Skocz do zawartości
Forum

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało


pena89

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, magalena3 napisał:

Chociaż z jednej strony to chyba lepiej ten zespół cieśni niż zwapnienie. 

Zwapnienia to mam w palcach, wątrobie, migdałkach,  ciekawe gdzie jeszcze.

Muszę iść wcześniej do ortopedy niż za te 10 dni. Nad ranem mam takie sztywne 3 palce u jednej i u drugiej ręki i ból palców i nadgarstka... nie potrafię się ubrać nawet. A co dopiero synka przebrać itp bo też mam z tym trudność. Nawet butelki co daje młodemu mleko to zakrętki nie umie odkręcić nawet jak jest Lesko zakręcona 🤭🤭😧😧😥😥

 

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
Gość Madziak53

Princessa o kurcz wa co te zwapnienia oznaczają? Skąd to się bierze? 

Tak Filipek używa smoczka na noc, przestalam mu kupować bo ciągle rozgryzał, ale pokazywał se dziura i dalej ciumka widc mu kupiłam bo mi go żal było. Na używałam długo smoczka a do tego do 4 roku piłam wodę i soczki z butelki takiej ze smokiem bo bidonów nie było a zeby mam idealnie równe więc to nie prawda że się krzywia. 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gość Madziak53 napisał:

Princessa o kurcz wa co te zwapnienia oznaczają? Skąd to się bierze?

Prawdopodobnie po ciąży wszystko ... 

13 lutego idę do ortopedy to się dowiem więcej.. nie śpię praktycznie w nocy z boku na bok się przekrecam, tak źle i tak też  A i tak źle śpię...

W dodatku Piotrek ma katar i też źle śpi w nocy to już w ogóle kosmos .. 😕

sorki,że tak  się tu żale Wam ..

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Maszkaron123 napisał:

princessa Twoje objawy wygladaja mi jak klasyczne Rzs. Pomysl o tym i pogadaj z lekarzem jakie badania wykonac w tym kieunku. Poczytaj w necie moze to ten kierunek.

No tu objawy moje też by się zgadzały.

Aczkolwiek ten zespół ciesni na pewno też mam. Pójdę do ortopedy to się dowiem.

Ale skąd by mi się to wzięło? .. W dodatku w kwietniu dopiero kończę 30 lat 😳😳🙈🙈

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

Nic mi nie pozostaje tylko współczuć tego bólu. Nie wypowiem się bo nie mam bladego pojęcia na ten temat ale dobrze masz wizyty umówione. Pisz sobie na kartce pytania i wypytaj o wszystko aby nikt Ci nie pominął. 

 

MadziaK mnie się wydaje że jak ktoś ma mieć krzywy zgryz albo mają mu się psuć żeby to i tak będą. Nie ważne czy od butli czy smoka czy palca. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej ! Melduję się że jeszcze jestem w dwupaku😁 Jutro 9 miesiąc zaczynam 🙂 Już coraz bliżej porodu. Trochę stresu mam jak to będzie z dwójką maluchów ale cieszę się że to już blisko i wkoncu przytule syneczka. 

MadziaK kuzynki córka długo miała smoczek i przez to musiała później do logopedy chodzić bo seplenila. Nie wiem czy to jest reguła. Nam się udało z końcem roku odstawić smoczek i wcale się nie upomina. Boję się jednak że jak młody będzie miał smoczek to będzie mu zabierać 🤔

Princessa współczuję tego nadgarstka. Może ortopeda coś zaradzi skutecznego na to.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Pena a może wcale nie będzie zabierała mu smoczka bo jednak trochę wcześniej ja oduczylas. To może już przywykłam do tej sytuacji bez. Ale zawsze można tłumaczyć że ona starsza i jemu jest potrzebny. Ale wierzę że się wam uda i będzie dobrze. 

Anella dziękuję ale za wiele nie odpocznę. Muszę teraz ogarnąć domek. Ile się da bo wczoraj mój malował pokój. Przestawialiśmy itp. Ale to teraz będzie najwięcej roboty. Układanie itp. Ale damy radę i w międzyczasie będę odpoczywać. 

