale niby na piersi karmiona to do 10dni. Tylko że moja się nic nie prężyła. Brzuszek też mieciutki. 

U mnie dziewczyny coraz więcej się razem bawią bo młoda już kumata bardziej. Tylko siostrę widzi to się uśmiecha nie ważne że śpiąca albo płacząca. 😊 

Też nam trochę ciężko bo tata od 5 do 18 przeważnie w pracy. Więc przyjeżdża zjada i pomaga ogarnąć kąpanie. Potem spanie już ja ogarniam bo on już przeważnie śpi. Czasem mam naerwa że mógłby pomoc no ale cóż... 

Lece nakarmić mojego kurczaka ogoniastego. Buzki. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

No i u nas wyszła nietolerancja laktozy. Jakaś słaba bo tylko jak coś zjem z tym to młoda ulewa. Od mojego mleka nie ma problemu. Więc jem wsio bez tej laktozy i jest git. A jeszcze od tego miała takie głośne tapniecia i bulgotanie w brzuszku. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! 

Jestem Doulą i chciałabym zaprosić was na swojego bloga o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Znajdziecie tam sporo wpisów na temat ciąży i porodu, bezpłatny mini-kurs, karty afirmacyjne, ciekawe produkty na poród w sklepie internetowym i Szkołę Rodzenia Online. 

Zapraszam i życzę wam wspaniałych porodów! 

www.pupinek.pl

Odnośnik do komentarza

Przy małej czas tak szybko leci, godzin w ciągu dnia brakuje 🙂

Pena89 jak tam po wizycie? Mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂

Magdalena ja mam nietolerancje laktozy, więc cały czas jem wszystko bez laktozy. 

U nas trochę się działo tzn. Wizyta u pediatry w przychodni porażka, próbowała mi wmówic że mała ma kolki, na, wypróżnienie dawać czopki, a oko pomimo że to był już 5 dzień antybiotyku bez poprawy dawać dalej i czekać... Więcej się do niej nie wybieram. Następnego dnia poszliśmy prywatnie i pani dr kazała ją dokarmiac bo za mało przybierala Bebilonem Comfort na zaparcia, dała inny antybiotyk do oka i jak będzie miała te bolące Gazy to użyć rurki Windi, no i probiotyk podawać. W końcu po 9 dniach dziecko się wyproznilo i odpukać od tego czasu kupa jest co 2 dni. Oko po 2 dniach luz bez ropy, pięknie wyleczone. No i po tym dokarmianiu w końcu przybrała i to dużo bo aż 400g w tydzień i waży 3800g. Byliśmy na kontroli i teraz musimy przystopować z tym dokarmianiem, ale nadal dokarmiac i dawać espumisan na te Gazy bo nadal ma takie bóle brzucha przez to. Nie wiem tylko jak jej ograniczyć to mm bo ona je dostawała po zjedzeniu piersi, a ja nadal pomimo częstego jej przystawiania mam mało pokarmu. Jak jest mleko to ona pięknie je z cycka a jak już cycki miękkie i nie leci to szarpie, wygina się, łapie i puszcza cycka aż w końcu płacze. I jak mam jej wtedy nie dać mm jak widzę że ona głodna? 😞 Nie mam już pomysłu jak rozkręcić tą laktacje. 

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

Niestety też dołączyłam w tym tygodniu do mam po stracie. Nie było serduszka na usg jeszcze , we wtorek za to pojawiło się krwawienie A w środę na usg już było po wszystkim. Dostalam leki we wtorek ale to nie pomoglo bo krwawienie bylo zbyt mocne. Bardzo źle się czułam fizycznie i psychicznie. Brzuch bolał mnie bardziej niz po porodzie - nie obyło się bez tabletek przeciwbólowych których nigdy nie biorę. Teraz już lepiej. Oczyscilo sie samo. Układam rzeczywistość na nowo. 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19/7/2020 o 10:58 AM, Iguana13 napisał:

Przy małej czas tak szybko leci, godzin w ciągu dnia brakuje 🙂

Pena89 jak tam po wizycie? Mam nadzieję że wszystko dobrze 🙂

Magdalena ja mam nietolerancje laktozy, więc cały czas jem wszystko bez laktozy. 

