Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2020


Rekomendowane odpowiedzi

A co do grup na Facebooku to jeśli chcecie to sobie możemy założyć tajną grupę tylko z osób z tego forum. :) W pierwszej ciąży byłam w takiej grupie i było super - 30 babeczek, niektóre się poznały, robiłyśmy zjazd w Katowicach, czasem się spotykamy jak któraś jest w mieście drugiej. Laski z Warszawy się też spotykają. Grupa nadal działa, już w trochę mniejszym gronie. Na fejsie więcej zdjęć można dodawać - moment jak zaczęły się porody był bezcenny. :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ja się dostosuję :)

Azu chciałabym Ci się coś zapytać, bo Ty jesteś teraz w temacie. Nie chodzi o mnie ale czytałam sobie i chciałabym się upewnić. Masz umowę o pracę na okres próbny na 1 miesiąc i co dalej? Jeśli nie przedłużą ci umowy to mogą cię zwolnić? W internecie piszą, że nie mogą zwolnić kiedy umowa na okres próbny wynosi 3 miesiące więc teraz nie rozumiem. Lepiej dostać taką umowę na okres miesiąca czy trzech? Jak to jest?

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

PinkRose Dokładnie nie musisz podawać swoich prawdziwych danych tu wydaje mi się że zawsze ktoś będzie, tam można będzie jakieś listy porobić np z datami wizyt do lekarzy
Domka Ja mam na 3 miesiące, ogólnie też czytałam że jak masz taką umowę na 1 miesiąc to mogą zwolnić, ale jeśli masz na 3 ponad to kończy Ci się wraz z tym jak weszłaś w 3 miesiąc ciąży to oni mają zakazane wręcz by zwalniać. Tym bardziej że kobieta gdy wkracza w 3 miesiąc ciąży jest chroniona. Oczywiście musisz przepracować minimum miesiąc czy tam 35 dni (gdzieś widziałam tu na forum jak dziewczyna pisała) żeby iść na płatne zwolnienie
Doris Sądzę że nie powinna choć na 100% nie jestem pewna, możesz spróbować zrobić np jakąś byle jaką i sprawdzić np. Albo z którąś z nas albo z zaufaną przyjaciółką czy się nie wyświetli

Odnośnik do komentarza

Domka z tego co ja się orientuje to sprawa wyglada tak, ze najlepiej by było, aby okres próbny jednak trwał ponad miesiąc, a jego zakończenie przypadało po 13 tygodniu ciąży. i wtedy na takiej umówię trzeba przepracować minimum 33 dni kalendarzowe (soboty+niedziele) od dnia podpisania umowy, aby nie zarzucił nikt Tobie, ze zrobiłaś to specjalnie. aczkolwiek ogólnie próbowałabym na Twoim miejscu zdobyć informacje na temat umowy na miesiąc ;) a jeśli nie, to przytrzymaj tak, aby dostać dłuższa umowę. życzę powodzenia!

co do grup na fb, jeśli się założy ja i jest tajna prywatna etc, znajomi nie będą widzieć ;)
no i wiadomo, nikt stad nie ucieka

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki, gratuluje Wam wszystkim, dziewczyny potrzebuje wsparcia jestem w ciazy, mam juz jedna corcie, tylko ja wiem o ciazy sres mnie zjada, boje sie jej strasznie, maz bardzo chcial, ja natomiast panicznie sie balam z pierwsza ciaza mialam duzy problem i moze dlatego, boje sie, ze jestem juz stara w grudniu koncze 36 lat, boje sie powiedziec w pracy i ogolnie komukolwiek, maz tez nie wie bo niechce zeby sie rozeszlo a tymbardzien, ze jestem po poronieniach, powiedzcie ile macie lat widze ze piszecie o penetralnych ja tez mam skierowanie,bede stara ratujcie, umieram zexstrachu boje sie zeby dziecku nic sie niecstalo przez te moje leki

Odnośnik do komentarza

Linda91, ja wczoraj trafiłam na blog mamaginekolog :) jest świetny, jestem pewna że znajdę tam wiele odpowiedzi na moje pytania.
Do gościa - strach towarzyszy zawsze bez względu na wiek, ja mam 34 i nie raz głupie myśli, których staram się pozbyć. Moja mama rodziła jak miała 40, a to było lata temu. Teraz taki wiek do porodu nie jest niczym dziwnym. Jest dużo kobiet, które ze względu na różne powody dopiero teraz decyduje się ma ciążę. Odwagi.

Odnośnik do komentarza

W takim razie czekamy na linka! :) i żeby ta grupa była bardzo prywatna bo nie chce żeby ktoś ze znajomych wiedział że spodziewamy się dzidziusia narazie wiedzą tylko najbliżsi :) cieszę się bo tamta grupa majowek liczyła 280osob i szło się pogubić we wszystkim a i tak się tam nie udzielalam bo bałam się że się będę wyświetlało to co pisze moim znajomym. :D miłego dnia Dziewczyny! Ja mam dziś wolne, takze cały dzień w spodniach dresowych :) cudownie, nic mnie nie będzie gniotlo :D macie już tak że Wasze jeansy się nie dopinaja? :(

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uugpjadhf9nsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...