Zdrówka wam życzę. Moja równiez ciągle jak kie kaszel to chrypa itp. Dzwoniłam do przedszkolanki to z 18 osób chodzi 4 😄 i tak wkoło. Moja w tym roku była 3 dni w przedszkolu. Nie puszczam jej już do porodu napewno. Potem też musimy się nauczyć funkcjonować wszyscy razem i dopiero ja puszczę bo i ja po cc będę musiała do siebie dojść. 

 

A co do smoczka to racja. Też mojej cioci córką długo ssała i się seplenila. Znowu mojeggo Piotrka siostry dzieci mają jedynki i dwójki popsue. Te starsze dały już wyrwać a ten najmłodszy jeszcze nie więc chodzi z taką próchnica 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, czytam co u Was ale jakoś nie umiem na tym nowym forum się odnaleźć... 

Czarna ja z problemem skurczów i twardnieniami zmagałam się w obu ciążach jakos od polowy ich trwania(za drugim na pewno już przed 20 tygodniem ot taki mój urok 😉 ) , mi bardzo pomagało leżenie, ale tylko na boku!  i spokój. No i dla spokoju ducha kontrola skracania szyjki macicy bo y mnie to postępowało wraz z uplywajacymi tygodniami. 

 Magalena3 super że ustabilizowali Twój stan, już coraz bliżej do wielkiego finału 😄 PS coś się wyjaśniło w związku z Tym cholestazą czy jutro?

Iguana a Ty jak długo planujesz pracować? Super że wszystko ok u Was! A pobolewanie to może z przemęczenia lub rozciągająca Sue macica... A co do ruchów to u mnie grubo po 20 tygodniu zaczęłam coś konkretnie czuć...  🙂

Princessa jak już Ci pisałam,  nie raz zresztą ,  mi ortopeda powiedział, że jeśli jest zespół ciesni powstały po ciazy to jak najbardziej powinien się cofnąć i u mnie dokładnie tak było. Po miesiącu ani śladu. Więcej nie będę strzepic języka w tej kwestii bo to nie ma sensu.

Hmm moje baby chyba jakieś crazy bo same mleko odrzuciły, starsza po chorobie po skończeniu 2 lat z dnia na dzień  przestała pić mleko z butli i ni chu... 😉 i tylko czasem kakao czy kaszkę na mleku krowim dostaje bo za dużo to nie chce a młodsza to po 8mc też nagle basta i też koniec. Ale łyżeczka z kleikiem wcina na razie i do butli na pewno już nie wrócę 🙂

Madziak jak tam z odpieluchowaniem? Super że tak ładnie poszło!  Ja kilka razy wcześniej pochodziłam do tematu, ale tylko zaszkodziłam bo tylko zaczęła wstrzymywac... ale jakoś na dniach znowu założyłam majtki i od kilku dni ładnie używa nocnika a pielucha tylko na noc. Madziak83 jakoś tak mnie zmobilizowalas...  że coś mnie tknelo znów podejść do tematu i chyba się uda 😄

A co dok smoka opowiem Wam jaki był mój sposób... , kiedyś na topie były u nas bajki oo Kici Koci a Ewa używała smoka tylko na drzemke w ciągu dnia. I któregoś dnia po przeczytaniu bajki "nunuś pa pa smoczku" Ewa wlozyla wieczorem smoczki do pudełka i położyła je na parapecie skąd smoczkowa wróżka zabrała pudełko i zawartość dla maluszków zostawiając w zamian prezencik... Zadziałało bo następnego dnia już smoczka nie było 🙂 Polecam spróbować 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Bibs napisał:

Magalena3 super że ustabilizowali Twój stan, już coraz bliżej do wielkiego finału 😄 PS coś się wyjaśniło w związku z Tym cholestazą czy jutro

Nie no już wiadomo że wyniki ok. Internistka podejrzewała jeszcze wyskok cukrzycy ciążowej na koniec. Ale też zleciła badania i nic. Wszystko w normach. Czasem jak zjem coś tłustego albo słodkiego to swędzą mnie dłonie i stopy. Ale teraz podejrzewam że poprostu wtedy się tak nasiliły objawy bo w szpitalu sucho. Musiałabym 500 razy dziennie się smarować. A że jeszcze nerwy i wogole to może psychika swoje dodała. Tak czy siak wsio ok. 

