Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja postawiłam na klasyczne, jednokolorowe ściany, ale rzeczywiście pokój wydawał się trochę pusty i surowy. Szukałam pomysłów i znalazłam takie literki z imieniem dziecka do powieszenia na ścianie. Sama zaprojektowałam na stronie https://www.dzidziusiowo.com/literki i wybrałam kolory i wzory, żeby pasowały do reszty dodatków. Teraz wiszą nad łóżeczkiem i pokój jest od razu bardziej przytulny 🙂

Odnośnik do komentarza

Sama również zmagałam się z niewielkim pokojem dziecięcym. Teraz corka jest starsza, ale jak byla przedszkolakiem to kwestie przechowywania rozwiazal PAX ikeowski (szafa 1.5m), miala swoje biurko, ale glownie sluzylo jako rupieciarnia nad/pod, rysowala najczesciej lezac na podlodze. Na zabawki, ktorymi bawila sie na codzien miala skrzynie, ktora sama ogarniala. Pod lozkiem dwa duze pojemniki na zabawki, ktorymi sie nie bawila, a ktorych nie chciala sie pozbyc. Dekoracje ograniczyłam tak aby nie robić w pomieszczeniu bałaganu.

Jesli chcecie kupić jakies dekoracje do pokoju malucha, polecam po prostu plakaty na ściany 🙂

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Kluczowe dla wygody i zachowania prawidłowej sylwetki podczas siedzenia jest odpowiednie siedzisko. Powinno mieć opcję regulacji wysokości, która pozwoli dopasować fotel do aktualnych potrzeb dziecka i jego wzrostu. Ważna jest odpowiednia twardość siedziska. Zbyt miękkie czy zbyt twarde może być niewygodne i działać rozpraszająco. Wiele więcej informacji w temacie znalazłam na https://tvs.pl/informacje/ktory-model-fotela-do-biurka-dla-dziecka-bedzie-idealny/

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przy urządzaniu pokoju dziecka najważniejszy jest pomysł! Jeśli nie wiesz, gdzie szukać inspiracji co do tego, jak urządzić pokój dziecka, poczytaj sobie artykuł, który znalazłem linkiem https://architekci24h.pl/dom-i-mieszkanie/jak-urzadzic-pokoj-dziecka-gdzie-szukac-inspiracji/ , bo wymienione są tam dość istotne kwestie co do aranżacji.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/10/2019 o 1:32 PM, Hakim napisał:

Oczekujemy naszego pierwszego dziecka i właśnie planujemy pokoik dla niego :) i mam do was pytanie: co oprócz farby można dać na ściany u takiego maluszka? Tapetę, albo jeszcze coś innego?

Jako rodzic chciałbym polecić WNM-Group ich łóżka dla dzieci są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich bezpieczeństwo jest dla nas najwazniesjza. Dzięki różnorodnym wzorom i kolorom łatwo dopasujesz łóżko do pokoju i do koloru scian

Odnośnik do komentarza

jeśli pokój pełni funkcję sypialni, to jest to miejsce odpoczynku, dlatego warto wybrać stonowane kolory, by nie pobudzały niepotrzebnie;

meble są ciemne; aby rozjaśnić wnętrze warto wybrać jasny kolor ścian, złamana biel (u siebie mam kolor: bita śmietana);

pokój z dziećmi – czy to pomieszczenie w którym dzieci się bawią i potrzebne jest miejsce na zabawki?

czy dzieci mogą mieć łóżko piętrowe, a w dolnej części zamiast pojemnika na pościel (albo dodatkowo) będzie szuflada (albo 2) na zabawki/ inne rzeczy dzieci?

istnieje możliwość, że gusta dzieci będą się zmieniały, dlatego można w antyramach powiesić obrazek/ plakat czegoś co lubią; [reklama usunięta]

można też powiesić tablicę korkową na prace dzieci (wykonane w szkole lub w domu);

jeśli dzieci mają jakieś wymagania co do kolorystki, mogą dostać poduszki/ jaśki w wymaganych kolorach i/ lub koc (łatwiej zmienić niż meble czy lampy)

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...