Skocz do zawartości
Forum

Zakreskowane - wątek dla staraczek, którym się udało


pena89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dobrze wspominam cc pomimo obaw jakie miałam. Dzień wcześniej jak już wiedziałam że, jak nie uda się następnego dnia wywołać porodu, będzie cesarka to wyłam do poduszki tak bardzo nie chciałam cięcia :D
Zawsze chciałam urodzić SN ale teraz po cesarce bardziej boję się rodzić naturalnie. Niby będzie ten bezpieczny odstęp 2 lata między porodami ale nikt mi gwarancji nie da że nic się nie wydarzy. Boję się komplikacji

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

anella i ja się dołączam do grona cc. Też jestem po dwóch. Po pierwszej wiadomo nie karmilam. Ale po drugiej nie miałam wogole problemu. Jak miałam. Nawał to sciagalam laktatorem już w szpitalu. Moja cora po porodzie była najedzona. Moja była od początku inkubatorze na dogrzanie próbowali mi ja kilka razy dostawic ale nie chciała jeść. Pytali czy w nocy w razie w mnie budzić czy mogą mm dokarmic. Wolałam aby dokarmili. Ale do rana nie chciała nic. Więc niby na głoda a jednak jeść nie chciała, za to drugiego dnia jak się dopadła do cyca to taki lekućki mi się jeden zrobił :D
U nas pionizuja na drugi dzień. Pierwsza cc miałam o11 druga o 9 i w obu przypadkach o 6 pobudka i siadanie, oklepywanke i wstawanie. I jak piszą dziewczyny pierwsze koty za ploty. Ważne aby prosto. Powoli wyprostować się. Potem jakoś pójdzie.
Mi głowy też nie pozwalało podnosić ale w miarę możliwości przekreca całym ciałem i leżeć na bokach.
A no i ja jakąś odmienna jestem bo znieczulenie wszędzie pisze ze najpierw schodzi od palców i do góry. A u mnie na odwrót. Wszędzie już wsio czułam a nie czułam stóp i nie mogłam palcami ruszać.
Dziwne uczucie jak wiesz ze ruszasz a tam się nie rusza.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

No teraz jest jeszcze akcja Vbac czy jakoś tak. Że po cc można SN. Ale oczywiście po WCzesniejszym zbadaniu i wogole.
Ja nad tym dumalam ale po 2 cc boję się i strach jest większy niż chęć rodzenia SN. Ciekawa jestem tego SN wiadomo ale wolę nie ryzykować. Więc ja już napewno cc.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam CC.
I nie było aż tak źle.
Miałam od pasa w dół i od razu po wyjęciu słyszałam płacz i od razu mi to przylozyli do mojej twarzy i przestał płakać. Cudowne uczucie! :))
Starałam się karmić piersią i ile mogłam tyle karmiłam aczkolwiek to karmienie trwało ino 4msc ... po tym czasie zaczęła się skaza białkowa i AZS :((
Kolki wysypki itp ..
Tylko że u mnie dopiero pionizowali po 16h .. I powiem że myślałam że nie dam rady ale dostałam przeciw bólowe i małymi kroczkami dałam radę. Najpierw pomału usiadłam po chwili próbowałam wstać i zrobić z 3 kroki. A potem Dnia następnego już sama wstałam :) mi synka na noc zabierali ino na 3 dzień już o 6 rano dawali. Jak już sama chodziłam to i na noc brałam do siebie.

Mam takie pytanie.
Czy jest możliwe,że po tych szczepionkach moj synek ( i w ogole duzo dzieci teraz ma skaze bialkową i AZS )
Dostał AZS ??
Mój na szczęście teraz w 6r.ż będzie miał kolejną szczepionke.