W środę idę umówić się na cc. I ostanie badania zrobić. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jestem po usg połówkowym. Ogólnie wszystko ok, ale dziecko jest mniejsze niż wychodziło ostatnio tzn to nie 20tydz.4 dzień tylko 19-20 tydz. I to mnie trochę martwi, chociaż mąż mi przypomniał, że z córką było tak samo, była malutka i mówili, że się malutka urodzi a urodzila się 3500g więc nie taka mała. Ze względu na ułożenie dziecka nie mógł sprawdzić kręgosłupa i nerek. 2 przerwy robiliśmy, kładłam się na boku ale uparciuch ani myślał się przekręcić. No i przez to ułożenie płci nadal nie znamy. Dostałam też skierowanie na echo serca dziecka ze względu na wcześniejsze poronienia. Zrobił też usg szyjki i też jest ok.

Teraz w środę idę do mojego gina to zobaczymy co on powie. 

Bibs chciałabym popracować do końca kwietnia, ale czy dam radę to zobaczymy. Teraz chodzę na 4h do pracy więc nie meczy mnie to bardzo, bo mam pracę typowo biurową. 

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Iguana13 napisał:

Jestem po usg połówkowym. Ogólnie wszystko ok, ale dziecko jest mniejsze niż wychodziło ostatnio tzn to nie 20tydz.4 dzień tylko 19-20 tydz. I to mnie trochę martwi, chociaż mąż mi przypomniał, że z córką było tak samo, była malutka i mówili, że się malutka urodzi a urodzila się 3500g więc nie taka mała. Ze względu na ułożenie dziecka nie mógł sprawdzić kręgosłupa i nerek. 2 przerwy robiliśmy, kładłam się na boku ale uparciuch ani myślał się przekręcić. No i przez to ułożenie płci nadal nie znamy. Dostałam też skierowanie na echo serca dziecka ze względu na wcześniejsze poronienia. Zrobił też usg szyjki i też jest ok.

Teraz w środę idę do mojego gina to zobaczymy co on powie. 

Bibs chciałabym popracować do końca kwietnia, ale czy dam radę to zobaczymy. Teraz chodzę na 4h do pracy więc nie meczy mnie to bardzo, bo mam pracę typowo biurową. 

Ale uparciuch z dziecka. Charakterne 🤭ale będzie wsio dobrze. Moja znowu była o tydzień większą. 

Teraz w szpitalu tak samo pomiary dziwne. W niedzielę 2690 w poniedziałek 2688 to rozumiem pokryły się i niby o tydzień większą. A tydzień później u gina na usg o kilka dni mniejsza i 2460 😁

Daj znać jak po echo serduszka. A wogole kiedy masz? Czy jeszcze się nie zapisałaś? 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

No maluch już pokazuje kto tu rządzi 😁 echo mam dopiero 16.04 bo wcześniej nie ma terminów,  ale serduszko prawidłowo  w rozwija więc myślę, że będzie w porządku. 

Właśnie z tą wagą zobaczę co mi w środę lekarz powie, jakie duże wg. niego jest dziecko. Wiem, że, ale to trochę od lekarza jak zmierzy dzidziusia. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. 

 

Daj znać na kiedy planowane cc 😁

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

U nas wczoraj jedna marcowka urodziła przez cc. Piękny chłopczyk. Napatrzeć się nie możemy i czekamy na następne. A następne w kolejce są bliźniaczki. Może jeszcze w tym tyg albo w przyszłym. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość Madziak83

Bibs jak zdjelam pieluche tak już nie założyłam, chodził dwa tygodnie w majtkach treningowych, na noc pielucha, ale do pieluchy też nie chciał już sikac, dziś przyszły mu bokserki z next także jest już dorosły mężczyzna hihi 