U nas trochę się działo tzn. Wizyta u pediatry w przychodni porażka, próbowała mi wmówic że mała ma kolki, na, wypróżnienie dawać czopki, a oko pomimo że to był już 5 dzień antybiotyku bez poprawy dawać dalej i czekać... Więcej się do niej nie wybieram. Następnego dnia poszliśmy prywatnie i pani dr kazała ją dokarmiac bo za mało przybierala Bebilonem Comfort na zaparcia, dała inny antybiotyk do oka i jak będzie miała te bolące Gazy to użyć rurki Windi, no i probiotyk podawać. W końcu po 9 dniach dziecko się wyproznilo i odpukać od tego czasu kupa jest co 2 dni. Oko po 2 dniach luz bez ropy, pięknie wyleczone. No i po tym dokarmianiu w końcu przybrała i to dużo bo aż 400g w tydzień i waży 3800g. Byliśmy na kontroli i teraz musimy przystopować z tym dokarmianiem, ale nadal dokarmiac i dawać espumisan na te Gazy bo nadal ma takie bóle brzucha przez to. Nie wiem tylko jak jej ograniczyć to mm bo ona je dostawała po zjedzeniu piersi, a ja nadal pomimo częstego jej przystawiania mam mało pokarmu. Jak jest mleko to ona pięknie je z cycka a jak już cycki miękkie i nie leci to szarpie, wygina się, łapie i puszcza cycka aż w końcu płacze. I jak mam jej wtedy nie dać mm jak widzę że ona głodna? 😞 Nie mam już pomysłu jak rozkręcić tą laktacje. 

Misku jak tam z laktacja? Moja też się kręciła prężyła itp. Niestety bywają skoki rozwojowe dzieci i wtedy potrzebują więcej jedzonka a łączy się to czasem z kruzysem laktacyjnym. 

Mogę Ci polecić sposób że po każdym karmieniu jak mała już będzie spokojna ściągnij laktatorem jeszcze z tego cycka co jadła. Tylko chodzi o to że jak nawet nie leci to żeby pompować. Mi to nawet zajmowało 15 minut zanim znowu zaczęło coś tam lecieć. A no i nie wiem cy zjada ci jednego cyca czy dwa? Bo moja zjadała jeden a teraz zjada dwa naraz. I ja robię tak że jak zje oba to na następne karmienie przystawiam najpierw ta pierś przy której kończyła poprzednie. To mi najlepiej podtrzymuje laktacje. Możesz sobie kupić femaltiker mi np pomagał w produkcji mleka. Wypatrz kiedy masz najmniej w ciągu dnia i tak że 2h przed tą pora 

Oczko super że się oczyszcA i mniej ropieje. Oby już całkiem przeszło. 

Co do gazów to napewno stosuj ten espumisan i probiotyki. Warto też zmieniać probiotyki by się brzuszek nie przyzwyczaił. A no i jeszcze sprawdź czy to mleko co jej dajesz nie jest z laktoza. Bo może też ma nietolerancje. No i w twoim mleku też jest laktoza. Mojej to nie wadzi ale jak już jej dałam mm kiedyś to widziałam i słyszałam że miała z nim problem. Wtedy podać możesz delicol bo to zmienia laktoza na laktaze. A najlepiej skonsultować to z lekarze. 

 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Iguana i jak możesz to poleć mi jakieś produkty zastępcze bez laktozy. Miałam ostatnio serek Mascarpone bez laktozy w lidlu ale od jakiegoś czasu znowu nie ma. 😕

Wiem że sery żółte twarde mogę jeść typu gouda i małej nic nie jest. Ja jestem bardzo nabiał owa. Mogę nie jest wędliny i mięsa. Ale sery mleko jajka i warzywa musze. 

Zdrówka i wrzuć fotkę tej waszej perełki. A raczej perełek. 

Moja od wczoraj kręci turlalki. Umiała już dawno przekreca się na brzuch a teraz przekreca się z brzucha na plecy więc się turla. No i pełza do przodu.... 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

pena89 tak mi przykro 😪 trzymaj się kochana! 