W dodatku od czasu do czasu synek mówi że go nóżki bolą ( dokładnie po tym ostatnim szczepieniu)
Albo że źle spał albo rośnie i kosci rosną ale nie Wiem :(
Jak jutro i przez weekend będzie mówił że to boli to pójdę do lekarza, z nim ...
Jak nie skaza wzmożone napięcie mięśniowe miał i był rehabilitowany około roku to AZS i teraz wyszły szmery na serduszku ... jak mu wada serduszka dojdzie to nie Wiem .. :(((

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi ;) bólu się akurat nie boje bardziej boje się co z dzieckiem będą robić jak mnie będą szyć żeby jej mm nie dali bo chciałabym piersią karmić
Domka jeśli trafisz na dobrego i mądrego lekarza podczas porodu to na pewno przypilnuje żeby nic się nie stało podczas sn

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Princessa mój też ma skazę białkowa i nietolerancję laktozy ale na pewno nie od szczepienia bo mu się zaczęło wcześniej (mieliśmy małe opóźnienie ze szczepieniami) więc wątpię żeby u Twojego to było przez szczepienie. A co do szmerów to mój też ma ale na echo wyszło że ma strunę rzekomą która jest w takim miejscu że nie powoduje problemów w pracy serca tylko te szmery są przez to słyszane

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Princessa mój jest weganinem i też nie przez szczepienia a wrodzony niedovow igg i iga taka reakcja alergiczne wystąpiła. Ig już się na szczęście podniosły i są w dolnej granicy normy, ale niestety alergie póki co zostały. Natomiast szczepienie może nasila objawy, ogólnie lekarka mi mówiła że szczepionki działają na układ nerwowy, zwłaszcza te żywe, a to może nasilac alergie czy inne. Miejsce wklucia też może boleć przez parę dni.
Anella ja nie chciałam kp, więc mały od urodzenia na mm, i urodził się o 7.49 a pierwsze karmienie było dopiero o 11, wiec nie sądzę żeby tak od razu Ci dziecko dokarmili. Do piersi przystawia się od razu bo jednak trgo mleka to prawie nie ma, chodzi raczej o pobudzenie laktacji i bliskość z mamą. No i po cięciu idzie się na po operacyjna na godzinę żeby się upewnili że z mamą wszystko ok, a dziecko wtedy na w noworodki, tata może być, pomoc w ubieraniu, ponosić itp.
Magdalena mi też tak schodzilo znieczulenie od góry hihi i niby mogłabym już wstać ale stopy jakby nie moje :p
Teska a dziękuję, chłopaki super się maja, choć jak mowilam że zupełnie różni to już zauważam podobieństwa, drugi też jest nerwus, np wścieka się i wygina jak po jedzeniu trzymam go na rękach siedząc a on by wolał żebym chodziła, ale ja wygodna jestem, więc przytrzymam go chwilę, powścieka się i zaraz zasypia hihi i żadnych kropelek nie toleruje jak Filipek, puszczal trochę bakow więc dałam espumisan, zaszkodzil, nie mógł zrobic kupy, dałam esputicon, ma większą dawkę substancji czynnej i niby nie ma tam co zaszkodzić a tu powtórka z rozrywki, wiec niech już te baczki puszcza i się trochę zlosci a kupy robi.
Ale poza tym mały przesypia całe noce od 16-17 do 8 z trzema pół godzinnymi pobudkami na mleko, plus 3-4 godzinki w jednym kawałku w dzień także nie mogę narzekać :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Princessa ja tam też się nie znam. Moja miała wszystkie szczepienia w terminie robione. I odpukać szybko bezboleśnie i bezobjawowo poszło.
Ale racja co do bolacych nóg pod kolanami. Moja to nie miała i nie ma ale szwagierki jedna z córek ciągle mówi że ja bolą. A już ma 5 lat. Moja znowu tak 2 tygodnie przed urodzinami przeważnie budzi się w nocy bo ciągle głodna jest. A dodam że przesypia całe noce. Wtedy widać że wzrostem rośnie. Bo waga stoi a na miarce rośnie. I w te 2 tyg potrafi nawet. Do 3cm urosnac.
Teraz np widzę że szczęka jej rośnie. Ciągle palce by do buzi brała i jakby ciągnie zęby. Ale zwróciłam uwagę że szczelinkk między zabkami się robią.
Może skonsultuj te bóle z pediatra, neurologiem albo ortopeda.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

teska świetnie że Emilka rośnie. Gratulacje.
Leci ten czas jak szalony. Mojej kuzyn r zostały się 2 tyg do terminu a mnie już 25 tydzień leci...
Zaczęło się wicie gniazda bo to przecież jeszcze 3msc. Tylko. I strach i przerażenie że się że wszystkim nie zdarzy.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Teska
Madziak dziękuję:) jakoś ten poród robi się coraz bardziej realny;)
Domka no, między nami jest niewielka różnica:) na kiedy Ty masz termin? Ja prenatalne mam 26 listopada. Będę trzymać kciuki za Ciebie:)