Co do smoczka to ja nie seplenilam. A moja siostra ma lekko krzywe zeby i sepleni. Używałyśmy butli i smoczka podobnie, żadna nie maial pruchnicy. Filipek w dzień smoczka nie używa, tylko na noc, uspokaja go to a jest bardzo wrażliwy widc mu daje, ząbki zdrowe i bardzo wyraźnie mówi, dla odmiany synek siostry niesmoczkowy od urodzenia mówi tak że nikt nie wie o co mu chodzi. Takze to chyba nie ma reguły. A co do podbierania smoczka Filipkowi pokazałam że smoczki brata mają małe główki do małej buźki i on je oglądał ale finalnie mówił że to brata bo dla niego za małe i nigdy mu nie podbierał. Nigdy też nie próbował jego mleka, ale on mleka nie pije, ma swoje kokosowe w kartonie, a inne mówi że są ble, bo wie se by go brzuszek bolał. 

Magdalena to czekamy na termin, zaciskaj kolana póki co 🙂

Pena o rany jak to już niedługo! 

Iguana no to czekamy dalej na informacje co do płci, nie przejmuj się wymiarami, moi niby tydzień do przodu a oboje z wagą 3500 więc żadne halo tylko nóżki dlugie mają hehe 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Magalena3 napisał:

Dzień doberek. Mam już datę. 26 mam się stawić do szpitala i 27 cc 😁doczekać się nie moge

To super! Czekamy razem z Tobą  🙂

wszystko masz już kupione?

byłam dzisiaj u ortopedy.

wynik z emg pokazał że zaczyna mi się robić zespół cieśni nadgarstka aczkolwiek jest w małym stopniu. I te bóle w początkowej fazie mogą być takie mocne jak mam.

Mam zadzwonić do tego ortopedy i umówić się na usg obu rąk..

Potem da mi skierowanie na RZS I na RM nr. Szyjnego. Bo rok temu badanie pokazało że dwa dyski  szyjne mi się wysunęły ale w bardzo małym stopniu.  Więc tylko rehabilitację miałam dość długo.

I może bardziej się wysunęły i stąd te drętwienie palców bóle rąk barku karku itp (

 Objawy podobne co rok wcześniej. Aczkolwiek wtedy drętwienie rąk miałam co kilka dni A tu od msc dzień w dzień 

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Princessa napisał:

To super! Czekamy razem z Tobą  🙂

wszystko masz już kupione?

byłam dzisiaj u ortopedy.

wynik z emg pokazał że zaczyna mi się robić zespół cieśni nadgarstka aczkolwiek jest w małym stopniu. I te bóle w początkowej fazie mogą być takie mocne jak mam.

Mam zadzwonić do tego ortopedy i umówić się na usg obu rąk..

Potem da mi skierowanie na RZS I na RM nr. Szyjnego. Bo rok temu badanie pokazało że dwa dyski  szyjne mi się wysunęły ale w bardzo małym stopniu.  Więc tylko rehabilitację miałam dość długo.

I może bardziej się wysunęły i stąd te drętwienie palców bóle rąk barku karku itp (

 Objawy podobne co rok wcześniej. Aczkolwiek wtedy drętwienie rąk miałam co kilka dni A tu od msc dzień w dzień 

A to może być i że od tego dretwienia. Kurcze zawsze coś się przypaleta. 

Mi teraz jakieś ketony w moczu wyszły i jutro oddam znowu próbkę. Czytałam że to nie dobrze. Norma jest do 5 a ja mam niby 52. Jak się będą utrzymywać to pójdę do gin. 

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Iguana13 napisał:

Wczoraj moje dziecko w końcu się pokazało 🙂 będziemy mieli drugą córeczkę 😁 pięknie też współpracowała, kręgosłup cały z nerkami też wszystko dobrze 🙂

Gratulacje. Witaj w klubie z dziewczynkami 😄

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Iguana gratulacje córeczki ❤ 

Princessa nie wiem co to za choroba ale oby szybko przeszła bo nie brzmi ciekawie 

Magalena który to tydzień będzie u Ciebie ? Byłam przekonana że szybciej zrobia Ci  to cc. Ja w poniedziałek zaczynam już 37. Ale córka urodzona dokładnie w 40 więc synek też pewnie tyle posiedzi.

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...