Magdalena ale masz ślicznotkę 😍 i te oczka 🥰 fikołki niezłe robi 😁

U mnie laktacja trochę lepiej, ale nadal kilka razy dziennie dokarmiam mm. Karmię z dwóch piersi i czasem to jej wystarcza a czasem domaga się jeszcze. Próbowałam tak jak piszesz ściągać po karmieniu, ale nie zawsze mam na to czas ☹️ mała to mega maruda, ciągle tylko na rękach, nic nie polezy sama, a jak już śpi to wiadomo albo starsza coś chce, albo szybko ogarniam dom i obiad. Femaltiker pije właśnie drugie opakowanie i widzę już małą poprawę, szybciej jakby cycki się napełniają, po 2-3h są pełne, ale jak ściągam to max 50ml z obu. Wiem ze mała więcej wyciąga więc dostaje cycka kiedy tylko chce. 

Espumisan dajemy, kupki się uregulowały, ale problem z gazami jeszcze jest. Muszę sprawdzić jak z tą laktozą.

Pojawił się u nas inny problem. Mała strasznie dławi się, krztusi i nie może tchu złapać. I to nie przy jedzeniu, chociaż czasem też, ale np w trakcie snu. Miałam jedna sytuacje kiedy tak się zakrztusiła po obudzeniu z drzemki, że myślałam że się udusi, bo bardzo długo nie mogła powietrza złapać i klepanie, układanie głowa w dol nic nie dawało. Miałam wrażenie że to trwa wieki. Na, szczęście w końcu zaczęła oddychać. To wyglądało jakby się śliną zakrztusiła. Czytałam, że w tym okresie dzieci produkują więcej śliny i niektóre nie radzą sobie z jej przelykaniem. Po jakimś czasie to mija. Mała śpi na poduszce klin a i tak czasem się tak zdarza, na, szczęście nie na tak długo jak wtedy. 

Co do produktów, to u mnie w sklepie jest duży dział z nabialem bez laktozy, więc jem i jogurty, twarożki, twaróg, śmietanę. Ser żółty i masło mój lekarz mówił że mogę każdy bo to tak naprawdę nie ma laktozy. 

A to moja mała gwiazdeczka 😍🥰

Screenshot_2020-08-02-12-44-18-465_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-08-02-12-45-04-666_com.miui.gallery.jpg

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2/8/2020 o 1:17 PM, Iguana13 napisał:

Pojawił się u nas inny problem. Mała strasznie dławi się, krztusi i nie może tchu złapać.

Musiało to być straszne. Pamiętam jak dziś jak mi się starsza dusiła. Była już większą bo chodziła a za dużo bułki do buzi wepchnela. I te oczy błagające o pomoc. Straszne przeżycie. 

Spróbuj może swoje podnieść jeszcze łóżeczko. Pod nóżki podlozja jakąś książke. Póki się jeszcze nie wierci. No i proponowałabym zrobić usg przełyku czy czego tam się robi bo może ma refluks i podczas snu jej się cofa. A wtedy to leki. 

Ślicznotka o twoja. Jak ma włosków dużo na czubku. 🥰

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

@Iguana13 gratuluję, śliczna córeczka 💕😍

@pena89 bardzo mi przykro z powodu straty, wiem co czujesz. Trzymaj się masz dla kogo 😘

U mnie Alicja rośnie już pół roku nam pykło 😲 kiedy to zleciało 😱 kolki się skończyły to zaczęły zęby męczyć i rozszerzanie diety nam nie idzie bo po wszystkim zaparcia 🤦 z pozytywnych rzeczy to zaczęła mówić mama 😍

Trochę mnie nie było bo ogarnąć wszystko nie mam kiedy 😔 doby mi brakuje 

part000001_2.jpg

  • Lubię to 1

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Hej! Ja dostałam pracę na pol etatu od września więc mogę wyjść do ludzi. Rodzice pilnują mi dzieci w tym czasie. W przyszłym roku pójdą już do żłobka i przedszkola razem to będzie lżej. Narazie plany o 3 dziecku się przesuneli. Chce trochę popracować i zająć się swoim zdrowiem. Synek podejmuje pierwsze próby raczkowania i mamy wesoło w domu 🙂 Corka zrobiła się powsinoga i często jest u babci albo cioci więc mam więcej czasu dla mlodego. 

  • Lubię to 1

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...