Skocz do zawartości
Forum

Czerwiec 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny. Jeśli mogę i ja dołączę do grupy. Dzisiaj test pokazał dwie kreseczki, wcześniej test pokazał kreseczki ale druga to był cień cienia który cień pogania i myślałam że może test błędnie pokazuje. To moja trzecia ciąża. Mam już synka który za miesiąc kończy dwa latka. Urodzony po dwóch latach starań i po stymulacji clo. Druga ciąża naturalnie po miesiącu ale stracona w 11 tygodniu. Teraz po drugim miesiącu starań kolejna ciąża. Bardzo się boje ale zobaczymy co czas przyniesie. Termin według om na 25.06.2020 :)

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Sylwia26eMtrzymam kciuki za Was :)
A co sądzicie Kobitki o aktywności fizycznej w ciąży. Ja jestem generalnie bardzo aktywną osobą i strasznie mi ciężko zminimalizować dotychczasowe przyzwyczajenia. Zdania na temat aktywności i ćwiczeń przyszłych mam są mocno podzielone .Napiszcie proszę jakie macie zapatrywania na to .
Dziewczyny , które jesteście już mamami,jak było u Was ?
Oszczedzałyscie się czy raczej normalnie funkcjonowałyście ?

Odnośnik do komentarza

Witaj Sylwia :-) to chyba Ty także dołączyłaś na grupie na FB?? :>
Katinka moim zdaniem taka aktywność to i lepiej dla organizmu,trochę ruchu nie zasskodzi,oczywiście jeżeli lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań to jak najbardziej. Ja i tak mam teraz aktywność No bo jednak dziecko w domu już jest i trzeba robić wokół niego także to i lepiej bo jestem też na zwolnieniu także wysiłek w pracy odchodzi u mnie. Natomiast w poprzedniej ciąży to pracowałam 8mscy także aktywność też była ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3khlifs3pd.png

Odnośnik do komentarza

Katinka zależy też o jakiej aktywności mówisz. Ja przed ciążą chodziłam na zajęcia fitness, ale dziewczyna która prowadzi powiedziała że absolutnie nie wskazane dla kobiet w ciąży. Za ciężkie. Proponowała w zamian dużo spacerować, ćwiczenia dla kobiet w ciąży ale dopiero w 2 trymestrze. W straconej ciąży jeździłam na rowerze, ale to okazjonalnie, nie co dziennie, nie za szybko, takie przejażdżki. Grałam też w badmintona z dzieciakami. Było to poronienie zatrzymane także nie miało nic wspólnego z aktywnością.

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, w sumie dopiero teraz przypomniałam sobie o tym forum :)
Test zrobiłam w piątek i byłam mega zaskoczona. Może pomecze was trochę moja historia:D
Mam córkę 4 latka, synka 2.5 i synka 14 miesięcy. W kwietniu straciłam córeczkę w 10 tygodniu, poronienie zatrzymane. Potem miałam powikłania zapalenie przydatkow itd i super lekarze stwierdzili że zostało coś po poronieniu pomimo że byłam czyszczona i zrobili czyszczenie jeszcze raz. W efekcie moja gin to była bardzo zla bo mnie uszkodzili i zapewniała mnie że nie musimy się zabezpieczać bo nie mam już żadnej szansy na ciążę, brak endometrium błony śluzowej i że nie ma się w czym zagniezdzic. No ale jak widać jednak gdzieś się zagniezdzilo i właśnie nie wiem czy wszystko jest ok, czy czasem nie jest pozamaciczna, mam wizytę w piątek i mega stresa bo coś czuje że czekają mnie ciężkie przejścia. Wiem że głupio to brzmi ale cieszę się że są tu dziewczyny po stracie. Pomimo że mam już troje dzieci to czwarta ciążę i jej stratę bardzo przeżyłam i nie chciałabym znowu tego przeżywać. Więc pomimo wszystko będę walczyć o to maleństwo!
Jak się pewnie domyślacie mam dużo roboty przy trójce maluchów i na razie czuje się w miarę dobrze, mdłości nie mam ale jestem bardzo osłabiona, np chodzenie po schodach lub bieganie za roczniakiem strasznie mnie męczy. Z moich obliczeń jestem w 6 tygodniu i termin na 21.06 ale zobaczymy co będzie w piątek:)

Córcia 13.09.2015
Synuś 04.04.2017
Synuś 26.08.2018
Córcia aniołek(*) 23.04.2019 10tc.

