Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Na terenie Kujaw, Pomorza i Bydgoszczy działa firma Grupa DS, która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych. Kiedy sam planowałem zakładać panele, odezwałem się do nich, żeby pomogli mi z całym procesem. Pomogli mi w uzyskaniu dotacji, cały czas służyli radą, wykonali projekt, a na sam koniec założyli i podłączyli panele. Wszystkim zainteresowanym polecam kontakt z nimi, bo współpracuje się z nimi sprawnie i przyjemnie. Samemu trudno byłoby się odnaleźć w tym całym procesie, a dzięki ich pomocy można mieć spokojną głowę. Sama fotowoltaika to bardzo opłacalne rozwiązanie, koszty za energię są znacznie mniejsze, a inwestycja zwraca się po kilku latach. Na plus też wytrzymałość samych paneli. Ogólnie, naprawdę świetne, nowoczesne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

W przypadku kiedy rozglądacie się za wyborem odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej do swojego domu, czy też firmy i jednocześnie zależy Wam na dobrej jakości wykonania, wydajności i jednocześnie racjonalnych cenach [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Skoro jesteśmy w temacie fotowoltaiki, to podrzucam fajny artykuł o tym jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej 🙂 My z mężem mieliśmy duży problem, aby wybrać odpowiednią moc, więc myślę, że tekst może być przydatny dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają. W ogóle Solar- Volt bardzo ciekawie prowadzi bloga - warto tam zaglądać 🙂

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaki to koszt, ale wiem, że są dofinansowania. I można też wziąć kredyt na fotowoltaikę na atrakcyjnych warunkach. A patrząc na to jak wyglądała cena za jeden kwh 2021 [reklama usunięta] i jak wygląda teraz, to takie oszczędności z fotowoltaice z pewnością będą niemałe.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Tak, dalej są możliwe dotacje i dofinansowania, dlatego warto korzystać, póki są, bo nie jest pewne, że będą zawsze. Lobby energetyczne z pewnością wolałoby, że mniej ludzi miało fotowoltaikę i po prostu byli uzależnienie od dostawców-monopolistów. Dlatego jeśli interesuje was fotowoltaika, to najpierw dowiedzcie się jak to wygląda waszym urzędzie gminy. Są też firmy montujące panele  [reklama usunięta] które mogą pomóc z uzyskaniem dofinansowania od strony dokumentacji. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Myślę, że każdy, kto myśli o montażu paneli fotowoltaicznych, powinien też uwzględnić magazyny energii. Te urządzenie gwarantuje nam niezależność od dostawcy, bo sami wytwarzamy i gromadzimy w nich własną energię, którą możemy wykorzystać między innymi podczas przerw w dostawie prądu. Na stronie https://inco-energy.pl/ jest kilkanaście artykułów na temat magazynów i mnie osobiście to przekonało, do ich kupna. Na wiosnę będziemy montować fotowoltaikę na dachu i od razu kupimy też magazyn.

Odnośnik do komentarza

Fotowoltaika jest najpopularniejszym odnawialnym źródłem energii w Polsce, dlatego coraz więcej firm się na nią decyduje. Panele słoneczne pomogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Poza tym nie szkodzą klimatowi, a przecież to niewyczerpalne źródła energii. Jeśli planujecie taką inwestycję, to informacje na ten temat są na stronie E.ON. Tutaj jest artykuł o tym https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/fotowoltaika-dla-firm-czy-warto-zainwestowac .
 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem fotowoltaika faktycznie się opłaca, ale dopiero po kilku latach, wiadomo. Warto jednak zadbać o to, by ta energia faktycznie była zużywana przez ciebie. Tutaj: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/po-co-ci-domowa-stacja-ladowania-samochodow-3-argumenty/ możesz przeczytać, dlaczego warto połączyć domową stację ładowania samochodów elektrycznych z fotowoltaiką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...