Ja mam prenatalne 30 listopada. Terminy hmmm zależy jak kto liczy :D mój ginekolog prowadzący wyliczył z Om na 3 maja i mówi że z usg się wszystko zgadza. Na prenatalnych inny lekarz wyliczył z Om na 30 kwietnia a z usg na 27 kwietnia. Według moich obliczeń wynika jednak 5 maja. Mierzyłam temperature przy staraniach więc wiem kiedy przypadła owulacja. Okaże się kto był najbliżej :)

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

anella i ja czasem sobie myślę że mogłoby c już wsio naszykowane i bym moja jechać rodzic. A szczególnie jak np przedwczoraj zamiast zastrzyków wzięłam acard tak jak zalecal gin. No i masakra od 21 do prawie 4 miałam tak zapchany nos i cieklo że tylko tampony z chusteczek robiłam a od oddychania musia język mi dretwial. I wyczytałam że mogę być uczulona na salicylany zawarte w acardzie. Wczesnym latem zazylam ibupforen i tak samo się czułam. Tzn gorzej bo już podniebienie mi puchlo i poprostu bym się udusila. Plus wysypka i świąd.
Wiec Wczoraj zakupiłam już bez recepty zastrzyki i biorę zastrzyki do wizyty 27.11 a potem już niech gin decyduje.

Miłego dzionka życzę.
Mój ma dzisiaj urodziny więc pewnie sąsiedzi przyjdą to trzeba trochę ogarnac

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej!
Macie może pomysły co swoim dzieciom kupić na Mikołaja i pod choinkę??
Bo ja nie mam już pomysłu...
Myślałam nad tablicą taką stojącą do rysowania.

Nie wiem co mojemu synkowi odbiło. Ponieważ od dłuższego czasu pije mleko w nocy co 3h ... I to gęste.. I w ciągu dnia to samo .. czyli 7-8 potem 12-13 ( jak ma drzemkę i pod wieczór 18-19 ... Ino mleko w nocy pił góra 2razy A teraz ?

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza

princessa a może smoczek mu zmień. Za wolno może mu leci przez co dłużej je i szybciej się to wchłania wtedy. A mleko kupujesz zageszczine czy zagesczasz kasza? Bo to też różnica. A no i sprawdź czy za mało kaloryczne jedzenie w ciągu dnia mu nie dajesz? Bo może w ciągu dnia za mało zjada. Mojej 4 latce starcza jedna kanapka ale na obiad potrafi zjeść dwa kotlety takie z piersi plus ziemniaki i ogórki.
No nie wiem dokładnie co ci jeszcze doradzić. Napewno bym spróbowała jedzenia więcej mu podać np zamiast jedna to dwie kanapki.
Co do prezentu na Mikołaja to ja swojej zawsze jakiś drobiazg kupowałam. A pod choinkę coś porzadniejszego. Teraz stwierdziła że ma stare sztućce, kubki i talerzyki. Więc dumam nad jakimś nowym zestawem...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A tablica do rysowania bardzo fajna kosprawa. Teraz są takie fajne dwustronne. Np magnetyczna z jednej strony. I są magnesy do tego np samochodziki i domki.
U nas na Mikołaja to albo właśnie jakieś porządne skarpetki typu kapcie albo puzzle.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Princessa z początku myślałam, że może skok rozwojowy ale skoro tylko w nocy chce jeść to może rzeczywiście w dzień nie doje i w nocy glodomorek się w nim budzi

U mnie ciężki weekend, tak mnie to spojenie i miednica boli, że ledwo się ruszam i mam załamanie nerwowe. Aktualnie zalegam na kanapie i obrzeram się ciastem

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...