Odnośnik do komentarza

Gabiii myśle,że każda z nas boi się wyników choć wszystko może wydawać się być w najlepszym porządku ale ten strach gdzieś tam jest z tylu głowy. Oczywiście,że też każda z nas chciałaby żeby było wszystko dobrze i żeby dzieciaczki były zdrowe,o to się rozchodzi :-)
Edyta35 witaj! Miło że z nami jesteś :-) Mama z dużym doświadczeniem... serdecznie gratuluje ciąży i życzę aby pomimo poprzedniej straty i późniejszych przejść,było wszystko w porządku i żebyś mogła szczęśliwe donosić swoją następną Kruszyne :* wszystkiego dobrego!

*Pracujecie dziewczyny???

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3khlifs3pd.png

Odnośnik do komentarza

Gabi przedłuża Ci się automatycznie umowa do dnia porodu, potem masz normalnie macierzyński z zusu przynajmniej ja tak miałam. No i mi z dniem porodu umowę rozwiązali ale może być tak że Cię chcą później i Ci przedłuża. Zależy od pracodawcy czy chce Cię dalej mieć w załodze:)

Córcia 13.09.2015
Synuś 04.04.2017
Synuś 26.08.2018
Córcia aniołek(*) 23.04.2019 10tc.

Odnośnik do komentarza

Gabii podstawowe prenatalne to jest dokładniejsze usg. Mierzą przeziernosc karkowa, kość nosowa i wszystkie inne narządy, sprawdzają szanse na wady genetyczne itd. Jak coś wychodzi źle to chyba idzie się na test pappa czy coś takiego ale ja zawsze byłam tylko na usg.

Córcia 13.09.2015
Synuś 04.04.2017
Synuś 26.08.2018
Córcia aniołek(*) 23.04.2019 10tc.

Odnośnik do komentarza

Gabi co do objawów to różnie bywa jedne mają drugie nawet nie wiedzą że są w ciąży. Ja miałam mdłości ale do przeżycia. Trochę mnie slabilo i tyle. Nie wymiotowałam ani razu. No i zapachy mnie drażniły ale te specyficzne jak perfumy.
Teraz lekkie mdłości i zobaczymy co czas przyniesie koło 8 tygodnia się rozkręca :P

Dziewczyny nie wiem czy chcecie ale proponuję żeby przejść na forum prywatne. Zrobiłyśmy tak z dziewczynami z grudniowek. Można pisać spokojnie, wstawiać zdjęcia bez obawy że zobaczy to ktoś wiecej niż nasze grono osób. Co wy na to?

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnio kupiłam zakwas z kapusty żeby dawać dzieciakom i jeszcze nie czując zapachu tylko widząc sama butelkę już miałam ochotę ja wypić i wtedy przeszło mi przez myśl że jestem w ciąży :D:D strasznie lubilam kwaśne przy chłopcach. Przy córci miałam większe mdłości. A tak to zazwyczaj ogólne zmęczenie, senność, ssanie w zaladku i częste siku :) no i ból kręgosłupa to u mnie standard no ale to już mam od liceum więc w ciąży się nasila.

Co do prywatnego forum to jestem za ale poczekalabym jeszcze trochę może ktoś do nas dołączy, niektórzy przestają się odzywać więc jakby takie pewniaki zostały to bym była za :) z kwietniowkami2017 przeszliśmy na fejsa, z wrzesniowkami2018 przeszliśmy na prywatne ale dopiero w okolicy porodu.

Córcia 13.09.2015
Synuś 04.04.2017
Synuś 26.08.2018
Córcia aniołek(*) 23.04.2019 10tc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...