Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
Kath tak bardzo mi przykro. U nas byla też taka sytuacja w czerwcu. Bardzo bliski kolega mojego męża zmarł w czasie leczenia onkologicznego. Minęło zaledwie 3 miesiące od diagnozy. Dla mnie był to szok, że młody czlowiek umiera, tak po prostu.... do teraz nie umiem sie z tym pogodzic. trzymaj sie tam.
Jak się czujecie? U mnie w porządku ,mam pracowity tydzień, ale przynajmniej szybciej zleci do wizyty za tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Hej Karolina. Ja jak na mnie czuję się wspaniale. Dziś startuje insuliną na noc. Leżę sobie z małymi przerwami na posiłki, wstawienie prania czy zrobieniu dzieciom naleśnika. Żeby nie zwariować segreguje zdjęcia w komputerze i robię na święta prezenty dla bliskich. Wczoraj córka dała mi mazakini kolorowanek antystresową. Polecam mamom leżącym :) Mimo leżenia wieczorem brzuch twardy. Ale przynajmniej znacznie mniej plamię.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Nicolle, nasze dzieci do ok12 tygodnia rosną jednakowo. Później są cechy jednostkowe. Norma dla 15 tygodnia to 100mm do 115mm,wiec nie widzę kłopotu w tym że Twoje ma 97. To tak łatwo zrobić błąd pomiaru, a jeszcze jak akurat przygnie główkę do piersi.

Odnośnik do komentarza

Nicolle, ale lekarz ci rzucił takie info i nic więcej nie dodał? Na tym etapie ciąży każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne szybciej, inne wolnej. Ja miałam robione usg koło 2 tyg temu i lekarz zmierzył moje maleństwo na 11 cm i 99 gramów i nie mówił, że jest "za duże". Wydaje mi się, że nie masz powodów do obaw, lepiej dopytaj się lekarza o szczegóły, bo niepotrzebnie będziesz się stresować

https://www.suwaczek.pl/cache/73b5b9aaef.png

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Nicolle, spokojnie.. Nawet na naszej stronce parenting mamynpodane że średnia to 100mm, 95 centyl 118 - to te największe byczki;) a 5 centyl 82mm. Twoje 97 to powyżej 20 centyla. Ja mam 153cm wzrostu. Czy coś ze mną nie tak? ;)
Dzieci rosną różnie. Ważne że rośnie.

Odnośnik do komentarza

15t5d to 15 tydzień, 16 zaczniesz za 2 dni. Możesz sobie ściągnąć aplikacje na telefon, Sprout się nazywa, ustawiasz sobie termin porodu albo termin ostatniej miesiączki i fajnie ci wylicza tygodnie i trymestry a nawet pokazuje ile szacunkowo waży i mierzy dziecko. To oczywiście usrednione wymiary, ale z pewnością cię uspokoja. Aleksandra dobrze napisała, że ma tyle wzrostu ile ma i wszystko z nią w porządku. Mój mąż ma 196 cm i też jest ok

https://www.suwaczek.pl/cache/73b5b9aaef.png

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Masz tu stare wyjadaczki i również młode matki wieloródki;) które też czasem zadają pytania. Im większa panika, tym pytanko wydaje się mniej mądre. Ale głupich pytań nie ma.

A ja po szkoleniu z insuliny zaczynam wieczorem. Przeżywam trochę że to następne substancje dziecku serwujemy ale jak trzeba to trzeba. Nie potrafiłam sobie poradzić z cukrem porannym. Wstaje w nocy głodna i mam cukier 95,to jak mam mieć na czczo poniżej 92?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Dzień dobry! Melduję że operacja "insulina" udana. W nocy cukier 91,rano 86 :) dawka dobrana super, jestem zadowolona.

Poza tym żeby nie zwariować robię dużo planów i załatwiam sprawy które się da przez net i telefon. Planuję też szycie ręczne, czytanie, załatwianie spraw telefonicznych za męża i perfekcyjną pielęgnację paznokci dłoni:D Jedną ciążę przeleżałam w gorszym stanie, to w tej też jakoś do maja dotrwam.

Życzę spokojnego dnia i mam nadzieję zarażam pozytywnym nastawieniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra20

Azu bierzesz sobie książkę i czytasz wyluzowana. Nie jest zbyt smaczne ale to tylko chwila. Jak cukier w miarę dobrze się metabolizuje to ewentualnie lekka senność. Trwa dwie, bo pierwszy pomiar na czczo, drugi po godzince od wypicia i trzeci po drugiej i wychodzisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...